Wymiana matrycy

Różne dyskusje i problemy ogólnokomputerowe
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 08:43 - pt

Jakiś czas temu chciałem wymienić matrycę w laptopie na IPS. W tym momencie pojawił się poważny problem - czy wogólę mogę zmienić w moim laptopie matrycę na IPS. Zapytałem pewny serwis który się tym zajmuję wymianą matryc, czy mogę zmienić matrycę na IPS, serwis odpowiedział mi też trudno odpowiedzieć wprost na to pytanie. W tym momencie do głowy przyszło mi kilka ciekawych wniosków.

1. Czy wogólę można w jakimkolwiek laptopie wymienić matrycę na IPS skoro pojawiają się aż takie poważne problem z wymianą
2. Zapewne dużo ludzi o wymianie matrycy IPS pomyślała na całym świecie i w Polsce i co z tymi ludzmi, czy trzeba im powiedzieć żeby kupili sobie nowego laptopa
z matrycą IPS i to jest jedyne wyjście z tej sytuacji
3. Rozumiem i czy dobrze rozumiem że problem z matrycą IPS to problem ogólnoświatowy nie tylko w Polsce
4. Rozumiem że wymiana matrycy IPS może odbyć się tylko wtedy gdy zakupiony laptop ma taką matrycę
5. Jeżeli jest taki problem z matrycami IPS, to mam wrażenie że świat pod tym względem stanął w miejscu i nic w tym kierunku nie robi aby poprawić sytuację
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 09:03 - pt

Da się to zrobić, tylko trzeba znaleźć panel o takim samym rozmiarze i podłączeniu (umiejscowienie wtyku i jego rodzaj). Wymieniałem, także jest to możliwe. Trzeba się jednak liczyć z szukaniem odpowiedniego ekranu po całym świecie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 09:08 - pt

Błędny sposób myślenia. Zadaniem projektantów laptopa jest takie jego skonstruowanie, żeby w razie jakiejkolwiek zachcianki posiadacza doszedł on do wniosku, że najlepiej kupić nowy sprzęt. Dlatego, jeśli to możliwe, najlepiej złożyć sobie samemu komputer stacjonarny z zewnętrznym monitorem i wymieniać w zestawie to co potrzeba lub się zepsuło. Laptop to urządzenie kup, wyrzuć, kup następne.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 09:16 - pt

max pisze:Błędny sposób myślenia. Zadaniem projektantów laptopa jest takie jego skonstruowanie, żeby w razie jakiejkolwiek zachcianki posiadacza doszedł on do wniosku, że najlepiej kupić nowy sprzęt. Dlatego, jeśli to możliwe, najlepiej złożyć sobie samemu komputer stacjonarny z zewnętrznym monitorem i wymieniać w zestawie to co potrzeba lub się zepsuło. Laptop to urządzenie kup, wyrzuć, kup następne.
Przepraszam max może i masz rację co do projektantów laptopów. Ale niestety w laptop wsadziłem dużo dodatkowych pieniędzy i szkoda mi go wyrzucić. Tom01 proszę napisz jak się do takiej matrycy zabrać aby ja wymienić na IPS. Mam laptop Asus - tutaj masz informację na temat mojego modela laptopa http://www.komputronik.pl/product/13946 ... X496V.html Dodam jeszcze że w laptopie zmieniłem pamięci ram i dysk twardy na ssd. Dodam że jak dla mnie to warto wymienić matrycę.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 09:55 - pt

Mag pisze:Tom01 proszę napisz jak się do takiej matrycy zabrać aby ja wymienić
Zacząć trzeba od jej wyjęcia.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 09:56 - pt

Wyjście 1x HDMI. Bieda, jak to w laptopach.
Mimo wszystko proponuję kupić zewnętrzny monitor zamiast wymieniać matrycę: NEC EA245WMi, EIZO EV2450, EV2451, EV2455, EV2456. Następnie kupić kabel HDMI=>DVI i podłączyć do monitora.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 12:29 - pt

Max przepraszam ale ja piszę o wymianie matrycy a nie kupienia nowego monitora. Tom01 proszę napisz co trzeba zrobić po wyjęciu matrycy.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 12:45 - pt

Wiem, ale to moim zdaniem po prostu bez sensu.

Jeśli się jednak upierasz, tutaj masz stronę z parametrami większości dostępnych na świecie matryc:

http://www.panelook.com/
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 15:38 - pt

Ja to rozumiem ale jednak chcę zmienić matrycę w laptopie.
cz
czuk

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 15:59 - pt

Mag pisze:Ja to rozumiem ale jednak chcę zmienić matrycę w laptopie.
Właśnie ,że niczego nie rozumiesz i nie zrozumiałeś,dołożyłeś trochę wydatków do tego swojego laptopa i Ci trochę szkoda kosztów,lepiej kupić nowego,ewentualnie poprzekładać podzespoły jak jest to możliwe i tak laptop ma swoją ograniczoną funkcjonalność użytkowania ,na tym to polega aby się zepsuło i żebyś kupił nowy.To kup nowy ,trochę drożej wyjdzie,albo dokup monitor zewnętrzny,przynajmniej takie rozwiązanie ma jakiś sens,..zamiast wymiana matrycy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 16:50 - pt

Po wymontowaniu trzeba sprawdzić model, złącze LVDS, elementy mocujące. No i szukać...
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 18:22 - pt

czuk pisze:
Mag pisze:Ja to rozumiem ale jednak chcę zmienić matrycę w laptopie.
Właśnie ,że niczego nie rozumiesz i nie zrozumiałeś,dołożyłeś trochę wydatków do tego swojego laptopa i Ci trochę szkoda kosztów,lepiej kupić nowego,ewentualnie poprzekładać podzespoły jak jest to możliwe i tak laptop ma swoją ograniczoną funkcjonalność użytkowania ,na tym to polega aby się zepsuło i żebyś kupił nowy.To kup nowy ,trochę drożej wyjdzie,albo dokup monitor zewnętrzny,przynajmniej takie rozwiązanie ma jakiś sens,..zamiast wymiana matrycy.
Dziękuję za inteligentny post ale pozostanę przy wymianie matrycy.
cz
czuk

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 18:44 - pt

Mag pisze: Dziękuję za inteligentny post ale pozostanę przy wymianie matrycy.
Ja nie muszę mierzyć Swojej inteligencji,bo mam powyżej 200 iQ, nawet rano jak się przebudzę,Sharon Stone ma 154,a Doda 134 ..w porywach,życzę owocnych poszukiwań matrycy do Twojego laptopa.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 19:03 - pt

czuk pisze:Ja nie muszę mierzyć Swojej inteligencji,bo mam powyżej 200 iQ, nawet rano jak się przebudzę,Sharon Stone ma 154,a Doda 134 ..w porywach,życzę owocnych poszukiwań matrycy do Twojego laptopa.
Serdecznie dziękuję.
cz
czuk

Re: Wymiana matrycy

03 lutego 2017, 19:23 - pt

Mag pisze: Serdecznie dziękuję.
Mi za co dziękujesz?Podziękuj Sobie,że podjąłeś optymalną decyzję i jesteś z niej zadowolony.Niczego więcej nie potrzeba.

Wróć do „Komputery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu