Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

Różne dyskusje i problemy ogólnokomputerowe
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

24 września 2018, 15:19 - pn

Taaak.

Dodam, że nie przez przypadek kupiłem taką "sraczkowatą". Była 1/3 tańsza niż normalna czarna. A biała jeszcze ździebko tańsza od "sraczkowatej". Ale tak, myszka mamucia, cena też.

Ale tarmoszę ją teraz od samego rana, i jutro, i pojutrze. Liczę, że nie nabędę zespołu cieśni nadgarstka, czy jak to tam się zwie.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

24 września 2018, 15:36 - pn

Miałem MX Master pierwszej generacji.. mam do dziś, ale już nie używam. Żadnych płaskich myszek. W domu Intuos a w pracy myszka "pionowa".
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
nowy_nick
Posty: 84
Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:19 - wt

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

24 września 2018, 15:39 - pn

M185. To moja ulubiona. Co kto lubi.
jam
Posty: 3
Rejestracja: 24 września 2018, 14:45 - pn

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

24 września 2018, 15:59 - pn

Moja 1gen się psuła a serwis nienajlepszy... kolejny raz raczej bym nie kupił
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

24 września 2018, 16:34 - pn

U nas ma jeden pierwszą generację. Nie pasowała mi, "drewniane" klawisze. 2gen trochę lepszy ma klik.
Ale ta najtańsza biała z ogonkiem M100 też bardzo dobra.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

24 września 2018, 17:05 - pn

max pisze:
24 września 2018, 14:39 - pn
Czornyj pisze:Nie lepiej Surface'a ... ?
Szczerze mówiąc nie brałem pod uwagę. Te, które widziałem w sklepie dla idiotów były potwornie drogie. Ale teraz jak sprawdzam widzę, że są jeszcze jakieś Microsoft Surface Pro 12,3", Surface Go 10", Surface Laptop 13,5". Ojojoj, głowa puchnie, nic o nich nie wiem. Znowu kilka dni śledztwa. :)

Dzięki Czornyj za propozycje. Jakoś mi umknęło, a myślałem, że wiem już wszystko. :)
Z używek Surface Pro 3 z i7, 8GB, 256SSD - świetna matryca, fajna pokrowcoklawiatura, bardzo ładnie toto śmiga.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

27 września 2018, 11:33 - czw

Nowy Surface Pro 6 ma być zapowiedziany 2 października (nowe procesory czterordzeniowe i5-8250U i wzmianka o 7 (zupełnie przeprojektowanym):
https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Sur ... Microsoftu

Na razie znalazłem nowego, dotychczasowy model A.D. 2017:
Microsoft Surface Pro, i5-7300U (2 rdzenie), 8GB RAM, 128GB SSD, Win10Pro, klawiatura w zestawie, ekranik sRGB 12,3" 2736x1824 - za 3.800zł. Regularna cena była chyba koło 5.000zł. Być może po zapowiedzi nowego modelu jeszcze spadnie. Z informacji na stronie sklepu wynika, że mają tego całą kupę.

Jak na razie wydaje mi się to najlepszą opcją, z tych dotychczas rozważanych, choć budżet znowu poszedł w górę. Wysokość ekranu 12,3" o proporcjach 3:2 jest taka sama jak laptopowego 14" 16:9. Liczba pikseli jest jednak dużo wyższa.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

28 września 2018, 10:04 - pt

Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności pojawiła się recenzja mojej nowej mychy.
https://www.spidersweb.pl/2018/09/logit ... gesty.html
Recenzja jest tak entuzjastyczna, że aż mało wiarygodna. Ja aż tak na jej punkcie nie szaleję, no ale na razie OK. Do poczytania, tylko należy zdjąć różowe okulary.

PS. Kolor ciemno niebiesko-zielony jest ok. 90zł niż czarny, ale i tak jest drogo. Być może jednak dla myszkujących całą dobę i dłużej będzie dobrym wyborem.
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

28 września 2018, 10:39 - pt

Jest jeszcze Huawei MateBook 12 w podstawowej wersji cena zaczyna się od 1999 zł.

Recenzja: https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-H ... 605.0.html

Miałem do czynienia, bardzo fajny tablet.
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

28 września 2018, 21:47 - pt

Są też laptopy Xiaomi. Tutaj jest jakaś obniżka:
https://www.pepper.pl/promocje/xiaomi-a ... 999-106034
Niestety nie wiem jak to z Windowsem wygląda, to chińskie wersje i nie wiem czy da się w nich bez problemu zmienić język, trzeba doczytać. No i z VAT-em różnie bywa. ;)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

28 września 2018, 22:09 - pt

Byłem przed chwilą oglądać, a jakże, w moim ulubionym miejscu dla idiotów. Oglądałem pobierznie:
* Surface Pro 12,3" 2736x1824, i5 7300U, 8GB RAM, 128GB SSD, klawiaturka, Win10Pro. 3800zł w "promocji", ok. 5.000zł "bez promocji".
* Surface Go 10" 1800x1200, Pentium 4415Y, 8GB RAM, 128GB SSD, Windows S. ok. 2600zł "bez promocji".
Niestety "pomocnik sklepowy" nie chciał mnie opuścić i zamiast ze spokojem potestować, musiałem wysłuchać całego przygotowanego wystąpienia o wszelkich "zaletach". No ale coś tam się przy okazji dowiedziałem, czego nie wiedziałem.

Pomijając na razie bzdurną cenę wersji Go ("nowość"), muszę przyznać, że całkiem spodobało mi się to małe gówienko. Zapuściłem na Edge'u filmik na YT 3840x2160 przy 60 klatkach i chodziło to płynnie, co mnie trochę zaskoczyło.
Z punktu widzenia opłacalności zdecydowanie lepiej wychodzi teraz Surface Pro. Natomiast mam wrażenie, że "gówienko" też by mi "wysraczyło", a jest jeszcze bardziej poręczne, bo mniejsze.

Licząc z proporcji cenę "promocyjną" i regularną, powinno wyjść: (3800/5000)*2600=2000zł za Go/8GB RAM/128GB SSD, w najbliższej promocji.

Dzięki za propozycje i sugestie.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

02 października 2018, 10:22 - wt

No i czekam na zapowiedzi nowych urządzeń, w tym nowego Surface Pro. Na razie zapowiadają się plusy dodatnie i plusy ujemne:
+ nowy procesor 4-rdzeniowy i5-8250U zamiast starego 2-rdzeniowego i5-7300U. To spora zmiana na lepsze, wzrośnie moc komputera.
- nowa wersja ma ponoć chodzić na Windowsie Home w trybie S, a stara jest na Windowsie Pro. To spora zmiana na gorsze, ogranicza go wyłącznie do aplikacji w Microsoft Store, w tym do jedynie słusznej przeglądarki Edge (za którą nie przepadam).

Trochę nie chce mi się wierzyć, aby w komputerze z dopiskiem Pro nie było systemu z dopiskiem Pro, a wersja Home, do tego jeszcze wykastrowana do podwersji S.

https://www.spidersweb.pl/2017/05/windo ... 0-pro.html
https://www.tablety.pl/windows_tablet_o ... -laptop-2/

Edit:
A jednak, ma być tryb S.
https://www.spidersweb.pl/2017/08/surfa ... -10-s.html
nowy_nick
Posty: 84
Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:19 - wt

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

04 października 2018, 11:17 - czw

Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

04 października 2018, 11:32 - czw

Tak, zapowiedzi już były wczoraj. Generalnie "dziennikarze" narzekają na brak nowych portów, w tym USB-C, ale moim zdaniem lepiej mieć "stare" USB i DisplayPort niż dwa USB-C. Nowe procesory 4-rdzeniowe, min 8GB RAM, min 128GB SSD. System Windows 10 Pro "rozwinął" się do Windows 10 Home, czyli gorzej, ale miał być Windows 10 S, czyli jeszcze gorzej.

https://pclab.pl/news78953.html
https://www.tabletowo.pl/2018/10/03/pre ... acja-cena/
https://www.spidersweb.pl/2018/10/surfa ... top-2.html

Zauważyłem, że wysypują się też inne tego typu "tablety premium" innych producentów, ale na razie nie przyglądałem im się bliżej.
gcze
Posty: 122
Rejestracja: 09 września 2018, 00:26 - ndz

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

08 października 2018, 13:48 - pn

Ja tylko dodam, że Surface od lat przoduje w rankingach nienaprawialności, nawet baterii nie wymienisz w tych wynalazkach, bo jest zwykle przyklejona do obudowy i trzeba ją "wydłubać" ryzykując tym, że przy tej okazji zapali się lub wybuchnie :-). A to i tak pod warunkiem, że wcześniej uda się w ogóle otworzyć pacjenta, bo często kończy się to skasowaniem wyświetlacza. Microsoftowi pod tym względem udało się przebić nawet apple. Uprzedzając komentarze, nie nie jest to teraz norma, praktycznie każdego smartfona wykwalifikowany serwis rozbierze i wymieni co trzeba, bez większych problemów. W serwisie ifixit.com w zależności od wersji, Surface osiąga punktację między 0 a 1, w 10 stopniowej skali naprawialności.
To śmieszne jak to firmy kwękają o ekologii, równolegle starając się wyprodukować jak najwięcej trudno utylizowalnych śmieci, w jak najkrótszym czasie :-)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

08 października 2018, 17:39 - pn

Zgadzam się. M.in. dlatego nigdy nie kupowałem laptoków. Niestety ostatnio z komórkami i tabletami jest tak samo. Nawet nie da się tego tak naprawdę wyłączyć. Nawet jak jest "wyłączone" to jest włączone tyle, że w trybie oszczędnym. Cały czas nasłuchuje i śledzi.

Widzę też, że MS podąża drogą Apple w kwestii dodatkowych procesorów szyfrujących. Nawet jak się do delikwenta dobierzesz to niedługo nic nie skopiujesz, bo wszystko będzie zaszyfrowane. Ot, "delikatna sugestia", aby wszystkie wyniki swojej pracy trzymać w tzw. "chmurze", czyli na serwerach koncernów, oddając im tak naprawdę wszystko do dyspozycji. Operacja przebiega stopniowo, powoli, aby ludzie się przyzyczajali i nie buntowali, a proponowane rozwiązania traktowali jako coś nowoczesnego. Dalej będzie ograniczanie portów wymiany danych, ograniczanie licencji do wynajmu terminowego, domyślne szyfrowanie, nierozbieralność urządzenia, ograniczenie oprogramowania do sklepu z marżą pośrednika, kamerki i mikrofony skierowane wprost na nas że niby "dla nas", skanowanie twarzy, tęczówki, pobieranie odcisków palców itd. MS jest w tyle pod tym względem w stosunku do appla i gogola, ale szybko nadrabia straty.
Tomek
Posty: 10
Rejestracja: 23 stycznia 2015, 10:41 - pt

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

09 października 2018, 17:47 - wt

gcze pisze:
08 października 2018, 13:48 - pn
Ja tylko dodam, że Surface od lat przoduje w rankingach nienaprawialności, nawet baterii nie wymienisz w tych wynalazkach, bo jest zwykle przyklejona do obudowy i trzeba ją "wydłubać" ryzykując tym, że przy tej okazji zapali się lub wybuchnie :-).
Zgoda, tylko czy na pewno wymiana baterii jest konieczna? Przyzwyczailiśmy się do tego że bateria (akumulator) pada po jakimś czasie ale ja zaczynam mieć wątpliwości: kupiłem Surface Pro 3 w 2014 roku. Do tej pory działa. Bateria ma ponad 1300 (!) cykli ładowania. Dla porównania: kiedyś w Dellu bateria (akumulator) padł mi po dokładnie 500 cyklach - bo Dell wbudował licznik w baterię! Apple z kolei spowalnia(-ł?) telefony ze zużytymi bateriami. A Surface działa 4 lata.
Moja bateria ma teraz 36mWh z "zaprojektowanych" 42mWh - myślę że całkiem nieźle się trzyma i jestem szczerze tym zdziwiony. Kupowałem z pełną świadomością że może 3 lata wytrzyma a potem "na śmietnik", ale okazuje się że nawet 4 działa i zdaje się że jeszcze trochę pociągnie i jakoś nie myślę o śmietniku lub sprzedaży.
Kupując należy po prostu mieć na uwadze, że sprzęt jest w domowych warunkach nierozbieralny. Coś za coś: jest mały i lekki. Trzeba mieć świadomość i samemu rozważyć za i przeciw. Baterię da się wymienić. Są specjalistyczne serwisy, które mają potrzebny sprzęt do wyjmowania ekranów - nie wiem ile kosztuje bateria i jej wymiana ale kiedyś się dowiadywałem o zbity ekran: ~2400PLN w Microsoft :lol:, a w polskim serwisie około 1500PLN (cena z nowym ekranem). Kiedyś też można było wykupić biznesową 3-letnią gwarancję na ekran (koło 50€ chyba - już nie pamiętam). O zapaleniach i wybuchach w baterii w Surface nie słyszałem - chyba pakują tam dobrej jakości baterie - stąd też dobre przebiegi.
Z kolei to, co ostatnio robi Apple w kwestii blokowania zmian sprzętu to granda - przełożenie dowolnego elementu z innego komputera może spowodować awarię przy kolejnej aktualizacji (bez żadnych ostrzeżeń ... np rok po naprawie / rozbudowie urządzenia).
gcze
Posty: 122
Rejestracja: 09 września 2018, 00:26 - ndz

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

09 października 2018, 18:21 - wt

Ja się dowiadywałem. W zależności do modelu wymiana baterii kosztuje od 700-1000zł. Cena wynika z wysokiego ryzyka uszkodzenia sprzętu podczas rozbierania. Co oznacza, że w starszym modelu, jest równa jego wartości. W takim Galaxy Tab 2 można wymienić baterię bez problemu, nawet własnoręcznie w domu, poziom integracji podobny. W telefonach, poza nielicznymi wyjątkami też, więc to żaden argument. Obejrzyj jakikolwiek filmik z rozbierania tego wynalazku. On został CELOWO zaprojektowany jako nierozbieralny. A to że bateria przetrwałą Tobie tak długo, to zwyczajne szczęście i pewnie sprzęt był użytkowany w dobrych warunkach. Baterie litowe mają pewne cechy nie do obejścia i muszą zdechnąć, gdy są przegrzewane, rozładowywane do zera, poddawane wstrząsom, itp. co często się dzieje w przenośnych urządzeniach.
Tomek
Posty: 10
Rejestracja: 23 stycznia 2015, 10:41 - pt

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

10 października 2018, 02:38 - śr

Kręcisz i manipulujesz strasznie. Najtańszy używany Surface 3 Pro (z klawiaturą) kosztuje 2099 - używany - czyli w cenie czteroletniego sprzętu są 2-3 wymiany a nie jedna (i dodam że miałem 3 lata gwarancji na ekran i do tej pory nie uszkodziłem). Ale nieistotne - nie miałem potrzeby rozbierania tego sprzętu.
Dzieciom kupiłem używany z lekko słabszymi parametrami (128GB SSD plus etui UAG) i ten też działa (odpukać).
Wystarczy sprzętem nie rzucać (choć kilka razy upadł), aledzieci nie szanują tak jak ja (a ich SF właśnie sprawdziłem ma 1200cykli - co ciekawe u mnie bateria oznaczona LGC-LGC a w drugim LION - i trochę lepszy stan od mojego).
Nie porównaj komputera z mocnym procesorem i7 i 16 GB RAM oraz do 500GB SSD do słabego tabletu - grubość może podobna ale to zupełnie inna skala skomplikowania w środku. W tablecie masz pasywne chłodzenie, do surface trzeba było upchać więcej komponentów i do tego jeszcze wentylator - tam naprawdę nie ma miejsca a walka była o każdy milimetr (Surface 2 Pro był dużo grubszy). Trudność w naprawie wynika z miniaturyzacji a nie celowego projektu. Pora teżprzyjąć do wiadomości że rozklejenie sprzętu nie jest niczym niezwykłym i niczym trudnym dla serwisu, który dysponuje odpowiednim sprzętem (który oczywiście musi się zamortyzować) - jak poszukasz to są filmy na YT pokazujące jak się to robi.
Baterie muszą zdechnąć? Kompletna bzdura! Też tak myślałem ale Surface grzeje się dość mocno - zarówno procesor jak i grafika (a mam wrażenie że grafika bardziej) i bateriom jakoś to przez 4 lata nie zaszkodziło (tak wiem w telefonach szkodzi, celowe postarzanie itp ... może do Surface nie wsadzili "celowo postarzanych baterii" - nie wiem ale moim zdaniem to nie przypadek że działają tak długo - dali po prostu jakieś dobre).
Tak czy inaczej: należy samemu rozważyć co komu pasuje. Jak się kupuje sprzęt za ~5000 na 3 lata (bo zwykle co tyle są wymiany w firmach) to o czym wogóle rozmawiamy? Potem i tak idzie do kolejnego właściciela za pół ceny.
Chcesz mieć moc PC-ta w obudowie tableta to wybór i ograniczenia są jasne (w pracy masz dock-a i dobry monitor, w podróży mocnego laptopa a w domu (ciężki) tablet) .
Lekki i słaby tablet wystarczy? Albo modularny PC? To kupuj co innego.

PS.: Przykładowo do pisania "na kolanach" surface się nie nadaje - nie ma możliwości odchylenia ekranu, bo podstawka musi leżeć a kolanach i zajmuje więcej miejsca niż laptop - tak więc do samolotu / pociągu / na studia / do szkoły lepszy jest mały notebook.

Skończmy OffTop, Mr Max musi wybrać / dopasować do JEGO wymagań.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Laptop 100% sRGB, a'la graficzny

10 października 2018, 08:56 - śr

No cóż, jestem podobnego zdania co Wy. Pogodziłem się już na wstępie z tym, że skoro ma to być tableto-laptok tu musi być sklejony na amen, bo tak teraz sobie produkują. No i że nie będzie wieczny, tak jak blaszak. A kamerkę zalepia się taśmą i tyle (czyli najpewniejsze rozwiązanie hardwarowe ;) ).

Wróć do „Komputery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu