Składać czy nie?

Różne dyskusje i problemy ogólnokomputerowe
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Składać czy nie?

19 lutego 2019, 11:03 - wt

Tom01 pisze:
19 lutego 2019, 10:40 - wt
Po grzyba komuś jakiś potwór do grania za 1500 zł, skoro dokładnie to samo w wielu zastosowaniach obsłuży karta "ze śmietnika" za stówę.
1. Jak sądzę po to, aby zaoszczędzone pieniądze wydać na monitor, który zostanie wkrótce zaproponowany. ;)
max pisze:
17 lutego 2019, 13:54 - ndz
Nie, nie, nie :!: :!: :!:
Lepiej w tym wątku niech nic nie pisze o monitorze, bo po forumowych poradach na komputer zostanie mu 10zł, niezależnie od kwoty jaką ma do dyspozycji. ;)
Jak już przewidziałem na samym początku wątek zmierza w kierunku zakupu komputera "ze śmietnika" i "super-hiper-color" monitora za całą resztę kasy.
Chciałbym jednak przypomnieć, że wątek dotyczy zakupu komputera, nie monitora.
2. Proponuję kartę nową ale za 1/4 tej kwoty 1500zł, nowej, nie ze śmietnika.
voteck
Posty: 227
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Składać czy nie?

19 lutego 2019, 13:24 - wt

Z przodu mają być minimum dwa wentylatory w rozmiarze co najmniej 120 mm (sam brałem niedawno pod uwagę wyłącznie konstrukcje z miejscem na 140-milimetrowe), zasilacz ma być półpasywny, a nośniki talerzowe mają działać wyłącznie w formie NAS-a – dopiero coś takiego nadaje się do pracy w domu, gdzie nie szumi klimatyzacja, nikt nie gada, nie gra radio, a za oknem nie ma szosy. Czy jakikolwiek Dell robi takie gotowce?
ChireadanPL
Posty: 31
Rejestracja: 05 marca 2018, 11:25 - pn

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 09:04 - śr

Karta za 1500 zł to nie taki potwór, pogra się najwyżej w 1920x1200 ;) Jeśli ktoś nie gra to oczywiście komputery poleasingowe są bardzo atrakcyjną opcją. Można też oczywiście wsadzić kartę grafiki wedle życzenia do stacji Della czy HP pod warunkiem że są wtyczki szyny 12V.


Tom01 pisze:
18 lutego 2019, 18:09 - pn
Ostatnio robiłem taki zasilacz i przy rozmiarach mniejszych od jakiegoś Bequieta czy innego wynalazku, daje 12V przy prądzie 56A. Pięćdziesiąt sześć amperów! Zdajecie sobie Panowie jakie to jest science fiction dla sprzętu popularnego? Nawet połowę takiej mocy nie dają największe ponad kilowatowe potwory do składaków. Takaż to jest jakość.
Taki prąd jest akurat dość zwyczajny przy większych zasilaczach do składaków. W końcu grafika bierze ze 20 amperów. Moja 800-tka daje wg tabliczki znamionowej łącznie 65A na 12V, testowałem go kiedyś na sztucznym obciążeniu z miernikiem Keithleya i ujechałem 67A zanim wybiło zabezpieczenie przeciążeniowe. Mój chieftec 600-tka dawał 48A (przy luzie na szynie +5V) i przerobiłem go na zasilacz warsztatowy a to sprzęt klasy bardzo popularnej więc nie zgodze się że sprzęt klasy popularnej nie daje nawet połowy tego prądu, choć jest wiadome że zasilacze serwerowe czy klasy "industrial" della cechują się lepszymi parametrami.
KonradRak
Posty: 48
Rejestracja: 18 września 2016, 12:28 - ndz

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 10:54 - śr

Tomek po pierwsze radzę o komputery, podzespoły pytać na forum.purepc.pl
Wszelkie poleasingowe skrzynki (Delle itp) które mają ponad 2 lata to śmieci i z daleka od nich. Jeśli masz obawy o samodzielne złożenie z podzespołów to poziom skomplikowania jest porównywalny z rozkręceniem i złożeniem ołówka, długopisu automatycznego :) Do dzieła - satysfakcja gwarantowana!
Ja już wypadłem z obiegu ale w życiu złożyłem kilkadziesiąt zestawów, pierwsze 25 lat temu kupując podzespoły na giełdzie bo pierwsze hurtownie dopiero powstawały. Teraz tylko dla najbliższej rodziny co dwa lata najwyżej bo większość na laptopach już siedzi. Aktualnie komputery stacjonarne dzieli się na trzy grupy:
a. powszechnego użytku: www, office i 2D
Tu wystarczy procesor ze zintegrowaną grafiką i najmniejszy przyzwoity zasilacz. Cena zestawu <2000zł
b. zestawy dla graczy - nie znam się bo nie gram i nie rozumiem jak na kartę grafiki można wydać 2000zł!?
c. komputery specjalistyczne np. do Blender, itp. Tu prym wiodą wielordzeniowe Ryzeny bo przy aktualnym cenach AMD bardziej opłaca się liczyć na procesorze niż karcie grafiki. Kosmiczna ilość pamięci, minimum 32GB. Cena takich stacji zaczyna się od 5000zł.
Dla przykładu podam na czym pracuję 2 lata:
Pentium G4600 | Scythe Mugen 2 | Gigabyte B250M-D3H | GoodRam DDR4, 2400MHz, 8GB | Plextor 128M5S | XFX XTR 550W | Aerocool S-55 | Dell U2718Q 4K|Ubuntu 18.04|
Najsłabsze ogniwo to zintegrowana grafika bo przy obiektach 3D i rozdzielczości 4K złożonych z minimum 1000 linii już słabo wyrabia FreeCAD. Gdybym siedział na FHD to nie byłoby problemu.
Aktualnie podobny zestaw ale z rewelacyjnym dyskiem NVMe 512GB, 16GB RAM, porządny zasilacz (zalecam kupowanie tych z dużymi wentylatorami 130-140mm) i płyta główna z wifi to tylko 1900zł:
https://www.morele.net/inventory/info/fd8b4e65/
Do tego obudowa za ok. 100zł i nic więcej nie-gracz nie potrzebuje.

Ja będę zmieniał w tym roku kompa ale nowe APU AMD się opóźnia i prawdopodobnie dopiero pod koniec roku będzie dostępne w procesie 7nm (4 rdzenie, 16 wątków) zintegrowana wydajna grafika. Prawdopodobnie ceny SSD tak spadną, że kupię już 1TB! Czyli za ok. 2500zł będę miał maszynkę na kolejne 5 lat i 4x szybszą od tego co aktualnie.
O monitor tu możesz pytać ale dowiesz się, że z takim budżetem to tylko obrażasz forumowiczów ;)
Pozdrawiam, Konrad
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 11:35 - śr

ChireadanPL pisze:
20 lutego 2019, 09:04 - śr
Karta za 1500 zł to nie taki potwór, pogra się najwyżej w 1920x1200 ;) Jeśli ktoś nie gra to oczywiście komputery poleasingowe są bardzo atrakcyjną opcją. Można też oczywiście wsadzić kartę grafiki wedle życzenia do stacji Della czy HP pod warunkiem że są wtyczki szyny 12V.


Tom01 pisze:
18 lutego 2019, 18:09 - pn
Ostatnio robiłem taki zasilacz i przy rozmiarach mniejszych od jakiegoś Bequieta czy innego wynalazku, daje 12V przy prądzie 56A. Pięćdziesiąt sześć amperów! Zdajecie sobie Panowie jakie to jest science fiction dla sprzętu popularnego? Nawet połowę takiej mocy nie dają największe ponad kilowatowe potwory do składaków. Takaż to jest jakość.
Taki prąd jest akurat dość zwyczajny przy większych zasilaczach do składaków. W końcu grafika bierze ze 20 amperów. Moja 800-tka daje wg tabliczki znamionowej łącznie 65A na 12V, testowałem go kiedyś na sztucznym obciążeniu z miernikiem Keithleya i ujechałem 67A zanim wybiło zabezpieczenie przeciążeniowe. Mój chieftec 600-tka dawał 48A (przy luzie na szynie +5V) i przerobiłem go na zasilacz warsztatowy a to sprzęt klasy bardzo popularnej więc nie zgodze się że sprzęt klasy popularnej nie daje nawet połowy tego prądu, choć jest wiadome że zasilacze serwerowe czy klasy "industrial" della cechują się lepszymi parametrami.
To już jest wierutna bzdura z tym że "Karta za 1500 zł to nie taki potwór, pogra się najwyżej w 1920x1200" jedni piszą te bajki drudzy to powielają ;) Za 1500pln kupuje się nowe w sklepie albo gtx 1070 albo rtx2060 ,jeżeli chcemy używki wtedy gtx1080 z długą gwarancją.Zacznijmy od gtx 1070 ,karta bez najmniejszego problemu generuje 60-100 i więcej fps zależnie od tytułu gry w rozdz.2560/1440 w 95% gierek na detalach ultra ,resztę czyli te 5%(na wyrost) zostawiam na te tzw. gnioty ,porty konsolowe ale i w tych wystarczy zmniejszyć ze 2-3 opcje detali o oczko niżej i mamy full płynna rozgrywkę np. antyaliasing,cienie itp. ficzery.Po takim zabiegu i tak nie widać żadnej różnicy dosłownie nie widać a dzięki temu mamy full płynnie.Baaa już od dłuższego czasu(kilka lat) na rynku gier jest taka posucha że się nie da tego opisać, wychodzą totalne gnioty nastawione na szybką kasę (zero fabuły ,zero myślenia ;) czas przejścia gry 2-3-4-5h ).Wracając do ustawień graficznych śmiem twierdzić iż w większości gierek tych kilkuletnich i tych obecnych po przycięciu detali z ultra nawet na średniowysokie lub na średnie gierka i tak wygląda bardzo dobrze ,jest bardzo mała widoczna różnica między ultra ustawieniami a średnimi.Następny paradoks jest taki że w dużej części gier jest nawet wskazane cięcie detali gdyż nie da się na to patrzeć są tak jebią..... po oczach że na dłuższą metę można se gały wypalić oczywiście dla dzieciaków może się to podobać dla starszych osobników :D może to nie być fajne.Bym nic nie pisał żebym nie wiedział od ok 30 lat obserwuję jak ten cały rynek gier się rozwija od atari xl 65 ,amigi,i pierwszy pc 386dx turbo 40mhz ,4mb ram aż po czasy obecne ,roku pańskiego 2019 ;) więc wiem o czym prawie.Wracamy do rtx2060 jak wiadomo jest troszkę szybsza niż gtx 1070 więc jest jeszcze lepiej nie wspominając już o gtx1080(najszybszy z tej stawki) Te 3 karty do 1500pln dają też możliwość bezproblemowego grania w 4k po obniżeniu detali na średnie,średniowysokie zależnie od tytułu.Myślę że mnw. dokładnie opisałem powielane bajki :D
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 11:40 - śr

Bzdura co najwyżej dla pana coopera.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 11:46 - śr

KonradRak pisze:
20 lutego 2019, 10:54 - śr
Tomek po pierwsze radzę o komputery, podzespoły pytać na forum.purepc.pl
Wszelkie poleasingowe skrzynki (Delle itp) które mają ponad 2 lata to śmieci i z daleka od nich. Jeśli masz obawy o samodzielne złożenie z podzespołów to poziom skomplikowania jest porównywalny z rozkręceniem i złożeniem ołówka, długopisu automatycznego :) Do dzieła - satysfakcja gwarantowana!
Ja już wypadłem z obiegu ale w życiu złożyłem kilkadziesiąt zestawów, pierwsze 25 lat temu kupując podzespoły na giełdzie bo pierwsze hurtownie dopiero powstawały. Teraz tylko dla najbliższej rodziny co dwa lata najwyżej bo większość na laptopach już siedzi. Aktualnie komputery stacjonarne dzieli się na trzy grupy:
a. powszechnego użytku: www, office i 2D
Tu wystarczy procesor ze zintegrowaną grafiką i najmniejszy przyzwoity zasilacz. Cena zestawu <2000zł
b. zestawy dla graczy - nie znam się bo nie gram i nie rozumiem jak na kartę grafiki można wydać 2000zł!?
c. komputery specjalistyczne np. do Blender, itp. Tu prym wiodą wielordzeniowe Ryzeny bo przy aktualnym cenach AMD bardziej opłaca się liczyć na procesorze niż karcie grafiki. Kosmiczna ilość pamięci, minimum 32GB. Cena takich stacji zaczyna się od 5000zł.
Dla przykładu podam na czym pracuję 2 lata:
Pentium G4600 | Scythe Mugen 2 | Gigabyte B250M-D3H | GoodRam DDR4, 2400MHz, 8GB | Plextor 128M5S | XFX XTR 550W | Aerocool S-55 | Dell U2718Q 4K|Ubuntu 18.04|
Najsłabsze ogniwo to zintegrowana grafika bo przy obiektach 3D i rozdzielczości 4K złożonych z minimum 1000 linii już słabo wyrabia FreeCAD. Gdybym siedział na FHD to nie byłoby problemu.
Aktualnie podobny zestaw ale z rewelacyjnym dyskiem NVMe 512GB, 16GB RAM, porządny zasilacz (zalecam kupowanie tych z dużymi wentylatorami 130-140mm) i płyta główna z wifi to tylko 1900zł:
https://www.morele.net/inventory/info/fd8b4e65/
Do tego obudowa za ok. 100zł i nic więcej nie-gracz nie potrzebuje.

Ja będę zmieniał w tym roku kompa ale nowe APU AMD się opóźnia i prawdopodobnie dopiero pod koniec roku będzie dostępne w procesie 7nm (4 rdzenie, 16 wątków) zintegrowana wydajna grafika. Prawdopodobnie ceny SSD tak spadną, że kupię już 1TB! Czyli za ok. 2500zł będę miał maszynkę na kolejne 5 lat i 4x szybszą od tego co aktualnie.
O monitor tu możesz pytać ale dowiesz się, że z takim budżetem to tylko obrażasz forumowiczów ;)
Pozdrawiam, Konrad
Nie są to żadne śmieci,porządne komputerki ale drogie niewspółmierne z tym co można złożyć w ich cenie ,inna grupa odbiorców. Oho (4 rdzenie, 16 wątków) to jakiś kosmos chiba 8 rdzynióf i 16 wątłych ;)
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 11:50 - śr

GrzesiekR pisze:
20 lutego 2019, 11:40 - śr
Bzdura co najwyżej dla pana coopera.
wskaż mi gdzie piszę bzdury ???? a ja ci rozłożę twoje totalne bzdury na czynniki pierwsze odnośnie zasilaczy i ich wnętrzności i ich podpiskiwania :D
ChireadanPL
Posty: 31
Rejestracja: 05 marca 2018, 11:25 - pn

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 12:25 - śr

Prosiłbym stosować się nieco bardziej do reguł języka polskiego bo dość ciężko się to czyta (bez urazy, nic personalnego). Mówiłem o cenach kart nowych, a nie używanych. Za okolice 1500 zł z nowych kupimy RTX2060 odpowiadającego wydajnością mniej więcej GTX1070. W mającym już dobre kilka lat Wiedźminie 3 karta ta wyciąga w rozdzielczości 2560x1440 na ultra i AF16x 48-50 klatek na sekundę. O 4K nie ma co mówić bo spada do 27 fps. W BF V karta ta (2060) osiąga 69 klatek co jest akceptowalne, poza graczami z monitorami 120Hz i wyżej. Na coraz modniejszym 4K karta ta osiąga przy ultra 36 fps a na średnich jeszcze nie dobija do 60. Musimy uznać że wartości <60 są w multiplayerze nie do przyjęcia. Nie ma mowy oczywiście o włączeniu Raytracingu przy którym spada do 27 klatek na 4K. Nie rozumiem też czemu upierać się że to głupota kupić kartę za więcej niż 1500zł. Jeden ma prawo kupić rower za 28 tysięcy, inny auto za 300 tys, inny kartę za 5 tys, wolno mu.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 12:44 - śr

Przecież piszę o nowych !!! hehehehe a na ...uj mi AF x16 ???? widzisz różnice ???? Najlepszy paradoks z tym włączaniem Raytracingu jest taki że nawet na 2080ti potrafi w gierkach spadać poniżej 30 klatek w 4k a i w 2k jest różnie.To całe rt to niezły chwyt,wszystko się mieni ,no sorki ale podczas grania kto zwraca uwagę na odbicia w kałuży czy w szybie :-) 10 razy lepszym ficzerem było physix ale zielonym coś nie pykło i zaprzestali tego.
KonradRak
Posty: 48
Rejestracja: 18 września 2016, 12:28 - ndz

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 13:11 - śr

dbcooper1983 pisze:
20 lutego 2019, 11:46 - śr
Nie są to żadne śmieci,porządne komputerki ale drogie niewspółmierne z tym co można złożyć w ich cenie ,inna grupa odbiorców. Oho (4 rdzenie, 16 wątków) to jakiś kosmos chiba 8 rdzynióf i 16 wątłych ;)
Skoro nowy komp kosztuje 2000zł to używki można szukać do max 1000zł. W tej cenie to niestety prądożerne elektrośmieci.
My tu gadu gadu a autor postu zniknął :)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 13:49 - śr

KonradRak pisze:
20 lutego 2019, 13:11 - śr
My tu gadu gadu a autor postu zniknął :)
Pewnie został wyciągnięty przez PW. ;)

W cenie za zestaw 2000-3000zł, karta nie może kosztować więcej niż 300-400-max500zł.

Natomiast katy ze śmietnika często są przegrzane i w śmietniku powinny wylądować. Nawet wymiana pasty nie pomaga.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 15:48 - śr

dbcooper1983 pisze:
20 lutego 2019, 11:50 - śr
GrzesiekR pisze:
20 lutego 2019, 11:40 - śr
Bzdura co najwyżej dla pana coopera.
wskaż mi gdzie piszę bzdury ???? a ja ci rozłożę twoje totalne bzdury na czynniki pierwsze odnośnie zasilaczy i ich wnętrzności i ich podpiskiwania :D
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Piszę, że to co ty uważasz za bzdurę jest bzdurą dla ciebie, niekoniecznie dla innych. Nie mam czasu szukać wszystkich miejsc z których wydobyłem moje informacje, było to już jakiś czas temu. Źródłem jest Internet, tak jak to forum jest Internetem i np. twoje wypowiedzi można uznawać za bzdury wg własnego uznania. Nie będę kontynuował, ponieważ nie odpowiada mi kultura twojego zachowania przejawiana w wypowiedziach.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 16:16 - śr

GrzesiekR pisze:
20 lutego 2019, 15:48 - śr
dbcooper1983 pisze:
20 lutego 2019, 11:50 - śr
GrzesiekR pisze:
20 lutego 2019, 11:40 - śr
Bzdura co najwyżej dla pana coopera.
wskaż mi gdzie piszę bzdury ???? a ja ci rozłożę twoje totalne bzdury na czynniki pierwsze odnośnie zasilaczy i ich wnętrzności i ich podpiskiwania :D
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Piszę, że to co ty uważasz za bzdurę jest bzdurą dla ciebie, niekoniecznie dla innych. Nie mam czasu szukać wszystkich miejsc z których wydobyłem moje informacje, było to już jakiś czas temu. Źródłem jest Internet, tak jak to forum jest Internetem i np. twoje wypowiedzi można uznawać za bzdury wg własnego uznania. Nie będę kontynuował, ponieważ nie odpowiada mi kultura twojego zachowania przejawiana w wypowiedziach.
No właśnie przez takie bzd..... pisane przez kogoś ktoś następny je powiela i potem tworzą się teorie niezgodne z prawdą a takie coś trzeba prostować.Nigdzie cię nie obraziłem tylko napisałem że to nie jest prawdą to co piszesz.Z mojej strony koniec tej nierównej walki :D dalej tkwij w przekonaniu ze superflower jest jedyny i nie ma prawa piskać ;)
tomek970
Posty: 22
Rejestracja: 02 stycznia 2019, 20:54 - śr

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 22:07 - śr

Jestem, jestem. Czasem mam taki dzień że tylko ze 30 minut dziennie mogę być na necie (jego stabilność też mnie czasem mocno ogranicza). Po Waszych opiniach że płyta główna i zasilacz są bardzo ważne i to przez nie mogą kompy padać wybrałem już kompa. Byłem już blisko wybrania tego zestawu:
https://www.x-kom.pl/p/443451-desktop-s ... ecyfikacja
Gdy zapytałem to x-kom podał mi że płyta główna to MSI B360M Pro-VD czyli chyba niezła płyta jak do kompa za około 2500 - na stronie pclab.pl polecają ją do zestawu za 3000. Ale gdy zapytałem o zasilacz to odpowiedzieli że to PeakPower 450W v2 i że montowany jest tylko do desktopów shiru. To wzbudziło moją nieufność. I zdecydowałem się ( zainspirowany postami Toma) na Dell Optiplex 3060 i3-8100 8GB ( 4 sprzedawca dołożył ) 128GB SSD W10 Professional
https://sklep-dell.pl/dell-optiplex-306 ... 60sff.html
Może i za te 2650 można by zbudować bardziej wydajną konfigurację, ale powinien być to solidny i w miarę trwały jak za te pieniądze sprzęt (przynajmniej żyję takim przekonaniem), do moich potrzeb wystarczający i też chcę mieć już go w tym tygodniu, bo w przyszłym co innego będzie mnie zajmować. Mam jeszcze pytanie odnośnie kabla DisplayPort, ale zadam je w odpowiednim dziale.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 22:44 - śr

Proponowałbym dokupić kartę grafiki z własnej kieszeni, oczywiście nową, typu GTX1050, Asusa lub Gigabyta. Pytanie, czy będzie ją gdzie wsadzić. Konfiguracja d.py nie urywa, no ale w końcu to za darmo, to dosyć, że będzie prąd pobierać i na ciepło zamieniać. :)

Zapytałbym też o model dysku SSD, no i zamienił go na 250GB, chyba, że ma być na nim tylko pasjans i Notatnik.
KonradRak
Posty: 48
Rejestracja: 18 września 2016, 12:28 - ndz

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 22:51 - śr

tomek970 pisze:
20 lutego 2019, 22:07 - śr
128GB SSD W10 Professional
Pewnie można by lepiej zainwestować ale zamówiony. Jeśli jeszcze nie wysłali to poproś choć o wsadzenie jakiegoś współczesnego SSD. Teraz 512GB jest poniżej 300zł. 256GB jest praktycznie w tej samej cenie co 128GB. Taka pojemność w 2019r to ponury żart.
tomek970
Posty: 22
Rejestracja: 02 stycznia 2019, 20:54 - śr

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 23:02 - śr

1050 nie będzie gdzie wsadzić ale 1030 wejdzie. Jak będzie trzeba to dokupię. I dysk SSD też pewnie dokupię za jakiś czas, na spokojnie się zorientuję której firmy są najlepsze. Na razie nie chciałem żeby komp był zbyt drogi, żeby nie było problemów gdy będe chciał dostać dotację na niego. Nie wiem do jakiej kwoty cena nie będzie budzić zastrzeżeń, więc nie szalałem za bardzo z ceną, ale wziełem to co na razie jest potrzebne do komfortowego użytkowania (8GB RAM).
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 23:11 - śr

1030 też może być, byle jakaś była. Pytanie czy jest chociaż jedno gniazdo PCI-E x16.

PS. Sprawdziłem mój 7mio letni zasilacz.
https://www.kitguru.net/components/powe ... su-review/
No i ma 62 Ampery oraz 2kg wagi. A prawdziwy producent? Channel Well Technology. :shock:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2019, 23:33 - śr przez max, łącznie zmieniany 2 razy.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Składać czy nie?

20 lutego 2019, 23:26 - śr

To i ja się wpiszę :-) a co tam też mój 7 letni czort Enermax Platimax 750W ma 62A :-) https://www.purepc.pl/zasilacze/test_25 ... ?page=0,12

Wróć do „Komputery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu