EA244WMI autoregulacja jasność

Wszystko dotyczące użytkowania, w tym kabelkologia, czyszczenie, ustawienia.
Takedo
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2016, 10:30 - ndz

EA244WMI autoregulacja jasność

21 lutego 2016, 11:11 - ndz

Cześć,
Ostatnio po reinstalacji OS zabrałem się za regulację monitora - EA244WMI; chciałem również ustawić automatyczną regulację jasności, zależną w jasności panującej w pomieszczeniu. Niestety, nie udało mi się, co więcej nie udało mi się wymyślić/znaleźć jak ...

W instrukcji na ten temat jest napisane:

"...
W zależności od ilości światła w pomieszczeniu można ustawić zmniejszanie lub zwiększanie jasności wyświetlacza
ciekłokrystalicznego. Jeżeli w pokoju jest jasno, monitor również zostanie rozjaśniony. Jeżeli w pokoju jest ciemno, monitor również
zostanie przyciemniony. Celem tej funkcji jest zwiększenie wygody używania monitora w przypadku różnych warunków oświetlenia.

Domyślane ustawienie funkcji Auto Brightness (Automatyczna jasność) to 1.
SETUP (KONFIGURACJA)
W celu ustawienia zakresu jasności używanego przez monitor przy włączonej funkcji Auto Brightness (Auto. jasność), należy
wykonać następujące czynności.

1. Ustaw poziom opcji BRIGHTNESS (Jasność). Jest to poziom, do którego zostanie zwiększona jasność, kiedy poziom oświetlenia
otoczenia jest najwyższy. To ustawienie należy wybrać w przypadku największego poziomu jasności w pomieszczeniu.
W menu AUTO BRIGHTNESS (Automatyczna jasność) wybierz opcję 1 lub 3 (Rysunek 1). Następnie użyj przednich
przycisków do przesunięcia kursora w górę skali opcji BRIGHTNESS (Jasność). Wybierz żądany poziom jasności (Rysunek 2).

2. Ustaw poziom ciemności (DARK). jest to poziom, do którego zostanie zmniejszona jasność, kiedy poziom oświetlenia
otoczenia jest niski. Przy ustawianiu tego poziomu, należy dopilnować, żeby pomieszczenie było jak najciemniejsze.
Następnie użyj przednich przycisków do przesunięcia kursora w górę do opcji BRIGHTNESS (Jasność). Wybierz odpowiedni
poziom jasności (Rysunek 3).

...."
Niby proste i oczywiste, ale nie wiem gdzie ustawia się tą drugą (punkt 2 powyższego kawałka instrukcji), dolną wartość jasności, używaną przez monitor gdy w pomieszczeniu jest najciemniej. W ustawieniach nie ma czegoś takiego jak "poziom ciemności (DARK)". Jest "black level" ale chodzi o coś zupełnie innego.
Macie może jakieś doświadczenia ? Wie ktoś jak się to ustawia ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EA244WMI autoregulacja jasność

21 lutego 2016, 13:47 - ndz

Regulator jest jeden - jaskrawość. Ustawienie w jasnym i ciemnym otoczeniu to zakres regulacji.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Takedo
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2016, 10:30 - ndz

Re: EA244WMI autoregulacja jasność

21 lutego 2016, 15:39 - ndz

Czyli przy włączonej automatycznej regulacji jaskrawości, korygując jaskrawość dla różnych natężeń oświetlenia pomieszczenia, z czasem powinniśmy uzyskać optymalne ustawienia ?

Zrobiłem mały test :
- włączyłem Auto Brightness na 3
- włączyłem światło w pomieszczeniu - czujnik OFF MODE Settings wskazywał zmierzoną wartość : 100%
- ustawiłem Brightness na 33
- wyłączyłem światło i zasłoniłem czujnik oświetlenia, aby zasymulować ciemne pomieszczenie - - czujnik OFF MODE Settings wskazywał zmierzoną wartość : 10%
- ustawiłem Brightness na 20
- dałem Exit z OSD
- odsłoniłem czujnik i włączyłem światło

Przy wyłączonym świetle gdy czujnik OFF MODE Settings wskazuje wartość : 100%, jasność ustawiła się na 25 % ...
czy powinna na 33, tak jak było podczas ustawienia ?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EA244WMI autoregulacja jasność

21 lutego 2016, 22:13 - ndz

Czujnik oświetlenia to bajer, który nie zawsze działa poprawnie. Oczywiście wymaga ingerencji użytkownika, ale też jego użycie powinno mieć uzasadnienie. Mnie taka funkcjonalność jest zbędna i nie przekonuje. Wolę ręcznie zmienić, jeśli w ogóle muszę..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Takedo
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2016, 10:30 - ndz

Re: EA244WMI autoregulacja jasność

22 lutego 2016, 17:42 - pn

Ok, rozumiem.
Dziękuję za informacje,
pozdrawiam
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EA244WMI autoregulacja jasność

22 lutego 2016, 17:51 - pn

Ustawienie czułości tego czujnika oświetlenia wymaga przeprowadzenia procedury z instrukcji obsługi. Używan NECów od bodaj 12 lat i nigdy nie chciało mi się tego wykonywać jak należy. Też reguluję z palca.

Wróć do „Podłączenie, użytkowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu