Podłączanie ekranu tabletu lub smartfona do komputera

Wszystko dotyczące użytkowania, w tym kabelkologia, czyszczenie, ustawienia.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Podłączanie ekranu tabletu lub smartfona do komputera

12 lutego 2018, 22:59 - pn

Jak wiadomo, smartfony i tablety z ekranami OLED oferują znakomitą jakość obrazu. Pamiętać tylko należy, aby przestawić je w tzw. "tryb podstawowy", który odpowiada mniej więcej trybowi sRGB w monitorze, a nie wybierać "kino AMOLED" itp, w których barwy są mocno przesycone, a biel zaniebieszczona.

Ponieważ nie ma ekranów OLED, może poza TV o rozmiarze 55" i 65", ktòre dało by się podłączyć bezpośrednio do komputera, można by rozważyć pomysł, aby "sparować" ekran tabletu z komputerem za pomocą WiFi lub MicroUSB, za pośrednictwem jakiejś aplikacji. Wpadłem przypadkiem na taki oto instruktaż, ale nie sprawdzałem jak to działa.

https://youtu.be/wm3-p75k90U
Aplikacja "SpaceDesk"

Testował ktoś coś? Jaki lag, opóźnienia, kompresja?
Wiadomo, że przepustowość WiFi 5GHz czy USB2.0 jest znacznie mniejsza od przepustowości HDMI. Zdrugiej strony typowe filmy są poddane ogromnej kompresji stratnej.
Próbował ktoś wyświetlać zawartość monitora na ekranie smartfonu lub tabletu (np. OLEDowym)? Lub potraktować ekran smartfona, tabletu, laptopa, jako kolejny ekran w Windows?

PS. Myślę, że miałoby to sens jedynie w przypadku wysokiej klasy wyświetlaczy OLED w smartfonach i tabletach: 1920x1080, 2560x1440/1600, 3840x2160, coraz bardziej popularnych u "gimbazy", których rozdzielczości i jakość wyprzedziły już to co oferują monitory LCD. Niestety nie dotyczy to rozmiaru.
barat
Posty: 18
Rejestracja: 21 września 2017, 15:57 - czw

Re: Podłączanie ekranu tabletu lub smartfona do komputera

13 lutego 2018, 13:43 - wt

Ja testowałem trochę Duet Display - wtedy iPad/iPhone jest widziany przez system jako monitor :) Działa przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Podłączanie ekranu tabletu lub smartfona do komputera

15 lutego 2018, 10:16 - czw

Ja używam AirDisplay w najnowszej wersji, kilka lat temu używałem starszej. Działa, ale na pewno nie tak jak natywny monitor. Obciąża procesor znacznie bardziej, płynność jest niższa, a opóźnienie większe. Dopiero Luna Display ma szanse działać jak normalny monitor. Natomiast Astropad (od tej samej ekipy) już od lat działa znakomicie, ale on mirroruje ekran, a nie tworzy osobny.

Wróć do „Podłączenie, użytkowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Tom01
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu