Ustawienia nowego monitora NEC

Wszystko dotyczące użytkowania, w tym kabelkologia, czyszczenie, ustawienia.
kalifas
Posty: 12
Rejestracja: 16 marca 2011, 12:22 - śr

Ustawienia nowego monitora NEC

20 kwietnia 2023, 15:51 - czw

Cześć
Mam nowy monitor NEC EA231WU. Podłączyłem, wszystko ładnie świeci, ale mam pytanie odnośnie ustawień. Co powinienem ustawić? Czego absolutnie nie ruszać?
Na pierwszy ogień jasność to wiadomo, ale nie wiem czy mam zwrócić szczególną uwagę na coś jeszcze? Jak ustawić np w menu sekcję DV MODE? Standard? Dynamic?

Chętnie przeczytam porady i podpowiedzi w tym temacie.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Ustawienia nowego monitora NEC

20 kwietnia 2023, 16:22 - czw

Jasność (wizualnie) i tryb sRGB. Tryb ECO i AutoBrightness - OFF. DV MODE - Standard.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
kalifas
Posty: 12
Rejestracja: 16 marca 2011, 12:22 - śr

Re: Ustawienia nowego monitora NEC

20 kwietnia 2023, 16:57 - czw

NocnyJastrzab pisze:
20 kwietnia 2023, 16:22 - czw
Jasność (wizualnie) i tryb sRGB. Tryb ECO i AutoBrightness - OFF. DV MODE - Standard.
Bardzo dziękuję za podpowiedź. Jak rozumiem inne ustawienia zostawić żeby nic nie popsuć :)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Ustawienia nowego monitora NEC

20 kwietnia 2023, 19:38 - czw

Tak, reszty nie ruszać bez wyraźnej potrzeby.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Ustawienia nowego monitora NEC

20 kwietnia 2023, 21:30 - czw

Chyba że skalibrować. To najlepsza opcja, acz powoduje dodatkowe koszty.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
kalifas
Posty: 12
Rejestracja: 16 marca 2011, 12:22 - śr

Re: Ustawienia nowego monitora NEC

21 kwietnia 2023, 08:33 - pt

NocnyJastrzab pisze:
20 kwietnia 2023, 19:38 - czw
Tak, reszty nie ruszać bez wyraźnej potrzeby.
Jeszcze funkcję Expansion zmieniłem z FULL na ASPECT żeby proporcje były zawsze zachowane. Myślę, że teraz jest wszystko tak jak ma być. Dziękuję.
Tom01 pisze: Chyba że skalibrować. To najlepsza opcja, acz powoduje dodatkowe koszty.
No tak, jeszcze kalibracja. Może kiedyś się zdecyduję ;) Nawet teraz bez kalibracji przeskok z taniego monitora TN to dla mnie duży skok jakościowy.
dawiddawido
Posty: 27
Rejestracja: 01 lipca 2020, 15:47 - śr

Re: Ustawienia nowego monitora NEC

25 kwietnia 2023, 11:17 - wt

NocnyJastrzab pisze:
20 kwietnia 2023, 16:22 - czw
Jasność (wizualnie) i tryb sRGB. Tryb ECO i AutoBrightness - OFF. DV MODE - Standard.
mam Ea271U i ustawiłem sobie DVMode na TEXT, bo dużo pracuje z tekstem, czy myślisz że to jest błąd ?

Przy białych tłach dzięki temu ustawieniu są jakby bardziej żółte, wydawało mi się, że dzięki temu nie męczę tak oczów, co o tym myślisz ?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Ustawienia nowego monitora NEC

25 kwietnia 2023, 14:51 - wt

Jeśli Ci to odpowiada to OK. DYNAMIC miesza w ustawieniach nawet, jeśli automaty są wyłączone.

DV MODE (Dynamiczny tryb obrazu)
W dynamicznym trybie obrazu (Dynamic Visual Mode) można wybierać następujące ustawienia: STANDARD (Standardowe): Ustawienie standardowe.

TEXT (Tekst): To ustawienie pozwala zwiększyć wyrazistość liter i linii. Najlepiej nadaje się do podstawowego przetwarzania tekstu i arkuszy kalkulacyjnych.
MOVIE (Film): To ustawienie podkreśla ciemne tony i najlepiej nadaje się do oglądania filmów.
GAMING (Gry): To ustawienie podkreśla pełne tony i najlepiej nadaje się do gier, pełnych kolorowych obrazów o dużej
wyrazistości.
PHOTO (Zdjęcia): To ustawienie optymalizuje kontrast i najlepiej nadaje się do nieruchomych zdjęć.
DYNAMIC (Dynamiczne): To ustawienie powoduje optymalizację jasności przez wykrywanie obszarów czerni.
(!)UWAGA : Ta funkcja jest wyłączona, gdy w ustawieniu PRESET (Ustawienie wstępne) dla opcji Picture Mode (Tryb obrazu) wybrano L/B, PROGRAMMABLE (Programowalny) lub DICOM SIM.
Ustawienie STANDARD jest używane na potrzeby zgodności z certyfikatem TCO.
Funkcja DYNAMIC działa tylko wtedy, gdy tryb MULTI PICTURE (Wiele obrazów) jest wyłączony.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
dioni
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2023, 10:23 - ndz

Re: Ustawienia nowego monitora NEC

07 maja 2023, 13:21 - ndz

Mam ten sam monitor, z powyższych rad skorzystałem, nachodzi mnie jeszcze kilka kwestii:

1. Czy jest gdzieś w menu możliwość ustawienia DP HPD Control (w EIZO jest w menu Administrator Settings) dzięki temu w monitorze podłączonym przez DP po wyłączeniu Windows nie przerzuca ikon i okien na drugi monitor. Teraz mi przerzuca co jest trochę niewygodne.

DP HPD Control:
"When a PC is connected via the DisplayPort connector, window and icon positions may shift when power is turned off/on. If this happens, set this function to “On”.

2. Czy jest program (darmowy) do sterowania monitorem na kształt Screen InStyle, chodzi mi o funkcję skrótów na klawiaturze, które zmieniają DV mode aby wygodnie między nimi się przełączać. Albo czy da się zdefiniować różne poziomy jasności i je przełączać skrótami.

Wróć do „Podłączenie, użytkowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu