Oświetlenie nowego miejsca pracy

Sprawdzone rozwiązania, porady, testy.
bolo
Posty: 19
Rejestracja: 15 lipca 2014, 17:15 - wt

Oświetlenie nowego miejsca pracy

12 marca 2020, 19:31 - czw

Witam,

niedługo przenoszę się do nowego miejsca gdzie mam możliwość zaadaptowania całego pokoju pod retusz i fotografię małych obiektów.
Pokój nie jest duży, aby zniwelować odbicia od ścian na fotografowanych produktach, większość pomieszczenia będzie pomalowana na ciemno szary lub czarny mat.
Obrazek
Obrazek


Do tej pory pracowałem z mieczem 360s z tyłu monitora + zwykłym oświetleniem sufitowym - jakimś białym plastikowym żyrandolem z ikea (umieszczonym 50cm za plecami oraz około 120cm w bok).
Źle pracuje mi się przy samym ledzie za monitorem dlatego potrzebuję również jakiegoś światła oświetlającego przynajmniej te 4m2 stanowiska.
Na zdjęciu monitor troche za jasny z uwagi na ustawiony led na oko do zdjęcia (nie wiedzieć czemu lampka nie zapamiętuje ustawień).
Obrazek

Pomieszczenie ma 270cm wysokości, myślałem nad zawieszeniem oprawy rastrowej 2x36W wraz z odpowiednimi świetlówkami nad stanowiskiem lub po środku pokoju (chyba najgorsza opcja).
Myślę że najlepszą opcją była by opcja 1 lub 2, jeśli światła było by za dużo to świecił bym tylko 1 świetlówką lub rozproszył światło kalką techniczną.
Oczywiście miecz ledowy za monitorem zostaje tak jak do tej pory.

Obrazek

1. Czy opcja 2 będzie dużo lepsza od opcji 1 biorąc pod uwagę jeszcze światło za monitorem?
2. Czy problemem będzie połączenie ogólnego światła ze świetlówki z ledami za monitorem?
3. Może źle kombinuje i ktoś ma jakieś inne sugestie?
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4316
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Oświetlenie nowego miejsca pracy

12 marca 2020, 20:56 - czw

daj żarówę quadralite 20W na środku i powinno być ok., dobrze pasuje barwą do YN
bolo
Posty: 19
Rejestracja: 15 lipca 2014, 17:15 - wt

Re: Oświetlenie nowego miejsca pracy

12 marca 2020, 21:00 - czw

W jakiejś konkretnej oprawie dobrze się sprawdza? Mam 2x włącznik wiec mógł bym użyć tylko 1 lub 2 na raz jeśli chciał bym mocniej doświetlić pomieszczenie przy ustawianiu planu.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4316
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Oświetlenie nowego miejsca pracy

12 marca 2020, 22:13 - czw

Wystarczy jedna, to jest odpowiednik 160W żarówy, więc będzie jasno. U mnie oprawka z IKEA z mlecznym, prostym kloszem.
bolo
Posty: 19
Rejestracja: 15 lipca 2014, 17:15 - wt

Re: Oświetlenie nowego miejsca pracy

12 marca 2020, 22:19 - czw

To wychodzi ze się nie narobię, super dzięki :)

Wróć do „Oświetlenie, akcesoria, uchwyty, osłony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], voriax
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68318
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu