Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

14 kwietnia 2018, 21:16 - sob

1. Gdzie napisane, że jest jakaś blokada? Napisałem wyraźnie, że "nie ma kalibracji" w domyśle "w komplecie". Powszechnie wiadomo, że można sobie dokupić do każdego monitora graficznego. Czy trzeba tłumaczyć wszystko łopatologicznie?

2. Oczywiście gwarancję i zabezpieczenie od pikseli też można kupić, ale jak się wszystko podsumuje, wychodzi drożej niż PA272W-SV2, który dodatkowo jest inną pozycją katalogową. Dlatego napisałem, że to bardziej "opłacalna" wersja. SpectraView 272 ma dodatkowo selekcjonowane matryce, co skutkuje wyraźnie równiejszym podświetleniem. To są monitory kosztujące tyle co dziesięć Samsungów z marketu, osobiście uważam, że warto zainteresować się wersjami lepszymi / korzystniejszymi. Wszak będą pracowały 10-15 lat albo więcej.

3. Masa ludzi uważa, że jeśli ktoś jest zaangażowany komercyjnie to na pewno kłamie. To jest mocno krzywdzące. Od zawsze kieruję się zasadami etyki zawodowej, co często bywa w sprzeczności z lojalnością względem producenta. Nigdy nikomu nie doradziłem nic przez pryzmat finansów, więc tym bardziej słowa o oszustwie są niesprawiedliwe. Na tym forum nikt nie będzie w ten sposób mówił bez podparcia argumentami. A jeśli spróbuje, wyleci na zbity pysk. Oszczerstwami można sobie sypać na benchmarkach czy innych onetach. Tu nie ma na to miejsca.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

14 kwietnia 2018, 21:35 - sob

No i znowu musiałem interweniować, żeby zmusić Toma do wpisów bliższych prawdzie, choć nadal dalekich od obiektywizmu. To przecież bez sensu. Nie mam ochoty ciągle tego robić. To jest forum monitorów z najwyższą marżą i już nic tego nie zmieni. Mi się nie udało przez ostatnie 5 lat, a wykazałem się nadludzką cierpliwością i wytrwałością. Nikt inny nie ma szans, nieskromnie stwierdzę. Proponuję zmienić forum na takie, w którym obiektywne wpisy nie trzeba wymuszać siłą.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

14 kwietnia 2018, 21:38 - sob

Bzdury gadacie Max. Jakbym zdradził ile się zarabia na profesjonalnym monitorze to nikt by nie uwierzył. Zdecydowanie bardziej opłaca się gonić paletami badziewie, gdzie dodatkowo nikt nie wybrzydza, nikt niczego nie oczekuje. Sęk w tym, że nie wszyscy mogą gładko nawijać makaron.

Druga sprawa: Max, wiele razy upominano Pana, że zarzuca Pan komuś coś, ale nie przytacza ŻADNYCH argumentów. Proponuję to zmienić, jeśli chce Pan realnie uczestniczyć w życiu forum. W sumie to nie jest prośba.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

16 kwietnia 2018, 17:44 - pn

Mag pisze:
14 kwietnia 2018, 07:29 - sob
Tak się zastanawiałem nad jedną kwestią. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Kupiłem monitor PA272W i mam numer do oprogramowania SVII (od innego monitora, ale tego samego producenta) czy w tym przypadku ponownie trzeba kupić oprogramowanie SVII ale tylko do monitora PA272W aby wykonać kalibrację czy będzie pasowała licencja którą zakupiłem poprzednio.
Licencja umożliwia jednorazowe korzystanie z oprogramowania na jednym komputerze, ale nie ogranicza ilości ani modeli monitorów, które będziemy kalibrowali, więc możemy kalibrować dowolną ilość monitorów wspieranych przez oprogramowanie. Możemy też odinstalować oprogramowanie i zainstalować je na innym komputerze, w licencji jest tylko mowa o tym, że nie można używać oprogramowania jednocześnie na kilku komputerach.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

16 kwietnia 2018, 17:51 - pn

Tom01 pisze:
13 kwietnia 2018, 19:08 - pt
Nie istnieje coś takiego jak "kalibracja fabryczna". W każdym razie w rozumieniu użytkowym. Owszem, lepszej klasy monitory są indywidualnie regulowane aby regulator 6500K dawał umowne 6500K na ekranie, ale to nie jest kalibracja. Max, pomimo dużego stażu na forum, ciągle powtarza ten sam błąd. "Fabryczna kalibracja" do 6500K to jest co innego niż ustawienie monitora do punktu bieli 6500K. Dlaczego jest różnica? Bo owe 6500K to nie jest jednoznaczny punkt bieli. 6500K może oznaczać nieograniczoną ilość punktów bieli różniących się kolorymetrycznie i wizualnie. Dopiero kalibracja ustala, który "6500K" jest właściwy w konkretnym przypadku. "Temperatura barwowa" (cudzysłów celowy) na monitorze, nie jest konkretnym parametrem! Wbijcie sobie to w końcu do głowy. Można postawić dziesięć modeli monitorów, nawet kalibratorem potwierdzić na każdym 6500K a każdy będzie nieco inny.
Monitory serii PA nie są kalibrowane "do 6500K", tylko są fabrycznie skalibrowane do każdego możliwego punktu bieli wyrażonego koordynatami x, y - koordynaty chromatyczne definują punkt bieli jednoznacznie wizualnie i kolorymetrycznie. Przykładowo ustawiając monitor PA na 6500K ustawiamy punkt bieli na koordynaty 0,313 0,329, czyli koordynaty D65 i jest to konkretna, zestandaryzowana barwa bieli. Funkcja korekty metamerycznej serii PA niweluje różnice pomiędzy różnymi rodzajami podświetleń. Punkt można swobodnie i precyzyjnie regulować wizualnie. Kalibracja zewnętrznym sensorem do niczego nie jest w tej serii potrzebna.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

16 kwietnia 2018, 17:55 - pn

Tom01 pisze:
14 kwietnia 2018, 20:22 - sob
Na ok 25 szt trafiam dwa z pikselami. To sporo.
W monitorach serii PA i EA praktycznie nie występują wady pikseli, fabryczny screening eliminuje je w 100%. Od wielkiego dzwonu zdarza się, że wady pikseli wyskakują w monitorach brutalnie potraktowanych w transporcie, ale to sporadyczne przypadki. Na próbie ok. 200 szt. EA kalibrowanych na ColorTuned w magazynie NEC/Veracomp nie zdarzył się ani jeden przypadek wad pikseli.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

16 kwietnia 2018, 18:01 - pn

voriax pisze:
14 kwietnia 2018, 19:06 - sob
Niestety także uważam (podobnie do max'a), że stwierdzenie, iż PA272W zakupionego w podstawowej nie da się skalibrować
jest zasugerowaniem błędnego postrzegania tego urządzenie, to żaden wybrak - to pełnosprawne profesjonalne narzędzie.
Podstawowa wersja nie ma nic zablokowane, daje się kalibrować ale wymaga licencjonowanego oprogramowania.
Nowego PA272W nie trzeba kalibrować, bo jest perfekcyjnie skalibrowany fabrycznie i stabilizowany w czasie rzeczywistym przez silnik SpectraView sprzężony z sensorami termicznymi oraz barwy i luminancji. Odchyłki wskazań sensora i1Display Pro względem nastawów w MultiProfilerze są na poziomie błędów międzyinstrumentowych sensora i błędów homogeniczności podświetlenia (z włączoną kompensacją równomierności).
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

16 kwietnia 2018, 21:33 - pn

Czornyj pisze:
16 kwietnia 2018, 17:55 - pn
W monitorach serii PA i EA praktycznie nie występują wady pikseli, fabryczny screening eliminuje je w 100%.

Tak, z pewnością... Poniżej flagowy model i piksel tu gdzie mysz.


Obrazek


Pomniejszych, czyli PA242W, PA272W, PA302W w ostatnim półroczu trafiłem kilka sztuk. Bynajmniej nie wywalanych ładowarką z pociągu, tylko nowiuśkie, w wyprasowanych pudełeczkach. To się zdarza na każdym LCD, tanim i drogim, bo wynika z technologii. Nie rozumiem po co tworzyć sztuczny lukier.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 08:27 - wt

Widocznie je Pan popsuł podczas jednego ze swoich szamańskich rytuałów, może proszę wygrzewać je w niższej temperaturze w tej swojej szafie :lol:

Powtarzam raz jeszcze - problem wad pikseli eliminowany jest w 100% na produkcji, nigdy nie widziałem bad pikseli w monitorze NEC serii PA/SV lub EA dostarczonym z hurtowni.

Bad piksele pojawiają się tylko wtórnie na skutek niewłaściwego transportu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 08:37 - wt

Czornyj pisze:
17 kwietnia 2018, 08:27 - wt
Powtarzam raz jeszcze - problem wad pikseli eliminowany jest w 100% na produkcji, nigdy nie widziałem bad pikseli w monitorze NEC serii PA/SV lub EA dostarczonym z hurtowni.

Zdarzają się na fabrycznie nowych wyjętych z pudła i po kilkudziesięciu godzinach, różnie. To, że Pan twierdzi, że nie widział, nie zmienia rzeczywistości. Wady paneli są łatwo weryfikowalnym faktem i twierdzenie czegoś innego jest stanowiskiem wybitnie niewiarygodnym.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 08:53 - wt

Tom01 pisze:
17 kwietnia 2018, 08:37 - wt
Czornyj pisze:
17 kwietnia 2018, 08:27 - wt
Powtarzam raz jeszcze - problem wad pikseli eliminowany jest w 100% na produkcji, nigdy nie widziałem bad pikseli w monitorze NEC serii PA/SV lub EA dostarczonym z hurtowni.

Zdarzają się na fabrycznie nowych wyjętych z pudła i po kilkudziesięciu godzinach, różnie. To, że Pan twierdzi, że nie widział, nie zmienia rzeczywistości. Wady paneli są łatwo weryfikowalnym faktem i twierdzenie czegoś innego jest stanowiskiem wybitnie niewiarygodnym.
Brak wad paneli NEC PA/EA jest łatwo weryfikowalnym faktem - gdyby występowały powszechnie, to mielibyśmy na forum/grupach FB mnóstwo osób wypłakujących się z powodu tego faktu, a Pan ani żaden inny partner nie handlował by tymi monitorami, bo było by to ekonomiczne samobójstwo. Informacja, że wady pikseli są 100% eliminowane na produkcji pochodzi od inżyniera NEC DS. Twierdzenie czegoś innego jest stanowiskiem wybitnie niewiarygodnym.

Do tego stanowiskiem wybitnie nierozsądnym, bo sranie do własnego gniazda i kąsanie karmiącej ręki na dłuższą metę wybitnie się nie opłaca.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 09:20 - wt

Gdzie napisałem, że występują powszechnie?

Panie Marcinie, tu jest jak widać kolizja między lojalnością względem producenta a etyką względem klienta. Co ważniejsze? Z Pańskich postów wnoszę, że klienta można oszukiwać, byle producenta przedstawić w dobrym świetle nawet wbrew faktom. Wada piksela to nie jest żadna plama na honorze i w każdym monitorze się zdarza, tanim i drogim, każdej firmy. W przeciwieństwie do Pana jednak uważam, że na dłużą metę nie opłaca się pudrowanie czegoś, nawet jeśli jest niewygodne. Przez lata pracy w tej branży mam opracowane stosowne zabezpieczenia, aby zarówno klient nie był poszkodowany jeśli trafi na kropkę, ani mojej firmy nie uderzyło finansowo. Nie znaczy to jednak, że mam kłamać, że problem nie istnieje.

Ciekawostka: Na kilkadziesiąt EA robionych ostatnio widziałem jeden z pikselem. Generalnie rzadkość. Na nieco mniejszej ilości PA w tym samym czasie trafiłem kilka. Tu nie ma co czarować. Zdarza się i tyle.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 09:34 - wt

Fakty są takie, że w monitorach NEC wady praktycznie nie występują i ostatnio są wręcz zadziwiająco powtarzalnej jakości, a Pan stara się to kolejny raz deprecjonować w celu uzasadnienia kosztu swych usług.

Osobiście mi to lata a Tomek to toleruje, ale w końcu "góra" to zauważy, dostanie Pan z liścia i skończy się dzień dziecka.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 10:00 - wt

Tak, szczególnie defekt w liniowości EA, z którym jest już wiadomo, że producent nic nie zrobi, choć wie o problemie. Przykładowy monitor był sprawdzany, wiadomo co ową nieprawidłowość powoduje. Prosiłem wielokrotnie aby nie tworzyć Matrixa. Wpadki się zdarzają, to jest normalne. Jeśli ktoś twierdzi, że nie, to albo o czymś nie wie, albo kłamie.

Piszę jak jest od bardzo wielu lat. Jak jest za co, to się chwali. Jak trzeba, to się opieprzy. Bez cackania, pudrowania ani innych. Okazuje się, że przysparza mi to zaufania i procentuje. Dodatkowo, tak się składa, że przeżyłem niejedną "górę" i to raczej owa góra zabiega o moje zainteresowanie, nie odwrotnie. Także proszę nie przykładać niewłaściwej, nie wiem, może swojej, miary do tego co robię zawodowo. Nie chcę być nieuprzejmy, ale pouczanie proszę ograniczyć do osób / firm na swoim poziomie. To, że Pan czegoś nie widzi / nie zauważa / nie wie / nie rozumie, nie legitymizuje mentorskiego tonu.

Myślę, że na tym trzeba zakończyć, bo takie dyskusje do niczego nie prowadzą.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 10:30 - wt

A jakoś cicho o pikselach na EIZO. Czyżby sięgnęli perfekcji? Tam już się nie zdarzają po wcześniejszych wpadkach?
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 10:35 - wt

Też są, ostatnio miałem przypadek piksela na trzycyfrowym CG, ale producent daje gwarancję fabryczną na nie, więc odczuwalność jest znacznie mniejsza. Przynajmniej jeśli chodzi o świecące.

Największa, wręcz kompromitująca wpadka była kilka lat temu na CX240. Wówczas prawie każdy egzemplarz ze sławnej wiosennej partii, miał albo rozświetloną część ekranu albo piksele, co ciekawe, zawsze w tym samym miejscu w lewej górnej ćwiartce ekranu. Wówczas wpadłem w potężne problemy, o mało nie przekręciłem się finansowo. W korytarzu monitorów pod sufit i 9 na 10 szt trzeba było mocno przecenić aby ktoś je zechciał. Kupa pieniędzy zamrożona w prawie niesprzedawalnym towarze.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 12:26 - wt

Tom01 pisze:
17 kwietnia 2018, 10:00 - wt
Tak, szczególnie defekt w liniowości EA, z którym jest już wiadomo, że producent nic nie zrobi, choć wie o problemie. Przykładowy monitor był sprawdzany, wiadomo co ową nieprawidłowość powoduje. Prosiłem wielokrotnie aby nie tworzyć Matrixa. Wpadki się zdarzają, to jest normalne. Jeśli ktoś twierdzi, że nie, to albo o czymś nie wie, albo kłamie.
Wojtek rozwiązał Pański "apokaliptyczny problem" z tamtą sztuką w 5 minut, a od tamtego czasu ani ja, ani pracownik NEC DS odpowiedzialny za kalibrację monitorów ColorTuned nadal nie trafiliśmy na sztukę, gdzie występowały by tego typu problemy. Sam Pan później przyznał, że od tamtego czasu nie trafił na tego typu anomalię - kto tu zatem tworzy matrix?
Tom01 pisze:
17 kwietnia 2018, 10:00 - wt
Piszę jak jest od bardzo wielu lat. Jak jest za co, to się chwali. Jak trzeba, to się opieprzy. Bez cackania, pudrowania ani innych. Okazuje się, że przysparza mi to zaufania i procentuje. Dodatkowo, tak się składa, że przeżyłem niejedną "górę" i to raczej owa góra zabiega o moje zainteresowanie, nie odwrotnie. Także proszę nie przykładać niewłaściwej, nie wiem, może swojej, miary do tego co robię zawodowo. Nie chcę być nieuprzejmy, ale pouczanie proszę ograniczyć do osób / firm na swoim poziomie. To, że Pan czegoś nie widzi / nie zauważa / nie wie / nie rozumie, nie legitymizuje mentorskiego tonu.

Myślę, że na tym trzeba zakończyć, bo takie dyskusje do niczego nie prowadzą.
Widzę, że nie jak zwykle nie opuszcza Pana kompletne odklejenie od rzeczywistości, specyficzne poczucie humoru i niezawodny instynkt samobójcy :lol: Nie zamierzam prowadzić z Panem dyskusji, bo nie jest Pan dla mnie partnerem do dyskusji - udzielam jedynie dobrej rady :D Proszę sobie nie folgować, proszę dalej doszukiwać się dziur w całym, deprecjonować produkty, konkurencję i zarzucać wszystkim kłamstwa na prawo i lewo. Z pewnością to Panu zaprocentuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 13:06 - wt

Coś najwidoczniej Panu umknęło. Problem istnieje cały czas i bez wysiłku można trafić na taki monitorek. Plusem jest jednakże, że dzięki Wojtkowi wiadomo co go powoduje, jak go zamaskować, toteż metodę wykorzystuję, co pisałem w innym wątku.

Co do partnerstwa w dyskusji, chyba niepotrzebnie staram się być uprzejmy. Kiedyś był Pan merytoryczny. Trochę przemądrzały, ale jednak przeważały konkrety. Od jakiegoś czasu stał się Pan strasznie arogancki. Coś jak hdr-owa górka w humorystycznej funkcji postępu w karierze fotografa. Zapewne Pan zna. Proszę nie iść tą drogą. To taka dobra rada ode mnie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 13:21 - wt

Być może będę nieobiektywny. Ale wydaje mi się, że gdzie dwóch się "kłóci" tam "prawda" po środku. Nieobeznany czytelnik jeszcze bardziej się pogubi, nie wiedząc, komu bardziej uwierzyć.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwietnia 2018, 13:35 - wt

Te "kłótnie" kiedyś miały dobre skutki. Były intensywne polemiki na tematy merytoryczne. W tej chwili od P. Marcina można usłyszeć w zasadzie tylko inwektywy. Każdy jest głupi, niedokształcony. Szczególnie ciekawa była niedawna obserwacja jak Pan Marcin odkrył, wyczytał gdzieś, o zjawisku chemiluminescencji. Z automatu wjechał z, nomen omen, kagankiem oświaty, tłumacząc ignorantom wokół światłość tego zjawiska. Albo równie sensacyjne odkrycie o aspektach dynamiki ludzkiego wzroku. Niektórzy uczyli się w szkole o takich rewelacjach, ale to nie dociera. Ręce opadają.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu