Trudny wybór jaki monitor kupić ?

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Nornik
Posty: 44
Rejestracja: 20 września 2017, 10:12 - śr

Trudny wybór jaki monitor kupić ?

11 października 2017, 09:45 - śr

Witam !
Tak w skrócie to już pytałem w temacie monitorów o chybiony zakup iiyama. Teraz mam dylemat czy kupić NEC MultiSync PA271W 27 IPS poleasingowego ( 1447 zł ) czy nowy NEC MultiSync EA245WMi-BK-ColorTuned z SVII - skalibrowany (2143 zł)?
Mój nowy iiYama chciałem kalibrować, ale to się nie opłaca - takie odpowiedzi dostałem właśnie na tym forum, skądinąd jak dla mnie najlepsze forum jakie przeglądałem o tej tematyce i nie twierdzę tak dlatego, że chcę się przypodobać.
Bardzo proszę o rzetelną odpowiedzi za które z góry serdecznie dziękuję.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Trudny wybór jaki monitor kupić ?

11 października 2017, 10:30 - śr

Trzeba by dobrze sprawdzić tego PA271W.. Monitor fajny, aczkolwiek na świetlówkach (mniej trwałe od LED) i z wyższym progiem minimalnej jasności. Im bardziej zużyty, tym okresy re-kalibracji będą krótsze. Na plus na pewno większa rozdzielczość i przestrzeń robocza. No ale używany, więc brak jakiejkolwiek gwarancji. Może to być udany zakup, ale nie musi.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Nornik
Posty: 44
Rejestracja: 20 września 2017, 10:12 - śr

Re: Trudny wybór jaki monitor kupić ?

11 października 2017, 10:58 - śr

NocnyJastrzab pisze:
11 października 2017, 10:30 - śr
Trzeba by dobrze sprawdzić tego PA271W.. Monitor fajny, aczkolwiek na świetlówkach (mniej trwałe od LED) i z wyższym progiem minimalnej jasności. Im bardziej zużyty, tym okresy re-kalibracji będą krótsze. Na plus na pewno większa rozdzielczość i przestrzeń robocza. No ale używany, więc brak jakiejkolwiek gwarancji. Może to być udany zakup, ale nie musi.
Jak zwykle jesteś zawsze na "posterunku" i można na Ciebie liczyć. Ja już od tego sprzedającego kupiłem Dell'a U2410 bodajże. Okazało się, że monitor miał wyraźne przebarwienia. Też - jak to ja - najpierw kupiłem a potem pytałem. Bez uwag przyjęli monitor i zwrócili pieniądze. Kusi mnie cena pomiędzy nowym a tym, ale trochę się boję żeby znowu nie umoczyć. Co prawda problemu ze sprzedającym nie ma, to firma, ale jest kłopotliwe pakowanie i odsyłanie z powrotem. Pytałem gościa ile godzin ma przepracowane ten monitor - odpowiedział, że dokładnie nie wie. A co sądzisz o tym drugim monitorze -nowym -
NEC MultiSync EA245WMi-BK-ColorTuned z SVII - skalibrowany. Czytałem trochę tematów na tym forum to w sumie ma b. pochlebne opinie, no może poza wyjątkami. Tylko on jest 24 calowy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trudny wybór jaki monitor kupić ?

11 października 2017, 13:44 - śr

Nowy to zawsze nowy. W wyniku zużycia, często jest tak, że wysokiej klasy monitor jest już do tego stopnia zdegradowany, że ma gorszej jakości obraz niż nowy z półki niższej. Przy okazji EA245WMi w wersji CT, o ile będzie prawidłowo przygotowany, załatwia w dużej części temat kalibracji, a to spory plus.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nornik
Posty: 44
Rejestracja: 20 września 2017, 10:12 - śr

Re: Trudny wybór jaki monitor kupić ?

11 października 2017, 14:29 - śr

Dzięki za odpowiedzi, zastosuję się do Waszych rad i kupię nowy, zaoszczędzając na kalibratorze.
Pozdrawiam, bardzo sobie cenię takie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trudny wybór jaki monitor kupić ?

11 października 2017, 16:02 - śr

Polecam jeszcze to: viewtopic.php?f=21&t=3250 Z uwagi na fakt, że CT przygotowuje dwie firmy, są różnice pomiędzy nimi.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nornik
Posty: 44
Rejestracja: 20 września 2017, 10:12 - śr

Re: Trudny wybór jaki monitor kupić ?

11 października 2017, 17:41 - śr

Podany temat niezmiernie interesujący, tylko te niepotrzebne przepychanki słowne. Ja sporo na tym forum czytałem i jakoś najbardziej do mnie trafia @Tom01 i @Nocny jastrząb . Fachowość się wyczuwa bez kontaktu bezpośredniego. Jakoś najmniej trafiają do mnie wypowiedzi @max, @czuk. No nic czytam dalej. Dzięki.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Trudny wybór jaki monitor kupić ?

11 października 2017, 20:13 - śr

Cóż.. każdy się "zna" na swój sposób ;p
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu