Monitor podstawowy NEC, Eizo, iiyama

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
tolak
Posty: 3
Rejestracja: 15 stycznia 2020, 19:08 - śr

Monitor podstawowy NEC, Eizo, iiyama

15 stycznia 2020, 20:45 - śr

Witam!
Stoję przed wyborem monitora który zastąpi mojego 10 letniego, beznadziejnego, powypalanego Samsunga. Nadmienię, że noszę okulary, może z nie dużą wadą, ale na tyle, że okulary pomniejszają mi sporo obraz. Siedząc przed monitorem w odległości tych 60-70 cm widzę go mniejszego o te 2-3 cale średnio... piszę o tym żebyście to wzięli pod uwagę przy późniejszej pomocy w wyborze. Monitor będzie wykorzystywany typowo jak w domu, a to internet, a to trochę gry, trochę filmy... z zawodu jestem grafikiem ale na etacie więc nie potrzebuję profesjonalnego sprzętu w domu, jednak mam wyczulone oko na nierówne podświetlenie i te sprawy. Ja wiem, że w moim budżecie i propozycjach nie mam czego oczekiwać, ale wszystko będzie lepsze niż mój aktualny zjechany monitor, który ma już pionowe, jaśniejsze pasy co 3 cm. ;) Mam 3 typy a mianowicie:

1. Eizo FlexScan EV2450
Pierwszy mój wybór. W zasadzie wziąłbym go już dawno ale zacząłem się zastanawiać czy nie chcę czegoś 27 calowego. Niby będzie większy od mojego aktualnego Samsunga 19 cali 16:10, no ale... Przez okulary korygujące wszystko wydaje się takie małe i łapię się, że zaraz siedzę z nosem w ekranie...

2. Nec MultiSync E271N
Zacząłem poszukiwania no i właśnie trafiłem na niego. Większy więc z moją wadą będą odczucia jakbym pracował na 24 calach... Tylko te fhd przy tej wielkości nie okaże się za małe? Chociaż w moim wypadku nie powinno to przeszkadzać...

3. iiyama XUB2792QSU
Typowa masówka, no ale ma te 2k...
Jeśli między nim a Eizo i NEC by nie było dużej różnicy to może się na niego pokusić? Czy jest to porównanie podstawowego ferrari do wypasionej skody?

No i teraz jedna prośba, ja wiem że większość poleci dopłacić i kupić coś lepszego, ale z zakupem wstrzymuję się już z 2 lata i zawsze to pieniądze gdzieś się rozejdą więc dość. Mam wygospodarowane 1400 zł i chcę do końca tego miesiąca coś kupić. ;P który z tych trzech polecacie? Może Eizo deklasuje NECa jakością w podstawowych wersjach, albo nie ma co się szczypać i brać tą iiyame bo nie będzie żadnej różnicy albo niewielka?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor podstawowy NEC, Eizo, iiyama

15 stycznia 2020, 21:16 - śr

Bez sensu monitory, każdy z innej przyczyny. Proponuję włożyć te 1400 zł w skarpetę i dozbierać.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
voteck
Posty: 227
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Monitor podstawowy NEC, Eizo, iiyama

15 stycznia 2020, 22:02 - śr

Tom01 pisze:
15 stycznia 2020, 21:16 - śr
Bez sensu monitory, każdy z innej przyczyny. Proponuję włożyć te 1400 zł w skarpetę i dozbierać.
A ja proponuję wydać na soczewki kontaktowe :) Wybrać jednorazowe, dobrać krzywiznę, dobrać polimer w bezpośrednich porównaniach (dwa różne modele tej samej firmy o zbliżonym uwodnieniu mogą się bardzo różnić na konkretnych oczach pod względem komfortu), używać sztucznych łez — przynajmniej obraz nie będzie się zmniejszał i wykrzywiał. Tylko że zapotrzebowanie na rozdzielczość się zwiększy.
tolak
Posty: 3
Rejestracja: 15 stycznia 2020, 19:08 - śr

Re: Monitor podstawowy NEC, Eizo, iiyama

15 stycznia 2020, 22:41 - śr

Wtedy to inwestycja i w monitor i w soczewki. ;P ale jeśli przy kolejnej kontroli wada się pogłębi to możliwe, że zainteresuję się soczewkami. Kolega z pracy nosi i sobie chwali.

Wracając do tematu, niby każdy monitor z innej bajki, no ale z tych trzech żaden nie jest wart uwagi? Brać byle co i nie zastanawiać się czy to Eizo czy NEC czy Acer lub inny DELL? Mówię, nawet w pracy na biurowych stanowiskach patrząc na della se2416h widzę, że jest zdecydowanie lepiej niż to co mam w domu... a szkoda mi trochę oczu i chcę na coś wymienić w końcu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor podstawowy NEC, Eizo, iiyama

15 stycznia 2020, 23:02 - śr

Nie przyszło Panu do głowy, że przy lepszym ekranie, degradacja wzroku będzie mniejsza? ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
tolak
Posty: 3
Rejestracja: 15 stycznia 2020, 19:08 - śr

Re: Monitor podstawowy NEC, Eizo, iiyama

16 stycznia 2020, 07:27 - czw

No pewnie, że przyszło. Na kolejny monitor, jeśli będę robił sobie stanowisko pracy w domu przeznaczę 2-3 razy większy budżet.
W tej chwili mam taki a nie inny, i jak teraz nie kupię będę skazany przez kolejne 3-4 lata gapić się w powypalanego Samsunga... a to będzie bardziej niezdrowe dla moich oczu. ;P
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor podstawowy NEC, Eizo, iiyama

16 stycznia 2020, 20:51 - czw

Wie Pan, że jest takie powiedzenie: Prowizorki są najtrwalsze? :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: Monitor podstawowy NEC, Eizo, iiyama

24 stycznia 2020, 10:40 - pt

tolak pisze:
15 stycznia 2020, 22:41 - śr
Wtedy to inwestycja i w monitor i w soczewki. ;P ale jeśli przy kolejnej kontroli wada się pogłębi to możliwe, że zainteresuję się soczewkami. Kolega z pracy nosi i sobie chwali.
Miałem to samo napisać o soczewkach co przedpiśca. To nie jest duża inwestycja, a wygoda nie do przecenienia, nie mówiąc już, że nie ma zniekształcenia obrazu. Nie wiem co mi do głowy przyszło, żeby tyle lat w okularach chodzić.

Z uzbieraniem na nowy monitor będzie trudniej, bo część kasy pójdzie już na ten badziewny. Lepiej zastanowić się nad jakimś kredytem i kupić coś naprawdę porządnego. 1400 zł pierwszej wpłaty, to już sporo i raty nie wyjdą kosmiczne.

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu