3D, ilustracja, concept art.

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
TrebuszeQ
Kontakt:
Posty: 9
Rejestracja: 29 marca 2020, 14:01 - ndz

3D, ilustracja, concept art.

12 kwietnia 2020, 23:21 - ndz

Witam ponownie,
Stoję przed następującym wyborem: NEC Multisync PA271Q (color, lub sv), PA272W-SV2, EA271U Color. Przeznaczenie to tworzenie modeli 3d do gier, environment, postacie, także tekstur, kiedyś pewnie i animacja, ilustracja, oraz concept art wyłącznie do internetu, prawdopodobnie na ekrany telewizorów też, póki co amatorsko. Przez jakiś czas posiadałem Cintiq Pro 16 https://www.wacom.com/en-us/products/pe ... ifications,
właściwości:
Technology: IPS UHD high brightness panel
Displayable colors (maximum): 16.7 million,
Viewing Angle 176° (88°/88°) H, (88°/88°) V
Contrast ratio 1000:1
Brightness 250 cd/m2
Response 25ms
Active area 345 x 194 mm (13.6 x 7.6 in)
Color Gamut Adobe RGB at CIE1931
Coverage Ratio: 85%
Area Ratio: 94%
Adobe RGB at CIE1976
Coverage Ratio: 90%
Area Ratio: 94%
Industry Standard Pre-sets 6500° K whitepoint default,
przez jakiś czas pracowałem także przy najtańszych Macach i od tamtych czasów nie mogę już patrzeć na mój ekran, a przy moim komputerze spędzam około 80 godzin miesięcznie. Zastanawiam się między tymi monitorami, mam też pytanie, czy wersję SV2, również trzeba kalibrować sprzętowo w profesjonalnych warunkach? Również zastanawiam się, czy te monitory to nie będzie overkill dla moich potrzeb, lecz na obecnym monitorze nie mogę nawet malować w ciemnych kolorach, ponieważ się zlewają, większość wyświetlanych jest nieprawidłowo. Niezmiernie irytuje mnie wygląd kolorów moich ilustracji i malowanie nie sprawia mi w ogóle przyjemności.
Budżet chciałbym wykorzystać jak najmniejszy ponieważ zainwestowałem już w potężny hardware, ale jednak zależy mi na zmaksymalizowaniu przyjemności pracy.
Pozdrawiam
TrebuszeQ
Kontakt:
Posty: 9
Rejestracja: 29 marca 2020, 14:01 - ndz

Re: 3D, ilustracja, concept art.

13 kwietnia 2020, 01:57 - pn

Dla sprostowania maluje w Adobe Photoshop CC, czy tego typu aplikacjach, zależy mi na tym żeby kolory trudne, czy skrajne walory nie stanowiły żadnego problemu i żebym mógł odróżniać subtelne różnice. Dodam, że fotografia, czy fotorealizm kompletnie mnie nie interesuje aczkolwiek dążę do uzyskania realizmu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16336
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: 3D, ilustracja, concept art.

13 kwietnia 2020, 12:12 - pn

Wybór jest jak najbardziej dobry, tylko trzeba podjąć decyzję, czy bardziej precyzyjny monitor ale o mniejszej rozdzielczości, czy UHD ale bardziej amatorski. Co do SV2 jest to wersja wyposażeniową, nie jest prekalibrowana jak COLOR. Ta ostatnia to gotowiec, kalibracja na miejscu sprowadza się do wybrania pasującego scenariusza do pracy i oświetlenia.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Pandemiya
Lokalizacja: Erłopa
Posty: 245
Rejestracja: 14 grudnia 2019, 15:19 - sob

Re: 3D, ilustracja, concept art.

13 kwietnia 2020, 12:44 - pn

Tom01 pisze:
13 kwietnia 2020, 12:12 - pn
Wybór jest jak najbardziej dobry, tylko trzeba podjąć decyzję, czy bardziej precyzyjny monitor ale o mniejszej rozdzielczości, czy UHD ale bardziej amatorski. Co do SV2 jest to wersja wyposażeniową, nie jest prekalibrowana jak COLOR. Ta ostatnia to gotowiec, kalibracja na miejscu sprowadza się do wybrania pasującego scenariusza do pracy i oświetlenia.
Dokładnie, PA271Q w wersji prekalibrowanej poza COLOR to jeszcze autorski NEC'a ColorProof. Sam posiadam, polecam gorąco :) (jak i COLOR'a, obydwie wersje powinny spełnić wymagania).
Kwintesencją tego co ludzkie, piękne i złe

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68398
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu