Monitor do foto + biuro = czy się da ?

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
wojtecki666
Posty: 10
Rejestracja: 10 października 2017, 13:29 - wt

Monitor do foto + biuro = czy się da ?

22 listopada 2021, 17:26 - pn

Cześć, może ktoś z Was mi pomoże. Już dawno kupiłbym nec EA271U ale..no właśnie. Nie mam miejsca na 2 monitory. Ekran świeci u mnie prawie cały dzień, no plus minus 10-12h plus wieczorem odpalę netflixa co da 15h świecenia. Monitora chciałbym również używać do amatorskiej obróbki zdjęć (czasami drukuję zdjęcia w formie plakatów ale nie są to jakieś wymagające zdjęcia) . To co muszę mieć to min 27" (32" po za moim budżetem raczej) .

Kto może podpowiedzieć jak podejść do tematu..czy taki nec ea271u po tak intensywnym użytkowaniu po 2 latach będzie się jeszcze do czegoś nadawał ? Czy nie ma opcji i muszę mieć osobny ekran do foto a drugi do reszty zadań ?
michalk
Posty: 71
Rejestracja: 09 września 2020, 18:23 - śr

Re: Monitor do foto + biuro = czy się da ?

22 listopada 2021, 18:31 - pn

Myślę, że raczej nie ma opcji żebyś go zajechał, ale nie jestem w tej kwestii kompetentny, może ktoś inny się wypowie. Napiszę tylko, że średnio się to kalkuluje. Kup jeden monitor, zajedziesz go, to kupisz drugi. Jak sam piszesz, nie masz miejsca na dwa monitory, plus jak rozumiem w przypadku osobnego do fotografii, będzie od włączany tylko czasem. Nie będzie Cię wkurzać wyłączony monitor stojący obok włączonego?
wojtecki666
Posty: 10
Rejestracja: 10 października 2017, 13:29 - wt

Re: Monitor do foto + biuro = czy się da ?

22 listopada 2021, 20:48 - pn

No tak, taka była alternatywa, że monitor graficzny będzie używany wyłącznie do pracy przy zdjęciach chociaż no bardzo bym tego nie chciał :) tym bardziej, że rzadko zarabiam na zdjęciach to bardziej hobby, pewnie 2-3 razy w tygodniu bym go odpalił.

Można spotkać opinie w internetach, że monitora graficznego powinno się używać tylko do pracy przy zdjęciach/filmach stąd moje wątpliwości, czy przy tak intensywnym używaniu taki monitor nie zużyje się do tego stopnia, że będzie już daleki od stanu który pozwalał by dalej na zabawę przy zdjęciach.

Dodam tylko, że monitor będzie wpięty do macbooka pro (w niedalekiej przyszłości do macbooka mini)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor do foto + biuro = czy się da ?

23 listopada 2021, 02:44 - wt

A kto pisze takie głupoty? Monitor graficzny z reguły jest bardziej komfortowy i wszechstronny, np. NEC PA271Q - można siedzieć wiele godzin bez problemu. Prędzej ci nogi zmarzną albo tyłek zesztywnieje. Klucz to odpowiednia konfiguracja monitora i stanowiska!
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do foto + biuro = czy się da ?

23 listopada 2021, 02:52 - wt

wojtecki666 pisze:
22 listopada 2021, 17:26 - pn
Kto może podpowiedzieć jak podejść do tematu..czy taki nec ea271u po tak intensywnym użytkowaniu po 2 latach będzie się jeszcze do czegoś nadawał ? Czy nie ma opcji i muszę mieć osobny ekran do foto a drugi do reszty zadań ?

Spokojnie jeden. Trwałość jest bardzo wysoka, liczona w dziesiątkach tys godzin.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
wojtecki666
Posty: 10
Rejestracja: 10 października 2017, 13:29 - wt

Re: Monitor do foto + biuro = czy się da ?

24 listopada 2021, 12:33 - śr

dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu