EA271U vs EA271U CT

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
gregg
Posty: 10
Rejestracja: 27 kwietnia 2020, 21:38 - pn

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 13:26 - czw

max pisze:
13 stycznia 2022, 13:20 - czw
Mam MacBokka Air M1. Nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów zbliżonych do zmęczenia czy bólu głowy.

Proponuję zwiększyć skalowanie na większe, jeden poziom w lewo od standardowego (bodaj 1280x800, 2:1). Obstawiam, że zbyt małe literki wymagają wytężenia wzroku, a to w konsekwencji powoduje ból głowy po dłuższym użytkowaniu.
Na iPadzie widocznie literki są domyślnie większe, aczkolwiek iPada nie mam.

W monitorach od dawna nie ma migotania podświetlenia. Sądzę, że przyczyna leży zupełnie gdzie indziej.

PS. Też kiedyś miałem problemy z oczami. W moim przypadku najbardziej mi pomogły ... okulary. :shock:
Wszystkie monitory nagle stały się ... dobre. :)
Używam skalowania, bo nie lubię małych czcionek. Wzrok jest raczej ok. Gdy niecałe 2 lata temu kupiłem jakiś budżetowy LG UHD, było to samo. Niedługo później byłem u okulisty i wyszło, zę wzrok jest bez zastrzeżeń.
Poza tym na ipadzie mogę książki czytać, a od macbooka głowa potrafi mnie rozboleć po dłuższej chwili.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 13:32 - czw

gregg pisze:
13 stycznia 2022, 13:14 - czw
To ja może wrócę do tematu monitora :D
Niektóre wyświetlacze powodują u mnie ból główy. Prawdopodobnie przez flickering.
Dla przykładu w Eizo EV2450 mogę wpatrywać się godzinami i nic, a po ok. godzinie pracy z Asusem ProArt PA278QV zaczyna mnie boleć głowa.
Ipad Air 2019 jest ok, a np wyświetlacz z Macbooka Air M1 podowuje ból głowy. Niby bydwa mają retinę, ale notebookchek twierdzi, ze w ipad flickering nie występuje, a w macbooku tak.
Czy w przypadku tego monitora mogę być o to spokojny?
EA271U jest na sterowaniu stałonapięciowym (DC), w ogóle nie ma tam PWM więc nie ma szans by występował flickering. Choć MBA M1 ma PWM o częstotliwości 122KHz, więc również nie jest realne by w jego przypadku flickering mógł być przyczyną bólu głowy...
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 13:32 - czw

max pisze:
13 stycznia 2022, 13:20 - czw

W monitorach od dawna nie ma migotania podświetlenia. Sądzę, że przyczyna leży zupełnie gdzie indziej.
max, nie opowiadaj ludziom bzdur, bo jeszcze ktoś uwierzy.
Oczywiście, że się zdarzają monitory (i telewizory i tablety i smartphony) gdzie występuje niebezpieczne dla zdrowia migotanie przez zastosowanie zbyt niskiej częstotliwości regulacji podświetlenia PWM.

Dlatego trzeba uważać, i wybierać te, które mają odpowiednio wysoką częstotliwość PWM lub DC lub odpowiedni hybrydowy.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 13:42 - czw

https://www.notebookcheck.net/Apple-Mac ... 057.0.html

No właśnie. Tu podają 118kHz. 118kHz, 122kHz, na jedno wychodzi.

MacBook Air jest trochę szerokogamutowy. Jeśli miałbyś astygmatyzm, teoretycznie mogłoby dochodzić do aberracji chromatycznej. Aczkolwiek jeśli na badaniu u okulisty i to wykluczono, to pozostaje już tylko kwestia oświetlenia podczas używania. Proponuję poużywać MacBooka w dzień, przy oświetleniu naturalnym. Tak na próbę.

Ja akurat oceniam wysoko ekranik w tym laptopiku. Fabrycznie skalibrowany :!: . Nawet rzeźnik idealny. Jego użyteczność (laptopa, nie ekranu) jest co prawda skromna z powodu ogromnego ograniczenia działających programów i małą liczbę portów, ale urządzenie ładne, wysokiej klasy, świetnie wykonane i bezproblemowe (przy zaakceptowaniu istotnych ograniczeń). Do zabawy prześwietne.
gregg
Posty: 10
Rejestracja: 27 kwietnia 2020, 21:38 - pn

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 13:56 - czw

Tu https://www.notebookcheck.net/Apple-iPa ... 277.0.html jest napisane, że Screen flickering / PWM not detected.
A jeśli chodzi o ekran macbooka, to jak jest większa jasność ekranu, potrzeba więcej czasu, żeby głowa zaczęła boleć.
To nie jest jednak jakiś duży problem, bo zwykle korzystam tylko z zewnętrznego monitora.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 14:08 - czw

gregg pisze:
13 stycznia 2022, 13:56 - czw
Tu https://www.notebookcheck.net/Apple-iPa ... 277.0.html jest napisane, że Screen flickering / PWM not detected.
A jeśli chodzi o ekran macbooka, to jak jest większa jasność ekranu, potrzeba więcej czasu, żeby głowa zaczęła boleć.
To nie jest jednak jakiś duży problem, bo zwykle korzystam tylko z zewnętrznego monitora.
Automatyczna jasność działa tam bardzo dobrze. Jednak zmniejsz po prostu jasność przyciskiem na klawiaturze (lewy górny narożnik) poniżej połowy.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 14:08 - czw

lukasso pisze:
13 stycznia 2022, 13:24 - czw

Ad 1 - ale po co dystrybutor wysyła na kalibrację? Czornyj twierdzi, że są "perfekcyjnie" skalibrowane fabrycznie.
Jaki cel jest w kalibrowaniu "perfekcyjnie" skalibrowanego monitora? Panie NocnyJastrzębiu, proszę takiemu laikowi jak ja, proszę wytłumaczyć.
Może się powinniśmy odezwać do NEC Polska? Czy dadzą nam odpowiedź? Czemu płacimy za kalibrację w CT, gdy monitor jest "perfekcyjnie" skalibrowany fabrycznie?

Ad 2 - "wykonania kalibracji indywidualnej na docelowym stanowisku" - CT w ramach kalibracji, nie robi pod konkretne stanowisko, a jest zopytmalizowany i zlinearyzowany i gotowy, by np wyświetlać PERFEKCYJNE gradienty.
Definicja, którą podałeś, jest tym procesem (lub podobnym), jaki ma miejsce w fabryce NECa? Czy tak mi wysłałeś na odczepnego? Bo próbujemy dojść do wniosku, a nie koniecznie wysyłać sobie różne definicje i by pozamykać sobie twarze.

Nie jestem Alladynem od spełniania życzeń!

AD1 > "Czemu płacimy za kalibrację w CT" - odpowiedź już została podana i jest znana

AD2 > Zapytaj fabryki. A zamknąć to raczej się powinno to forum, bo coraz niej pożyteczne.. (tak, tak.. przekomarzam się..)
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 14:13 - czw

gregg pisze:
13 stycznia 2022, 13:56 - czw
Tu https://www.notebookcheck.net/Apple-iPa ... 277.0.html jest napisane, że Screen flickering / PWM not detected.
A jeśli chodzi o ekran macbooka, to jak jest większa jasność ekranu, potrzeba więcej czasu, żeby głowa zaczęła boleć.
To nie jest jednak jakiś duży problem, bo zwykle korzystam tylko z zewnętrznego monitora.
W iPadzie jest sterowanie DC jak w EA271U, a z bólem głowy przy pracy na MBA M1 to zagadkowa sprawa - Apple może jednak po prostu używać różnych modeli matryc, w starszych Macbookach często się to zdarzało.
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 14:18 - czw

max pisze:
13 stycznia 2022, 14:08 - czw
Automatyczna jasność działa tam bardzo dobrze. Jednak zmniejsz po prostu jasność przyciskiem na klawiaturze (lewy górny narożnik) poniżej połowy.
Możesz nadal wmawiać ludziom, że już nie robi się monitorów, które niebezpiecznie migoczą, i się śmiać, a potem dawać linki do wiki, że to niby ja jestem trollem :lol:

"The brightness regulation is unfortunately controlled using a fairly low 120Hz frequency Pulse Width Modulation (PWM) type behaviour and so those who suffer from eye fatigue or headaches associated with flickering backlights might need to be careful"
https://tftcentral.co.uk/reviews/lg_ult ... ep950_oled
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 14:30 - czw

NocnyJastrzab pisze:
13 stycznia 2022, 14:08 - czw
lukasso pisze:
13 stycznia 2022, 13:24 - czw

Ad 1 - ale po co dystrybutor wysyła na kalibrację? Czornyj twierdzi, że są "perfekcyjnie" skalibrowane fabrycznie.
Jaki cel jest w kalibrowaniu "perfekcyjnie" skalibrowanego monitora? Panie NocnyJastrzębiu, proszę takiemu laikowi jak ja, proszę wytłumaczyć.
Może się powinniśmy odezwać do NEC Polska? Czy dadzą nam odpowiedź? Czemu płacimy za kalibrację w CT, gdy monitor jest "perfekcyjnie" skalibrowany fabrycznie?

Ad 2 - "wykonania kalibracji indywidualnej na docelowym stanowisku" - CT w ramach kalibracji, nie robi pod konkretne stanowisko, a jest zopytmalizowany i zlinearyzowany i gotowy, by np wyświetlać PERFEKCYJNE gradienty.
Definicja, którą podałeś, jest tym procesem (lub podobnym), jaki ma miejsce w fabryce NECa? Czy tak mi wysłałeś na odczepnego? Bo próbujemy dojść do wniosku, a nie koniecznie wysyłać sobie różne definicje i by pozamykać sobie twarze.

Nie jestem Alladynem od spełniania życzeń!

AD1 > "Czemu płacimy za kalibrację w CT" - odpowiedź już została podana i jest znana

AD2 > Zapytaj fabryki. A zamknąć to raczej się powinno to forum, bo coraz niej pożyteczne.. (tak, tak.. przekomarzam się..)
Odpowiedź jest nieznana, czemu skalibrowane monitory są ponownie kalibrowane przez NEC Polska. Nikt nie udzielił żadnej klarownej informacji dla użytkowników, dla klientów, którzy chcieliby dokonać świadomego wyboru. W zamian tego, dostają ciągle sprzeczne informacje.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 14:36 - czw

OLEDy mają PWM o niskiej częstotliwości. Tak, to wada, szczególnie w przypadku monitora o dość sporej przekątnej, wypełniającej dość spory kąt widzenia. Ale takich monitorów nie ma jeszcze w ogóle na rynku i u ludzi w domu.

Mam TV plazmowy z odświeżaniem 100Hz i przy dość sporej odległości oglądania to również nie jest problemem. Natomiast fakt, do czytania plazma się nie nadaje, ze względu na znaczne "mrowienie" pikseli.

W przypadku tabletu o przekątnej 10,5" to już w ogóle nie jest problem. Mam Samsunga Tab S5e, OLED 2560x1600. Wyświetlacz jest genialny, ale machając paluchem na tle białego ekranu widać klatkowanie 60Hz.
ZWolałem jednak OLEDa w Samsungu niż iPada, przynajmniej dla celów multimedialnych (YT, Spotify itp.) jest po prostu znakomity.
Faktem jest jednak, że niewiele na nim czytam. Głównie YT, Spotify i inne aplikacje multimedialne.
lukasso pisze: Odpowiedź jest nieznana, czemu skalibrowane monitory są ponownie kalibrowane przez NEC Polska. Nikt nie udzielił żadnej klarownej informacji dla użytkowników, dla klientów, którzy chcieliby dokonać świadomego wyboru. W zamian tego, dostają ciągle sprzeczne informacje.
Monitory były kalibrowane przez Sprzedawców (ColorTuned i C*L*R) w czasach i w wersjach EA, w których nie było jeszcze kalibracji fabrycznej, czyli do niedawna. Obecnie nie ma kompletnie żadnego sensu wypuszczanie wersji ColorTuned lub C*L*R w przypadku, gdy już są już fabrycznie skalibrowane. Po co 2 x kalibrować, 1x w Chinach, a 2x w Krakowie. To bez sensu.

Sądzę, że teraz trzeba się pozbyć ostatnich sztuk ColorTuned i C*L*R, bo gdy wieść, że monitory są fabrycznie skalibrowane się rozniesie już absolutnie nikt do nich nie dopłaci, a zamrożone modele trzeba będzie sprzedawać jako używane, poniżej ceny zakupu.
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 15:03 - czw

max pisze:
13 stycznia 2022, 14:36 - czw
OLEDy mają PWM o niskiej częstotliwości. Tak, to wada, szczególnie w przypadku monitora o dość sporej przekątnej, wypełniającej dość spory kąt widzenia. Ale takich monitorów nie ma jeszcze w ogóle na rynku i u ludzi w domu.
lukasso pisze: Odpowiedź jest nieznana, czemu skalibrowane monitory są ponownie kalibrowane przez NEC Polska. Nikt nie udzielił żadnej klarownej informacji dla użytkowników, dla klientów, którzy chcieliby dokonać świadomego wyboru. W zamian tego, dostają ciągle sprzeczne informacje.
Monitory były kalibrowane przez Sprzedawców (ColorTuned i C*L*R) w czasach i w wersjach EA, w których nie było jeszcze kalibracji fabrycznej, czyli do niedawna. Obecnie nie ma kompletnie żadnego sensu wypuszczanie wersji ColorTuned lub C*L*R w przypadku, gdy już są już fabrycznie skalibrowane. Po co 2 x kalibrować, 1x w Chinach, a 2x w Krakowie. To bez sensu.

Sądzę, że teraz trzeba się pozbyć ostatnich sztuk ColorTuned i C*L*R, bo gdy wieść, że monitory są fabrycznie skalibrowane się rozniesie już absolutnie nikt do nich nie dopłaci, a zamrożone modele trzeba będzie sprzedawać jako używane, poniżej ceny zakupu.
Ad 1 - Jak nie ma na rynku? Ten monitor jest już kawałek czasu (ten model jest wiele miesięcy) w X-Kom i na Morele i na innych platformach cały czas te monitory są dostępne.
https://www.x-kom.pl/p/674491-monitor-l ... -oled.html

Są i były również inne OLEDy przez ostatnie lata.

Są tez monitory LEDowe (w tym laptopy), które są wyposażane w niskiej częstotliwości PWM.

Np laptop, Twojego ulubione DELLa (531 Hz - 6 razy za mało by być flicker free; i kolejny 1250 Hz - 3 razy za mało):

https://www.notebookcheck.net/Dell-Lati ... 816.0.html
https://www.notebookcheck.net/Dell-Lati ... 832.0.html

Nie chce mi się wklejać, ale urządzeń ze zbyt "małym" PWM jest cała masa. Dzisiaj oferowanych na rynku.

Tylko, że niedawno sam chciałem kupić EA271Q lub EA271U i dostałem info od jednego ze sklepów, że EA271 nadal się kalibruje, że przy zakupie, za dodatkową opłatą mogę dostać skalibrowany. I to był ktoś spoza tego forum. I ta osoba mówiła mi, że wersji CT nie muszę kalibrować, bo EA271 jedzie do NEC Polska celem WŁAŚNIE skalibrowania. Czy myślisz, że w NECu pracują jacyś idioci, którzy siedzą i kalibrują już skalibrowane monitory? Jesli tak, no to ZNÓW się mylisz.

Jeśli NEC poinformuje swoich klientów, że fabrycznie kalibruje swoje monitory, to wtedy to będzie można sprawdzić. Póki co, NEC nie podał klientom, że coś takiego ma miejsce i nic nie wskazuje na zmianę w najbliższym czasie - czemu? no nie dostaliśmy żadnych przecieków w tej materii, więc nie mamy na czym budować takich fantazji.

Masz zbyt duże tendencje, by wprowadzać ludzi w błąd. i nie masz z tym żadnego problemu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 15:05 - czw

gregg pisze:
13 stycznia 2022, 09:36 - czw
1) Kalibracja jest jednorazowa czy co jakiś czas bedę musiał ten proces powtarzać?

Należy co jakiś czas powtarzać, acz w przypadku tego sprzętu rzadko. Raz na rok a nawet dwa.

gregg pisze:
13 stycznia 2022, 09:36 - czw
2) Czy jeśli kupię wersję zwykłą, to później (jeśli będzie taka potrzeba) mogę skorzystać z usługi kalibracji i osiągnę dokładnie to samo?

CT to jest dokładnie to samo co "zwykła". Różni się dopiero COLOR oraz odmiana medyczna.


Dodatkowe informacje, w odpowiedzi na tezy, które padły w wątku.

Oczywiście te monitory nie są fabrycznie kalibrowane w takim sensie jak chciałoby się to rozumieć. Jeśli byłyby, każdy byłby taki sam, a nie są. Różnice są dość widoczne. Wykazane jest to w tym wątku: viewtopic.php?t=4645&start=60#p66160

Mit "fabrycznej kalibracji" bierze początek z często mylonych pojęć wzorcowania i strojenia z kalibracją. Kalibracja w sensie jak jest to ujęte na dokumentach dołączonych do monitora, to po prostu poświadczenie stanu w jakim opuszcza fabrykę. "Coś-tam" do nich jest wgrywane, mające na celu zmniejszenie rozrzutu, ale eufemizmem jest twierdzenie o perfekcyjnej kalibracji i nadawaniu się do pracy po wyjęciu z pudełek. Dokładnie jest to wyjaśnione tu: https://monitory.mastiff.pl/index.php/f ... ion/id/364
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 15:38 - czw

Nok pisze:
13 stycznia 2022, 15:16 - czw
Administrator pisze:
13 stycznia 2022, 14:51 - czw
(...)
PS.
Konta @lukasso i @Tom01 nie mają ze sobą nic wspólnego. Są to inne osoby. W odróżnieniu do @Tom01, kolegi @lukasso w ogóle nie znam, nie wiem kto to jest.
Aby uciąć spekulacje, informuję zainteresowanych, że użytkownik Tom01 loguje się w tej chwili z lokalnej podsieci w której jest serwer:
(...)
Ehh, to żaden dowód. Wystarczy, że ta sama osoba umieszcza wpisy na forum jako lukasso z telefonu, gdzie źródłem internetu jest operator mobilny a wpisy jako Tom01 z komputera, który jest w tej samej sieci co serwer. Drugim sposobem może być użycie VPN.. Tego nie da się niestety udowodnić w ten sposób.

PS. Sam aktualnie przebywam w Szczecinie a telefon pokazuje lokalizację w Warszawie.
Wiadomo, że są różne opcje...

Tylko czemu ktoś nie może uwierzyć, że stawiam weto wobec oszukiwania? Czemu skoro mi się nie podoba to, że ktoś mnie tu oszukuje, to nie mogę tego powiedzieć, by nie dostać etykiety trolla? :)

Co to jest, żeby taka prosta kwestia jak kalibracja fabryczna lub jej brak, była takim problemem do wyjaśnienia i przyczynkiem do oszukiwania?

Wystarczyłaby wypowiedź ludzi z centrali NEC by to wszystko uciąć i okaże się, czy miałem rację, czy może jednak jestem trollem.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 15:59 - czw

Tom01 pisze:
13 stycznia 2022, 15:05 - czw

Mit "fabrycznej kalibracji" bierze początek z często mylonych pojęć wzorcowania i strojenia z kalibracją. Kalibracja w sensie jak jest to ujęte na dokumentach dołączonych do monitora, to po prostu poświadczenie stanu w jakim opuszcza fabrykę. "Coś-tam" do nich jest wgrywane, mające na celu zmniejszenie rozrzutu, ale eufemizmem jest twierdzenie o perfekcyjnej kalibracji i nadawaniu się do pracy po wyjęciu z pudełek. Dokładnie jest to wyjaśnione tu: https://monitory.mastiff.pl/index.php/f ... ion/id/364
To samo tłumaczę klientom w rozmowach prywatnych. Przy czym do prac ogólno-biurowo-domowych "z pudła" jest co akceptowalnie. Do prac z kolorem wiadomo, że już nie.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 16:06 - czw

lukasso pisze:
13 stycznia 2022, 14:30 - czw
NocnyJastrzab pisze:
13 stycznia 2022, 14:08 - czw
lukasso pisze:
13 stycznia 2022, 13:24 - czw

Ad 1 - ale po co dystrybutor wysyła na kalibrację? Czornyj twierdzi, że są "perfekcyjnie" skalibrowane fabrycznie.
Jaki cel jest w kalibrowaniu "perfekcyjnie" skalibrowanego monitora? Panie NocnyJastrzębiu, proszę takiemu laikowi jak ja, proszę wytłumaczyć.
Może się powinniśmy odezwać do NEC Polska? Czy dadzą nam odpowiedź? Czemu płacimy za kalibrację w CT, gdy monitor jest "perfekcyjnie" skalibrowany fabrycznie?

Ad 2 - "wykonania kalibracji indywidualnej na docelowym stanowisku" - CT w ramach kalibracji, nie robi pod konkretne stanowisko, a jest zopytmalizowany i zlinearyzowany i gotowy, by np wyświetlać PERFEKCYJNE gradienty.
Definicja, którą podałeś, jest tym procesem (lub podobnym), jaki ma miejsce w fabryce NECa? Czy tak mi wysłałeś na odczepnego? Bo próbujemy dojść do wniosku, a nie koniecznie wysyłać sobie różne definicje i by pozamykać sobie twarze.

Nie jestem Alladynem od spełniania życzeń!

AD1 > "Czemu płacimy za kalibrację w CT" - odpowiedź już została podana i jest znana

AD2 > Zapytaj fabryki. A zamknąć to raczej się powinno to forum, bo coraz niej pożyteczne.. (tak, tak.. przekomarzam się..)
Odpowiedź jest nieznana, czemu skalibrowane monitory są ponownie kalibrowane przez NEC Polska. Nikt nie udzielił żadnej klarownej informacji dla użytkowników, dla klientów, którzy chcieliby dokonać świadomego wyboru. W zamian tego, dostają ciągle sprzeczne informacje.
:roll: :mrgreen:
Czornyj pisze:
13 stycznia 2022, 12:37 - czw

[..] Właśnie dlatego wymyśliłem i wdrożyłem serię CT dla NECa (przypomnę po raz tysięczny jakby ktoś jeszcze nie zauważył, że od wielu lat współpracowałem i nadal współpracuję z krakowską centralą NEC), w zamierzeniu miała uprościć życie fotografom i grafikom nie posiadającym dostępu do sensora.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 16:21 - czw

Monitory prekalibrowane były na naszym rynku mniej więcej od 1999r i prekursorem była moja firma. Jakiekolwiek kopie pomysłu przygotowywania "monitorów - gotowców", łącznie z CT, pojawiły się dobre 10-15 lat później. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 16:49 - czw

lukasso pisze:
13 stycznia 2022, 14:30 - czw
Odpowiedź jest nieznana, czemu skalibrowane monitory są ponownie kalibrowane przez NEC Polska. Nikt nie udzielił żadnej klarownej informacji dla użytkowników, dla klientów, którzy chcieliby dokonać świadomego wyboru. W zamian tego, dostają ciągle sprzeczne informacje.
Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: EA271U vs EA271U CT

13 stycznia 2022, 16:50 - czw

Mag pisze:
13 stycznia 2022, 16:49 - czw
lukasso pisze:
13 stycznia 2022, 14:30 - czw
Odpowiedź jest nieznana, czemu skalibrowane monitory są ponownie kalibrowane przez NEC Polska. Nikt nie udzielił żadnej klarownej informacji dla użytkowników, dla klientów, którzy chcieliby dokonać świadomego wyboru. W zamian tego, dostają ciągle sprzeczne informacje.
Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze. To już jest znane od pokoleń.

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 1 ukryty i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu