Nieaktywny ScreenManager Pro

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
barba
Posty: 3
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 22:07 - pn

Nieaktywny ScreenManager Pro

10 czerwca 2013, 22:34 - pn

Mam problem z aplikacją ScreenManager Pro.

Szukałem już wszędzie, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Mam monitor Eizo S1932, kupiony kilka lat temu. Zainstalowałem aplikację ScreenManager i było ok od początku. Niestety pojawiła mi się jakiś czas temu szara ikona w pasku, nie wiem od czego i kiedy dokładnie. Miałem Win7 Ultimate (32bit) na płycie Abita K9N i karcie graficznej GeForce 7300GT.

W związku z przyszłymi przenosinami na nową platformę robiłem z kompem różne rzeczy, włącznie z twardym wyłączaniem z prądu, gdy komp chodził i co ciekawe w którymś momencie screenmanager był dostępny w pasku zadań (kolorowa ikona).

10 dni temu przeniosłem się na nową platformę (Win7 (64bit), MSI MPower, i3 3220). Wszystko jest nowe, ciągle jednak pracuję na karcie GeForce 7300GT (najnowsze sterowniki) z starego kompa. Po postawieniu systemu ikona Screenmanagera była kolorowa, ale znowu nie wiem dokładnie kiedy i od czego mam ją szarą. Po kilknięciu mam tylko opcje exit oraz show monitor connection list, gdzie nie ma nic do wyboru.
Aplikacja dość pomocna i chciałbym, aby była dostępna, niestety nie jestem w stanie przywrócić takich ustawień, abym mój S1932 był widziany i aplikacja chodziła.
W związku z tym proszę o pomoc. Może jakiś user miał taki problem, albo znawca tematu pomoże w tej dość nietypowej sprawie.

Zaznaczam, że instalowałem już różne wersje Screenmanagera, także tę 2.3 dla DDC/Ci. Zaznaczam, że aplikacja była na początku dostępna, ale pewnie jakiś program/sterownik spowodował, że w tej chwili Screenmanager ładuje się tylko w autostarcie, ale bez dostępnych do wyboru monitorów. Niestety nie pamiętam kiedy dokładnie co instalowałem, a było tego trochę.
Z startem Windowsa ładuje się Eset Smart Security, Network Magic (kontrola modemu i sieci), Setpoint (kontrola myszki i klawiatury bezprzewodowej), C-media Panel (od karty muzycznej Uni Xonar Audio) i windowsowskie centrum sieci i udostępniania i głośność.

Nie wiem czy ten Screenmanager ma jakieś problemy z tymi programami, może z Nvidia panelem nie chce grać, czy może trzeba coś wpisać (zmienić) w rejestrze?
Jeśli ktoś ma jakiś mądry pomysł to proszę o wskazówki.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nieaktywny ScreenManager Pro

10 czerwca 2013, 23:09 - pn

Czy po kliknięciu prawym klawiszem na ikonce da się wywołać okno z wyborem monitora?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
barba
Posty: 3
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 22:07 - pn

Re: Nieaktywny ScreenManager Pro

11 czerwca 2013, 08:12 - wt

Tak, okno z wyborem jest wywoływane.

Jednak nie ma nic do wyboru.
W oknie są opcje manual settling oraz close. Jeśli nie mam nic do wyboru to aktywna opcja to tylko close. (manual settling jest opcją nie podświetloną). Więc mogę kliknąć tylko close i na tym się kończy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nieaktywny ScreenManager Pro

13 czerwca 2013, 13:25 - czw

Jeśli nie ma nawet możliwości wywołania ręcznego wyboru monitora to znaczy, że nie ma komunikacji z monitorem. Monitor nie jest "widoczny" z poziomu systemu. Proponuję nie ruszać wersji DDC/CI, szczególnie do starszych monitorów. Jeśli działało i przestało, trzeba by przeanalizować jakie zdarzenia miały miejsce w międzyczasie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
barba
Posty: 3
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 22:07 - pn

Re: Nieaktywny ScreenManager Pro

13 czerwca 2013, 22:10 - czw

No zdarzeń wystąpiło co niemiara i nie byłbym w stanie ich odtworzyć.
Z tym "poziomem systemu" to polemizowałbym. Zainstalowałem sterownik do tego monitora EIZO z strony monitory.mastiff.pl (wersja 1.1 z 2007) i był widoczny w menedżerze urządzeń. Więc system go widział.


Problem właśnie się rozwiązał. Sam. W czasie pracy komputera wyłączyli mi prąd. Po włączeniu Win7 doinstalował sobie sterownik, określony Eizo HID USB i ikona programu sama z siebie po starcie systemu zrobiła się kolorowa.

Takie to niespodzianki mam ze swoim kompem, nieważne czy nowa platforma czy kilkuletnia.

Mimo wszystko dziękuję za zwrócenie uwagi na temat.
podmiejski
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwietnia 2014, 15:39 - wt

Re: Nieaktywny ScreenManager Pro

26 czerwca 2014, 18:43 - czw

A może kolega sprawdzić jaki jest ten obecny sterownik?
Czy monitor jest widziany w systemie jako Eizo HID USB?
Mam ten sam problem - i nie mam pojęcia jak to rozwiązać :-(

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68321
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu