Uszkodzony monitor - pionowy prążek wzdłuż matrycy

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
tube
Posty: 1
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:56 - wt

Uszkodzony monitor - pionowy prążek wzdłuż matrycy

24 sierpnia 2010, 10:20 - wt

Witam,

mam taki oto problem z monitorem LCD Hyundai B70A:

Obrazek

chodzi mi o ten paseczek pionowy wzdłuż matrycy. Monitor był 2 razy w serwisie - za pierwszym razem wymieniana matryca (bardzo irytujący po dłużej pracy efekt odbicia elementów pulpitu na matrycy, z resztą po wymianie też tak się dzieje, z tym, że w o wiele mniejszym stopniu), za drugim - 2 tyg. później robione podświetlenie(sic!). Było to jeszcze w październiku 2008 roku. Jakieś rok temu pierwszym objawem było pojawianie się w tym samym miejscu żółtego paska, przy czym po lekkim poruszeniu monitorem - znikał, jednak po dwu, trzech miesiącach po pierwszych objawach defekt jest cały czas, w dodatku pasek jest zielony widoczny szczególnie na ciemnym tle.
Co można z tym fantem zrobić, do serwisu już nie wyślę, a nie wiem, czy opłaca się to naprawiać. W dodatku defekt jest wyraźnie irytujący. Co do jako takiej jakości obrazu nie mogę mieć zastrzeżeń, mógłby jeszcze pochodzić trochę, tym bardziej, że dałem za niego nie małe pieniądze jak na "tamte czasy". Może mógłby mi ktoś pomóc, doradzić. Trochę za dużo problemów jak na raz z tym monitorem. Ma ~3-4 lata.

PS. dodam, że po drugiej wizycie w serwisie komputer wykrywa go już jako B90A, a nie B70A... :)

Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Uszkodzony monitor

24 sierpnia 2010, 18:55 - wt

tube pisze:Witam,

mam taki oto problem z monitorem LCD Hyundai B70A:
Uwalona ściecha. Imadełko wzdłuż tej krechy, może się zaspawa.

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu