Smugi/zacieki na matrycy

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
zbyszek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 13:21 - ndz

Smugi/zacieki na matrycy

13 kwietnia 2014, 13:37 - ndz

Dzień dobry,

Kupiłem "okazyjnie" używanego HP LP2475w. Wyświecone ~5200h od maja 2010. Nie narzekałbym na jego stan techniczny, gdyby nie jedna wada - są to cztery przyciemnione plamy, ukłądające się w dwa pionowe paski mniej więcej na środku. Widać je generalnie tylko na jednolitych jasnych powierzchniach. Wydają się mi być niedoświetleniami. Przy oglądaniu zdjęć, filmów, różnobarwnego tła, moje oko właściwie ich nie wychwytuje. Ale one są - widzę je choćby teraz, na białym tle forum. Wyglądają jak brud, albo jakiś zaciek... ale powierzchnia ekranu jest czysta.

Sprzedawca (mają sporo sztuk tego modelu) opisywał je jako "w perfekcyjnym stanie technicznym. W 100% sprawne. Absolutnie Bez wad na matrycy. (...) Klasa A." Dla mnie to są wady na matrycy, i nie jest to 100% sprawna używka. Poza tym mam też na niego 12 m-cy gwarancji od sprzedawcy. Teraz pytanie i proszę o pomoc. Czym ta wada może być spowodowana? Czy jest jakiś sposób na jej usunięcie? Czy może to być podstawą do reklamacji, i warto wymieniać tą sztukę? Czy ten monitor przypadkiem się "nie sypie"?

Zdjęcia wady:
smugiFot1.jpg
smugiFot1.jpg (156.91 KiB) Przejrzano 974 razy
+ 2 w załączniku
Załączniki
smugiFot3.jpg
smugiFot3.jpg (200.14 KiB) Przejrzano 974 razy
smugiFot2.jpg
smugiFot2.jpg (158.85 KiB) Przejrzano 974 razy
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Smugi/zacieki na matrycy

13 kwietnia 2014, 14:13 - ndz

Ze zdjęć trudno orzec na 100%, ale na moje oko wygląda na to, że był przegrzewany. Pogarszać się to raczej nie powinno, ale szału robić nie będzie - ja bym zwrócił szrota.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Smugi/zacieki na matrycy

13 kwietnia 2014, 15:28 - ndz

zbyszek pisze:Sprzedawca (mają sporo sztuk tego modelu) opisywał je jako "w perfekcyjnym stanie technicznym. W 100% sprawne. Absolutnie Bez wad na matrycy. (...) Klasa A."
Typowe pierdoły, masowo wpisywane do ogłoszeń dotyczących złomu przywiezionego z zachodu. To jest sprzęt przeznaczony do utylizacji. Tam pozbycie się elektrośmieci koszuje kilka razy więcej niż u nas, więc firmy tam występujące jako skup złomu, zabierają je za darmo albo nawet symbolicznie płacąc, przywożą paletami do nas, przemianowują się na podmioty obracające "sprzętem poleasingowym" i wystawiają na Allegro jako sprawne.

Proponuję oddać złom tam gdzie jego miejsce. Jeśli koniecznie chce Pan przebierać w śmietniku, proponuję jechać osobiście i wybrać nieuszkodzony i nie zajeżdżony egzemplarz. Można trafić.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu