NEC 1980SXi uszkodzona matryca?

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
bamasera
Posty: 4
Rejestracja: 19 czerwca 2014, 14:47 - czw

NEC 1980SXi uszkodzona matryca?

17 sierpnia 2015, 09:33 - pn

Witam,

Mam monitor Nec 1980Sxi na którym po jakimś czasie od włączenia pojawiają się dwa cienkie pionowe paski. Czy to wskazuje na uszkodzenie matrycy czy może jest to winna czegoś innego? Przez pierwsze 15 minut od uruchomienia monitora pasków nie ma i pojawiają się dopiero jak monitor trochę popracuje.

Wygląda to mniej więcej tak tylko zamiast jednego są 2 paski
11701t.jpg
11701t.jpg (59.39 KiB) Przejrzano 1124 razy
Chciałbym się też dowiedzieć jak wygląda sprawa zakupu matrycy do tego monitora? Jakiej matrycy mam szukać i gdzie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC 1980SXi uszkodzona matryca?

17 sierpnia 2015, 14:24 - pn

Moim zdaniem matrycy nie ma sensu kupować i wymieniać. Nie opłaca się. Co najwyżej zdjąć obudowę i poruszać wewnętrznymi kabelkami, gniazdami i wtyczkami. Może wraz z rozgrzewaniem monitora coś przestaje kontaktować, zimny lub lub coś podobnego.

Zamiast wymieniać matrycę, moim zdaniem lepiej kupić używanego NEC LCD1990SXi, EIZO S1921 itp.
cz
czuk

Re: NEC 1980SXi uszkodzona matryca?

17 sierpnia 2015, 16:37 - pn

bamasera pisze:Witam,

Mam monitor Nec 1980Sxi na którym po jakimś czasie od włączenia pojawiają się dwa cienkie pionowe paski. Czy to wskazuje na uszkodzenie matrycy czy może jest to winna czegoś innego? Przez pierwsze 15 minut od uruchomienia monitora pasków nie ma i pojawiają się dopiero jak monitor trochę popracuje.

Wygląda to mniej więcej tak tylko zamiast jednego są 2 paski
11701t.jpg
Chciałbym się też dowiedzieć jak wygląda sprawa zakupu matrycy do tego monitora? Jakiej matrycy mam szukać i gdzie?

Pozdrawiam
Przerabiałem ten temat,początkowo te paski znikają,następnie pozostają na stałe.Monitor do wymiany,nic się z tym nie da zrobić.

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu