CX271 - wycieki na czerni

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
pudlox
Posty: 37
Rejestracja: 02 grudnia 2015, 16:48 - śr

CX271 - wycieki na czerni

09 stycznia 2016, 21:04 - sob

Witam
Możecie mi powiedzieć, czy to co na załączonym obrazku jest normalnym zjawiskiem? Jest to wyświetlona czerń i zdjęcie zrobione w całkowitej ciemności. Zdjęcie specjalnie ma ciut podniesioną ekspozycję dla lepszego zauważenia efektu. Gołym okiem widoczne są lewe narożniki.
Obrazek
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: CX271 - wycieki na czerni

09 stycznia 2016, 21:49 - sob

Moim zdaniem czerń jest dość ładna. Lewy dolny narożnik trochę prześwietla, ale nie dramatyzowałbym z tego powodu.
Obejrzyj tą czerń przy normalnym oświetleniu, przy jakim pracujesz i przy takiej jasności podświetlenia. Podnieś odrobinę monitor lub odchyl go do tyłu, choć to OCF, więc nie ma konieczności.
Obejrzyj jak wygląda równomierność bieli. Jeśli będzie dobra, to bym nic nie kombinował.
pudlox
Posty: 37
Rejestracja: 02 grudnia 2015, 16:48 - śr

Re: CX271 - wycieki na czerni

09 stycznia 2016, 22:00 - sob

Do bieli nie mam zastrzeżeń. Nad oświetleniem muszę jeszcze trochę popracować, wtedy będę mógł ocenić. Czy takie wady podlegają ew naprawie gwarancyjnej, myślałem, że monitor za tyle pieniędzy będzie równy jak stół.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: CX271 - wycieki na czerni

10 stycznia 2016, 13:51 - ndz

Lewy dolny róg akurat wizytówka tego modelu. Wynika z umieszczenia lampy w matrycy. Można przebierać i brać niemal idealnie równy, ale to musi zrobić ktoś kto ma dostęp do większej ilości, na przykład mła. LCD z zasady nie jest nigdy idealnie równy, taka budowa. Widziałem ekrany za pięciocyfrowe kwoty, gdzie pierwsza bynajmniej nie była jedynką, które wyglądały jak burzowe niebo z promieniami z krawędzi a nie ciemna plansza. Pocieszające jest, że są na tym świecie też równe, przy którym ktoś się postarał bardziej. Najlepsze potrafią mieć nierówność poniżej ludzkiej percepcji.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
radporadek
Posty: 28
Rejestracja: 10 czerwca 2015, 19:29 - śr

Re: CX271 - wycieki na czerni

10 stycznia 2016, 16:24 - ndz

Podobną sytuację miałem z modelem ColorEdge CG277 i kolejnego dnia pojechałem go oddać. Kolejna sztuka jaką w sklepie miałem możliwość odpalić również posiadała podobne symptomy-ciut lepiej ale dalej - dla mnie nieakceptowalne. I to była dobra decyzja i dlaczego? :

- widziałem dwa przykłady CX271, 1sztukę CS240 oraz niedawno pobawiłem się ColorEdge CG248-4K UHD

Żaden z nich nie miał takich przecieków jak CG277 jakiego trafiłem. Do tej pory jestem nieco zniesmaczony takim rozrzutem jakości.Co gorsze seria CG powinna być nie gorsza niż modele niższe - tańsze o połowę. Za takie pieniądze to moim skromnym zdaniem "endowe" modele winny być przed pakowaniem prześwietlane pod każdym kątem.Ale ja widać z praktyki firma leci sobie w ciula. Dawniej renomę zdobywało się jakością, dziś trzeba przebierać, sprawdzać itd.

Natomiast model CG248-4K - był pozbawiony przecieku. Nie w 100% ale trzeba było się naprawdę dobrze przyjrzeć aby zauważyć lekkie rozjaśnienie prawego-dolnego narożnika i to dosłownie było to ledwo zauważalne.

No ale pomimo tej wpadki i przygody z kupnem monitora wraz z bonusem w formie "latarki" dalej jestem skierowany ku modelowi CG277. Kolejne podejście zakupu i próby otrzymania sprzętu za który się płaci do 2tyg. czasu. Po cichu liczę,robiąc sobie nadzieję - że w końcu uda się postawić na stanowisku panel godny polecenia. ( sam obraz CG cudeńsko). No ale...latarka niet :evil:

Tutaj kolego masz zdjęcie mojego egzemplarza i jak to wyglądało ( w innym wątku link przepadł ) :

Obrazek

Jak widać po tle - dość jasno - godzina 15-16 popołudniu, latem. Przyciemniłem ( zasłoniłem jedynie rolety ) aby dla zdjęcia było dobrze widać o co chodzi.

Także jeżeli Twoje zdjęcie jest robione w ciemności to był aż tak mocno się tym nie przejmował. Jak widzisz na moim przykładzie - IMO masz i tak szczęście, że za połowę kasy masz lepiej niż miałem z CG277. No ale jak masz możliwość oddania i zamówienia drugiej sztuki, lub od innego sprzedawcy i chęci dążenia do cena/jakość to walcz:).
Ja powiedziałem sobie, że nie zatrzymam sztuki - która będzie pod tym kątem gorsza niż modele niższe :( . Zobaczymy jaki egzemplarz dostanę w ciągu dwóch tyg. Pozdr.
pudlox
Posty: 37
Rejestracja: 02 grudnia 2015, 16:48 - śr

Re: CX271 - wycieki na czerni

10 stycznia 2016, 16:35 - ndz

Dzięki :)
Napiszę do sklepu w którym zamówiłem monitor i zobaczę jak się ustosunkują. Niestety 14 dniowy okres na zwrot minął.
siemek
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 184
Rejestracja: 02 lutego 2013, 21:42 - sob

Re: CX271 - wycieki na czerni

10 stycznia 2016, 20:36 - ndz

Masakra. A ja już prawie zamawiałem cx271.
Skoro LCD za 6k ma takie bajery to może lepiej dać sobie spokój.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: CX271 - wycieki na czerni

10 stycznia 2016, 20:40 - ndz

siemek pisze:Skoro LCD za 6k ma takie bajery to może lepiej dać sobie spokój.
Niech Pan lepiej popatrzy co jest na tańszych...
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68370
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu