iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
kamil198790
Posty: 5
Rejestracja: 15 października 2016, 13:54 - sob

iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

15 października 2016, 14:03 - sob

Dzień dobry, jestem nowy na forum i...za nic w świecie nie wiedziałem gdzie założyć ten temat, mam nadzieję, że katastrofy nie będzie :)

Posiadam monitor iiYama ProLite XB2483HSU-B2 z matrycą AMVA, ostatnio, podczas czyszczenia, wycierania matrycy dostrzegłem, że nie jest ona przytwierdzona na stałe/sztywno do ramki a delikatnie się rusza, nie wiem czy to wada, czy nie ale zaniepokoiło mnie to... jedyne co udało mi się znaleźć/wyczytać to, że w niektórych TV matryce montowane są na "luźno" ale...ale to jest monitor, z dosyć małą przekątną itp...nie wiem co o tym myśleść, a monitor dosyć świeży (nowy)...może ktoś podpowie, czy tak to powinno wyglądać, a ja tylko panikuje, a jeżeli to wada to, chyba wysyłka na gwarancje mnie czeka...

Bardzo prosiłbym o informacje na ten temat, ktoś, może ma taki monitor i mógłby sprawdzić jak to, wygląda...

Będę bardzo wdzięczny, Pozdrawiam.

Kamil.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

15 października 2016, 14:06 - sob

Dział CAD, czyli komputerowe wspomaganie projektowania raczej nie jest związane z krzywą ramką. Przeniesione w bardziej właściwe miejsce.

Jakość wykonania tanich monitorów nie jest zegarmistrzowska i proponuję się nie przejmować. Owszem, montuje się luźno matryce, ale w sprzęcie profesjonalnym. Luzy są zaprojektowane i specjalnie wykonane uchwyty. Tu po prostu jest włożona w obudowę i całość zatrzaśnięta zatrzaskami. Zwyczajowo te monitory tak się montuje. Jakby otworzyć obudowę to się wszystko wysypie ze środka.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
kamil198790
Posty: 5
Rejestracja: 15 października 2016, 13:54 - sob

Re: iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

15 października 2016, 14:17 - sob

Przepraszam, za nie ten dział i...dziękuję za odpowiedź, bo jakbym wysłał na gwarancje, a okazałoby się, że to "norma" to...już mnie kosztami straszyli...:)

A mam dosyć stary monitor, jeszcze ze złączem (tylko) VGA i...tam wszystko jest na sztywno...dlatego, zaniepokoiło mnie to...

Jeszcze raz, dziękuję za informacje i Pozdrawiam.

Kamil.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

15 października 2016, 14:27 - sob

Obecne monitory z klasy "masowej" są dużo gorzej wykonane niż np 10 lat temu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

15 października 2016, 14:39 - sob

No ale ceny są też znacznie niższe, przy tych samych rozdzielczościach i przekątnych. A wiele aspektów uległo polepszeniu: IPS vs TN, szerszy zakres regulacji Brightness, regulacje położenia ekranu.
kamil198790
Posty: 5
Rejestracja: 15 października 2016, 13:54 - sob

Re: iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

07 listopada 2016, 21:23 - pn

Rozumiem i dziękuję za info... mam jeszcze jedno pytania, tak przy okazji...czy luźne gniazda Jack, jak i zasilania to, też norma ? nie to, że wtyczki w gniazdach są luźno, ale same gniazda wydają się, nie być przytwierdzone do obudowy, gniazda ruszają się razem z kablami... a przepinam kable audio, dosyć często i odrobinkę martwię się o ich trwałość...

Pozdrawiam.

Kamil.
kamil198790
Posty: 5
Rejestracja: 15 października 2016, 13:54 - sob

Re: iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

08 listopada 2016, 14:55 - wt

Przepraszam, że zawracam "gitarę", na forum o monitorach, ale...:)

Dzwoniłem do serwisu iiYama i jestem trochę zmieszany...

Opowiadając miłej Pani o luźnych gniazdach ( tak, wiem jak to brzmi ) dowiedziałem się, że to normalne, bo gniazda nie są montowane na sztywno w obudowie, ale prosiła żebym napisał maila, którego przekaże Panom technikom w celu zaczerpnięcie większej wiedzy...

więc napisałem...w odpowiedzi dostałem, że gniazda mogły poluzować się w zaczepach i żebym złożył zgłoszenie RMA, wtedy kurier odbierze monitor...jednocześnie ze wzmianką, że jeżeli wszystko jest ok i nic nie odbiega od normy to, będę musiał zapłacić za "działania serwisowe"...

I teraz, skąd ja mam wiedzieć, czy luzy na gniazdach odbiegają, bądź nie od normy ? :)

Do tego, ma ktoś jakiś doświadczenia z serwisem iiYama ?

i proszę wybaczyć z post pod postem, ale "wetło" mi edytuj...

Pozdrawiam.

Kamil.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

08 listopada 2016, 15:05 - wt

W takich monitorach wszystko jest wrzucone na kupę i zatrzaśnięte obudową. Normalne, że coś lata.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

08 listopada 2016, 15:11 - wt

kamil198790 pisze:
Dzwoniłem do serwisu iiYama i jestem trochę zmieszany...


Opowiadając miłej Pani o luźnych gniazdach ( tak, wiem jak to brzmi ) dowiedziałem się, że to normalne, bo gniazda nie są montowane na sztywno w obudowie, ale prosiła żebym napisał maila, którego przekaże Panom technikom w celu zaczerpnięcie większej wiedzy...


więc napisałem...w odpowiedzi dostałem, że gniazda mogły poluzować się w zaczepach i żebym złożył zgłoszenie RMA, wtedy kurier odbierze monitor...jednocześnie ze wzmianką, że jeżeli wszystko jest ok i nic nie odbiega od normy to, będę musiał zapłacić za "działania serwisowe"...


I teraz, skąd ja mam wiedzieć, czy luzy na gniazdach odbiegają, bądź nie od normy ? :)


Do tego, ma ktoś jakiś doświadczenia z serwisem iiYama ?


i proszę wybaczyć z post pod postem, ale "wetło" mi edytuj...

Pozdrawiam.

Kamil.
Kamil zajebisty post ,naprawdę :mrgreen: A co innej odpowiedzi się spodziewałeś?,przynajmniej napisali wprost,pozdro,na zrozumienie serwisu raczej bym nie liczył ;)
kamil198790
Posty: 5
Rejestracja: 15 października 2016, 13:54 - sob

Re: iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

08 listopada 2016, 16:03 - wt

W takich monitorach wszystko jest wrzucone na kupę i zatrzaśnięte obudową. Normalne, że coś lata.
Ja rozumiem, że sprzęt do drogich nie należy, ale dla mnie to, i tak spora kasa, a "nabiegałem" się przy zakupię, że hej...jednak, dopiero w trakcie używania sprzętu dostrzega się "niedoróbki" jak luźne gniazda itp... nawet w odtwarzaczu MP3 za 10 PLN, gniazdo Jack jest sztywno... :mrgreen:
Kamil zajebisty post ,naprawdę :mrgreen: A co innej odpowiedzi się spodziewałeś?,przynajmniej napisali wprost,pozdro,na zrozumienie serwisu raczej bym nie liczył ;)
Dziękuję, chociaż post, jako/tako potrafię naskrobać bo, jak widać z wyborem sprzętu to, odrobinę na bakier, ale jak to, się mówi - mądry Polak...itd. :D

Dochodzę do wniosku, że skoro wszystko działa to, nie będę wysyłał na gwarancję...żeby odciążyć gniazda, wątpliwej jakości, kupię przejściówki na kablu po 10/15 cm. i wtedy będę przepinał do woli...

Chyba, że kupię jakieś "lepsiejsze" kable i po podłączeniu, zaleje wszystko klejem na gorąco... (wiem, bredzę...)... :oops:

Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem masochistą, który raz dziennie musi przepiąć sobie kabelek... :mrgreen: Po prostu, sytuacja tego wymaga...

Panowie, dziękuję za odpowiedzi/podpowiedzi/sugestie i Pozdrawiam.

Kamil.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: iiYama ProLite XB2483HSU-B2 - odstająca ramka.

08 listopada 2016, 17:53 - wt

Trzeba sobie jakoś radzić. Twój pomysł z dodatkowymi krótkimi przedłużaczami jest jak najbardziej prawidłowy.

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu