Jak umiera monitor z podświetlaniem w-led?

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
loky
Posty: 57
Rejestracja: 26 lutego 2020, 12:37 - śr

Jak umiera monitor z podświetlaniem w-led?

07 maja 2020, 00:59 - czw

Od jakiegoś czasu próbuję kupić monitor (o czym tu już pisałem), sprawę utrudnia fakt, że nie mam na porządny po prostu forsy i grzebię się w różnych poleasingowych/outletowych itp. Zaczęło się od Della U2515h, po nim miałem kilka innych monitorów a z nich najbardziej odpowiadał mi (albo najmniej nie odpowiadał) Eizo EV2750, który teraz używam.
Jestem już tym kombinowaniem zmęczony i chyba zostawiłbym tego EV2750, ale on ma ponad 20 000h przebiegu i jest trochę "żółtawy" po prawej stronie, a że nie miałem go od nowości, to nie wiem czy zawsze tak miał, czy zaczyna się już sypać. Dell U2719D, który teraz koło niego stoi ma biel wszędzie (na oko) o jednakowej temperaturze, ale wystarczy włączyć jakiekolwiek zdjęcie i Eizo zjada go na śniadanie.
Czy ktoś widział jak kończy się monitor z podświetlaniem jak w moim Eizo? Czy to są takie objawy jak u mnie, czyli żółknąca jedna strona i ogólnie słaba jednorodność (może też trochę 'poczerwieniała' biel, ale to pewnie przez tego Della obok)?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Jak umiera monitor z podświetlaniem w-led?

07 maja 2020, 13:53 - czw

Spróbuj skorygować ręcznie kanały RGB w trybie User. Ostatecznie zleć kalibrację. Objawy normalne przy takim przebiegu. Tylko będzie teraz szybciej odjeżdżał właśnie na punkcie bieli.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
loky
Posty: 57
Rejestracja: 26 lutego 2020, 12:37 - śr

Re: Jak umiera monitor z podświetlaniem w-led?

07 maja 2020, 15:36 - czw

NocnyJastrzab pisze:
07 maja 2020, 13:53 - czw
Spróbuj skorygować ręcznie kanały RGB w trybie User. Ostatecznie zleć kalibrację. Objawy normalne przy takim przebiegu. Tylko będzie teraz szybciej odjeżdżał właśnie na punkcie bieli.
To lekkie zaróżowienie bieli oczywiście skoryguję sobie, ale co z żółtawym lewym bokiem? Ja tak mówię 'żółtawe', dokładniej mówiąc to jest taki pionowy pasek szerokości z 5cm o cieplejszej niż reszta ekranu temperaturze. Widziałem gdzieś w sieci monitor który tak się kończył, ale widziałem też Delle IPS które tak miały prosto z pudełka.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Jak umiera monitor z podświetlaniem w-led?

07 maja 2020, 16:26 - czw

Przy takim lokalnym przebarwieniu to już raczej nic się nie zrobi.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu