NEC EA271U "DISPLAYPORT NO SIGNAL"

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
mayday
Posty: 39
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 11:28 - pt

NEC EA271U "DISPLAYPORT NO SIGNAL"

25 kwietnia 2021, 19:24 - ndz

Cześć,

od czasu do czasu mam problem, polegający na tym że monitor nie wykrywa sygnału na Display Port.

To co spróbowałem zrobić i nie pomogło:
- użyć nowego kabla Display Port
- zamiast komputera PC, podłączyć się do laptopa (przez stację dokującą) aby wykluczyć potencjalny problem z PC jako źródłem obrazu
- wyłączyć/włączyć monitor (przyciskiem dotykowym na monitorze)

To, co pomogło:
- odłączenie/podłączenie prądu do monitora. Po tym jak monitor się już uruchomi, od razu pokazuje obraz i działa jak gdyby nigdy nic. Problem z tym, że takie rozwiązanie jest i mało wygodne i jakby nie akceptowalne w tej klasie cenowej.

Problem występuje raz na jakiś czas, nie zauważyłem konkretnego scenariusza, w którym feler się uwidacznia.

Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale na co dzień monitor jest podłączony przez Display Port do komputera PC oraz przez USB-C do stacji dokującej laptopa. Mysz i klawiatura są podłączone do monitora, zatem przełączając źródło obrazu przełączam także komputer, którym steruję (tzn nie przepinam już żadnych kabli). Dodam, że kiedy problem się pojawia (tzn nie ma obrazu a jedynie komunikat NO SIGNAL), to są rejestrowane naciśnięcia klawiszy na klawiaturze (widać to po tym jak już zresetuje monitor - w polu z hasłem mam kilka wpisanych znaków).

Nie wiem kiedy dokładnie problem zaczął występować, któregoś razu po przerwie w pracy zastałem po prostu widok "NO SIGNAL"...

Czy spotkaliście się z takim problemem? Czy ten model ma firmware możliwy do zaktualizowania?

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu