Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Canon95
Posty: 12
Rejestracja: 27 marca 2024, 10:22 - śr

Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

24 maja 2024, 10:25 - pt

Cześć,
mam taką lekką rozkminę na temat nowych laptopów, a monitorów stricte do fotografii szerokogamutowców. Kupiłem nowy monitor BenQ, okazuje się, że na kilku laptopach jest problem z wyświetlaniem obrazu, rozmyte/przeostrzone teksty w dodatku z jakimiś dziwnymi ala abberacjami chromatycznymi. Kilka osób oglądało na różnych lapkach wyświetlanie na tym monitorze i każdy stwierdził ten sam problem, więc wykluczam wadę wzroku.

Moje pytanie brzmi czy karty nvidii laptopowe (w moim przypadku to jest solidny GTX 3070) nie potrafią sobie radzić z takimi monitorami? Przecież to byłby nonsens, bo to monitor tylko 2K... Kolega nawet laptop apple podpinał i również wszyscy widzą ten problem z wyświetlaniem czcionek/tekstów i skalowaniem i to na APPLE!

Okazało się, że firma do której dzwoniłem zaczęła badać ten problem i na monitorze 27" tym razem Eizo również są kłopoty z nvidią, np. zaczerwienienia powstają na literach np. "x" robi się bordowy nalot zamiast 100% czarny i ostry więc problem nie dotyczy tylko BenQ.

U siebie podłączałem przez USB-C lub HDMI Benka, przed zakupem pytałem się o to czy to nie będzie problemem, to każdy pisał na forach że normalnie pod HDMI będzie śmigać lub po USB-C.
W lapku mam Display Port mini i już został kupiony, może jest problem z przesyłem danych - nie wiem.
AndN11
Posty: 643
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

24 maja 2024, 11:14 - pt

Canon95 pisze:
24 maja 2024, 10:25 - pt
Cześć,
mam taką lekką rozkminę na temat nowych laptopów, a monitorów stricte do fotografii szerokogamutowców. Kupiłem nowy monitor BenQ, okazuje się, że na kilku laptopach jest problem z wyświetlaniem obrazu, rozmyte/przeostrzone teksty w dodatku z jakimiś dziwnymi ala abberacjami chromatycznymi. Kilka osób oglądało na różnych lapkach wyświetlanie na tym monitorze i każdy stwierdził ten sam problem, więc wykluczam wadę wzroku. ....
Cześć. U mnie występuje podobny "problem". Monitor Benq "2K" i nowy laptop FHD.
Podłączony po HDMI obraz na monitorze bez ostrości. Tylko uważam to za normalne i tego się spodziewałem (chyba, że się mylę). Podłączyłem tylko tak na próbę z ciekawości.
Zakładam, że laptop nie jest w stanie wysłać wyższej rozdzielczości niż to FHD, ale przyznam tematu nigdy nie zgłębiałem. Zapewne gdyby laptop (FHD) był podłączony do monitora FHD byłoby wszystko OK.
PS.
U mnie lapek nie ma oddzielnej karty graficznej, tylko zintegrowaną. To może mieć też znaczenie.
Przy oddzielnej karcie i wyjściem DP (takiego nie mam) to faktycznie trochę dziwne...
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3904
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

24 maja 2024, 11:28 - pt

Chciałbym zwrócić uwagę, że w laptopach zazwyczaj za wyświetlanie obrazu odpowiadają zintegrowane grafiki, nie te "dodatkowe". Ponadto wielokrotnie tłuczono, że HDMI >NIE JEST ZŁĄCZEM TYPOWO MONITOROWYM< To standard typowo telewizyjno-rozrywkowy (TV/konsola/projektor/odtwarzacz), który bywa problematyczny i może wpływać na finalny sposób wyświetlania. Jeśli tylko jest możliwość należy korzystać ze standardu DisplayPort lub USB-C/ThunderBolt.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Canon95
Posty: 12
Rejestracja: 27 marca 2024, 10:22 - śr

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

24 maja 2024, 11:37 - pt

AndN11 pisze:
24 maja 2024, 11:14 - pt
Canon95 pisze:
24 maja 2024, 10:25 - pt
Cześć,
mam taką lekką rozkminę na temat nowych laptopów, a monitorów stricte do fotografii szerokogamutowców. Kupiłem nowy monitor BenQ, okazuje się, że na kilku laptopach jest problem z wyświetlaniem obrazu, rozmyte/przeostrzone teksty w dodatku z jakimiś dziwnymi ala abberacjami chromatycznymi. Kilka osób oglądało na różnych lapkach wyświetlanie na tym monitorze i każdy stwierdził ten sam problem, więc wykluczam wadę wzroku. ....
Cześć. U mnie występuje podobny "problem". Monitor Benq "2K" i nowy laptop FHD.
Podłączony po HDMI obraz na monitorze bez ostrości. Tylko uważam to za normalne i tego się spodziewałem (chyba, że się mylę). Podłączyłem tylko tak na próbę z ciekawości.
Zakładam, że laptop nie jest w stanie wysłać wyższej rozdzielczości niż to FHD, ale przyznam tematu nigdy nie zgłębiałem. Zapewne gdyby laptop (FHD) był podłączony do monitora FHD byłoby wszystko OK.
Dzięki za info. Hmm, trochę dziwne by to było, no bo przecież te lapki Gamingowe normalnie są zrobione pod wyższe rozdzielczości, niż laptopowa FHD. Kupiłem dzisiaj kabel DisplayPort, bo mam wejście mini w lapku. Może to być kwestia kabla HDMI, że nie daje rady. Co ciekawe karta GTX 3070 obsługuje normalnie 2k.

Na NEC, który ma ponad full HD 1920x1200 też zauważam niewielkie mgiełki. Jeszcze nieostrość tekstu w miarę da się ogarnąć, ale jakieś przeostrzenia itd. to już jest mega męczące.
AndN11
Posty: 643
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

24 maja 2024, 11:45 - pt

Canon95 pisze:
24 maja 2024, 11:37 - pt
Kupiłem dzisiaj kabel DisplayPort, bo mam wejście mini w lapku. Może to być kwestia kabla HDMI, że nie daje rady. Co ciekawe karta GTX 3070 obsługuje normalnie 2k.
Daj znać czy to rozwiązało problem. Zawsze lepiej używać do podłączenia monitora DP od HDMI jak pisał NocnyJastrzab.
Canon95
Posty: 12
Rejestracja: 27 marca 2024, 10:22 - śr

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

24 maja 2024, 12:01 - pt

AndN11 pisze:
24 maja 2024, 11:45 - pt
Canon95 pisze:
24 maja 2024, 11:37 - pt
Kupiłem dzisiaj kabel DisplayPort, bo mam wejście mini w lapku. Może to być kwestia kabla HDMI, że nie daje rady. Co ciekawe karta GTX 3070 obsługuje normalnie 2k.
Daj znać czy to rozwiązało problem. Zawsze lepiej używać do podłączenia monitora DP od HDMI jak pisał NocnyJastrzab.
Spoko, nie ma problemu. Napisałem nawet do sklepu skąd był lapek kupowany i mam informację, że ta Karta obsługuje 2K. Dodatkowo napisali do producenta, aby się upewnić na 100%.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

24 maja 2024, 18:40 - pt

W sterowniku karty włączone RGB a nie YUV i kodowanie 4:4:4?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Canon95
Posty: 12
Rejestracja: 27 marca 2024, 10:22 - śr

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

25 maja 2024, 12:45 - sob

AndN11 pisze:
24 maja 2024, 11:45 - pt
Canon95 pisze:
24 maja 2024, 11:37 - pt
Kupiłem dzisiaj kabel DisplayPort, bo mam wejście mini w lapku. Może to być kwestia kabla HDMI, że nie daje rady. Co ciekawe karta GTX 3070 obsługuje normalnie 2k.
Daj znać czy to rozwiązało problem. Zawsze lepiej używać do podłączenia monitora DP od HDMI jak pisał NocnyJastrzab.
Niestety, dziś podpiąłem poprzez Display Port i wciąż ten sam problem. I tak to jest, człowiek zastanawia się Eizo, Nec czy BenQ - spuszcza się nad parametrami technicznymi, a wychodzi później coś takiego, że laptopy mają problem z wyświetlaniem obrazu i na nic te wodotryski i przepychanki sprzętowe :P.

Na NEC 24" też jest podobny problem, ale na szczęście mniej widoczny, wręcz niezauważalny. Ciekawy jestem co będzie jak w poniedziałek Eizo przyjdzie, jeśli to samo. To wracam do zwykłych biurowych monitorów - przynajmniej są ostre i nie mają problemu z wyświetlaniem :lol:
Tom01 pisze: W sterowniku karty włączone RGB a nie YUV i kodowanie 4:4:4?
Tak, zmieniałem wszystko i bez znaczenia. Myślałem o ustawieniach w BIOS, ale tam nie mam opcji wyłączania Integry, nie mam UEFI.
AndN11
Posty: 643
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

25 maja 2024, 15:36 - sob

Canon95 pisze:
25 maja 2024, 12:45 - sob
Niestety, dziś podpiąłem poprzez Display Port i wciąż ten sam problem. I tak to jest, człowiek zastanawia się Eizo, Nec czy BenQ - spuszcza się nad parametrami technicznymi, a wychodzi później coś takiego, że laptopy mają problem z wyświetlaniem obrazu i na nic te wodotryski i przepychanki sprzętowe :P.

Na NEC 24" też jest podobny problem, ale na szczęście mniej widoczny, wręcz niezauważalny. Ciekawy jestem co będzie jak w poniedziałek Eizo przyjdzie, jeśli to samo. To wracam do zwykłych biurowych monitorów - przynajmniej są ostre i nie mają problemu z wyświetlaniem :lol:
To pech. Nie wiem co tu podpowiedzieć. Może bardziej sklep naciskać z tym problemem.

U mnie jak podłączę monitor "2K" do mojego lapka (karta tylko zintegrowana) i wejdę w właściwości ekranu 2 na pulpicie to w ogóle nie mam dostępnej rozdzielczości powyżej 1920 x 1080 i taka jest wysyłana do monitora. Siłą rzeczy musi wyjść "kaszanaka". Tylko jak pisałem nie byłem tym zdziwiony i tego się spodziewałem. Choć w dzisiejszych czasach nawet na karcie zintegrowanej mogłaby być obsługiwana ta wyższa rozdzielczość.
ekran monitora.jpg
Na NECu nie widać tak bardzo, bo rozdzielczość się prawie zgadza, mała różnica w pionie tylko. To, że monitor szerokogamutowy to raczej nie ma nic do rzeczy. Na biurowym "2K" byłoby to samo.

PS. Ciekawe co w nazwie tej mojej zintegrowanej grafiki: Intel(R) UHD Graphics oznacza UHD ? :)
Canon95
Posty: 12
Rejestracja: 27 marca 2024, 10:22 - śr

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

25 maja 2024, 15:57 - sob

AndN11 pisze:
25 maja 2024, 15:36 - sob
Canon95 pisze:
25 maja 2024, 12:45 - sob
Niestety, dziś podpiąłem poprzez Display Port i wciąż ten sam problem. I tak to jest, człowiek zastanawia się Eizo, Nec czy BenQ - spuszcza się nad parametrami technicznymi, a wychodzi później coś takiego, że laptopy mają problem z wyświetlaniem obrazu i na nic te wodotryski i przepychanki sprzętowe :P.

Na NEC 24" też jest podobny problem, ale na szczęście mniej widoczny, wręcz niezauważalny. Ciekawy jestem co będzie jak w poniedziałek Eizo przyjdzie, jeśli to samo. To wracam do zwykłych biurowych monitorów - przynajmniej są ostre i nie mają problemu z wyświetlaniem :lol:
To pech. Nie wiem co tu podpowiedzieć. Może bardziej sklep naciskać z tym problemem.

U mnie jak podłączę monitor "2K" do mojego lapka (karta tylko zintegrowana) i wejdę w właściwości ekranu 2 na pulpicie to w ogóle nie mam dostępnej rozdzielczości powyżej 1920 x 1080 i taka jest wysyłana do monitora. Siłą rzeczy musi wyjść "kaszanaka". Tylko jak pisałem nie byłem tym zdziwiony i tego się spodziewałem. Choć w dzisiejszych czasach nawet na karcie zintegrowanej mogłaby być obsługiwana ta wyższa rozdzielczość.
ekran monitora.jpg

Na NECu nie widać tak bardzo, bo rozdzielczość się prawie zgadza, mała różnica w pionie tylko. To, że monitor szerokogamutowy to raczej nie ma nic do rzeczy. Na biurowym "2K" byłoby to samo.

PS. Ciekawe co w nazwie tej mojej zintegrowanej grafiki: Intel(R) UHD Graphics oznacza UHD ? :)
No to na integrze jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale na takim GTX, żeby był problem to śmiech na sali. Dziś wziąłem piątego lapka (niestety też RTX) i ten sam problem ;).... Szkoda, że nie mam jakiegoś dobrego PC pod ręką.
U mnie tak to się prezentuje. W poniedziałek przyjedzie Eizo i będę rozkminiał co dalej. Mam nadzieję, że to BenQ po prostu coś zwala. Pierwszy raz od 29 lat mojego istnienia mam problem, którego nie potrafię rozwiązać i inni, którzy pomagają również.
Więc nie wiem, albo po prostu trzeba się przyzwyczaić, albo nie wiem co...
Załączniki
f.jpg
AndN11
Posty: 643
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

25 maja 2024, 16:10 - sob

U Ciebie wygląda tu poprawnie. Wysyłany jest sygnał o prawidłowej rozdzielczości 2560 x 1440 (Aktywny tryb sygnału).
Problem może leżeć gdzie indziej tego złego wyświetlania. Są tu lepsi spece w tej dziedzinie to może coś podpowiedzą.
U mnie do monitora 2560 x 1440 wysyłany jest sygnał 1920 x 1080 to nie może dobrze wyglądać.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

25 maja 2024, 16:26 - sob

Próbował Pan z poziomu Panelu sterowania Nvidia? Jest w ogóle zainstalowany? Sterownik Microsoftu czy Nvidii?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Canon95
Posty: 12
Rejestracja: 27 marca 2024, 10:22 - śr

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

01 czerwca 2024, 13:11 - sob

Cześć!

Może komuś się to przyda w przyszłości, ale problem można by powiedzieć, że został rozwiązany :)...
Niestety dwa BenQ odesłałem, zamieniłem na Eizo CS2731 i problem zniknął. W międzyczasie producent BenQ odpisał na mój problem tak:

"Dzień dobry,
Dziękujemy za kontakt z BenQ.

Ten problem jest związany z tym, że monitor ma natywny EDID 4K, mimo że jest tylko monitorem 2K (1440p).
Zaleca się ustawienie monitora na 2K, a nie 4K.
Pracujemy nad aktualizacją, która usunie EDID 4K z monitora."

Oczywiście miałem ustawiony monitor pod 2K, ale jednak takie wiadomości skłoniły mnie do wymiany monitora na inną markę. Szkoda jedynie straconych prawie dwóch tygodni na walkę z tym problemem i ostatecznie odesłaniem monitorów.

Przez tę sytuację, niestety, ale teraz sprawdzam wszystko i wszędzie czy na Eizo jest ostrość :lol: , okazuje się, że nie zawsze, ale to chyba wina WIN11 :). Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
KubaT
Posty: 5
Rejestracja: 05 sierpnia 2023, 23:36 - sob

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

01 czerwca 2024, 15:56 - sob

Jesli czasami obraz wydaje się nieostry, to upewnij się, czy w panelu sterowania Nvidii nic nie jest namieszane. Próbkowanie kolorów powinno być ustawione na RGB, a nie np. YPbPr, a próbkowanie chrominacji na 4:4:4, nie 4:2:2 lub 4:2:0 (przy mniejszym próbkowaniu chrominacji sygnał jest bardziej skompresowany, co może zmniejszać ostrość obrazu).
SzymonBN
Posty: 142
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

01 czerwca 2024, 22:15 - sob

Canon95 pisze:
01 czerwca 2024, 13:11 - sob
Cześć!

Może komuś się to przyda w przyszłości, ale problem można by powiedzieć, że został rozwiązany :)...
Niestety dwa BenQ odesłałem, zamieniłem na Eizo CS2731 i problem zniknął. W międzyczasie producent BenQ odpisał na mój problem tak:

"Dzień dobry,
Dziękujemy za kontakt z BenQ.

Ten problem jest związany z tym, że monitor ma natywny EDID 4K, mimo że jest tylko monitorem 2K (1440p).
Zaleca się ustawienie monitora na 2K, a nie 4K.
Pracujemy nad aktualizacją, która usunie EDID 4K z monitora."

Oczywiście miałem ustawiony monitor pod 2K, ale jednak takie wiadomości skłoniły mnie do wymiany monitora na inną markę. Szkoda jedynie straconych prawie dwóch tygodni na walkę z tym problemem i ostatecznie odesłaniem monitorów.

Przez tę sytuację, niestety, ale teraz sprawdzam wszystko i wszędzie czy na Eizo jest ostrość :lol: , okazuje się, że nie zawsze, ale to chyba wina WIN11 :). Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Oczywiście, że był to problem monitora - gdyby był to globalny problem Microsoftu to już by każdy kręcił aferę.
PS. Jeśli to informacja z polskiego supportu BenQ to możesz namiętnie, radośnie i serdecznie pogratulować im umiejętności przyznania sie do błędu, bo jakoś tak bywa, że oni to mają w zwyczaju rżnięcie głupa.
Canon95
Posty: 12
Rejestracja: 27 marca 2024, 10:22 - śr

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

03 czerwca 2024, 08:33 - pn

KubaT pisze:
01 czerwca 2024, 15:56 - sob
Jesli czasami obraz wydaje się nieostry, to upewnij się, czy w panelu sterowania Nvidii nic nie jest namieszane. Próbkowanie kolorów powinno być ustawione na RGB, a nie np. YPbPr, a próbkowanie chrominacji na 4:4:4, nie 4:2:2 lub 4:2:0 (przy mniejszym próbkowaniu chrominacji sygnał jest bardziej skompresowany, co może zmniejszać ostrość obrazu).
Po tych wszystkich grzebaninach przywracałem wszystko do ustawień fabrycznych, ale jak mi jutro dojdzie monitor to sprawdzę na spokojnie. Te delikatne rozmycia nie dotyczą wszystkich fontów. Myślę, że to wina skalowania Windowsa, bo na niektórych apkach wygląda to ok, a np. na niektórych okienkach mam wrażenie, że delikatnie ostrość ucieka, więc jest to losowe zjawisko. Np. prowadząc stronę na fb zauważyłem, że też np. okno dialogowe z emotikonami jest rozmyte, a reszta wygląda powiedzmy, że przyzwoicie, ale oczywiście zerknę na to co pisałeś.

Z drugiej strony się zastanawiam nad tym próbkowaniem, ktoś mnie oświeci? Skoro monitory się kalibruje itd. pod dany gamut np. pod Adobe lub sRGB, żeby były odwzorowane jak najdokładniejsze barwy to co w przypadku np. jeśli ktoś próbkowanie zmieni, czy wtedy kolory nie odbiegają od kalibrowanego profilu?

SzymonBN pisze:
Canon95 pisze:
01 czerwca 2024, 13:11 - sob
Cześć!

Może komuś się to przyda w przyszłości, ale problem można by powiedzieć, że został rozwiązany :)...
Niestety dwa BenQ odesłałem, zamieniłem na Eizo CS2731 i problem zniknął. W międzyczasie producent BenQ odpisał na mój problem tak:

"Dzień dobry,
Dziękujemy za kontakt z BenQ.

Ten problem jest związany z tym, że monitor ma natywny EDID 4K, mimo że jest tylko monitorem 2K (1440p).
Zaleca się ustawienie monitora na 2K, a nie 4K.
Pracujemy nad aktualizacją, która usunie EDID 4K z monitora."

Oczywiście miałem ustawiony monitor pod 2K, ale jednak takie wiadomości skłoniły mnie do wymiany monitora na inną markę. Szkoda jedynie straconych prawie dwóch tygodni na walkę z tym problemem i ostatecznie odesłaniem monitorów.

Przez tę sytuację, niestety, ale teraz sprawdzam wszystko i wszędzie czy na Eizo jest ostrość :lol: , okazuje się, że nie zawsze, ale to chyba wina WIN11 :). Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Oczywiście, że był to problem monitora - gdyby był to globalny problem Microsoftu to już by każdy kręcił aferę.
PS. Jeśli to informacja z polskiego supportu BenQ to możesz namiętnie, radośnie i serdecznie pogratulować im umiejętności przyznania sie do błędu, bo jakoś tak bywa, że oni to mają w zwyczaju rżnięcie głupa.
Takiego maila otrzymałem od BenQ w odpowiedzi na przesłany filmik z problemem. Odpisałem im, że się trochę rozczarowałem, bo naprawdę design itd., bardzo przypadł mi do gustu i nie chciałem odsyłać sprzętu, no ale... Jaki jest sens wydać kilka tysięcy za monitor, żeby tracić nerwy na ustawianie i grzebanie różnych funkcji by monitor był sprawny. Popracuję na Eizo i mooże... kiedyś wrócę do BenQ, ale ciężko mi będzie to zaistniałej sytuacji.
GrzesiekR
Posty: 1285
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Czy laptopy z kartami Nvidia mają problem z monitorami szerokogamutowymi?

03 czerwca 2024, 11:42 - pn

Próbkowania dotyczą HDMI. Generalnie domyślnie wszystko powinno grać, ja nigdy nie miałem żadnych problemów w tym obrzarze, jak większość też korzystam z kart NVidia. Po DisplayPort to już wogóle nic nie trzeba robić.
Jeżeli chodzi o to, że część okien/aplikacji jest nieostra to tak, to jest problem z Windows, nie tylko 11. Po prostu te apki są stare lub źle napisane i nie obsługują skalowania Windows. Jeśli ustawisz skalowanie na cokolwiek poza 100% to to się dzieje dla pewnych apek.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68629
Liczba tematów: 4147
Liczba użytkowników: 3956
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: akilegna
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu