Eizo S2402WFS - opinie o tym leciwym modelu

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
endru
Posty: 21
Rejestracja: 28 czerwca 2014, 17:10 - sob

Eizo S2402WFS - opinie o tym leciwym modelu

06 sierpnia 2014, 22:20 - śr

Witam wszystkich.

Swoją przygodę z "cienkimi" monitorami zacząłem od modelu 17" Belinea 101725 (111751) jakieś 7 lat temu. Monitor z niskiej półki, ale do zastosowań biurowych + Internet był w zupełności.
W ostatnim czasie zauważyłem różowe zabarwienie obrazu, a po czasie mruganie i dziwne dźwięki (świetlówki + prawdopodobnie inwenter do wymiany).
Zdecydowałem się wymienić cały monitor na coś lepszego i większego, aby bardziej komfortowo pracować. Pierwszym kandydatem był DELL U2414M, który na forum krytykowany był za "wypalające oczy podświetlanie", dlatego to mnie przekonało i postanowiłem dołożyć i kupić Eizo EV2436W. Okazało się jednak, że już po kilkunastu minutach pracy zaczynały mnie piec oczy. Sama redukcja podświetlania do 10% nie przyniosła skutku i doradzono mi zmniejszyć w ustawieniach poziom niebieskiego. Po tym zabiegu jest już znacznie lepiej, jednak kolory nie mają teraz nic wspólnego z rzeczywistością (3 razy tańsza Belinea wypada tu lepiej...).

Wszystko więc wskazuje na to, że problemem jest tu podświetlanie LED. Poszukałem więc trochę i znalazłem starszy model Eizo o parametrach mojego EV2436W (czyli 19:10 i 1920x1200px), ale z podświetlaniem CCFL.
Mowa o modelu S2402WFS.

I tu pytanie do osób mających styczność z tym monitorem.
Jakie są Wasze opinie na jego temat i czy warto rozważyć jego kupno w sytuacji gdy wszystko wskazuje, że monitory z podświetlaniem LED (takie jak EV2436W) odpadają.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68321
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu