Monitor głównie do filmów, dowolna wielkość

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Magnes
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 13:55 - czw

Monitor głównie do filmów, dowolna wielkość

21 kwietnia 2011, 14:08 - czw

Dzięki staremu mva.pl przez sześć lat cieszyłem się monitorem Belinea 101751 z matrycą PVA i kontrastem około 700:1. Po latach jednak zaczyna zbliżać się do końca swojego żywota (jest coraz ciemniejszy i ma pas przez środek ciemniejszy), a że forum znów istnieje, mam nadzieję, że uda mi się ponownie dzięki temu forum znaleźć coś co mi idealnie będzie pasować i wystarczy na kolejne 6 lat.

Wspominam stary monitor ponieważ szukam czegoś... podobnego. Więc tak:
-- Wielkość monitora jest dla mnie nieważna, byle nie byłby niższy niż mój, może być nawet 17'',
-- Jestem krótkowidzem, oglądam filmy z nosem w monitorze, dobrze więc żeby był matowy, bo nie chcę swojego nosa podziwiać, ;)
-- Zależy mi na dobrej czerni i kolorach (na pewno nie TN zatem, preferowałbym nadal PVA),
-- Smużenie nie gra dla mnie żadnej roli (to z Belinei 25ms mi nijak nie przeszkadza),
-- Dobrze, gdyby miał lepsze przejścia kolorów niż moja aktualna Belinea (która cierpi na typowe dla starych PVA problemy z kolorami bliskimi czerni),
-- Rozdzielczość - w sumie jest mi jedno, marzy mi się 1980x1200, ale z tego co widzę nie znajdę nic takiego w rozsądnej cenie, w ostateczności nawet 1280x1024 wystarczy, byleby nie było mniej niż 1024 w pionie.
-- Opóźnienie - to sprawdzę samemu, ale koniecznie nie może być lagu (używam do muzyki, gdzie 15ms mi przeszkadza),
-- Jasność - im mniejsza możliwa do uzyskania tym lepiej, czasem lubię w półmroku siedzieć, a moje oczy protestują, poza tym aktualny monitor już ledwo świeci, a do takiego obrazu się przyzwyczaiłem,
-- Cena: wolałbym nie przekroczyć 2000zł.
Używany będzie do filmów (jak wspominałem - oglądanych z bardzo bliska, nie z kanapy) oraz grafiki (ekranowej do www, nie jest wymagana kalibracja, DTP nie robię).

Przepraszam, jeśli niepotrzebnie zakładam wątek - kompletny brak czasu nie pozwolił mi przyswoić sobie w pełni zasad na aktualnym forum panujących.

Na razie mam jednego kandydata wspominanego tutaj: NEC P221W, to dobry wybór przy takich wymaganiach? (chociaż wolałbym szczerze mówiąc coś mniejszego, a najlepiej o wyższej rozdzielczości, 20.5 cali kiedyś były monitory fajne, ale teraz takich nie widzę :( )
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor głównie do filmów, dowolna wielkość

22 kwietnia 2011, 10:02 - pt

Do filmów, w budżecie poniżej 2 tys zł, nie ma lepszego monitora niż EIZO FS2331. I jest tańszy od NEC'a P221W.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Magnes
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 13:55 - czw

Re: Monitor głównie do filmów, dowolna wielkość

22 kwietnia 2011, 10:04 - pt

O faktycznie, wydaje się idealny. Bardzo dziękuję za pomoc.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68376
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu