Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

24 czerwca 2018, 20:07 - ndz

Nie sądzę, aby zbytvwielu dysponowało kartą grafiki zdolną wygnerować w jakiejś grze 144 klatki przy UHD. FreeSync lub upłynniacz jest znacznie bardziej przydatny w praktyce.

TV z FreeSync jest w modelu, który zalinkowałem.

Artefakty są widoczne przy sygnale kiepskiej jakości, czyli poddanym silnej kompresji stratnnej i z przeplotem, do tego z z 25Hz odświeżaniem, a więc to typowy sygnał telewizyjny. W grze jakość będzie znacznie wyższa, bez kompresji, zbez przeplotu, to i artefakty będą małe, bo algorytm nie będzie musiał tworzyć z niczego 90% obrazu, a jedynie 50%. Efekt będzie więc znacznie lepszy, artefakty małe, płynność i ostrość lepsze.

PS. Tak w ogóle monitor z definicji służy do wyświetlania obrazu statycznego lub quasistatycznego, nieruchomego. Nie nadaje się więc do telewizji i gier. To domena telewizorów, które z kolei nie nadają się za bardzo do obrazów statyczhych (np. OLEDy i plazmy, najlepsze telewizory).
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 09:22 - pn

max pisze:
24 czerwca 2018, 20:07 - ndz
Nie sądzę, aby zbytvwielu dysponowało kartą grafiki zdolną wygnerować w jakiejś grze 144 klatki przy UHD. FreeSync lub upłynniacz jest znacznie bardziej przydatny w praktyce.
Z powodu dodatkowego laga upłynniacz jest w grach praktycznie bezużyteczny (zdaje się nawet TV wyłączają upłynniacze w trybie grania).
max pisze:
24 czerwca 2018, 20:07 - ndz
Artefakty są widoczne przy sygnale kiepskiej jakości, czyli poddanym silnej kompresji stratnnej
Rozmawiamy o artefaktach upłynniacza, a nie o artefaktach kompresji stratnej. Artefakty upłynniacza, są nawet łatwiej dostrzegalne na wysokiej jakości materiale video (np. filmy z BluRay).
max pisze:
24 czerwca 2018, 20:07 - ndz
PS. Tak w ogóle monitor z definicji służy do wyświetlania obrazu statycznego lub quasistatycznego, nieruchomego. Nie nadaje się więc do telewizji i gier.
Podaj źródło tej "definicji" :) ... jak rozumiem monitory "broadcastowe" do podglądu w studiu TV/w studiu filmowym, to nie są monitory?:
https://pro.sony/pl_PL/products/broadca ... t-monitors
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 09:43 - pn

Tu masz "swój" monitor ze 144Hz, G-Sync itp. Okazyjna cena, jak to za monitor. Nic, tylko na taczkę i kupywać.
https://pclab.pl/news78253.html
Kyle pisze:
25 czerwca 2018, 09:22 - pn
Z powodu dodatkowego laga upłynniacz jest w grach praktycznie bezużyteczny (zdaje się nawet TV wyłączają upłynniacze w trybie grania).
Motion Plus Gra daje Input Lag 20ms. Dużo?
Kyle pisze:
25 czerwca 2018, 09:22 - pn
Rozmawiamy o artefaktach upłynniacza, a nie o artefaktach kompresji stratnej.
Nie zrozumiałeś o co mi chodzi, a chodzi o to, że artefakty są tym większe im więcej "sygnału" telewizor musi sam wytworzyć z niczego. Jeśli jest sygnał z przeplotem, kompresją i niską prędkością klatek, to TV musi "wytworzyć" z niczego dużo obrazu, aby "zapełnić" 3840x2160 przy 120Hz. To musi powodować artefakty, bo zdecydowana większość danych do obrazu jest wytworzona przez algorytm, a nie przesłana ze źródła. W komputerach jest inaczej. Tu sygnał nie ma przeplotu i kompresji stratnej, a i 60Hz jest standardem. Artefakty będą więc mniejsze, bo układ "wytwarzania" klatek pośrednich ma mniej do roboty.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:02 - pn

Widziałem materiały filmowe 29,97 fps z dorenderowanymi klatkami pośrednimi przy pomocy algorytmów używanych przez SONY/Panasonic, tak, że wynikowo było 59,94 - artefakty i tak były, pomimo tego, że interpolator miał "mało do roboty" (film progresywny, wysokiej jakości, 4K).

Także jak komuś zależy na prawdziwie wysokiej jakości obrazu, to niestety upłynniacze odpadają. Pozostaje tylko nagrywanie filmów przy np. 60 fps lub renderowanie 60+ klatek na sekundę w grach.
max pisze:
25 czerwca 2018, 09:43 - pn
Tu masz "swój" monitor ze 144Hz, G-Sync itp. Okazyjna cena, jak to za monitor. Nic, tylko na taczkę i kupywać.
https://pclab.pl/news78253.html
... i do czego pijesz? Są też tańsze monitory 2,5K 120Hz+ . ... a nie pseudo 120Hz telewizory, które mają realnie 60Hz + upłynniacz.

przykład:
Asus 27" MG279Q IPS 144 Hz 2560x1440 4ms
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2018, 10:12 - pn przez Kyle, łącznie zmieniany 1 raz.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:07 - pn

Tom01 pisze:
08 kwietnia 2017, 01:09 - sob
Jakby Pan odpalił grę w UHD to nie myślałby Pan o niczym innym. Ja co prawda tylko symulatory, ale moi chłopcy tłuką BF, Metro itp. Z ciekawości zaglądam jak to wygląda na różnych monitorach. Na UHD i tej przekątnej jest taka żyleta, że kto raz robaczy, umarł w butach. :)
Panie Tomaszu, jako gracz nawet tylko symulatorowy powinien Pan dobrze wiedzieć, że w takim zastosowaniu dużo ważniejsza jest maksymalna płynność rozgrywki niż super szczegółowość obrazu przy UHD. Do takiej rodzielczości potrzeba najmocniejszego dostępnego obecnie sprzętu generującego grafikę i to raczej w tandemie dwóch kart aby te ponad 60FPS było. Jak będzie mniej to żadnej przyjemności z gry w UHD versus FHD nie będzie.
Nie przesadzajmy też z tym umieraniem :) Ja miałem na chwilę, widziałem, już nie mam, a żyję i mam się dobrze :). Do pracy fajne, ale do gier nie jest niezbędny. Ja zdecydowanie stawiałbym na płynność. JEśli przy WQHD będziesz miał, wątkotwórco płynność to bierz taką rozdzielczość. Jeśli nie, to zastanówi się. WQHD słabo skaluje się do FHD, a wymagania do karty ma sporo wyższe. Znam to z praktyki.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:15 - pn

GrzesiekR pisze:
25 czerwca 2018, 10:07 - pn
JEśli przy WQHD będziesz miał, wątkotwórco płynność to bierz taką rozdzielczość. Jeśli nie, to zastanówi się. WQHD słabo skaluje się do FHD, a wymagania do karty ma sporo wyższe. Znam to z praktyki.
Ja gram na monitorze 1680x1050 w rozdzielczości VSR 2560x1600 - by zmniejszyć porządnie aliasing i działa to praktycznie w każdej grze. Szkoda, że mój monitor nie ma rozdzielczości 2560x1600 natywnie - miałbym lepszą jakość obrazu, a wymagania identyczne. Także FHD to bieda, z powodu aliasingu (MSAA nie działa na 100% elementach, SSAA nie działa w wielu grach, FXAA/MLAA itp. rozmydlacze to pic na wodę, a nie AntyAliasing). Także monitor 1920x1080 do grania, to tak trochę kicha (trzeba walczyć z Aliasingiem protezami, bo monitor ma kiepską rozdzielczość, z powodu której bez tych protez aliasing zabija przyjemność z gry).

ps. przy 60 fps już się dobrze gra ... za to przy 30fps, jak to często konsolowcy mieli, już jest bieda
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:29 - pn

Kyle pisze:
25 czerwca 2018, 10:02 - pn
Widziałem materiały filmowe 29,97 fps z dorenderowanymi klatkami pośrednimi przy pomocy algorytmów używanych przez SONY/Panasonic, tak, że wynikowo było 59,94 - artefakty i tak były, pomimo tego, że interpolator miał "mało do roboty" (film progresywny, wysokiej jakości, 4K).

Także jak komuś zależy na prawdziwie wysokiej jakości obrazu, to niestety upłynniacze odpadają. Pozostaje tylko nagrywanie filmów przy np. 60 fps lub renderowanie 60+ klatek na sekundę w grach.
Heloł - mowa o grach, mowa o 60Hz, mowa o rozwiązaniach przetestowanych i przedstawionych od strony teoretycznej przez Maćka i Piotrka, którzy przetestowali wszystko, używali wszystkiego i znają się na tym 100x lepiej niż ktokolwiek w tym słodkim kraju, a nie "widzieli materiały filmowe".
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:34 - pn

Kyle pisze:
25 czerwca 2018, 10:15 - pn
GrzesiekR pisze:
25 czerwca 2018, 10:07 - pn
JEśli przy WQHD będziesz miał, wątkotwórco płynność to bierz taką rozdzielczość. Jeśli nie, to zastanówi się. WQHD słabo skaluje się do FHD, a wymagania do karty ma sporo wyższe. Znam to z praktyki.
Ja gram na monitorze 1680x1050 w rozdzielczości VSR 2560x1600 - by zmniejszyć porządnie aliasing i działa to praktycznie w każdej grze. Szkoda, że mój monitor nie ma rozdzielczości 2560x1600 natywnie - miałbym lepszą jakość obrazu, a wymagania identyczne. Także FHD to bieda, z powodu aliasingu (MSAA nie działa na 100% elementach, SSAA nie działa w wielu grach, FXAA/MLAA itp. rozmydlacze to pic na wodę, a nie AntyAliasing). Także monitor 1920x1080 do grania, to tak trochę kicha (trzeba walczyć z Aliasingiem protezami, bo monitor ma kiepską rozdzielczość, z powodu której bez tych protez aliasing zabija przyjemność z gry).

ps. przy 60 fps już się dobrze gra ... za to przy 30fps, jak to często konsolowcy mieli, już jest bieda
Owszem, aliasing jest w wielu grach pewnym problemem, ale nie przehandlowałbym go na gorszą wydajność w wyższej rozdzielczości. VSR? Jakość nie zauważyłem takiej opcji w grach, które gram, choć może i jest. Dam przykład. PUBG, karta GTX1060 (kosztująca obecnie ok 1700zł) i nowa, dość mocna konfiguracja PC. Często FPS przy WQHD wynosi tam ok. 40. Słaby wynik. Mi przy FHD i GTX960 nie spada praktycznie poniżej 55-60, a często mam ok 70. Wybór zależy od gracza.
Konsolowcy nadal często mają 30fps. Na PS4Pro taki np. Horizon ma paskudny judder non-stop.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2018, 10:37 - pn przez GrzesiekR, łącznie zmieniany 2 razy.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:35 - pn

Czornyj pisze:
25 czerwca 2018, 10:29 - pn
Kyle pisze:
25 czerwca 2018, 10:02 - pn
Widziałem materiały filmowe 29,97 fps z dorenderowanymi klatkami pośrednimi przy pomocy algorytmów używanych przez SONY/Panasonic, tak, że wynikowo było 59,94 - artefakty i tak były, pomimo tego, że interpolator miał "mało do roboty" (film progresywny, wysokiej jakości, 4K).

Także jak komuś zależy na prawdziwie wysokiej jakości obrazu, to niestety upłynniacze odpadają. Pozostaje tylko nagrywanie filmów przy np. 60 fps lub renderowanie 60+ klatek na sekundę w grach.
Heloł - mowa o grach, mowa o 60Hz, mowa o rozwiązaniach przetestowanych i przedstawionych od strony teoretycznej przez Maćka i Piotrka, którzy przetestowali wszystko, używali wszystkiego i znają się na tym 100x lepiej niż ktokolwiek w tym słodkim kraju, a nie "widzieli materiały filmowe".
Heloł ... mowa o analizie tego co da się wycisnąć maksymalnie pod wzgl. minimalnej ilości artefaktów upłynniacza, przy analizie poklatkowej wysokiej jakości materiału z dorenderowanymi klatkami (analizowałem każdy fragment dorenderowanej klatki), co sam robiłem, a "Maciek i Piotrek" się na tym nie znają, bo czegoś takiego nie robili. Myśl zanim coś napiszesz.
GrzesiekR pisze:
25 czerwca 2018, 10:34 - pn
VSR? Jakość nie zauważyłem takiej opcji w grach, które gram, choć może i jest.
VSR jest w sterownikach kart Radeon ... w kartach nVidia zwie się to DSR i umożliwia ustawienie np. 4K na monitorze Fhd - taki siłowy AA działający na wszystkim.
GrzesiekR pisze:
25 czerwca 2018, 10:34 - pn
Dam przykład. PUBG, karta GTX1060 (kosztująca obecnie ok 1700zł) i nowa, dość mocna konfiguracja PC. Często FPS przy WQHD wynosi tam ok. 40. Słaby wynik.
W istocie, 40 fps to jest już nieprzyjemnie. Jednak Ja bym pewnie w tym przypadku nieco zredukował detale, by mieć w tym WQHD te ~60 fps - jak sam wspomniałeś, to już wybór konkretnego gracza :)
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:45 - pn

max pisze:
23 czerwca 2018, 21:30 - sob
Tom01 pisze:
23 czerwca 2018, 21:05 - sob
Ale co ma rozdzielczość do szybkości odświeżania?
Tylko tyle, że występuje jednocześnie jedynie w telewizorach. 120Hz i UHD/4K są tam standardem, nieosiągalnym w monitorach. Do tego w TV znajdują się upłynniacze lub techniki FreeSync itp. czyniące obraz w ruchu jeszcze ostrzejszym. Są to rzeczy całkowicie nieosiągalne w monitorach, stąd pewnie to pytanie od osoby nieobeznanej w nowoczesnych technikach wyświetlania. Monitory graficzne i biurowe są pod tym względem bardzo zapóźnione technologicznie: niskie rozdzielczości, niskia przestrzeń kolorów, niskie przekątne, niski kontrast, niskie odświeżanie, brak HDR, brak FreeSync, wysoki input lag, wysoka cena. Proponuję nie szukać w monitorach, gdzie brak odpowiednich produktów, a w TV, gdzie jest ich znacznie więcej.

https://youtu.be/Dh6TE5yNyRo
Upłynniacze w grach się niesprawdzają ponieważ wprowadzają znaczący input lag. Jest to szczególnie odczuwalne w grze PCtowej z myszką, choć na padzie i konsoli też. Tryby typu 'Gra' w telewizorach blokują wogóle możliwość włączenia upłynniaczy.
Poza tym, gracz PCtowy z myszką i klawiaturą siedzący przy biurku nie gra na wielkim jak krowa TV ustawionym na drugim końcu biurka. TV nadaje się świetnie do grania, ale tylko konsolowego z padem w dłoni. Większość telewizorów przyjmuje tylko tryb 60Hz ponieważ na tyle pozwala HDMI do wersji 1.4 . Czy te nowe mogą przyjąć 120Hz przy HDMI 2.0 to nie wiem.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2018, 10:50 - pn przez GrzesiekR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:47 - pn

Kyle pisze:
25 czerwca 2018, 10:35 - pn
Heloł ... mowa o analizie tego co da się wycisnąć maksymalnie pod wzgl. minimalnej ilości artefaktów upłynniacza, przy analizie poklatkowej wysokiej jakości materiału z dorenderowanymi klatkami (analizowałem każdy fragment dorenderowanej klatki), co sam robiłem, a "Maciek i Piotrek" się na tym nie znają, bo czegoś takiego nie robili. Myśl zanim coś napiszesz.
Maciek Koper przetestował i skalibrował praktycznie każdy wyświetlacz jaki jest na rynku - od najtańszych TV po bizantyjskie broadcasty, kalibruje studia produkcyjne, telewizje, współpracuje z producentami sprzętu TV od których bezpośrednio czerpie konkretną wiedzę nt. rozwiązań technicznych, jeździ na wszystkie możliwe targi, przeszedł najbardziej zaawansowane szkolenia z zakresu inżynierii koloru, a przy okazji jest bardzo inteligentnym facetem, dzięki czemu doskonale rozumie o co w tym wszystkim chodzi (a to już rzadkość, poza nim praktycznie nie znam nikogo kto to naprawdę kuma).
https://skalibrujtv.pl/co-nas-wyroznia/#media-o-nas

Zdajesz sobie sprawę że jesteś naprawdę zajebiście śmieszny twierdząc, że on się na czymś nie zna - w dodatku podając przykłady zupełnie nie na temat w swej "analizie"?
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:47 - pn

Kyle pisze:
25 czerwca 2018, 10:35 - pn
GrzesiekR pisze:
25 czerwca 2018, 10:34 - pn
Dam przykład. PUBG, karta GTX1060 (kosztująca obecnie ok 1700zł) i nowa, dość mocna konfiguracja PC. Często FPS przy WQHD wynosi tam ok. 40. Słaby wynik.
W istocie, 40 fps to jest już nieprzyjemnie. Jednak Ja bym pewnie w tym przypadku nieco zredukował detale, by mieć w tym WQHD te ~60 fps - jak sam wspomniałeś, to już wybór konkretnego gracza :)
Przepraszam, zapomniałem wspomnieć o detalach. Średnie. Nienajgorsze i nie najlpesze. O takich ustawieniach mówiłem.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:48 - pn

GrzesiekR pisze:
25 czerwca 2018, 10:45 - pn
Upłynniacze w grach się niesprawdzają ponieważ wprowadzają znaczący input lag.
max'owi trzeba na tym polu przyznać rację, bo znalazł TV z LAG'iem 20ms przy włączonym upłynniaczu w trybie gra. Także 20 ms nie jest źle. Aczkolwiek, jak to upłynniacz, jakieś artefakty on tam przy okazji doda.
Czornyj pisze:
25 czerwca 2018, 10:47 - pn
Zdajesz sobie sprawę że jesteś naprawdę zajebiście śmieszny twierdząc, że on się na czymś nie zna - w dodatku podając przykłady zupełnie nie na temat w swej "analizie"?
Śmieszny to sam jesteś, skoro nie rozumiesz o co chodzi. To że "Maciek i Piotrek" kalibrował wszystko na świecie, nie znaczy, że robił taką analizę dorenderowanej przez upłynniacz klatki jak ja :)
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2018, 10:53 - pn przez Kyle, łącznie zmieniany 1 raz.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:52 - pn

Kyle pisze:
25 czerwca 2018, 10:48 - pn
GrzesiekR pisze:
25 czerwca 2018, 10:45 - pn
Upłynniacze w grach się niesprawdzają ponieważ wprowadzają znaczący input lag.
max'owi trzeba na tym polu przyznać rację, bo znalazł TV z LAG'iem 20ms przy włączonym upłynniaczu w trybie gra. Także 20 ms nie jest źle. Aczkolwiek, jak to upłynniacz, jakieś artefakty on tam przy okazji doda.
Czornyj pisze:
25 czerwca 2018, 10:47 - pn
Zdajesz sobie sprawę że jesteś naprawdę zajebiście śmieszny twierdząc, że on się na czymś nie zna - w dodatku podając przykłady zupełnie nie na temat w swej "analizie"?
Śmieszny to sam jesteś, skoro nie rozumiesz o co chodzi i potwierdzając, że "Maciek i Piotrek" pomimo, że kalibrował wszystko na świecie, nie robił takiej analizy edycyjnej jak ja :)
Mówię o przeciętnej. Może jest jakiś szczególny. Ale tak, upłynniacze dodają artefakty. Na tyle znaczące, że lepiej grać bez tego wynalazku.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 10:57 - pn

Kyle pisze:
25 czerwca 2018, 10:48 - pn
Śmieszny to sam jesteś, skoro nie rozumiesz o co chodzi. To że "Maciek i Piotrek" kalibrował wszystko na świecie, nie znaczy, że robił taką analizę dorenderowanej przez upłynniacz klatki jak ja :)
Jakbyś zamiast kolejny raz zamulać dyskusję swoim amatorskim odkrywaniem Ameryki i dyletanckimi "analizami" przeglądnął materiał cytowany przez Maxa, to nie tracilibyśmy kolejny raz czasu na czcze dyskusje.

Link do pełnego testu:
https://hdtvpolska.com/samsung-q9-2018- ... irect-led/
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 11:06 - pn

GrzesiekR pisze:
25 czerwca 2018, 10:52 - pn
Mówię o przeciętnej. Może jest jakiś szczególny. Ale tak, upłynniacze dodają artefakty. Na tyle znaczące, że lepiej grać bez tego wynalazku.
z testu:
Na szczęście wady takie nie dotyczą używania funkcji „redukcja rozmycia”. Obraz jest wtedy tak samo jasny i przyjemny jak bez upłynniacza. Mogą jednak występować artefakty przy ruchach kamery, podczas testów prawie ich nie zaobserwowaliśmy! Kwestia więc naszego wyboru z których funkcji skorzystamy. Tak szeroki wybór czyni jednak Q9 najlepszym ekranem do gier, jaki przyszło nam testować.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 11:19 - pn

Czornyj pisze:
25 czerwca 2018, 10:57 - pn
Kyle pisze:
25 czerwca 2018, 10:48 - pn
Śmieszny to sam jesteś, skoro nie rozumiesz o co chodzi. To że "Maciek i Piotrek" kalibrował wszystko na świecie, nie znaczy, że robił taką analizę dorenderowanej przez upłynniacz klatki jak ja :)
Jakbyś zamiast kolejny raz zamulać dyskusję swoim amatorskim odkrywaniem Ameryki i dyletanckimi "analizami" przeglądnął materiał cytowany przez Maxa, to nie tracilibyśmy kolejny raz czasu na czcze dyskusje.

Link do pełnego testu:
https://hdtvpolska.com/samsung-q9-2018- ... irect-led/
Oczywiście, zakładam, że ktoś zapoznał się z materiałem przed dyskusją. W przeciwnym wypadku będzie ciężko cokolwiek wyjaśnić. Tak na marginesie w materiale wideo
https://www.youtube.com/watch?v=Dh6TE5y ... e=youtu.be
jest mowa o nieco tańszej serii Q7, a nie o bardzo drogiej serii Q9 (zwłaszcza, że to LCD a nie OLED), ale tak czy inaczej chodzi o najnowszy tryb "Motion Plus Gra" Anno Domini 2018 i funkcje pochodne.
Pewnie seria Q9 ma jeszcze bardziej zaawansowane funkcje pod tym względem od Q7, ale przyznam, że testu Q9 nie czytałem.

Wracając do meritum. Uważam, że do wyświetlania obrazu ruchomego (z dowolną prędkością), czyli obrazu telewizyjnego i gier, najlepiej nadają się telewizory, wyposażone w specjalne stworzone do tego technologie. 10% takich technologii w monitorach PCtowych kosztuje kosmiczne pieniądze, więc po prostu zakup monitora do gier uważam za nieopłacalny i technicznie nieuzasadniony.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2018, 11:25 - pn przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 11:24 - pn

max pisze:
25 czerwca 2018, 11:19 - pn
Oczywiście, zakładam, że ktoś zapoznał się z materiałem przed dyskusją. W przeciwnym wypadku będzie ciężko cokolwiek wyjaśnić. Tak na marginesie w materiale wideo
https://www.youtube.com/watch?v=Dh6TE5y ... e=youtu.be
Warto zwrócić uwagę na to, na czym ja się skupiłem, a co zauważył jeszcze ktoś z komentujących ten film:
Fajnie, fajnie. Szkoda tylko, że zapomnieliście wspomnieć o wadach tych upłynniaczy. Po pierwsze - okropne artefakty widoczne na brzegach ekranu i wokół Ellie.
(napisał to użytkownik o nicku Kkk Kkk pod tym filmem)
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 11:31 - pn

max pisze:
25 czerwca 2018, 11:19 - pn
Wracając do meritum. Uważam, że do wyświetlania obrazu ruchomego (z dowolną prędkością), czyli obrazu telewizyjnego i gier, najlepiej nadają się telewizory, wyposażone w specjalne stworzone do tego technologie. 10% takich technologii w monitorach PCtowych kosztuje kosmiczne pieniądze, więc po prostu zakup monitora do gier uważam za nieopłacalny i technicznie nieuzasadniony.
Do konsoli z padem tak, nawet bez upłynniaczy(jeśli jest prawdą to, co twierdzą Panowie z HDTVPolska) ale napewno nie do PC z myszką i klawiaturą przy biurku, a raczej takim graczem jak mniemam jest wątkotwórca.
Upłynniacze bez artefaktów i input laga? Nie uwierzę póki nie zobaczę. Monitory gamingowe do PC wyświetlają klatkarz bezpośrednio z karty i nie pogarszają ruchomego obrazu wogóle. One są prawdziwymi urządzeniami do grania na PC. Nawet jeśli jest to TN.
PS. Przytaczane Samsung Q7/9 to nowość, dopiero z tego roku. Póki co jest to tylko u nich.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2018, 11:41 - pn przez GrzesiekR, łącznie zmieniany 1 raz.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Gry i filmy: Eizo Foris FS2735, ASUS PG279Q czy coś innego

25 czerwca 2018, 11:33 - pn

GrzesiekR pisze:
25 czerwca 2018, 11:31 - pn
Monitory gamingowe do PC wyświetlają klatkarz bezpośrednio z karty i nie pogarszają ruchomego obrazu wogóle. One są prawdziwymi urządzeniami do grania na PC. Nawet jeśli jest to TN.
... no i muszę się w pełni zgodzić z GrzesiekR

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Google [Bot], Pandemiya, Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu