Drukarka do domu A4/A3

Technika drukowania i przygotowanie. Minilaby, drukarki i plotery fotograficzne.
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: Drukarka do domu A4/A3

13 marca 2018, 08:34 - wt

Papier Epsona wypadł kiepsko. Gubi się w czerniach i cieniach. Myślę, że to kwestia papieru, bo wcześniej robiłem próbę na papierze EFI semimatt i tam te ciemne obszary wyszły elegancko. Kolory były wprawdzie przejarane, ale bez profilu cudów się nie spodziewałem.
No nic. Trzeba popróbować czegoś innego. Szkoda, że na stronie Ilforda nie ma profili do Epsona L805 :/
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Drukarka do domu A4/A3

13 marca 2018, 12:06 - wt

No nie ma i nie będzie. L8xx potrafią mieć spory rozrzut, także ogólne profile i tak by się średnio sprawdziły. Jedyny ratunek to indywidualne profilowanie. Jak ktoś nie da rady samemu to znam kogoś, kto będzie w stanie pomóc.

Co do Felix Schoeller to być może tak jest. Ale bym nie upraszczał, że każdy ma takim sam papier. Owszem część jest na pewno taka sama, ale nie wszystkie. Podłoże to jedno, a wykończenie i powłoki to drugie.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: Drukarka do domu A4/A3

13 marca 2018, 12:20 - wt

NocnyJastrzab pisze:
13 marca 2018, 12:06 - wt
No nie ma i nie będzie.
To jak korzystać bez robienia swojego profilu?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Drukarka do domu A4/A3

13 marca 2018, 12:53 - wt

A dlaczego bez robienia profilu? Chyba lepiej poświęcić max. kilka arkuszy na stworzenie profilu, niż tracić ich więcej wraz z czasem i tuszem na testy ustawień.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: Drukarka do domu A4/A3

13 marca 2018, 13:03 - wt

Do tego jeszcze trzeba mieć urządzenie :) Wiem, że można wypożyczyć, ale to będzie za krótko :D
Z_photo
Posty: 35
Rejestracja: 07 sierpnia 2012, 16:00 - wt

Re: Drukarka do domu A4/A3

13 marca 2018, 21:34 - wt

Filip pisze:
13 marca 2018, 13:03 - wt
Do tego jeszcze trzeba mieć urządzenie :) Wiem, że można wypożyczyć, ale to będzie za krótko :D
Nie trzeba mieć urządzeń. Profil może Ci "ukręcić" ktoś, kto się tym zajmuje zarobkowo. Koszt tej operacji jest na tyle mały, że pomijalny.
Dość długo korzystałem z profili stworzonych do tandemu Epson L800 / Tecco PFR295 (bawełniany mat). Efekt rewelacyjny. Prawdę mówiąc bardziej mi się podobają zdjęcia z drukarki barwnikowej drukowane na tym papierze, niż obrazy na tym samym materiale drukowane na pigmentowym Epsonie P-800.
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: Drukarka do domu A4/A3

14 marca 2018, 10:07 - śr

Z_photo pisze:
13 marca 2018, 21:34 - wt

Nie trzeba mieć urządzeń. Profil może Ci "ukręcić" ktoś, kto się tym zajmuje zarobkowo. Koszt tej operacji jest na tyle mały, że pomijalny.
Muszę się tym zainteresować.
Z_photo
Posty: 35
Rejestracja: 07 sierpnia 2012, 16:00 - wt

Re: Drukarka do domu A4/A3

14 marca 2018, 11:32 - śr

Ja skorzystałem z tej oferty, w wariancie premium:
https://studiogamut.pl/uslugi-profilowanie-papierow.php

Otrzymałem pakiet profili, z użyciem których mogłem drukować ze zróżnicowanym kontrastem i nasyceniem. Sprawdzało się to doskonale.
Cała robota po mojej stronie sprowadziła się do wydrukowanie wzorców z "natywnymi" ustawieniami drukarki (to bardzo istotne), odczekaniu kilku dni na ustabilizowanie wydruków i ich wysyłce na wskazany adres, a następnie na zainstalowaniu profili przesłanych do mnie drogą elektroniczną.
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: Drukarka do domu A4/A3

14 marca 2018, 11:36 - śr

Z_photo pisze:Ja skorzystałem z tej oferty, w wariancie premium:
https://studiogamut.pl/uslugi-profilowanie-papierow.php

Otrzymałem pakiet profili, z użyciem których mogłem drukować ze zróżnicowanym kontrastem i nasyceniem. Sprawdzało się to doskonale.
Cała robota po mojej stronie sprowadziła się do wydrukowanie wzorców z "natywnymi" ustawieniami drukarki (to bardzo istotne), odczekaniu kilku dni na ustabilizowanie wydruków i ich wysyłce na wskazany adres, a następnie na zainstalowaniu profili przesłanych do mnie drogą elektroniczną.
Dzięki. Wygląda zachęcająco.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Drukarka do domu A4/A3

14 marca 2018, 15:58 - śr

Felix Schoeller mz. jest najlepszy, robi tam m.in. Fomei i powinny być do nich profile dla L805.
mariuszlenart1976
Posty: 1
Rejestracja: 14 marca 2018, 18:39 - śr

Re: Drukarka do domu A4/A3

14 marca 2018, 23:29 - śr

Witam Wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post więc z góry proszę o wyrozumiałość ;)
Podpinam się do wątku bo wydaje mi się że jest to właściwe miejsce na moje pytania. Jestem zaawansowanym fotografem amatorem (fotografia nie jest moim głównym źródłem utrzymania). Uprzedzając pytania pracuję na oprofilowanym (i1 display pro) monitorze szeroko gamutowym, oprofilowanej (x rite colorchecker) lustrzance Nikon. Zamarzyła mi się opcja wydruku w warunkach domowych moich prac i udało mi się kupić w dobrym stanie Epsona R2000. Drukarka posiada zainstalowane wieczne kardrige i zalana jest zamiennymi tuszami Ink-Mate (dostałem jeszcze w połowie pełne buteleczki). Zakupiłem na początek papier TECCO Professional Portrait LUSTER i do wydruków albumowych jest ok ( zdecydowanie lepiej niż lab), chociaż odwzorowanie kolorów nie jest idealne. Wydruk troszkę bardziej ambitnych zdjęć jednak mnie nie satysfakcjonuje (kolory inne niż w LR) , a wydruk w BW ma niebieskawy zafarb. W związku z tym mam dwa pytania :
1 Czy da się w miarę sensownie oprofilować jakiś przyzwoity zestaw papier + ten tusz zamienny ?
2. Czy jest szansa uzyskać przyzwoite wydruki B&W na takim zestawie, czy są jakieś sposoby żeby pozbyć się tego zafarbu i uzyskać w miarę neutralne odcienie szarości ( nie spodziewam się jakości odbitek analogowych na barycie w ciemni ... )
Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
Z_photo
Posty: 35
Rejestracja: 07 sierpnia 2012, 16:00 - wt

Re: Drukarka do domu A4/A3

15 marca 2018, 01:35 - czw

mariuszlenart1976 pisze:
14 marca 2018, 23:29 - śr
... udało mi się kupić w dobrym stanie Epsona R2000. Drukarka posiada zainstalowane wieczne kardrige i zalana jest zamiennymi tuszami Ink-Mate...
(...)
1 Czy da się w miarę sensownie oprofilować jakiś przyzwoity zestaw papier + ten tusz zamienny ?
2. Czy jest szansa uzyskać przyzwoite wydruki B&W na takim zestawie, czy są jakieś sposoby żeby pozbyć się tego zafarbu i uzyskać w miarę neutralne odcienie szarości...
Nie znam ani tej drukarki, ani tuszu Ink-Mate, ale obawiam się, że właśnie tusz może stanowić najsłabsze ogniwo tej układanki.
Osobiście drukuję wyłącznie z użyciem oryginalnych tuszy, ale gdybym zmuszony był drukować z użyciem zamienników, to sięgnąłbym po te od bardziej renomowanych producentów, np. https://shop.inkjetmall.com/ConeColor-P ... -of-8.html

Wróć do „Reprodukcja zdjęć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu