Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

Technika drukowania i przygotowanie. Minilaby, drukarki i plotery fotograficzne.
maciekkk
Kontakt:
Posty: 84
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 18:51 - pt

Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

23 kwietnia 2017, 15:00 - ndz

Witam.
Mam takie głupie pytanie, bo najpierw skończył mi się chroma optimiser, a że w lokalnym sklepie akurat nie mieli, to musiałem zamówić i trochę trwało zanim przysłali. Ponieważ nie pokrywałem nim całych zdjęć, to jeszcze przez jakiś czas drukowałem ignorując informację, że należy wymienić. Po około 20 fotkach wydrukowanych na A4 jeszcze jest coś tam w pojemniku (przynajmniej na ekranie tak pokazuje). Jednocześnie wyszły kolejne atramenty - najpierw szary GY, potem czarne - PBK i w końcu MBK (czarny matowy). Odkąd pojawił się monit dotyczący szarego i czarnego zrobiłem jeszcze 5 wydruków tak z rozpędu. Atramenty zamówiłem i tym razem przyszły szybko, więc mogę w każdej chwili podmienić puste pojemniki na pełne.

Zastanawiam się tylko ile jest jeszcze atramentu w kartridżach. Czy jeśli nie wymienię na czas to podczas wydruku opróżnią się do końca, a potem również i rurki podające atrament do głowicy i dysze zaczną pluć powietrzem? Czy drukarka jest na tyle sprytna, że na to nie pozwoli i kiedy osuszy dokładnie pojemnik, przerwie druk i poprosi raz jeszcze o wymianę, po czym napędzi nowym atramentem rurki i podejmie wydruk, tam gdzie został przerwany (tego bym oczekiwał po sprzęcie z 21 wieku).

Nie to żebym chciał sprawdzać. Pytam tak hipotetycznie, po pierwsze żeby wiedzieć na przyszłość ile mam jeszcze rezerwy, a po drugie, to te atramenty są cholernie drogie i trochę głupio byłoby wywalać kartridż z atramentem, jeśli można jeszcze posępić na rezerwie ;) Mówiąc drogie mam na myśli, że pełny zestaw 12 pojemników to równowartość połowy ceny nowej drukarki. Całe szczęście, że nie kończą się wszystkie na raz.

Pewnie nie jedyny mam taką zagwozdkę, więc może ktoś już to rozkminił.
Pzdr. Maciek
---
Canon 6D + MacBook Pro17" + Eizo CG277 + i1Display Pro + Canon Selphy CP-910 + Canon PRO-1000 + ...
cz
czuk

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

23 kwietnia 2017, 20:25 - ndz

maciekkk pisze:

Nie to żebym chciał sprawdzać. Pytam tak hipotetycznie, po pierwsze żeby wiedzieć na przyszłość ile mam jeszcze rezerwy, a po drugie, to te atramenty są cholernie drogie i trochę głupio byłoby wywalać kartridż z atramentem, jeśli można jeszcze posępić na rezerwie
Podobno z tego co przeczytałem na rezerwie drukuje jeszcze długo .Ile nie wiem?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

23 kwietnia 2017, 20:41 - ndz

Są dwa poziomy alarmowe. Jeden (żółty) pokazuje konieczność wymiany a drugi (czerwony) brak kompletny. Przy pierwszym poziomie drukuje, przy drugim nalega aby wymienić, ale zbiornik nie jest całkiem pusty.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

23 kwietnia 2017, 21:14 - ndz

Tom01 pisze:
23 kwietnia 2017, 20:41 - ndz
Przy pierwszym poziomie drukuje, przy drugim nalega aby wymienić, ale zbiornik nie jest całkiem pusty.
..czyli jak użytkownik ma to określić?kiedy skończyć drukowanie? ,na wyczucie? czy drukarka podaje jakiś sygnał? ,nie zapowietrza się ,to chyba norma w tej klasie drukarek,pytam,bo sam jestem ciekawy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

23 kwietnia 2017, 21:18 - ndz

Jest sygnalizacja w systemie. Nie wiem na razie jak to jest rozwiązane u Canona, ale np Epson zawsze utrzymuje minimalną ilość aby nie zaschła głowica. Logika wskazuje, że powinno tu być podobnie. Czerwony alarm o końcu zapewne ma na celu tylko wymuszenie wymiany, ale coś w zbiorniku musi zostać.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

23 kwietnia 2017, 22:15 - ndz

Tom01 pisze:
23 kwietnia 2017, 21:18 - ndz
ale coś w zbiorniku musi zostać.
A Pan jest zadowolony z pro tysiaka ,czy teraz jak miałby Pan kupić to kupił by Pan epsona drukarkę?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

23 kwietnia 2017, 22:30 - ndz

Podoba mi się:
- Praktyczny brak zasychania i konieczności przeczyszczania głowicy.
- Lakier daje fajny efekt.
- Niemalże bezobsługowość, wynikająca w sumie z punktu pierwszego.

Nie podoba mi się:
- Dużo pali. Każde uruchomienie to kilka ml idzie do kosza.
- Lakier jest do ukrycia metalicznego połysku, więc nie jest takie to całkiem super.
- Wyraźnie mniejszy gamut w zieleniach od Epsona.
- Pampers w debilnym miejscu. Trzeba wyciągać całą maszynę, a ciężka jak sto diabłów, aby się do niego dostać.

Ogólnie, gdybym kupował jeszcze raz, nie wiem czy nie wybrałbym SC-P800. PRO-1000 robi wrażenie solidniej zrobionej, Epson to przy niej plastik fantastik, ale jest trochę rzeczy, których się nie spodziewałem i trochę mnie zawiodły.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
maciekkk
Kontakt:
Posty: 84
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 18:51 - pt

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

24 kwietnia 2017, 16:14 - pn

czuk pisze:
23 kwietnia 2017, 22:15 - ndz
A Pan jest zadowolony z pro tysiaka ,czy teraz jak miałby Pan kupić to kupił by Pan epsona drukarkę?
Ja jestem bardzo zadowolony.

Mając porównanie do dużo starszego modelu EPSONa, więc to może być trochę nieuczciwe w zestawieniu z dużo nowszą drukarką, podoba mi się nie tylko jakość wydruków, ale i to że drukuję bezstresowo. Dołączone oprogramowanie jest proste, a rezultaty zgodne z oczekiwaniami. Jeśli przełączę monitor z trybu webowego w print i wybiorę odpowiedni profil, to wydruk na papierze odzwierciedla to co na ekranie. Czego można chcieć więcej, poza tym by drukarka nie zalewała, nie zacinała papieru i drukowała wiernie kolory?

Używam połączenia kablowego przez switch gigabitowy, (wcześniej po WIFi), więc drukuje dość szybko. Dwie rzeczy denerwują - potwierdzanie na panelu drukarki (może da się pominąć) - nie wystarczy kliknąć w komputerze, trzeba jeszcze na drukarce potwierdzić. Z początku czasem zapominałem się, naciskając drukuj i wychodząc by zrobić sobie herbatę, tylko po to by po powrocie okazało się, że nie kliknąłem potwierdzenia, więc tak czy inaczej muszę poczekać.

Druga rzecz to kiedy nie włożę papieru, a kliknę drukuj i potwierdzę na panelu, wtedy drukarka szuka go przez chwilę, po czym wyświetla monit, że nie udało się i by spróbować jeszcze raz. Mam wrażenie, że ponownie wysyła plik z komputera, a przecież mógłby być w chache'u drukarki gotowy do wydruku bez opóźnienia na transfer. To trochę denerwujące.

Innych problemów nie dostrzegłem jak na razie.
Pzdr. Maciek
---
Canon 6D + MacBook Pro17" + Eizo CG277 + i1Display Pro + Canon Selphy CP-910 + Canon PRO-1000 + ...
maciekkk
Kontakt:
Posty: 84
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 18:51 - pt

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

24 kwietnia 2017, 16:18 - pn

Tom01 pisze:
23 kwietnia 2017, 20:41 - ndz
Są dwa poziomy alarmowe. Jeden (żółty) pokazuje konieczność wymiany a drugi (czerwony) brak kompletny. Przy pierwszym poziomie drukuje, przy drugim nalega aby wymienić, ale zbiornik nie jest całkiem pusty.
To super! Dzięki, właśnie o to mi chodziło. :)
Poczekam z wymianą do czerwonego alarmu.
Pzdr. Maciek
---
Canon 6D + MacBook Pro17" + Eizo CG277 + i1Display Pro + Canon Selphy CP-910 + Canon PRO-1000 + ...
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

24 kwietnia 2017, 16:22 - pn

Dziś wymieniłem pampersa. Uwaga: W pampersie jest prawie 230ml tuszu!!! Dramat! Atramenty startowe są właśnie na wyczerpaniu, więc drukarka zmarnowała ok 25% tuszu który został zainstalowany. Bezobsługowość jest faktycznie fajna, ale ekonomia koszmarna. Tusz jest drogi, ok 250 zł za 80ml. Dla porównania analogiczna ilość dla PRO4900 po przeliczeniu 90-160 zł zależnie jak się udało kupić. Przy dwa i pół razy większej ilości tuszu przelanego, PRO4900 zrzuciła wielokrotnie mniej odpadu niż PRO-1000. W PRO4900 pampers i zbliżonej wadze był pełny po 3 wymianach kompletów, gdzie jest sumarycznie przelała prawie siedem lirów, a nie niecały litr. Poważnie się zastanawiam czy PRO-1000 długo u mnie zagrzeje miejsce.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
maciekkk
Kontakt:
Posty: 84
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 18:51 - pt

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

24 kwietnia 2017, 16:29 - pn

Tom01 pisze:
24 kwietnia 2017, 16:22 - pn
Poważnie się zastanawiam czy PRO-1000 długo u mnie zagrzeje miejsce.
Pytanie co gorsze: marnowanie atramentu na przepłukiwanie czy wymiana głowicy?

U mnie pod biurkiem stoi urządzenie wielofunkcyjne EPSONa, drukarka się zapchała, naprawa się nie opłaca. Działa teraz jako przerośnięty skaner! ;)

Poza tym czy PRO4900 nie jest blisko 2x droższa? No i jak to wygląda w przypadku druku na macie przy częstej zmianie podłoża. Ja chyba nie drukuje wystarczająco dużo, by skompensować oszczędność atramentu, a to że głowica się nie zapycha to ogromna zaleta w takim przypadku.
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2017, 16:38 - pn przez maciekkk, łącznie zmieniany 1 raz.
Pzdr. Maciek
---
Canon 6D + MacBook Pro17" + Eizo CG277 + i1Display Pro + Canon Selphy CP-910 + Canon PRO-1000 + ...
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

24 kwietnia 2017, 16:36 - pn

Używałem przez kilka lat PRO3880, czyli bezpośredni odpowiednik oraz PRO4900. Obie od czasu do czasu trzeba było czyścić, co wkurzało jak pojawiły się prążki na wydruku. PRO4900 w zasadzie każdą robotę zaczynałem od czyszczenia, bo przytykała się często. EPSON podobnie jak Canon ma czyszczenie przy byle okazji, ale można było wyłączyć i używać kiedy potrzebne, w Canonie nie. Ale nawet przy takim czyszczeniu, sumarycznie było to SIEDEM RAZY mniej niż w PRO-1000! Inna sprawa, że w EPSON-ie można było puścić czyszczenie tylko jednej głowicy (pary) i na dodatek mają one optyczną kontrolę czy głowica pluje czy nie. Były też trzy poziomy (wliczając serwisowy) intensywności. Canon chyba czyści jednak hurtowo, skoro tyle idzie. Na podstawie powyższego wnioskuję, że PRO-1000 leje bez sensu litry tuszu, kompletnie się nie licząc z portfelem użytkownika.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

24 kwietnia 2017, 16:39 - pn

Heh.. pytanie dlaczego się zapchała? To nie bezpośrednia wina urządzenia tylko zazwyczaj użytkownika ("niewłaściwa eksploatacja").
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
maciekkk
Kontakt:
Posty: 84
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 18:51 - pt

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

24 kwietnia 2017, 16:44 - pn

Tom01 pisze:
24 kwietnia 2017, 16:36 - pn
Na podstawie powyższego wnioskuję, że PRO-1000 leje bez sensu litry tuszu, kompletnie się nie licząc z portfelem użytkownika.
To faktycznie bez sensu. Ktoś mi polecał takie rozwiązanie, by dwa EPSONy zatrudnić do pracy, jednego kolorowego do wydruku na błysku, drugiego zasilonego szarościami do matów. Kiedy wspomniałem o przebiegach jakie robię oraz proporcjach mat/błysk, powiedział krótko, bierz Canona.

Fajnie, że masz oba. Czy robiłeś porównanie, ten sam wydruk na obu drukarkach?
Pzdr. Maciek
---
Canon 6D + MacBook Pro17" + Eizo CG277 + i1Display Pro + Canon Selphy CP-910 + Canon PRO-1000 + ...
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

24 kwietnia 2017, 16:47 - pn

Tusz Canona daje metaliczny połysk, czego w EPSON-ie nie ma. Nie jest to tak silne jak w maszynach sprzed paru lat, gdzie złociło się to strasznie, ale nadal jest. Lakier maskuje, ale to dodatkowy i to niemały koszt. Plusem lakieru jest maskowanie wybrań, co w EPSON-ach słabo wygląda. Dodatkowo jest widoczna różnica gamutu. Nasycenia w zieleniach są wyraźnie większe na EPSON-ie. Szczegóły, przejścia tonalne, detale, nieodróżnialne na wszystkich.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
maciekkk
Kontakt:
Posty: 84
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 18:51 - pt

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

24 kwietnia 2017, 16:57 - pn

Tom01 pisze:
24 kwietnia 2017, 16:47 - pn
Tusz Canona daje metaliczny połysk, czego w EPSON-ie nie ma. Nie jest to tak silne jak w maszynach sprzed paru lat, gdzie złociło się to strasznie, ale nadal jest. Lakier maskuje, ale to dodatkowy i to niemały koszt. Plusem lakieru jest maskowanie wybrań, co w EPSON-ach słabo wygląda. Dodatkowo jest widoczna różnica gamutu. Nasycenia w zieleniach są wyraźnie większe na EPSON-ie. Szczegóły, przejścia tonalne, detale, nieodróżnialne na wszystkich.
Często fotografuję w parku, ale na jakości zieleni średnio mi zależy, dużo ważniejsze są dla mnie odcienie skóry. Z tego co piszesz do do drukowania pejzaży EPSON byłby dużo lepszy, bo dodatkowo jeszcze panoramy można na nim trzaskać.

Tego metalicznego połysku nie zauważyłem, ale w pewnych okolicznościach to może być zaletą - fashion, glamour, boudoir. Spróbuję pominąć chroma optimiser i zrobić testowe wydruki na papierze Lustre. Mam klientów, którzy lubią blink-blink, więc to byłby atut.
Pzdr. Maciek
---
Canon 6D + MacBook Pro17" + Eizo CG277 + i1Display Pro + Canon Selphy CP-910 + Canon PRO-1000 + ...
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

24 kwietnia 2017, 19:18 - pn

maciekkk pisze:
24 kwietnia 2017, 16:44 - pn
To faktycznie bez sensu. Ktoś mi polecał takie rozwiązanie, by dwa EPSONy zatrudnić do pracy, jednego kolorowego do wydruku na błysku, drugiego zasilonego szarościami do matów. Kiedy wspomniałem o przebiegach jakie robię oraz proporcjach mat/błysk, powiedział krótko, bierz Canona.

Fajnie, że masz oba. Czy robiłeś porównanie, ten sam wydruk na obu drukarkach?
Ja ma taki właśnie układ, dwa Epsony. Najczęściej P800 do matów, 3880 do błysku. Za chwilę będzie odwrotnie. P800 do błysku, a 3880 zalane Piezography Pro do B&W.
Pierwotnie miałem kupić Pro-1000, ale zrezygnowałem ze względu na zużycie tuszu.

Co do porównania, nie ma co porównywać 4900 (czy też nowej P5000) do Pro-1000. Inne przeznaczenie i cena.

Sprawdzałem na własnych zdjęciach i wyrafinowanych planszach testowych. Pro-1000 ma głębokie czerwienie i niebieskie, zielenie podobne jak P800 (czyli średnio), P800 czerwone i niebieskie ma widocznie mniej nasycone (mówię o ekstremum).
Zielenie w 4900 są nie do pobicia, tony skóry również (podobnie jak z P7000/9000).

Matt lepiej wychodzi w Epsonach (nowych serii P, nie 4900). Glossy i ogólne wrażenie lepiej w Canonie jeśli ktoś akceptuje Chroma Optimizera. Dla mnie zbyt opalizuje (oglądanie na wprost rewelacyjnie, pod kątem kiepsko), z kolei bez niego bronzing większy niż w Epsonie.
No i Canona nie da się przerobić na inne tusze ;-). Ale za to ma wbudowany spektro do linearyzacji.
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

26 kwietnia 2017, 09:58 - śr

Tom01 pisze:
24 kwietnia 2017, 16:36 - pn
Używałem przez kilka lat PRO3880, czyli bezpośredni odpowiednik oraz PRO4900. Obie od czasu do czasu trzeba było czyścić, co wkurzało jak pojawiły się prążki na wydruku. PRO4900 w zasadzie każdą robotę zaczynałem od czyszczenia, bo przytykała się często. EPSON podobnie jak Canon ma czyszczenie przy byle okazji, ale można było wyłączyć i używać kiedy potrzebne, w Canonie nie. Ale nawet przy takim czyszczeniu, sumarycznie było to SIEDEM RAZY mniej niż w PRO-1000! Inna sprawa, że w EPSON-ie można było puścić czyszczenie tylko jednej głowicy (pary) i na dodatek mają one optyczną kontrolę czy głowica pluje czy nie. Były też trzy poziomy (wliczając serwisowy) intensywności. Canon chyba czyści jednak hurtowo, skoro tyle idzie. Na podstawie powyższego wnioskuję, że PRO-1000 leje bez sensu litry tuszu, kompletnie się nie licząc z portfelem użytkownika.
W PRO-1000 losowo występowały problemy wieku dziecięcego, z każdym update firmware'u jest coraz lepiej - przy okazji zalecam regularne podnoszenie FW jeśli ktoś przypadkiem tego nie robi.

Głowica Epsona jest o niebo podatniejsza na przytykanie, więc funkcje czyszczenia są bardziej rozbudowane. W Canonach głowica praktycznie się nie przytyka, odetkanie jest o niebo łatwiejsze, tusz jest zużywany bardziej do konserwacji niż czyszczenia.

Do pierwszego pampersa idzie sporo tuszu podczas zalania głowicy, by ją dokładnie odpowietrzyć.

PRO-1000 ma mniejszy gamut w zieleniach w stosunku do SP4900, nie zaś SC-P800 czy SP3880 - różnicę widać na abstrakcyjnych testach, w realnych fotografiach ftalowe, jadeitowe odcienie zieleni pojawiają sie niezmiernie rzadko, bo to b. syntetyczny kolor.

Ogólne zużycie tuszu na wydruk potrafi być o 30-40% niższe niż w Epsonie, nawet w trybie najintensywniejszego walenia CO po całości powierzchni Canon nie zużywa tyle, co Epson standardowo.
maciekkk
Kontakt:
Posty: 84
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 18:51 - pt

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

26 kwietnia 2017, 16:19 - śr

Czornyj pisze:
26 kwietnia 2017, 09:58 - śr
Ogólne zużycie tuszu na wydruk potrafi być o 30-40% niższe niż w Epsonie, nawet w trybie najintensywniejszego walenia CO po całości powierzchni Canon nie zużywa tyle, co Epson standardowo.
A to zaskoczyła mnie ta informacja, bo przed kupnem, kiedy porównywałem PRO-1000 z P800, to zauważyłem pewną różnicę w liczbach - obie drukarki mają pojemniki 80 ml, ale canon pluje 4 pikolitrami, a epson 3.5 i ma troszkę wyższą rozdzielczość.

Na logikę to by znaczyło, że powinien bardziej racjonalnie dysponować atramentem.
Nauczyłem się jednak, że logika w przypadku drukowania nie zawsze ma zastosowanie ;)

Jedyne co dawało mi nadzieje na oszczędności w canonie, było użycie matu i błysku równolegle, a nie na zmianę, co znaczy, że nie marnuje się na przepłukiwanie, przy zmianie podłoża.
Pzdr. Maciek
---
Canon 6D + MacBook Pro17" + Eizo CG277 + i1Display Pro + Canon Selphy CP-910 + Canon PRO-1000 + ...
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Kiedy wymieniać atrament w drukarce (Canon PRO-1000)?

27 kwietnia 2017, 20:13 - czw

To są różne technologie. Coraz więcej jest na sieci użytkowników psioczących na Pro-1000 przemaczającego do bólu pampersa, więc może nie czyści głowicy ale "konserwuje", co dla zużycia podobnie wychodzi i równoważy trochę mniejsze zużycia na sam druk.
Z drugiej strony Epson w rzeczywistości daje o ok. 20% mniej tuszu w zbiorniku niż jest napisane w opakowaniu (zmierzone i zważone). W sumie trzeba byłoby wziąć po 10 egz. każdej z drukarek, z różnych partii produkcyjnych postawić obok siebie, zaprojektować rzetelną procedurę testową, postawić wszystko na wagę i wtedy można by porównać...hihi
Logika w druku często nie ma zastosowania ;-)
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP

Wróć do „Reprodukcja zdjęć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu