Drukowanie zdjęć w photoshopie

Technika drukowania i przygotowanie. Minilaby, drukarki i plotery fotograficzne.
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: Drukowanie zdjęć w photoshopie

29 września 2017, 23:52 - pt

Nie twierdziłem, ze Gloss Art Fibre to baryt.
Cos widzę miałeś złe doświadczenia z barwnikami. To się da tanio przezwyciężyć. ;)
A wspomniany przeze mnie baryt bardzo sie polubił z "moim" barwnikiem, ale niekoniecznie z moim portfelem. Do masowego druku za drogi, na ścianę bez sensu. Trzeba poczuć jego sztywność w palcach i o zgrozo walory eteryczne w nozdrzach. :) Stąd najlepiej trzymac wydruki luzem w pudełku.
Pozdrawiam, Jurek
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Drukowanie zdjęć w photoshopie

30 września 2017, 10:19 - sob

Mam ponad 10 lat doświadczeń praktycznie ze wszystkimi barwnikami Epsona i przeróżnymi zamiennikami i bardzo tanimi i bardzo drogimi. Profilowanie i linearyzacje robiłem wielokrotnie (jeśli się dało) - mało to to stabilne i powtarzalne. Mają kilka zalet, ale generalnie do wydruku galeryjnego dobrego zdjęcia (cokolwiek to znaczy), nie nadają się. Największy problem jest z ciemnymi partiami, które robią się jak błoto oraz z B&W.

Baryt Harmana na pigmencie jest jeszcze bardziej niesamowity, zwłaszcza jeśli drukuje się 3 czerniami/szarościami, nie wspominając już o większej ilości. To jest właśnie papier na ścianę, wbrew pozorom jeden z tańszych barytów na rynku i jeden z niewielu gładkich. Na pigmencie B&W prawie nie ma efektu gloss differential, czyli jakby się drukowało barwnikiem. A wąchać nikt przecież nikomu nie zabroni ;-)
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: Drukowanie zdjęć w photoshopie

30 września 2017, 12:03 - sob

Masz doświadczenie, wiem o tym, wielokrotnie już opisywales swoje przygody z drukiem w kilku miejscach sieci i ja to szanuję. Nie zgadzam sie tylko, ze przy druku barwnikiem w ciemnych partiach zawsze uzyskujemy błoto. Jak by tak było, to dałbym sobie spokoj z całą ta zabawą.
Wydruki z nawet niewielkimi odchyłkami od założonych wartosci lądują u mnie w koszu.
Pozdrawiam, Jurek
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Drukowanie zdjęć w photoshopie

30 września 2017, 21:38 - sob

porównywałem większość dostępnych atramentów barwnikowych na Epsonie (oryginalnych i zamienników), z wydrukiem pigmentowym z 3880 i P800 - to samo zdjęcie drukowane w tym samym czasie na 3 drukarkach jednocześnie i cienie, zwłaszcza te o dużej chromatyczności wychodziły na barwnikach słabo (jasne partie - świetnie). zaryzykuję wręcz stwierdzenie, że jestem w stanie rozpoznać druk barwnikowy patrząc tylko na cienie, jeśli ktoś widział wzornik papierów Fomei z Medikonu, on był drukowany na L1800 i to widać, poza barytami, które były zrobione na pigmencie.

wszystkie wydruki były indywidualnie profilowane (żadnych gotowców od producentów papierów), zresztą na wiele sposobów, począwszy od prostego Munkiego, przez Agrylla, kończać na iSis'ie z różnymi strategiami - zawsze ten sam problem

zdecydowanie oryginalna Claria Epsona wychodzi najlepiej (i ChromaLife100+ Canona). Do wydruków amatorskich, nawet tych lepszej klasy, jest ok, pozostałe atramenty, w tym od L800 są trudne do opanowania - ja nie potrafię
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP
Awatar użytkownika
2marekm
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 176
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:08 - ndz

Re: Drukowanie zdjęć w photoshopie

17 stycznia 2018, 19:39 - śr

Jakie są Wasze opinie na temat drukarek termosublimacyjnych ?
Ponoć firmy DNP są najlepsze.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Drukowanie zdjęć w photoshopie

17 stycznia 2018, 19:52 - śr

DNP są najlepsze. ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Reprodukcja zdjęć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu