Epson SC P600 - "czyszczenie skali PF" na czym polega?

Technika drukowania i przygotowanie. Minilaby, drukarki i plotery fotograficzne.
LogosM
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2021, 11:18 - czw

Epson SC P600 - "czyszczenie skali PF" na czym polega?

20 maja 2021, 11:25 - czw

Cześć!

Posiadam drukarkę Epson SC P600. W pewnym momencie zaczęła rozmazywać wydruki w pionie, przykładowo litery były przesunięte do góry a w następnej linijce w dół. Zgłosiłem ją na gwarancję, dzisiaj do mnie wróciła. Wszystko jest ok, drukarka drukuje tak jak nowa. Natomiast nurtuje mnie w jaki sposób została naprawiona. Według raportu zostało wykonane "Czyszczenie skali PF". Czy jest ktoś kto mógłby mi wytłumaczyć na czym to polega, co to jest skala PF i dlaczego trzeba było ją wyczyścić?

Pozdrawiam
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Epson SC P600 - "czyszczenie skali PF" na czym polega?

22 maja 2021, 10:47 - sob

PF znaczy "paper feed". chodzi o takie plastikowe kółko, tzw. tarcza enkodera przesuwu dla osi Y, które ma "narysowane" na obwodzie drobne kreseczki pozwalające sensorowi precyzyjnie liczyć przesów papieru. jak się zachlapie albo pobrudzi, to drukarka głupieje. podobnie jest dla osi X, ale tam zamiast kółka jest taśma wzdłuż ruchu głowicy z gęstymi liniami, widoczna po otwarciu klapki. jej zabrudzenie może powodować podobne efekty jak miałeś ale w poziomie.
dobrze zdiagnozowali i naprawili
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP

Wróć do „Reprodukcja zdjęć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu