Kalibracja dwóch monitorów

Wszystko na temat oprogramowania graficznego.
TiT
Posty: 65
Rejestracja: 31 sierpnia 2010, 20:27 - wt

Kalibracja dwóch monitorów

30 listopada 2012, 17:36 - pt

Nie wiem cz dobry dział, jak nie to proszę o przeniesienie. Zainstalowałem w komputerze dwie niezależne karty graficzne - W7. Do każdej z nich podłączyłem osobny monitor. Wszystko działa oprócz kalibracji, tzn. oba monitory mają ten sam profil -profil monitora wyznaczonego jako główny w oknie "rozdzielczość ekranu" (sprawdzone RGB monitora w PS-ie). W systemie każdy ma przydzielony swój profil. Czy może ktoś wie czy jest jakiś sposób żeby ten problem obejść i żeby każdy monitor mógł być poprawnie skalibrowany.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kalibracja dwóch monitorów

01 grudnia 2012, 20:36 - sob

Jaki ma Pan system? W Vista/7/8/OSX można przypiąć osobne profile. W XP nie, pomimo istnienia specjalnego panelu, wredne nie działa jak należy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
TiT
Posty: 65
Rejestracja: 31 sierpnia 2010, 20:27 - wt

Re: Kalibracja dwóch monitorów

02 grudnia 2012, 10:08 - ndz

Nadmieniłem wyżej, że to W7. Podpinam osobne profile, ale PS pokazuje, że RGB monitora jest dla obu monitorów taki sam - w obu przypadkach ten dla monitora głównego. Nie wiem czy robię coś nie tak, czy może potrzebna jest jakaś dodatkowa aplikacja.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kalibracja dwóch monitorów

02 grudnia 2012, 10:24 - ndz

TiT pisze:Nadmieniłem wyżej, że to W7.
Oj, przepraszam najmocniej. Jednak przy szybkim czytaniu nie da się czytać "spojrzeniem". ;)
TiT pisze:Podpinam osobne profile, ale PS pokazuje, że RGB monitora jest dla obu monitorów taki sam
Photoshopa trzeba otworzyć na jednym z ekranów, podejrzeć co odczytał jako profil monitora, przesunąć na drugi, na nim zamknąć i ponownie otworzyć. Trzeba go uruchomić na tym ekranie, którego profil monitora ma być użyty do wyświetlania. Czy sprawdzał Pan w ten sposób? Ew można użyć testera. Przy kalibracji programowej pokaże różne korekcje przy przesuwaniu między ekranami.

Tester: https://monitory.mastiff.pl/temp/tester.zip
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
TiT
Posty: 65
Rejestracja: 31 sierpnia 2010, 20:27 - wt

Re: Kalibracja dwóch monitorów

02 grudnia 2012, 12:08 - ndz

Zrobiłem wszystko według powyższej instrukcji i dalej PS pokazuje jeden profil dla obu monitorów - ten dla głównego monitora. Chyba nic z tego nie będzie. Oba monitory pracują w trybie "rozszerz te ekrany". Czyli stanowią jakby jeden duży monitor. Tak rozumując na logikę to jak jeden duży monitor to jeden profil - tego monitora, który ustawiony jest jako główny. Szkoda, że nie ma opcji ustawienia dwóch niezależnych monitorów.
W tej sytuacji chyba wyjmę jedną kartę, i tak będzie to samo.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Kalibracja dwóch monitorów

02 grudnia 2012, 13:41 - ndz

Najprawdopodobniej winna jest karta graficzna lub jej sterowniki - kilkakrotnie spotkałem się z tym problemem i nie udało mi się go rozwiązać. Sterownik przydziela w systemie obu monitorom ten sam identyfikator i w momencie przydzielania profilu ekranu ten sam profil jest przydzielany dla obu wyświetlaczy równocześnie.

Opis problemu praktycznie nie występuje w sieci, producenci kart albo nie rozumieją o co chodzi, albo po prostu mają to w d...

Proponuję zainstalować nowsze lub starsze sterowniki, a jeśli to nie pomoże wymienić kartę graficzną.
TiT
Posty: 65
Rejestracja: 31 sierpnia 2010, 20:27 - wt

Re: Kalibracja dwóch monitorów

02 grudnia 2012, 13:53 - ndz

No cóż, spróbuję jeszcze ze starszymi sterownikami, dedykowanymi do PS-a. Karty, których to dotyczy to Quadro 400 i nowsza Quadro 410. Dam znać czy podmiana sterowników coś dała.
TiT
Posty: 65
Rejestracja: 31 sierpnia 2010, 20:27 - wt

Re: Kalibracja dwóch monitorów

02 grudnia 2012, 20:06 - ndz

Nic to wszystko nie dało. W sumie pozostałem przy jednej karcie. Dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Wróć do „Oprogramowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu