Color Navigator i Spectraview Profiler na jednym komputerze

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
plevka
Lokalizacja: Racibórz
Posty: 82
Rejestracja: 29 września 2013, 19:36 - ndz

Color Navigator i Spectraview Profiler na jednym komputerze

20 marca 2014, 06:40 - czw

Cześć,

Zanim dokonam zakupu następnego monitora, chciałbym podpytać osób, które być może mają taką konfigurację, że do jednego komputera są podłączane na zmianę 2 monitory: EIZO i NEC. Oczywiście dla każdego z nich jest inny soft: Color Navigator i Spectraview Profiler z Multiprofilerem. Czy ktoś tak miał/ma i czy nie gryzą się wzajemnie te programy (mam PC Win7)?

Po prostu pytam, bo pracuję na lapku, gdzie w biurze mam EIZO CG241 (w studiu same EIZO więc nie mam tego jak sprawdzić na innym monitorach) a do domu do pracy popołudniami planuję dokupić następny monitor. Co prawda czekałem na EIZO CX271 lub CG277 ale jakoś doczekać się nie mogę i muszę kupić NEC SV Ref. 27, który jak widziałem na żywo jest fajny. Jednakże nie wiem czy oprogramowanie obu monitorów na jednym komputerze nie będzie się ze sobą gryzło. Czy ktoś wie?
Marek Plewczyński
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4323
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Color Navigator i Spectraview Profiler na jednym kompute

20 marca 2014, 09:02 - czw

Nic się nie gryzie, możesz brać śmiało
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Color Navigator i Spectraview Profiler na jednym kompute

20 marca 2014, 09:35 - czw

Nie będą się podstawiały samoczynnie profile. Po każdym przepięciu będzie Pan musiał zweryfikować czy Windows przepiął profile czy nie, a znając zawodność WCS w tym zakresie, lepiej sprawdzać bo to cholerstwo jest nieprzewidywalne. EIZO + ColorNavigator przejmuje sam zarządzanie profilami i zachowuje się pod tym kątem prawie jak Mac, co jest szalenie wygodne. Przy dwóch EIZO, profile będą się podmieniać same, robi to ColorNavigator pracujący jako rezydent lub podniesie raban, że coś się zmieniło i poprawienie sytuacji to dwa kliknięcia, więc rozwiązanie jest lepsze. Spectraview Profiler przestawia profile tylko przy przeładowywaniu nastaw, sam nie nadzoruje poprawności systemu. W tym, jak i w wielu innych aspektach, ustępuje ColorNavigatorowi.

CX271 i CG277 lecą w tej chwili do PL. Na targi FVF będą i prawdopodobnie już w trakcie ich trwania będzie można je nabyć, lub krótko po. Z uwagi na pośpiech leci samolotem mała partia, to jeszcze nie jest rozpoczęcie głównych dostaw, ale to już lada chwila.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Color Navigator i Spectraview Profiler na jednym kompute

20 marca 2014, 11:54 - czw

plevka pisze:...mam PC Win7...
Po prostu pytam, bo pracuję na lapku, gdzie w biurze mam EIZO CG241 (w studiu same EIZO więc nie mam tego jak sprawdzić na innym monitorach) a do domu do pracy popołudniami planuję dokupić następny monitor. Co prawda czekałem na EIZO CX271 lub CG277 ale jakoś doczekać się nie mogę i muszę kupić NEC SV Ref. 27, który jak widziałem na żywo jest fajny. ... Czy ktoś wie?
Ja bym zwrócił jeszcze uwagę na wyjście cyfrowe z kary grafiki laptopa. Wyjście takowe powinno obsługiwać rozdzielczość 2560x1440 przy odświeżaniu 60Hz. Ponieważ obecnie w laptopach nie stosuje się wyjść DVI DualLink, z powodu zbyt dużego rozmiaru gniazda, pozostaje jedynie wyjście DisplayPort, a w zasadzie Mini DisplayPort. O ile mi wiadomo, bardzo mało laptopów posiada takie wyjście.
Z niezrozumiałych dla mnie powodów, w laptopach z Windowsem nadal głównie daje się analogowy D-Sub oraz cyfrowy HDMI lub miniHDMI. Mz. żaden nie nadaje się do Twoich zastosowań....
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4323
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Color Navigator i Spectraview Profiler na jednym kompute

20 marca 2014, 12:10 - czw

Większość nowszych lapków z HDMI obsługuje rozdzielczość 2560px, ale warto się upewnić przed zakupem.
plevka
Lokalizacja: Racibórz
Posty: 82
Rejestracja: 29 września 2013, 19:36 - ndz

Re: Color Navigator i Spectraview Profiler na jednym kompute

20 marca 2014, 12:39 - czw

O to się nie martwię. Na pewno uciągnie, bo to mobilna stacja robocza HP 8760w i mam w nim Display Port a dodatkowo stację dokującą i tam już portów więcej. :)
Marek Plewczyński
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4323
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Color Navigator i Spectraview Profiler na jednym kompute

20 marca 2014, 13:06 - czw

To akurat spokojnie uciągnie, nawet z 10-cio bitowym kolorem ;)

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68429
Liczba tematów: 4133
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu