Dla laika - nowy czy używany w tej samej cenie?

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Wasylesky
Posty: 2
Rejestracja: 09 listopada 2014, 13:40 - ndz

Dla laika - nowy czy używany w tej samej cenie?

09 listopada 2014, 14:06 - ndz

Cześć,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Planuję zakup monitora w cenie do 900 zł. Nie jestem profesjonalistą, ale chciałbym, by mój nowy sprzęt miał jak najlepszą specyfikację. Mogę sobie kupić w tej cenie któryś z monitorów będących na początku listy popularności na ceneo - nie ma w tym żadnej filozofii. Ale z drugiej strony za tą samą cenę (a nawet taniej) mogę kupić używany monitor dla profesjonalistów, np. EIZO S2243W. Jak wspomniałem, nie znam się, ale zdaje się, że kilka lat temu był to monitor z naprawdę wysokiej półki, a na pewno z ceną kilkukrotnie wyższą niż te 900-800 zł.

I teraz pytanie - co wybrać? Nie wiem, czy postęp technologiczny jest taki, że nowy średni monitor jest już lepszy od kilkuletniego bardzo dobrego. Czytałem Wasze opinie na temat tego monitora, wynika z nich, że jest to bardo dobry monitor. Jednakże, opinie te są z okolic 2010 roku...

Dodatkowo, wie ktoś może, gdzie mógłbym zobaczyć taki monitor podczas pracy? W sklepach już ich nie ma, a chętnie obejrzałbym, z czym mam do czynienia. Sprawa dotyczy Warszawy.

Z góry dzięki za odpowiedź i sory, jeśli gdzieś powyżej wykazałem się ignorancją - nie znam się za bardzo na monitorach i zawód mnie do tego nie zmusza, ale po prostu chcę pracować na sprzęcie o jak najwyższej jakości, myślę, że to naturalne - stąd i mój temat.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dla laika - nowy czy używany w tej samej cenie?

09 listopada 2014, 14:24 - ndz

S2243W to nie jest w żadnym wypadku "monitor dla profesjonalistów". Cała seria S to dobre monitory domowo-uniwersalne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Wasylesky
Posty: 2
Rejestracja: 09 listopada 2014, 13:40 - ndz

Re: Dla laika - nowy czy używany w tej samej cenie?

12 listopada 2014, 14:33 - śr

I może on wciąż konkurować z nowymi monitorami za tą samą cenę?
cz
czuk

Re: Dla laika - nowy czy używany w tej samej cenie?

12 listopada 2014, 15:20 - śr

Eizo i Nec wcale nie zjedli wszystkich rozumów patrz na własne potrzeby na tym forum jest wystarczająco dużo informacji aby wybrać coś dla siebie ,kupno monitora używanego jest loterią ale czasami się opłaca

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68433
Liczba tematów: 4134
Liczba użytkowników: 3948
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: basjana
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu