Eizo EV2455 vs NEC EA244WMi - pomoc w szybkiej decyzji

Nie wiesz czym się różnią jakieś dwa monitory? Zapytaj właśnie w tym dziale.
Awatar użytkownika
Grim
Posty: 25
Rejestracja: 02 grudnia 2014, 20:25 - wt

Eizo EV2455 vs NEC EA244WMi - pomoc w szybkiej decyzji

04 grudnia 2014, 07:29 - czw

Witam serdecznie.

Z góry przepraszam za spamowanie, miałem już jeden temat w drugim dziale ( http://mva.pl/viewtopic.php?f=6&t=1956&start=0 ) ale sprawa się wypolerowała, wybór został ograniczony do Eizo EV2455 vs NEC EA244WMi.

Zamiast samodzielnie czytać zawracam głowę bo dziś muszę podjąć decyzję a czasu na grzebanie w informacjach bardzo mało.
Monitor do przeznaczenia gdzieś biurowo/graczowego (amatorsko), czytanie, programy graficzne 2d i 3d, filmy...

Teraz gdzie leży główny dylemat:
NEC jest o ok. 500zł tańszy. Eizo na pewno jest ładniejszy, jest również nowszy. NEC ponoć migota w niższych jasnościach, ale też nie wszyscy do dostrzegają i ponoć można przeciwdziałać.

Jestem ciekaw różnorakich opinii, najlepiej osób które miały okazję dotknąć i użytkować oba monitory. Czy różnica między nimi warta jest 500zł?

Pozdrawiam
cz
czuk

Re: Eizo EV2455 vs NEC EA244WMi - pomoc w szybkiej decyzji

04 grudnia 2014, 07:35 - czw

Ja bym brał tego eizo
kamazz
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 8
Rejestracja: 17 października 2014, 08:45 - pt

Re: Eizo EV2455 vs NEC EA244WMi - pomoc w szybkiej decyzji

04 grudnia 2014, 08:44 - czw

Ja osobiście wybrałem Neca. Tzn, zamówiłem go z myślą, że jak migotanie będzie mi przeszkadzało to go zwrócę (10 dni - zakup przez internet). No i został.
Moim zdaniem przed wyborem trzeba wiedzieć jakie są różnice (nie opisze jakości obrazu, nie czuje się na siłach):
- kalibracja, czy ją wykonasz? (+ dla Neca)
- jakość materiałów - zdania są podzielone. Nec jest zrobiony z typowo komputerowego twardego plastiku, raczej bez szału, ale centymetrowych szpar i krzywizn nie ma.
- równomierność podświetlenia - można poszukać na forum, chyba Tom1 pisał, że nowy EV2455 jest równiejszy od EV2436.
- migotanie - w Necu występuje (nie mam co do tego wątpliwości), można podobno ten efekt zniwelować, jeszcze nie próbowałem. Inna kwesta czy przeszkadza.

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68429
Liczba tematów: 4133
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu