EIZO FORIS FS2332 – jeszcze więcej domowej rozrywki

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
Awatar użytkownika
Informator
Ogłaszacz Świetnych Rzeczy
Kontakt:
Posty: 182
Rejestracja: 28 września 2010, 16:08 - wt

EIZO FORIS FS2332 – jeszcze więcej domowej rozrywki

21 czerwca 2011, 12:50 - wt

EIZO zaprezentowało kolejny model z serii FORIS. EIZO FORIS FS2332 to 23-calowy monitor o pełnej rozdzielczości HD. Kierowany jest na rynek domowy, zastosowano w nim szereg funkcji, które mają wpływ na komfort grania, oglądania filmów, czytania ebooków oraz zwiększających precyzję kolorystyczną, cenną niezwykle w edycji foto.

Nowy FORIS FS2332 posiada wysokiej klasy panel IPS z podświetleniem LED. Jego zaletą są bardzo szerokie kąty widzenia - 178° zarówno w poziomie, jak i pionie. W efekcie, zmiana kolorów jest minimalna i z urządzenia może korzystać wiele osób jednocześnie (np. oglądając filmy czy zdjęcia). Podświetlenie LED zgodne jest w pełni z bardzo restrykcyjnymi założeniami ekologicznymi realizowanymi przez EIZO – panel zużywa zaledwie 20W energii przy normalnym użytkowaniu, poza tym nie zawiera szkodliwych związków rtęci.

Urządzenie posiada dwa wejścia HDMI, jedno DVI-D (cyfrowe) i jedno D-Sub (analogowe), umożliwiające jednoczesne podłączenie nawet czterech urządzeń. Złącza HDMI mogą być wykorzystane do podłączenia odtwarzaczy Blu-ray, konsol do gier, aparatów cyfrowych i oczywiście komputerów.

W monitorze zastosowano po raz pierwszy nowe narzędzie opracowane przez EIZO, o nazwie Smart Resolution. Na bieżąco analizuje statyczne i dynamiczne obrazy pod kątem zakłóceń i rozmyć, a następnie reguluje je w taki sposób, aby wyglądały wyraźniej i bardziej naturalne. Narzędzie jest „smart” – czyli inteligentne, gdyż przetwarza tylko te obszary obrazu, które wymagają korekty. Na przykład na stronie internetowej, na której jest zarówno wideo, jak i tekst, Smart Resolution może określić, że tekst może zostać w takiej postaci, w jakiej jest, ale wideo należy wyostrzyć.

Monitor posiada 6 zdefiniowanych trybów wyświetlania obrazów, które gwarantują, że ustawienia kolorów będą optymalne dla poszczególnych aplikacji: Cinema, Paper, sRGB, Game oraz dwa tryby, których parametry może dowolnie określać użytkownik. Tryb Paper symuluje zadrukowaną kartkę i zapobiega zmęczeniu oczu podczas czytania e-booków czy wielostronicowej dokumentacji, dostosowując poziom czerni i redukując kontrast.

W trybie Game aktywowane są narzędzia Smart Resolution i Power Gamma. Power gamma stosuje specjalny poziom krzywej gamma do gier i innych animowanych obrazów, sprawiając, że gracz odbiera obrazy jako bardziej kontrastowe i trójwymiarowe. Inne funkcje optymalizujące wydajność monitora do gier, to czas reakcji 6 ms (szary-do-szarego) i współczynnik input lag mniejszy niż 1 klatka.

Każdy ze zdefiniowanych trybów może być przyporządkowany do konkretnej aplikacji, tak że po otwarciu programu ekran automatycznie dostosowuje się do wyświetlanej zawartości. Do tego celu służy dostarczana wraz z monitorem aplikacja ScreenManager Pro for LCD (DDC/CI). Dzięki programowi można dokonywać ustawień koloru monitora za pomocą klawiatury i myszy, zamiast menu OSD.

Z myślą o entuzjastach cyfrowej fotografii EIZO opracowało zestaw EasyPix 2, w skład którego wchodzi sensor optyczny oraz oprogramowanie. Wykorzystując to narzędzie można przeprowadzić w pełni sprzętową kalibrację urządzenia. EIZO EasyPix 2 może być wykorzystany do kalibracji jasności, temperatury kolorów oraz wartości krzywej gamma lub też do dopasowania jasności monitora do bieli papieru, na którym mają być drukowane zdjęcia, umożliwiając ich prawidłową ocenę wizualną już na ekranie monitora.

Urządzenie oferuje 10-bitową korekcję gamma. Funkcja ta wykorzystuje 10-bitową tabelę kolorów (Look-up table), z paletą ponad miliarda odcieni, z których dobierane są najwłaściwsze 16,7 mln., sprawiając, że obraz będzie gładszy, a gradacje kolorów płynniejsze.

Dodatkowe funkcje:

pilot umożliwiający zdalny dostęp do funkcji OSD, takich jak wybór sygnału wejściowego, dostosowanie poziomu dźwięku, etc.
jasność 250 cd/m2, kontrast naturalny 1000:1 (1500:1 kontrast dynamiczny)
dwa wbudowane głośniki o mocy 0,5W oraz wyjście słuchawkowe
czujnik Auto EcoView, który sprawdza poziom otaczającego oświetlenia i na bieżąco utrzymuje jasność panelu na optymalnym poziomie
EcoView Index – wyświetla na ekranie poziom oszczędności uzyskanych z wykorzystaniem funkcji Auto EcoView
Zgodność z normami Energy Star 5.0 i TCO Displays 5.2
5-letnia gwarancja obejmująca wszystkie elementy monitora i realizowana w systemie door-to-door


Pierwsze egzemplarze FORIS FS2332 pojawią się w Polsce w sierpniu 2011. Niestety jeszcze nie jest znana ich cena.

Źródło: eizo.pl
https://monitory.mastiff.pl - Monitory profesjonalne.

Forumowy Stig.
Krzysztof_M
Posty: 3
Rejestracja: 22 sierpnia 2011, 20:36 - pn

Re: EIZO FORIS FS2332 – jeszcze więcej domowej rozrywki

22 sierpnia 2011, 20:41 - pn

Witam

Jakie są rokowania, że ten monitor faktycznie będzie osiągalny w Polsce w sierpniu?
Sierpień zbliża się do końca a my nawet ceny nie znamy.
Czuję nieuzasadnione empirycznie wewnętrzne rozdarcie między FS2331 a FS2332. Chciałbym je gdzieś obok siebie zobaczyć, przeczytać jakąś recenzję na MVA.PL.

Pozdrawiam,
Krzysztof
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO FORIS FS2332 – jeszcze więcej domowej rozrywki

24 sierpnia 2011, 09:40 - śr

Krzysztof_M pisze:Witam
Witam na forum
Krzysztof_M pisze:Jakie są rokowania, że ten monitor faktycznie będzie osiągalny w Polsce w sierpniu? Sierpień zbliża się do końca a my nawet ceny nie znamy.
Spodziewane są w pierwszej połowie września. Cena prawdopodobnie ok 1500 zł netto.
Krzysztof_M pisze:Czuję nieuzasadnione empirycznie wewnętrzne rozdarcie między FS2331 a FS2332. Chciałbym je gdzieś obok siebie zobaczyć, przeczytać jakąś recenzję na MVA.PL.
Wszystko zależy do czego ten monitor jest Panu potrzebny, bo FS2331 i FS2332 to znacząco różne właściwości. FS2331 to typowy monitor domowy, FS2332 będzie stanowił przeciwwagę dla tanich IPS-owych LG-ków i HP-ków, które są ni pies ni wydra. No ale rynek potrzebuje nowości, nie ważne czy uzasadnionych użytkowo. Stąd wynika coraz większy zalew monitorów "nie-TN".

Obejrzeć oba modele raz będzie trudno, bowiem zgodnie z polityką firm w takich wypadkach wyprzedaje się najpierw wcześniejszy model. Recenzja na mva.pl pojawi się na pewno.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Krzysztof_M
Posty: 3
Rejestracja: 22 sierpnia 2011, 20:36 - pn

Re: EIZO FORIS FS2332 – jeszcze więcej domowej rozrywki

24 sierpnia 2011, 10:05 - śr

Gdy swoją przygodę z grafiką komputerową żegnałem to rozstawałem się z EIZO L768. Obecnie tylko do grania używałem LG na TN - ale po pół roku od skończenia gwarancji odmówił pracy. Przez ten czas brakowało mi jakości obrazu z EIZO. Więc czas odnowić znajomość z tą marką bo mile ją wspominam.
Oba model FS mimo różnych technologii są skierowane na ten sam rynek - domowej rozrywki. Przynajmniej tak zrozumiałem z informacji zawartych na stronie EIZO.
Stąd moja ciekawość jakie są różnice miedzy tymi modelami.
Czy FS2331 jest już nieprodukowany i nie będzie w ofercie, a obecne egzemplarze to ostatki magazynowe?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO FORIS FS2332 – jeszcze więcej domowej rozrywki

24 sierpnia 2011, 10:18 - śr

Krzysztof_M pisze:Gdy swoją przygodę z grafiką komputerową żegnałem to rozstawałem się z EIZO L768. Obecnie tylko do grania używałem LG na TN - ale po pół roku od skończenia gwarancji odmówił pracy. Przez ten czas brakowało mi jakości obrazu z EIZO. Więc czas odnowić znajomość z tą marką bo mile ją wspominam.
Niemal identycznym, obecnie produkowanym odpowiednikiem EIZO L768 jest model S1921X. Polecam jednak lepsze, bardziej uniwersalne (z dopalaczami) S2233W, S2243W, S2433W. Te monitory zaczynają jakość z jaką kojarzone jest EIZO. Z Forisów do Pańskiego starego podobne są FS2331 i FX2431.
Krzysztof_M pisze:Oba model FS mimo różnych technologii są skierowane na ten sam rynek - domowej rozrywki. Przynajmniej tak zrozumiałem z informacji zawartych na stronie EIZO.
EIZO reklamuje zastosowania FS2331 jako gry i filmy a FS2332 jako amatorską fotografię i czytanie ebooków. I to się całkiem zgadza ale z moją adnotacją, że chodzi o naprawdę bardzo amatorską fotografię.
Krzysztof_M pisze:Stąd moja ciekawość jakie są różnice miedzy tymi modelami.
Przede wszystkim panel. Modne ostatnio IPS, przy okazji warto zaznaczyć, że to okrojone wersje paneli IPS, kompletnie nie są w stanie konkurować z dobrym PVA w zastosowaniach uniwersalnych. Pełnią jednak na rynku funkcję odtrutki dla źle kojarzących się TN. Faktycznie od TN są lepsze, ale cudów nie należy się spodziewać.
Krzysztof_M pisze:Czy FS2331 jest już nieprodukowany i nie będzie w ofercie, a obecne egzemplarze to ostatki magazynowe?
Dokładnie tak.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Krzysztof_M
Posty: 3
Rejestracja: 22 sierpnia 2011, 20:36 - pn

Re: EIZO FORIS FS2332 – jeszcze więcej domowej rozrywki

24 sierpnia 2011, 10:28 - śr

Dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Jestem z Katowic i już się zapowiedziałem w KDS z wizytą by zapoznać się osobiście z FS2331.

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68402
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu