Pomoc przy kalibracji NEC EA274WMi

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
KattaK
Posty: 4
Rejestracja: 21 sierpnia 2015, 12:08 - pt

Pomoc przy kalibracji NEC EA274WMi

23 sierpnia 2015, 02:04 - ndz

Witam, niedawno nabyłem nowy monitor NEC EA275WMi, wreszcie przesaidka z "monitora" LG 22" z matrycą TN na coś lepszego. Zajmuje się grafiką 3D. Jak na razie tylko hobbistycznie bo jestem w technikum i szkolę sie do zawodu ;) Wrażenia oczywiście super wszytko cacy ale chce teraz go skalibrować, wiem że ten monitor posiada możliwość kalibracji sprzętowej. Mam kalibrator I1 display PRO x-rite. Jestem w tym niestety zielony i próbowałem coś robić programem załączonym do kalibratora ale średio to mi wyszło. Po czym chwile męczyłem się z GammaComp MD QA. Standardowo poczytałem troche o tym, głównie tutaj na forum. Na szybko to tak: sam coś próbowałem się nauczyć jakto często bywa. Dowiedziałem sie masę nowych rzeczy ale jednak to nadal nie to. Gdyby ktos byłby chętny mi wytłumaczyć jak mam go poprawnie skalibrować mojego NECa. Czyli: co mam zrobić jeśli już wczesniej go kalibrowałem (program z płytki którym dostałem już odinstalowałem, czy mam coś jeszcze robić żeby pozbyć się jego "pozostałości"? Czy to że kalibrowałem przez niego monitor i po odinstalowanu softu wpływa cały czas na działanie monitora? Czy jeśli tak jak sie tego pozbyć? Podobnie z GammaComp. No i co mam zrobić by poprawnie skalibrować monitor od zera, czym najlepiej? Jak ustawić sofcik? Jak przygotowac monitor do takiej kalibracji? Jeśli byłby ktos chętny było by super ;)
cz
czuk

Re: Pomoc przy kalibracji NEC EA274WMi

23 sierpnia 2015, 07:42 - ndz

Do czego potrzebna Ci ta kalibracja?.Zostaw wszystko jak jest, tylko wyreguluj sobie jasność jaka Ci odpowiada.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Pomoc przy kalibracji NEC EA274WMi

23 sierpnia 2015, 09:53 - ndz

Poprawna kalibracja to nie jest taka prosta sprawa. Parametry kalibracyjne wynikają z zastosowania i oświetlenia, więc nikt nie poda nic konkretnego poza uniwersalnymi typu 6500K, 2,2, 80nitów, ale czy będą "pasować" w Pana pracowni, tego nie wiadomo. Najlepszym oprogramowaniem do NECów jest Spectraview II, ale nie jest tani ani nie ma triala aby sobie poeksperymentować. GammaCompMD QA to soft kapryśny i specyficzny oraz wymaga pewnej wiedzy aby go użyć. Pozostałości po ingerencji sprzętowej usuwa się resetując monitor.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
KattaK
Posty: 4
Rejestracja: 21 sierpnia 2015, 12:08 - pt

Re: Pomoc przy kalibracji NEC EA274WMi

25 sierpnia 2015, 12:51 - wt

Dzięki za pomoc

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68433
Liczba tematów: 4134
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu