Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
seonsei
Posty: 9
Rejestracja: 17 listopada 2016, 10:49 - czw

Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

16 maja 2017, 02:18 - wt

Witam, jak w temacie zamierzam kupić nowy sprzęt i mój budżet to MAX 15 000 zł
Zajmuje się głównie grafiką na potrzeby reklamy gównie PS i Illustrator, zdarza mi się też zrobić stronę internetową. Chcę w koncu mocniej pójść w kierunku ilustracji i Digital Paintingu bo to moja pasja. Reasumując grafika na potrzeby druku jak i cyfrowa.

Obecnie mam IMaca 21 z 2013r. i przy macach chce pozostać.
To co mnie interesuje to:
- WACOM CINTIQ 22HD TOUCH (cena ok 8500zł)

opcja 1:
- jakis monitor do reprodukcji w CMYKU
+ mac mini (ew. przeboleje PC na którym OSX zainstaluje jeśli to by miało budżet podratować)

opcja 2:
- IMAC 21/27 ( ma przyzwoite odwzorowanie kolorów i wystarczał mi na moje potrzeby do tej pory)

Co do reprodukcji kolorów w CMYKU to nie mam bardzo dużych wymagań, ale wolalłbym opcje 1 byleby sprzęt był szybki)
Nie upieram sie też przy tablecie LCD, minimum to jakis intuos, ale chciałbym przejść wlasnie na CINTIQ

Zastanawia mnie też sama kultura pracy z tabletem LCD i drugim monitorem oraz doborem odpowiedniego biurka - może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

16 maja 2017, 09:48 - wt

Monitory które poprawnie potrafią reprodukować ECI ISO (CMYK) w małymi błędami to EIZO serii ColorEdge CG z trzeba cyframi w symbolu, NEC SpectraView i SpectraView Reference. Koniec wyboru.

Wacom z ekranem to bardzo fajne rozwiązanie, ale efekt trzeba móc podejrzeć na wiarygodnym monitorze bo inaczej się Pan mocno zdziwi. Poniżej przykład z dyskusji z Pewnym grafikiem, który był święcie przekonany, że to co widzi na swoim Wacomie, jest poprawne:


Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

16 maja 2017, 13:51 - wt

seonsei pisze:
16 maja 2017, 02:18 - wt
Witam, jak w temacie zamierzam kupić nowy sprzęt i mój budżet to MAX 15 000 zł
Jak już dysponujesz taką sumą ,to czy nie warto zastanowić się nad monitorem Nec PA32UHD.
seonsei
Posty: 9
Rejestracja: 17 listopada 2016, 10:49 - czw

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 00:29 - śr

NIe wiem czy mnie dobrze zrozumieliście, ale te 15 000 zł jest na cały sprzet który tu opisałem, a nie na sam monitor :)
Jedyny monitor i to jeszcz używany jaki znalazłem z tych o których pisaliście to Eizo ColorEdge CG275W 27 za ok 3500zł i przebiegiem ponoc 3200h.
Sam mac mini z dyskiem ssd , 4 rdzeniami i min. 16gb ramu tez wyjdzie z 4000zł .. więc na monitor zostaje ok 3000zł

Co do samego Wacom'a to na tym zdj. widze niezła rozbieżność :) nie widze co to za model, mam nadzieję że na moim nowym cintiq 22 bedzie chociaz troche lepiej.

Ps. jak ktoś z forumowiczów oprócz monitora jest też w stanie cos doradzic w jakich parametrach maca mini wybrac bede wdzieczny - widzialem ze karty graficzne są srednie w nich, żadko korzystam z 3D, ale z niektórych fotrów w photoshopie które wykorzystuja GPU to juz często.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 00:34 - śr

Maca Mini dobrze szukać w starszej wersji z czterordzeniowym i7. W pozostałych wypadkach raczej składałbym hackintosha.

Proszę się nie spodziewać wiarygodności po tablecie, zaoszczędzi Pan siwych włosów.

Monitorów używanych nie polecam. Lepiej niższy model ale nowy. To rzeczy szybko zużywające się i mocno ryzykowne na rynku wtórnym. Przy 3 tys zł Pan nie poszaleje, ale mając całe 15 tys, proponowałbym bardziej rozsądnie podzielić koszty. Sam komputer nie ma decydującego wpływu na finalny efekt pracy, monitor natomiast tak.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 07:50 - śr

Pchanie się w 4-rdzeniowego mini dzisiaj to raczej pomyłka. Photoshop (i Lightroom tez jak używasz) będą na nim chodziły całkowicie bez akceleracji graficznej (już od ACR 9.1). Komfort pracy jest wtedy fatalny w porównaniu do tego co mamy dzisiaj, czyli płynne zoomowanie, natychmiastowo działające Liquify itd. Monitora UHD też nie ma jak podpiąć, bo używanie go w 30Hz ciężko uznać za jakieś rozwiązanie. Co do Hackintosha zamiast maca mini, to kilkanaście dni temu nagrałem o tym krótkie video: https://www.youtube.com/watch?v=2A2tgQ6X2Ac.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 08:37 - śr

To nie jest do końca prawda z tymi starymi częściami sprzed 2-3 lat. Bebechy jakie musi mieć hackintosh muszą być wspierane przez Apple, czyli takie, jakie rzeczywiście występują w jakiejś konfiguracji komputerów Apple. W tej chwili najnowsze stosowane przez Apple procesory to Skylake (6 generacja), czyli współczesne, nie żadne sprzed 2-3 lat. Podobnie z resztą flaków. Oczywiście konfiguracja nie może być kompletnie dowolna, trzeba wybrać kompatybilne podzespoły, ale są to normalne współczesne elementy, łatwo dostępne, nie historyczne. Problemy o których mówił Ci znajomy, dotyczą w 99% sieciówek, wifi, bt, dźwiękówek jakich nie ma w Apple i je faktycznie czasem trudno odpalić pod OS-em. Sama "rdzenna" konfiguracja jest łatwa i praktycznie bezproblemowa. Nie jest też prawdą, że są potrzebne kexty w takich wypadkach. Nietypowe z applowego punktu widzenia urządzenia, (np co ważne SSD NVME, grafiki wbudowane Intel) uruchamia się w oprogramowaniu "emulacyjnym" bezpośrednio wskazując adresowanie. Emulator nie jest związany z systemem i system go nie może podmienić przy aktualizacji, więc się nie przewróci przy upgrade. Nie jest to super proste, ale się da. Oczywiście przed zakupami, jak i w samej konfiguracji, najlepiej posiłkować się pomocą na licznych forach "hackowych", bo wiele rzeczy w hackach można zrobić na więcej niż jeden sposób. W najprostszej wersji ludzie walą kext do każdego urządzenia i już. Ma to swoją logikę, bo tak samo się robi w Windows. Jednak postawienie dobrego hackintosha jest znacznie trudniejsze, ale odwdzięcza się niemal całkowitą bezproblemowością i możliwą mocą oraz elastycznością wyższą niż nawet Mac Pro.

Co do gabarytów, racja, w zasadzie nie da się osiągnąć wymiarów Maca Mini, ale różnica nie jest wielka. W wykonaniu ITX będzie trochę większy, choć też malutki. Płyta ITX to kwadrat 17x17 cm i obudowy są niewiele większe. Oczywiście o ile ktoś ma ochotę na takiego. Ja bym składał normalnego, choćby z powodu lepszego chłodzenia, możliwości dołożenia dysku 3,5", które są ciągle niezastąpione jeśli chodzi o pojemność, czy wsadzenia normalnej karty graficznej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 08:54 - śr

Współczesne procesory to Kaby Lake,a nie Skylake. On jest z 2015 roku. Sieciówkę i BT można kupić oryginalną z Apple, wlutowane na PCI-E. Wsparcie porządnych kart graficznych też dopiero nadchodzi.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 09:08 - śr

Skylake jest w tej chwili normalnie w produkcji i mówienie o nim "stare części" jest conajmniej niewłaściwe. Zdecydowana większość nowych komputerów, włącznie z praktycznie wszystkimi profesjonalnymi, jest właśnie o nie oparta. KabyLake to nowość i Apple nie stosuje póki co, a jak zacznie, to Intel pokaże coś następnego. Sprzęt zawsze czeka na wsparcie oprogramowania, to jest zupełnie oczywiste. W tym kontekście Twoja wypowiedź o starych częściach ma niepotrzebnie pejoratywny wydźwięk. Sugeruje jakoby hacka składało się ze złomu.

Większość sieciówek działa normalnie. BT działa często najtańszy gwizdek USB z Allegro.

Porządne karty graficzne działają, praktycznie cała oferta Nvidii. Nvidia sama publikuje oficjalne sterowniki do swoich kart, nie czekając na Apple. Aktualizacja do nowych OS-ów jest najczęściej na drugi dzień.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 09:18 - śr

Podobno ma być nowy, większy, MacMini na jesieni. Niestety nie znam szczegółów. Obecny wspiera max rozdzielczość 2560x1600.
Stacjonarny monitoro-komputer iMac ma być w wersji o rozdziałce 8K.

Sam przez 15min zacząłem się z ciekawości interesować hakiem, ale po obejrzeniu na YT jak dokładnie trzeba przygotować instalację trochę mi przeszło. Jeśli jednak można by przygotować bezproblemowe podzespoły, to byłaby szansa. Niestety nie znam w ogóle tematu. Słyszałem jedynie, że płyty Gigabyta są wspierane najlepiej.
Nie dotarłem też na razie do informacji, czy da się nabyć sam system, bez Maca.

Co do Wacoma. Zobacz jak to używa Czornyj. Ma Wacoma, ale bez ekraniku i sobie chwali.
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 09:22 - śr

@Tom01 Powiedziałem o sprzęcie sprzed 2-3 lat i tak jest. Ze sterownikami nVidii nie wiem o co ci chodzi, bo Apple używa kart AMD a nie nVidii, a sterowniki do Pascala zostały zapowiedziane ledwo miesiąc temu. Składając sprzęt, który nadaje się też do filmów, trzeba było brać karty z MacaPro 2013 i nijak się to miało cenowo do konfigów bez macOS.

Co z tego że te sieciówki i BT działają. Chodzi o to żeby uzyskać funkcjonalność jak na macu. Spróbuj odblokować hacka z takimi częściami AppleWatchem, skorzystać z handoff itd. Czasami nawet imessage nie działa. Jedyny sposób na 100% pewność, że to wszystko będzie działało, nawet po aktualizacjach, to przeróbki na PCI.
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 09:23 - śr

max pisze:
17 maja 2017, 09:18 - śr
Podobno ma być nowy, większy, MacMini na jesieni. Niestety nie znam szczegółów. Obecny wspiera max rozdzielczość 2560x1600.
Obecny wspiera 4K w 60 Hz, a poprzedni 4K w 30Hz/
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 09:43 - śr

https://www.apple.com/pl/mac-mini/specs/
Apple pisze:Obsługa maksymalnie dwóch wyświetlaczy o rozdzielczości 2560x1600 pikseli z możliwością wyświetlania milionów kolorów

Cyfrowe wyjście wideo Thunderbolt

Natywne wyjście Mini DisplayPort
Wyjście DVI przez przejściówkę z Mini DisplayPort na DVI (sprzedawaną osobno)
Wyjście VGA przez przejściówkę z Mini DisplayPort na VGA (sprzedawaną osobno)
Podwójne wyjście DVI przez przejściówkę z Mini DisplayPort na podwójne DVI (sprzedawaną osobno)
Wyjście wideo HDMI

Obsługa rozdzielczości 1080p przy maksymalnie 60 Hz
Obsługa rozdzielczości 3840 na 2160 przy 30 Hz
Obsługa rozdzielczości 4096 na 2160 przy 24 Hz
Pomińmy częstotliwości poniżej 60Hz, traktując 24Hz i 30Hz jako ciekawostki przyrodnicze, nie do użycia na dłuższą metę. Zostaje tylko 2560x1600. No chyba, że czegoś nie wiem, co jest możliwe, bo nie znam tych sprzętów.

Czyli co, odradzasz składanie hacka?
Ostatnio zmieniony 17 maja 2017, 09:46 - śr przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 09:46 - śr

skinny500 pisze:
17 maja 2017, 09:22 - śr
Powiedziałem o sprzęcie sprzed 2-3 lat i tak jest.

Sformułowanie "części sprzed 2-3 lat" sugeruje, że te rzeczy są już kilka lat nie produkowane, stare, przestarzałe. Sam posłuchaj swojej wypowiedzi i spróbuj obiektywnie ocenić jak to brzmi. Współcześnie produkowany model jest współczesny, nie sprzed 2-3 lat.

skinny500 pisze:
17 maja 2017, 09:22 - śr
Ze sterownikami nVidii nie wiem o co ci chodzi, bo Apple używa kart AMD a nie nVidii

No waśnie. Nie obraź się, ale zabrałeś głos w dziedzinie na której się nie znasz. Nvidia w Apple była od lat i jest. Sterowniki, tzw "Web Drivers" są publikowane wprost przez Nvidię dla systemów OS X i MacOS. Karty Nvidii są w iMacach i MBP. Przykład z kompa (prawdziwy iMac) stojącego obok mnie. To akurat biurowy, więc nie sugeruj się modelem. Faktem jest, że Nvidia w Macach jest częściej spotykana niż ATI i całkowicie bezproblemowo się je odpala w hackach:

Zrzut ekranu 2017-05-17 o 09.43.50.jpg
Zrzut ekranu 2017-05-17 o 09.43.50.jpg (53.76 KiB) Przejrzano 4204 razy
skinny500 pisze:
17 maja 2017, 09:22 - śr
Co z tego że te sieciówki i BT działają. Chodzi o to żeby uzyskać funkcjonalność jak na macu. Spróbuj odblokować hacka z takimi częściami AppleWatchem, skorzystać z handoff itd. Czasami nawet imessage nie działa. Jedyny sposób na 100% pewność, że to wszystko będzie działało, nawet po aktualizacjach, to przeróbki na PCI.

Teraz ja nie wiem o czym piszesz, bo z tego co widzę praktycznie, gwizdek za 5 zł realizuje wszelkie zadania BT.

Pierwszego hacka poskładałem jeszcze kiedy obowiązującym był OS X Tiger. Potem na kilka lat przesiadłem się na prawdziwe Mac Pro od 3.1 do 6.1 i 2 lata temu z braku uaktualnienia "popielniczki Vadera" wróciłem z powrotem do hacka. Wytycznymi są dokładnie takie argumenty jak omówiłeś, czyli wszystko ma działać migiem, bez kręcących się kółek. Z żalem stwierdzam, że żaden obecny komputer Apple tego nie zapewnia. Mocny hackintosh tak.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 09:47 - śr

max pisze:
17 maja 2017, 09:43 - śr

Pomińmy częstotliwości poniżej 60Hz, traktując 24Hz i 30Hz jako ciekawostki przyrodnicze, nie do użycia na dłuższą metę. Zostaje tylko 2560x1600. No chyba, że czegoś nie wiem, co jest możliwe, bo nie znam tych sprzętów.

Czyli co, odradzasz składanie hacka?


Max, na HDMI racja. Na TB/DP idzie normalnie 4K/UHD.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 09:57 - śr

Tom01, z miłą chęcią bym zobaczył dział budowy i konfiguracji hacka na forum, jak się do tego zabrać. Z oficjalnych sprzętów, tak jak mówisz, nie ma nic ciekawego. Może ten nowy, zapowiadany na jesień, MacMini coś zmieni. Nie wiem natomiast na ile można się na ten temat swobodnie wypowiadać ze względu na licencje.

Co do głównego tematu. Wybierałbym monitor 27" 2560x1440 np. NEC PA272W lub EIZO CS2730, zależnie od preferencji. Sam mam PA272W i wolałbym ten ze względu na podświetlenie GB-r LED i 3D LUT, których nie ma w CSie.
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 09:57 - śr

Wiem że nVidie były w Macach od lat, sam mam w swoim Macu. I jak to się ma do czasu teraźniejszego? Znowu wracamy do konfiguracji sprzed kilku lat, o których przecież pisałem, że są bezproblemowe, więc chyba powinno mnie cieszyć, że to potwierdzasz.

Nie twierdzę, że BT za 5 zł nie działa. Oczywiście że działa. Ale chyba nie powiesz mi, że dzięki niemu możesz odblokować AppleWatchem swojego Hackintosha. Co chwilę używkownicy hacków z dziwnymi donglami, mają problemy z continiuity itd.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 10:10 - śr

max pisze:
17 maja 2017, 09:57 - śr
Tom01, z miłą chęcią bym zobaczył dział budowy i konfiguracji hacka na forum, jak się do tego zabrać. Z oficjalnych sprzętów, tak jak mówisz, nie ma nic ciekawego. Może ten nowy, zapowiadany na jesień, MacMini coś zmieni. Nie wiem natomiast na ile można się na ten temat swobodnie wypowiadać ze względu na licencje.

Nie ma po co powielać tego, co w ogromnym wyborze leży po forach hackintoshowych. Z drugiej strony, wbrew temu co pisze Tomasz, większość normalnych pecetów działa z OS X i MacOS, więc też nie ma co robić specjalnych konfiguracji. Wszystkie popularne chipsety działają. Współczesne procesory, grafiki, sieciówki etc. Mogą nie działać nowości, ale to jest obarczone, jak pisałem, koniecznością zgodności z Apple, więc dopóki Apple nie wyda wsparcia to albo nie działa, albo działa ale odpalenie jest trudniejsze. Ciekawostka: Apple nigdy nie wydał kompa na AMD a takie hacki istnieją. Trudne w postawieniu ale możliwe.

Kwestia licencji jest jasna. Dopóki nie dekompiluje się systemu, można z niego korzystać.

skinny500 pisze:Wiem że nVidie były w Macach od lat, sam mam w swoim Macu. I jak to się ma do czasu teraźniejszego? Znowu wracamy do konfiguracji sprzed kilku lat, o których przecież pisałem, że są bezproblemowe, więc chyba powinno mnie cieszyć, że to potwierdzasz.

Tak to się ma, że współczesne obecnie produkowane grafiki serii 1080 działają w hackach jak złoto. Jeśli ktoś nie potrzebuje potwora, działa również większość poprzednich modeli.

Jak poprzednio wspomniałem, stwierdzenie "części sprzed 2-3 lat" mówi o podzespołach NIE PRODUKOWANYCH od 2-3 lat, więc jeśli nawet masz co innego na myśli, sens wypowiedzi jest właśnie taki.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 10:24 - śr

Tom01 pisze:
17 maja 2017, 10:10 - śr

Tak to się ma, że współczesne obecnie produkowane grafiki serii 1080 działają w hackach jak złoto. Jeśli ktoś nie potrzebuje potwora, działa również większość poprzednich modeli.
Zgadza się - przecież napisałem, że miesiąc temu zapowiedziano wsparcie dla Pascala i chyba nawet w video o tym mówiłem. Miesiąc temu. nVidia nie zapewniła wsparcia dzień po wyjściu systemu operacyjnego, karty graficznej czy czegokolwiek. No ale najważniejsze że w końcu to ogarnęli. Inaczej mówiłbym o bebechach sprzed 4 lat, a nie 2-3 :).

Podsumowując - ja bym na pewno nie składał hacka teraz, tylko po październiku, a inni niech robią jak chcą. Zresztą liczę, że październikowy Mac Mini to będzie coś w stylu HP z2 Mini i nie będzie już potrzeby myślenia o hacku, ale to tylko domysły na bazie plotek.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Sprzęt dla grafika do 15 000 zł

17 maja 2017, 10:55 - śr

skinny500 pisze:
17 maja 2017, 10:24 - śr
Zresztą liczę, że październikowy Mac Mini to będzie coś w stylu HP z2 Mini i nie będzie już potrzeby myślenia o hacku, ale to tylko domysły na bazie plotek.
To chyba najrozsądniejsze podejście. Teraz wiosna, lato, nie czas, żeby kompy rozkminiać.

Ten HP Z2 Mini jakby nie był taki brzydki, to by był nawet ładny. ;)
Obrazek

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu