Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
mseredin
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:57 - czw

Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

18 maja 2017, 21:08 - czw

Część, szykuje się do wymiany mojego już starego monitora na nowy. Budżet to 6k zł na sam monitor lub do 7k na monitor + kalibrator i1display pro. Aktualnie pracuje na Apple Cinema HD który ma już swoje lata (Apple będzie cały czas używany jako drugi monitor i zastąpi jakąś podłą 19 philipsa). Monitory które biorę pod uwagę to:
- EIZO COLOREDGE CS2730
- NEC MULTISYNC PA272W
- NEC SPECTRAVIEW 272
- BENQ SW320

Moim faworytem na chwilę obecną jest SV272 (niestety na wersję reference kasy nie mam) tylko zastanawiam się czy jest sens dopłacać (wiem że w sumie niewiele ale jednak) w porównaniu do PA272 lub CS2730.

Zainteresował mnie również ten Benq. Wiem że ma swoje wady jednak te 32 cale kuszą. Jest on naprawdę tak słaby że nie warto się nad nim zastanawiać?

Monitor będzie w 80% wykorzystywany do pracy nad magazynami drukowanymi (DTP oraz przygotowanie magazynu do druku), pozostałe 20% to jakieś rzeczy do neta i trochę gier.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
cz
czuk

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

18 maja 2017, 21:43 - czw

mseredin pisze: Część, szykuje się do wymiany mojego już starego monitora na nowy.
- NEC MULTISYNC PA272W
Mnie zawsze dziwiło ,że ludzie oszczęndzają(nie wiem jak się to pisze) na monitorze,przecież to oczywiste ,że lepiej sobie skonfigurować własny zestaw ,PC+dobry monitor do tego co potrzebujesz,chyba,że naprawdę ,że naprawdę nie masz miejsca pod biurkiem i potrzebujesz zestawu mobilnego Apple, bardzo drogiego,choć i dobry np. HP w o wiele lepszej konfiguracji też go zastąpi za mniejszą cenę,hymn..w swojej lepszej specyfikacji ,a nawet o wiele lepszej.
PA272W to bardzo dobry monitor,nawet w zaniżonej cenie ,obecni rynkowej niż jest wart,ale tylko nieliczni zdają sobie z tego sprawę ,hymn.
cz
czuk

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

18 maja 2017, 21:56 - czw

czuk pisze:
18 maja 2017, 21:43 - czw
mseredin pisze: Część, szykuje się do wymiany mojego już starego monitora na nowy.
- NEC MULTISYNC PA272W
w zaniżonej cenie ,obecni rynkowej niż jest wart,ale tylko nieliczni zdają sobie z tego sprawę ,hymn.
Miało być nie wart ,tylko wyceniany :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

18 maja 2017, 22:12 - czw

mseredin pisze:
18 maja 2017, 21:08 - czw
Moim faworytem na chwilę obecną jest SV272 (niestety na wersję reference kasy nie mam) tylko zastanawiam się czy jest sens dopłacać (wiem że w sumie niewiele ale jednak) w porównaniu do PA272 lub CS2730.

EIZO seria CS to sprzęt dla amatorów fotografów. SV272 i PA272 to już zawodowy monitor graficzny. SV w stosunku do PA ma lepszą gwarancję, zmniejszone defekty nierównomierności, gwarancję braku wad pikseli, inne oprogramowanie do kalibracji.

mseredin pisze:
18 maja 2017, 21:08 - czw
Zainteresował mnie również ten Benq. Wiem że ma swoje wady jednak te 32 cale kuszą. Jest on naprawdę tak słaby że nie warto się nad nim zastanawiać?

"Równomierność" Benq-ów. Wszystkie modele tak mają:
Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

18 maja 2017, 22:14 - czw

PA272W + SV2 ;) Kalibrator możesz wypożyczyć..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
mseredin
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:57 - czw

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

18 maja 2017, 23:04 - czw

@czuk
Akurat nie staram się oszczędzać na sprzęcie do pracy, kompa składałem sam, nie ukrywam że na prawie topowych podzespołach pomimo że przez 20 ostatnich lat pracowałem tylko na macach. Teraz przyszedł czas na monitor. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego że ten sprzęt zarabia na siebie ale nie aż tyle aby wydać na niego ponad 10k :)

@Tom01
Dzieki. Właśnie o takie informacje mi chodziło. Przyznaje że ten Benq to jakiś dramat.

@all
Czyli podsumowując PA272W jest bardzo dobrą opcją i jest wart kupna. W takim wypadku pewnie next week dokonuje zakupu :)

Dziękuję za pomoc :)
cz
czuk

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

18 maja 2017, 23:39 - czw

mseredin pisze:
18 maja 2017, 23:04 - czw
@czuk
Akurat nie staram się oszczędzać na sprzęcie do pracy, kompa składałem sam, nie ukrywam że na prawie topowych podzespołach pomimo że przez 20 ostatnich lat pracowałem tylko na macach. Teraz przyszedł czas na monitor. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego że ten sprzęt zarabia na siebie ale nie aż tyle aby wydać na niego ponad 10k :)

@Tom01
Dzieki. Właśnie o takie informacje mi chodziło. Przyznaje że ten Benq to jakiś dramat.

@all
Czyli podsumowując PA272W jest bardzo dobrą opcją i jest wart kupna. W takim wypadku pewnie next week dokonuje zakupu :)

Dziękuję za pomoc :)
JEST zajebistą opcją ,jak Pan potrzebuje monitor do profesjonalnych zastosowaniem z kolorem w tej cenie,to taka okazja się nie nadarzy , poważnie,nie powtórzy,chyba ,że przejdziemy na monitory wirtualne , albo Oledy ,niech Pan sam wybierze ,reasumując rynek ,to obecnie najtańszy monitor w najtańszej cenie i najlepszej nadający się do koloru profesjonalnie,chyba ,że Pan takiego nie potrzebuje ,do zastosowań biurowych,całkowicie amatorskich kolorowo może Pan wybrać Nec EA24/27 Wmi w wersji CT,też się nada za 3300pln,do 2300pln,DO WYBORU DO KOLORU,zależy jak Pan to oceni.
mseredin
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:57 - czw

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

19 maja 2017, 00:01 - pt

Zdecydowanie potrzebuje monitora do zastosowań profesjonalnych.

Edit: W moim wypadku jak wspomniałem 80% pracy to będzie CMYK a do tego drukowany w różnych drukarniach oraz przy użyciu różnych profili. Czy jednak nie lepszym rozwiązaniem będzie jednak model SV272? Niestety Eizo CG oraz SV Reference aktualnie odpadają że względu na cenę (co nie znaczy że w przyszłości się nie skuszę na coś lepszego).
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

19 maja 2017, 00:47 - pt

SV272 to technicznie PA. Różni się opakowaniem i softem kalibrującym. SV2 kalibruje szybciej i proście, a efekt ten sam. Poza tym NEC jest bardzo plastyczny pod kątem ustawień, także spokojnie da się dostosować do zróżnicowanych zadań z dużą precyzją wyświetlania.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
mseredin
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:57 - czw

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

19 maja 2017, 00:49 - pt

Ok. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
cz
czuk

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

19 maja 2017, 00:57 - pt

mseredin pisze:
19 maja 2017, 00:01 - pt
Zdecydowanie potrzebuje monitora do zastosowań profesjonalnych.

Czy jednak nie lepszym rozwiązaniem będzie jednak model SV272?
Nie wiem czy monitor który Pan podał w czymś szczególnym różni się od PA272W poza ceną ,niech Pan mi podpowie w czym? i za co Pan dopłaca ,Pan jest w końcu kupującym,i Pan płaci.
Ja ciągle rozumuje,że w tej cenie ,to znaczy lepszego monitora Pan nie znajdzie do zastosowań profesjonalnych.
Eizo CG277 zaczyna się sensownie od 7000pln,w górę jak Pan dobrze trafi,porównywalny jakościowo z PA272W,ma tylko OCF(lepszą czerń), jeszcze obecny na rynku ,następca zaczyna się porównywalny od 8000pln w górę,niech Pan sprawdzi możliwości obu i tabelę cenową.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

19 maja 2017, 09:43 - pt

Aktualnie PA272W to najbardziej sensowny wybór z 27" profesjonalnych. Następca będzie dopiero późną jesienią.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

19 maja 2017, 10:10 - pt

Ale koniecznie w wersji z dopiskiem SVII.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mseredin
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:57 - czw

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

19 maja 2017, 11:41 - pt

Wersja SV2 oznacza że monitor ma soft do kalibracji jak rozumiem? Takie pytanie pomocnicze, czy ten soft można ściągnąć że strony producenta? Wiem że z monitorem jest płyta ale ja już od kilku lat nie posiadam napędu tak więc musiałbym kombinować.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

19 maja 2017, 11:44 - pt

Tak, SVII oznacza oprogramowanie kalibracyjne. Jest ściągane z internetu, to nie jest kłopot w płycie. Chodzi o licencję, nie sposób dystrybucji. W mojej firmie dodatkowo SVII ma domyślnie 5 letnią gwarancję, w stosunku do 3 letniej w "gołym".
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mseredin
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:57 - czw

Re: Monitor do 6k - DTP i przygotowanie materiałów do druku

19 maja 2017, 11:48 - pt

Ok. Dzięki. Ja już mam potwierdzenie że w przeciągu 2 tygodni będę miał kasę więc jak tylko wpłynie kupuje monitor. Niestety sprzet kupuje zazwyczaj z nadwyżek finansowych lub ekstra projektów :)

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], NocnyJastrzab
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu