Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 15:05 - pn

Tom01 pisze:
10 lipca 2017, 14:47 - pn
GrzesiekR pisze:
10 lipca 2017, 14:32 - pn
To jakim cudem recenzent pisze, że wszystko jest miękkie i się ugina? I nie chodzi tylko o ramkę z przodu.
Nie wiem jakim sposobem powstały opisane wnioski. Widać użytkownik oczekiwał czego innego a swój zawód przekształcił w herezje o prostowaniu obudowy paznokciem.
Jakoś wierzę w to co pisze użytkownik. Nie ma interesu aby pisać nieprawdę. Panu może to nie pasować.
GrzesiekR pisze:
10 lipca 2017, 14:32 - pn
Kolejne nieporozumienie. Mówię o kalibracji, a nie o przebieraniu, czyli selekcji.
Tom01 pisze:
10 lipca 2017, 14:47 - pn
Nie nieporozumienie a niezrozumienie. CT to nie jest kalibracja.
Linearyzacja..? Była mowa o dołączanych scenariuszach użytkowania, więc wydawało mi się, że to właśnie kalibracja. W takim razie nie jest dla mnie jasne co to jest CT.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 15:15 - pn

max pisze:
10 lipca 2017, 15:03 - pn
Nie przypominam sobie, a na Pana stronie nie znalazłem takowej informacji, że wersja CT w Pana sklepie zawiera już usługę selekcji.

Jest to celowe. Selekcjonowanie i wygrzewanie monitorów jest robione na trzy różne sposoby, zależnie od samego monitora i innych usług z nim związanych. Są to następujące poziomy:

1. Usługa kalibracji. Po zleceniu takiej usługi, monitor jest stabilizowany i sprawdzany acz zgrubnie. Chodzi tylko o unikniecie sytuacji, kiedy monitor ma poważną niedoskonałość, choć mieszczącą się w normach gwarancyjnych. Nie trzeba być specjalnie przewidującym, aby wiedzieć, że po odbiorze takiego monitora, za 30 sekund będzie telefon z reklamacją.

2. Usługa Color Tuned. Po zamówieniu monitora objętego tym programem, sprzęt jest stabilizowany i sprawdzany podobnie do poprzedniej usługi. W tym wypadku jednak kontrola jest nieco bardziej rygorystyczna, wykluczająca wyraźnie widoczne defekty podświetlenia i wady pikseli. W odróżnieniu od pierwszego poziomu, gwarancja braku takich wad obowiązuje również w pierwszym okresie po odbiorze.

3. Usługa selekcjonowania, płatna dodatkowo. W tym wypadku monitor jest dłużej stabilizowany i drobiazgowo badany. Wykluczane są wszelkie wady widoczne gołym okiem w normalnych warunkach oświetleniowych. Firma bierze na siebie ryzyko trafienia na nieidealny i wymieni monitor na inny selekcjonowany również po odbiorze, jeśli po pewnym czasie ujawni się defekt którego nie udało się sprowokować w czasie wygrzewania.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 15:21 - pn

GrzesiekR pisze:
10 lipca 2017, 15:05 - pn
Jakoś wierzę w to co pisze użytkownik. Nie ma interesu aby pisać nieprawdę. Panu może to nie pasować.

Nie wiem czy ma w tym jakiś interes, czy po prostu przesadza. Jak wiadomo, pracuję w tej branży grubo ponad 20 lat, przeszły przez moje ręce tysiące monitorów i nigdy nie widziałem przypadku, aby monitory z tej grupy miały fabryczne obicia obudowy ani tym bardziej, dało się wyprostować kształt paznokciem. Uważam, że to są bzdury i każdy rozsądnie myślący człowiek będzie w stanie ocenić ich prawdopodobieństwo. A jeśli nie, może poszukać takich modeli w sklepie, iść uzbrojony w paznokieć, próbować samodzielnie ocenić jakość plastików obudów. Piękne nie są, to prawda, ale z pewnością nie są tandetne. Dramatyczne opisy o poharatanych brzegach, wyginającej się podstawie pod własnym ciężarem, czy zastanawiającym zjawisku uginania się ręką paska tworzywa o grubości 1mm są zwyczajnie niewiarygodne.

GrzesiekR pisze:
10 lipca 2017, 14:32 - pn
Linearyzacja..? Była mowa o dołączanych scenariuszach użytkowania, więc wydawało mi się, że to właśnie kalibracja. W takim razie nie jest dla mnie jasne co to jest CT.

ColorTuned to całokształt przygotowania wybranych egzemplarzy monitorów. Wykonuję przy nich znacznie szerszy zakres prac niż linearyzację. Jakieś 2-3 tygodnie temu szczegółowo gdzieś na forum było to opisane.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 15:34 - pn

Tom01 pisze:
10 lipca 2017, 15:21 - pn
GrzesiekR pisze:
10 lipca 2017, 14:32 - pn
Linearyzacja..? Była mowa o dołączanych scenariuszach użytkowania, więc wydawało mi się, że to właśnie kalibracja. W takim razie nie jest dla mnie jasne co to jest CT.
ColorTuned to całokształt przygotowania wybranych egzemplarzy monitorów. Wykonuję przy nich znacznie szerszy zakres prac niż linearyzację. Jakieś 2-3 tygodnie temu szczegółowo gdzieś na forum było to opisane.
Max powyżej przytoczył opis wersji CT z Pana firmy i jest tam wyraźnie napisane, że CT zawiera kalibrację. Przed chwilą napsiał Pan, że CT to nie jest kalibracja. Niezłe zamieszanie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 15:53 - pn

GrzesiekR pisze:
10 lipca 2017, 15:34 - pn
Max powyżej przytoczył opis wersji CT z Pana firmy i jest tam wyraźnie napisane, że CT zawiera kalibrację. Przed chwilą napsiał Pan, że CT to nie jest kalibracja. Niezłe zamieszanie.

Przyznaję rację. Na usprawiedliwienie mam tyle, że wiele informacji na stronie monitory.mastiff.pl nie jest aktualizowanych z powodu zmiany serwera i skryptu sklepu. Jest to największa modernizacja od 9 lat. Obecnie trwają zaawansowane prace i cała para idzie w uruchomienie nowej witryny. Wiele z opisów będzie przeredagowanych z "fabrycznych" na bardziej właściwe. Ideą tej firmy od czasów powstania (rok 1994) jest jak najwyższa rzetelność informacyjna, a jest to ciężki temat, bo materiały narzucane przez producentów są mocno okraszone marketingiem. Całe lata toczę z tym batalię. Temat co jest kalibracją a co nie do końca, przewija się od bardzo dawna i wkładam dużo wysiłku aby to wyjaśniać. Jeśli kogoś interesuje, wersja testowa nowej witryny wisi pod adresem http://test.monitory.mastiff.pl i będę wdzięczny za dzielenie się na bieżąco uwagami, szczególnie w kategorii "prostowania" opisów tak, aby maksymalnie odzwierciedlały stan faktyczny i marketing nie psuł ludziom w głowach.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
ants
Posty: 5
Rejestracja: 08 lipca 2017, 22:57 - sob

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 16:53 - pn

Czy ktoś może wytłumaczyć fakt, że ea245wmi w kilka miesięcy po premierze jest o 5% tańszy niż dużo starszy od niego i ponoć gorszy ev2455 ? Ta różnica powtarza się w wielu sklepach a na dodatek ev2455 też ostatnio taniał bo na rynku jest jego ulepszona wersja ev2456.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 17:03 - pn

A co tu tłumaczyć. Cena jest jak jest.
Porównaj sobie ceny NEC EA275WMi i EIZO EV2780 lub starszego EV2750. Tu ceny dochodzą do w pełni profesjonalnego PA272W. Próba wytłumaczenia tego fenomenu będzie dość trudna.

Sądzę, że po prosu oferta skierowana jest do osób niemających zorientowania w temacie. Słyszeli kiedyś nazwę EIZO i tyle w temacie...
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 17:06 - pn

EIZO trzyma cenę i to się nie zmienia od dziesięcioleci. Bywały zawirowania kiedy NEC był droższy w równorzędnych modelach, ale ogólnie to EIZO jest zwyczajowo droższe.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
ants
Posty: 5
Rejestracja: 08 lipca 2017, 22:57 - sob

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 17:44 - pn

Eizo jest droższe, bo cała elektronika jest robiona w Japonii a ci są pewni swojej jakości i właśnie stąd 5 lat gwarancji. Nie mogę pogodzić się z tym, że eizo i nec do linii budżetowych biorą od LG coraz gorsze panele. Dawniej wybierali IPS low glow a obecnie biorą te same panele co dell do swoich marketówek. Tyle się mówi, że trzeba się pogodzić ze srebrzeniem w IPS bo ten typ tak ma, ale o poziom tego srebrzenia chodzi. Mój stary nec 244wmi ma panel low glow i nie szukałem go ze świecą i nie przebierałem. Wziąłem pierwszy lepszy z wyprzedaży a srebrzenie ma 2x mniejsze niż mój nowszy eizo ea2455. Rynek masowy wymusza na nec i eizo obniżanie ceny a ci w zamian biorą od LG coraz taniej wyprodukowane panele (czytaj z coraz większym glow).
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 17:50 - pn

Nie do końca. Już 10 lat temu widziałem ten sam panel w NEC, DELL i Imacu. Generalnie EIZO zamawia panele pod siebie i nigdzie indziej się ich nie znajdzie, ale to dotyczy tylko średniej i wyższej półki.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 18:28 - pn

Tom01 pisze:
10 lipca 2017, 15:53 - pn

Przyznaję rację. Na usprawiedliwienie mam tyle, że wiele informacji na stronie monitory.mastiff.pl nie jest aktualizowanych z powodu zmiany serwera i skryptu sklepu. Jest to największa modernizacja od 9 lat. Obecnie trwają zaawansowane prace i cała para idzie w uruchomienie nowej witryny. Wiele z opisów będzie przeredagowanych z "fabrycznych" na bardziej właściwe. Ideą tej firmy od czasów powstania (rok 1994) jest jak najwyższa rzetelność informacyjna, a jest to ciężki temat, bo materiały narzucane przez producentów są mocno okraszone marketingiem. Całe lata toczę z tym batalię. Temat co jest kalibracją a co nie do końca, przewija się od bardzo dawna i wkładam dużo wysiłku aby to wyjaśniać. Jeśli kogoś interesuje, wersja testowa nowej witryny wisi pod adresem http://test.monitory.mastiff.pl i będę wdzięczny za dzielenie się na bieżąco uwagami, szczególnie w kategorii "prostowania" opisów tak, aby maksymalnie odzwierciedlały stan faktyczny i marketing nie psuł ludziom w głowach.
Tu jest błąd http://test.monitory.mastiff.pl/monitor ... wmi-1.html
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

10 lipca 2017, 19:24 - pn

ants pisze:
10 lipca 2017, 17:44 - pn
Eizo jest droższe, bo cała elektronika jest robiona w Japonii a ci są pewni swojej jakości i właśnie stąd 5 lat gwarancji. Nie mogę pogodzić się z tym, że eizo i nec do linii budżetowych biorą od LG coraz gorsze panele. Dawniej wybierali IPS low glow a obecnie biorą te same panele co dell do swoich marketówek. Tyle się mówi, że trzeba się pogodzić ze srebrzeniem w IPS bo ten typ tak ma, ale o poziom tego srebrzenia chodzi. Mój stary nec 244wmi ma panel low glow i nie szukałem go ze świecą i nie przebierałem. Wziąłem pierwszy lepszy z wyprzedaży a srebrzenie ma 2x mniejsze niż mój nowszy eizo ea2455. Rynek masowy wymusza na nec i eizo obniżanie ceny a ci w zamian biorą od LG coraz taniej wyprodukowane panele (czytaj z coraz większym glow).
Wyższe modele np. CX i CG mają płyty główne japońskie. Co do serii EV to nie przypominam sobie, aby były gdzieś takowe informacje.

Matryce są coraz tańsze w produkcji i już. Przyznać trzeba, że ceny monitorów IPS również mocno spadły. Kiedyś jakikolwiek monitor IPS zaliczany był do klasy PRO i kosztował krocie.

Dawnymi czasy, w monitorach z matrycą H-IPS stosowano dodatkowy polaryzator tzw. A-TW Polarizer. Teraz go pewnie nie ma.

PS. Jeszcze co do cen.
Do takiego EV2780 świetnie pasowała by taka oto klawiaturka:
http://pclab.pl/news74841.html
Marka również znamienita i z tradycjami. ;)
adamb999
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2016, 22:51 - ndz

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

11 lipca 2017, 09:24 - wt

max pisze:
10 lipca 2017, 19:24 - pn

PS. Jeszcze co do cen.
Do takiego EV2780 świetnie pasowała by taka oto klawiaturka:
http://pclab.pl/news74841.html
Marka również znamienita i z tradycjami. ;)
droższa niż topowe klawiatury mechaniczne :D i nic nie wiadomo o przełącznikach :P
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

11 lipca 2017, 09:45 - wt

adamb999 pisze:
11 lipca 2017, 09:24 - wt
droższa niż topowe klawiatury mechaniczne :D i nic nie wiadomo o przełącznikach :P
Obrazek
PS. Najlepsze są komentarze pod artykułem. ;)
adamb999
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2016, 22:51 - ndz

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

11 lipca 2017, 10:05 - wt

max pisze:
11 lipca 2017, 09:45 - wt
adamb999 pisze:
11 lipca 2017, 09:24 - wt
droższa niż topowe klawiatury mechaniczne :D i nic nie wiadomo o przełącznikach :P
Obrazek
PS. Najlepsze są komentarze pod artykułem. ;)
To samo zauważyłem, aż "czuć cebule". Najwięksi znawcy produktów, które jedynie widzieli w sklepie internetowym, a już maja szczegółową opinie, taka sama sytuacja jak z monitorami :). Wczoraj widziałem oburzenie, że ktoś na fanpage typu giełda fotograficzna wystawił monitor (cs240) i waty, że to giełda fotograficzna, a nie komputerowa xD !! Ręce opadają :P

Nigdy nie miałem do czynienia (albo nie pamiętam) z klasyczna klawiatura mechaniczna :) Ciekawe jak to brzmi (czy tak samo głośno jak Cherry MX blue lub podobny nieliniowy, czy inna bajka)?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

11 lipca 2017, 10:08 - wt

Wystarczy kupić i sprawdzić. :)

+10pkt. do lansu i szacun na dzielni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

11 lipca 2017, 10:47 - wt

Najbardziej trafny komentarz: "nostalgia jest w cenie". Używałem klawiatur tego typu za czasów kiedy pierwsze komputery wychodziły z jaskiń i bardzo się cieszę, że pojawiły się "niskie", ciche, o niebo wygodniejsze. Są mniej trwałe, ale komfort pisania wyprzedza je o lata świetlne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
adamb999
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2016, 22:51 - ndz

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

11 lipca 2017, 11:11 - wt

max pisze:
11 lipca 2017, 10:08 - wt
Wystarczy kupić i sprawdzić. :)

+10pkt. do lansu i szacun na dzielni.
Obrazek
To już za dużo zachodu... lepiej mówić o czym się nie ma pojęcia :) taka tradycja :).

Tom fajnie jakbyś miał okazje sprawdzić mechaniczna z przełącznikami blue, klawisze wysokie, ale działa szybciej i lzej niż owe nożycowe :).
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

11 lipca 2017, 11:17 - wt

adamb999 pisze:
11 lipca 2017, 11:11 - wt
Tom fajnie jakbyś miał okazje sprawdzić mechaniczna z przełącznikami blue, klawisze wysokie, ale działa szybciej i lzej niż owe nożycowe :).
Oczywiście mowa cały czas o klawiszach w monitorach EIZO.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W NECach klawisze są od 1000 lat takie same.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2017, 11:28 - wt przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Moje odczucia po zakupie monitora NEC EA245wmi

11 lipca 2017, 11:28 - wt

adamb999 pisze:
11 lipca 2017, 11:11 - wt
Tom fajnie jakbyś miał okazje sprawdzić mechaniczna z przełącznikami blue, klawisze wysokie, ale działa szybciej i lzej niż owe nożycowe :).

Nie ma mowy. Naklepałem się w nie wystarczająco na całe życie i nie zamierzam do nich wracać. Rozumiem, że można lubić wysoki skok i charakterystyczny "klik", nie widzę też nic złego jeśli firma zamierza je sprzedawać po 400 papierów, ale osobiście wolę płaskie klawiatury Apple.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu