Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 20:41 - pt

Danny pisze:
24 listopada 2017, 19:55 - pt
Panowie, po co te dyskusje na otwartym dla wszystkich forum? Co więcej autor tego pomysłu zaczyna publicznie żądać atencji, pochwał (patentu?) za swój pomysł co jest żenujące, bo powinno być ustalone i zaklepane umową/gratyfikacją miedzy zainteresowanymi stronami na samym początku.

Po przeczytaniu tego wszystkiego seria CT zaczyna mi się coraz bardziej kojarzyć z terminem marketingowym niż faktycznym bytem, stworzonym nie przez producenta tylko jednego czy drugiego pr-owca rozmyślnie, tylko po to aby skłonić potencjalnych nabywców do wydania paru złotych/procent więcej. Dlaczego producent od razu nie sprzedaje poprawnego produktu, tylko potem konsument zachęcany jest do zakupu dodatkowej usługi?!? To tak jakbym kupił samochód, a dealer za dodatkową opłatą proponował mi tuning map silnika, bo te przygotowane przez producenta mapy są dobre, ale mogą być jeszcze lepsze (mniejsze spalanie, lepsze osiągi, itp.)
Autor nie domaga się atencji, tylko jest osobą rozpoznawalną w pewnych środowiskach (fotografia/grafika), która wymyśliła, wdrożyła i firmowała własnym nazwiskiem serię monitorów. W konsekwencji jest kojarzona z danym produktem. Produkt opracowałem zauważywszy potencjał w monitorze biurkowym, który przez przypadek miał cechy monitora graficznego. Przygotowałem wdrożenie, identyfikację wizualną, osobiście kalibrowałem, promowałem, produkt odniósł pewien sukces sprzedażowy - na tyle znaczący, że nawet oddziały NEC z sąsiednich państw zaczęły pytać WTF z tym całym ColorTuned. A nawet na tyle, że pewien odwieczny, zaprzysięgły i fanatyczny sprzedawca EIZO przestawił się i skoncentrował na sprzedaży tego rozwiązania.

Ogólnie jestem dumny, blady i szczęśliwy.
Jedyny problem jest taki, że ów niegdysiejszy sprzedawca EIZO jest łaskaw publicznie sugerować, że kalibrując monitory dla klientów bynajmniej ich nie kalibrowałem, dymając wszystkich naokoło.
cz
czuk

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 21:16 - pt

BladyShaman pisze:
24 listopada 2017, 19:47 - pt
. Długo się nie zastanawiając kupiłem 2x EIZO EV2455 za cenę 1499zł za sztukę.
I dobrze wybrałeś .
Awatar użytkownika
BladyShaman
Posty: 30
Rejestracja: 20 listopada 2017, 00:24 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 22:32 - pt

Kurcze, "gęsto" się tu zrobiło, ale jednocześnie poziom na tyle wysoki, że technikalijne spostrzeżenia z powyższych postów mnie momentami przerażają ;D

Pominąłem też jeden istotny punkt w moich rozważaniach przy decyzji kupna 2 x 24'' - moim podstawowym środowiskiem pracy jest Linux. Niestety tutaj nadal są spore problemy ze skalowaniem w wyższych niż standardowych rozdzielczościach. O rozwiązaniach znanych z Windowsa czy Maca (proste skalowanie procentowe jednym przyciskiem w zakresie co 0.25) można pomarzyć obecnie. Chyba tylko KDE (jedno ze środowisk graficznych, które mi akurat do gustu nie przypada) radzi sobie z tym problemem w dość prosty sposób. Może komuś się przyda ta uwaga, jeśli na co dzień w Linuxach się porusza.
czuk pisze: I dobrze wybrałeś .
To forum mnie w tym utwierdziło. Choć był to pierwszy monitor, który wpadł mi w oko nim tutaj się pojawiłem.

Dzięki Wszystkim!
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 23:42 - pt

Czornyj pisze:
24 listopada 2017, 20:24 - pt
Pańska prywatna definicja "kalibracji" w praktyce jest wyłącznie biczem na Pańską dupę - nie dysponuje Pan ani sprzętem, ani oprogramowaniem, ani wiedzą jak ich użyć.
A to jest z kolei sposób Pańskiej dyskusji. Powiem szczerze: Nie podoba mi się ten ton. Arogancja wylewa się uszami.

Co do "mojej" definicji kalibracji, po mnie raczej się nie poprawia. Ja natomiast te zerojedynkowe kalibracje poprawiam u ludzi cały czas. Nie potrzeba do tego sprzętu za miliony, tylko umiejętność powiązania paru zjawisk z różnych dziedzin oraz stosunkowo niedrogi sprzęt wspomagający. Cały mój warsztat jest wart sporo mniej niż 100 tys. Nie wiem czy Pan wie, a używając Pańskiej retoryki, na pewno Pan nie wie, że miernictwo to taka dziedzina nauki, która uczy, że można bardzo precyzyjne ustawić geometrię wielkiej maszyny za pomocą kawałka drutu i suwmiarki. I będzie tak samo dokładnie jak laserami. Wiele razy kłócił się Pan z moimi metodami, nie szczędząc ostrego języka i jak widać teraz też. Proponuję dać sobie spokój, bo padnie coś, czego potem można żałować.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 23:51 - pt

PS. Sprawę poleasingowych monitorów natomiast, można było rozegrać zupełnie inaczej. To o czym wspomniałem, to jeden z najbardziej paskudnych efektów zużycia podświetlenia i występuje powszechnie. Jeśli w tym konkretnym przypadku moje przypuszczenie się nie sprawdziło, wystarczyło napisać po prostu, jak człowiek, że te egzemplarze nie są zajechane i wszystko ok. I nie byłoby tematu. Pochwaliłbym jeszcze trafienie na okazję. Ale Pan oczywiście musiał wyjechać personalnie. Nieładnie. Nieprofesjonalnie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 06:54 - sob

Czornyj pisze:
24 listopada 2017, 20:41 - pt
... pewien odwieczny, zaprzysięgły i fanatyczny sprzedawca EIZO przestawił się i skoncentrował na sprzedaży tego rozwiązania.
...
Jedyny problem jest taki, że ów niegdysiejszy sprzedawca EIZO jest łaskaw publicznie sugerować, że kalibrując monitory dla klientów bynajmniej ich nie kalibrowałem, dymając wszystkich naokoło.
Śledzę to forum od długiego czasu, jako osoba z zewnątrz, nie z branży, i choć nie odważyłbym się z grzeczności ująć spraw aż tak bezpośrednio, to uważam, że tak właśnie było.
Jak rozumiem doszło jeszcze do nieopisanej na forum konfrontacji, stąd tak bezpośrednie uwagi. Nic nam do tego.
Sam jestem natomiast zaskoczony obecną postawą Toma01, broniącego zaciekle NECòw EA, podczas gdy jeszcze kilka miesięcy temu były one regularnie mieszczane z błotem sugerując jednośnie, że nie ma nic lepszego niż EIZO (EV, CS). Obecnie EIZO podniosło ceny modeli powyżej 2000zł w kosmos i przestało się pewnie kompletnie sprzedawać. Dalszy ciąg zdarzeń wydaje się oczywisty.

Jeśli znak towarowy nie został zastrzeżony oraz jeśli jest zgoda NEC Polska, to moim zdaniem formalnie jest wszystko w porządku. A czy CT jest serią, czy tylko wersją tej samej serii, to pewnie nikt jeszcze nie rozważał. Przyznam jednak, że od strony nieformalnej poziom poczynań mi się nie do końca podoba. No, ale w końcu nie takie rzeczy się dzieją dookoła. Powtórzę też, że pochwalił bym za odwagę prowadzenia otwartej dyskusji na "trudne" tematy.

PS. Widzę, na przykładzie EA275UHD, że cena wersji CT jest wyższa niemal o cenę kompletu: kalibrator i1DisplayPro i oprogramowania SV2. Wygląda na to, że pomysł chwycił tak dobrze, że przechodzi nawet kompletnie bezsensowna cena. ;) Oczywistym jest wszakże, że w tej samej cenie lepiej mieć komplet własnych narzędzi i móc ich używać w każdej chwili, niż płacić równowartość narzędzi i dostać tylko jednokrotny efekt ich pracy.

***

Faktycznie, dwa monitory 27" wymagają dużego biurka. Jeśli też ten Lunux się nie skaluje, to faktycznie zakup dwóch monitorów 24" w cenie jednego 27" był dobrym wyborem. Normalnie bym polemizował, ale w tym konkretnym przypadku wybór wydaje się prawidłowy. Nie wiem też, czy Twoja dystrybucja Linuxa umożliwia zainstalowanie i używania zgodnie z przeznaczeniem oprogramowania SpectraView.

Pamiętaj o oświetleniu stanowiska. Dwie tanie lampki Tertial z IKEi po 35zł szt. i dwa tanie LEDy Philips 1521lm 4000K rzucone na ścianę i sufit powinny załatwić sprawę.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 09:05 - sob

BladyShaman pisze:
24 listopada 2017, 19:47 - pt

O NECu 245WMI niestety ani na prad ani ani YT za bardzo nie słyszał a jak słyszał to bardzo amotorsko i czasem niepochlebnie. Sami zobaczcie. To trzeci wynik po wpisaniu nazwy modelu w YT:
https://www.youtube.com/watch?v=yyWJSUcem5E&t=147s
Ja osobiście mam ta funkcję włączoną i mam ten monitor i ten film to same głupoty osoby która to nagrywała. Mam wrażenie że za bardzo ufasz BladyShaman wiadomościom w internecie.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 09:45 - sob

max pisze:
25 listopada 2017, 06:54 - sob

Sam jestem natomiast zaskoczony obecną postawą Toma01, broniącego zaciekle NECòw EA, podczas gdy jeszcze kilka miesięcy temu były one regularnie mieszczane z błotem sugerując jednośnie, że nie ma nic lepszego niż EIZO (EV, CS). Obecnie EIZO podniosło ceny modeli powyżej 2000zł w kosmos i przestało się pewnie kompletnie sprzedawać. Dalszy ciąg zdarzeń wydaje się oczywisty.
Myślę że jeżeli jakaś osoba zajmuje się tym na co dzień, to mam swoje przemyślenia i oceny który monitor jest lepszy a który gorszy.
bacardi
Posty: 38
Rejestracja: 05 listopada 2017, 14:53 - ndz

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 09:54 - sob

Oczywistym jest wszakże, że w tej samej cenie lepiej mieć komplet własnych narzędzi i móc ich używać w każdej chwili, niż płacić równowartość narzędzi i dostać tylko jednokrotny efekt ich pracy.
Otoz to. Tak wlasnie zasugerowal mi jeden ze sprzedawcow i tak tez uczynilem. Teraz widze ze Decyzja byla sluszna bo oprócz tego ze postawilem juz kilka profili pod siebie to do tego sie ucze. A cena porownywalna do 'selekcji' i kalibracji.
O dostepnosci sprzetu w dniu zakupu nie wspomne ;)
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 10:01 - sob

bacardi pisze:
25 listopada 2017, 09:54 - sob
Oczywistym jest wszakże, że w tej samej cenie lepiej mieć komplet własnych narzędzi i móc ich używać w każdej chwili, niż płacić równowartość narzędzi i dostać tylko jednokrotny efekt ich pracy.
Otoz to. Tak wlasnie zasugerowal mi jeden ze sprzedawcow i tak tez uczynilem. Teraz widze ze Decyzja byla sluszna bo oprócz tego ze postawilem juz kilka profili pod siebie to do tego sie ucze. A cena porownywalna do 'selekcji' i kalibracji.
O dostepnosci sprzetu w dniu zakupu nie wspomne ;)
Poniekąd masz rację i nie masz racji. Rację masz bo jak pisałeś, to co kupiłeś jest Twoje i się uczysz. Nie masz racji bo każdy kalibrator wystarczy ma 2-3 lata i trzeba będzie kupić nowy. Trzeba się nad tym wszystkim poważnie zastanowić.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 10:41 - sob

Mag pisze:
25 listopada 2017, 10:01 - sob
Poniekąd masz rację i nie masz racji. Rację masz bo jak pisałeś, to co kupiłeś jest Twoje i się uczysz. Nie masz racji bo każdy kalibrator wystarczy ma 2-3 lata i trzeba będzie kupić nowy. Trzeba się nad tym wszystkim poważnie zastanowić.
Po wpadce z foliowymi filtrami Kodaka w i1Display2 X-Rite odrobiło lekcje. W i1Display Pro/ColorMunki Photo użyto filtrów dichroicznych w hermetycznym tubusie - nie bardzo ma się tutaj co starzeć, zużyć czy zabrudzić.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 10:47 - sob

Chyba kupię i1DisplayPro i otworzę "przedstawicielstwo" CT na Wielkopolskę. :lol:
Merytorycznie już jestem nie do zagięcia. :ugeek:
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 10:50 - sob

Czornyj pisze:
25 listopada 2017, 10:41 - sob
Po wpadce z foliowymi filtrami Kodaka w i1Display2 X-Rite odrobiło lekcje. W i1Display Pro/ColorMunki Photo użyto filtrów dichroicznych w hermetycznym tubusie - nie bardzo ma się tutaj co starzeć, zużyć czy zabrudzić.
Czyli jak rozumiem Twoje myślenie (może błędnie albo nie) to rozumiem że kalibrator starczy na więcej niż na 2-3 lata. Bo ktoś kiedyś pisał że taki kalibrator po okresie 2 lub 3 lat posiada błędy w kalibracji.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 10:53 - sob

max pisze:
25 listopada 2017, 10:47 - sob
Chyba kupię i1DisplayPro i otworzę "przedstawicielstwo" CT na Wielkopolskę. :lol:
Merytorycznie już jestem nie do zagięcia. :ugeek:
A czemu na Wielkopolskę.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 11:17 - sob

Mag pisze:
25 listopada 2017, 10:50 - sob
Czyli jak rozumiem Twoje myślenie (może błędnie albo nie) to rozumiem że kalibrator starczy na więcej niż na 2-3 lata. Bo ktoś kiedyś pisał że taki kalibrator po okresie 2 lub 3 lat posiada błędy w kalibracji.
Nie ktoś, tylko Tom01. Jak myślisz, dlaczego?
PS. Wystarczy naprawdę krótki przewód myślowy i podstawowe kojarzenie informacji. :)
Mag pisze:
max pisze:
25 listopada 2017, 10:47 - sob
Chyba kupię i1DisplayPro i otworzę "przedstawicielstwo" CT na Wielkopolskę. :lol:
Merytorycznie już jestem nie do zagięcia. :ugeek:
A czemu na Wielkopolskę.
Patamu szto ja sem ze stolycy Pyrlandii. Niestety obecnie zajmuję się zawodowo kompletnie czymś innym ale, nie wiedzieć czemu, temat monitorów mnie zainteresował na tyle, że czuję się niekwestionowanym guru w kraju pyrów. :D

Jeśli jednak miałbym zainwestować 1000zł i inwestycja zwróciła by się po sprzedaży półtora monitora, to nie widzę ryzyka.
Czyli co, mówisz, że w pomorskim też otworzyć? :lol:
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 11:26 - sob

Mag pisze:
25 listopada 2017, 10:50 - sob
Czyli jak rozumiem Twoje myślenie (może błędnie albo nie) to rozumiem że kalibrator starczy na więcej niż na 2-3 lata. Bo ktoś kiedyś pisał że taki kalibrator po okresie 2 lub 3 lat posiada błędy w kalibracji.
Z błędami starych i1Display Pro jest jak z Yeti - wszyscy o nich piszą, tylko nikt ich nie widział. W teście, jaki przeprowadziłem z Maćkiem Koprem (skalibruj.tv, hdtvpolska.com) korzystając z jego referencyjnego spektroradiometru (o FWHM<5nm co umożliwia osiągnięcie poziomu dokładności rekomendowanego przez SMPTE) użyliśmy swoich starych, 2-3 letnich i1Display Pro, którymi wcześniej ostro pracowaliśmy kalibrując setki wyświetlaczy i jakoś nie wykazywały błędów - w przeciwieństwie do nowiuteńkich Spyder5 prosto z pudełka.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 11:33 - sob

max pisze:
25 listopada 2017, 06:54 - sob
Jeśli znak towarowy nie został zastrzeżony oraz jeśli jest zgoda NEC Polska, to moim zdaniem formalnie jest wszystko w porządku.
Utwór słownograficzny "ColorTuned" jest mojego autorstwa :lol: . Patrz Art.1 pkt.4:
http://prawoautorskie.info/akty-prawne/
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 11:51 - sob

Czornyj pisze:
25 listopada 2017, 11:26 - sob
Z błędami starych i1Display Pro jest jak z Yeti - wszyscy o nich piszą, tylko nikt ich nie widział. W teście, jaki przeprowadziłem z Maćkiem Koprem (skalibruj.tv, hdtvpolska.com) korzystając z jego referencyjnego spektroradiometru (o FWHM<5nm co umożliwia osiągnięcie poziomu dokładności rekomendowanego przez SMPTE) użyliśmy swoich starych, 2-3 letnich i1Display Pro, którymi wcześniej ostro pracowaliśmy kalibrując setki wyświetlaczy i jakoś nie wykazywały błędów - w przeciwieństwie do nowiuteńkich Spyder5 prosto z pudełka.
Przepraszam że spytam a gdzie można poczytać o tych testach.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 11:57 - sob

Tom01 pisze:
24 listopada 2017, 23:51 - pt
PS. Sprawę poleasingowych monitorów natomiast, można było rozegrać zupełnie inaczej. To o czym wspomniałem, to jeden z najbardziej paskudnych efektów zużycia podświetlenia i występuje powszechnie. Jeśli w tym konkretnym przypadku moje przypuszczenie się nie sprawdziło, wystarczyło napisać po prostu, jak człowiek, że te egzemplarze nie są zajechane i wszystko ok. I nie byłoby tematu. Pochwaliłbym jeszcze trafienie na okazję. Ale Pan oczywiście musiał wyjechać personalnie. Nieładnie. Nieprofesjonalnie.
Tu się z Panem zgadzam w 100% - trzeba było nie sugerować na moim prywatnym profilu FB, że wciskam ludziom wypalony szrot. Trzeba było nie czepiać się publicznie moich żarówek, które teraz sam Pan z powodzeniem sprzedaje, krzystając z faktu że dobrze je wypromowałem. Trzeba było nie sugerować, że seria ColorTuned, która doskonale się sprzedaje dzięki temu, że wypromowałem ją moim nazwiskiem wcześniej nie była kalibrowana, bo tylko kalibracja wykonana przez Pana jest jedynie słuszna i może być uznana za Kalibrację Prawdziwą. Sam notorycznie sieje Pan wiatr, a bulwersuje Pana i oburza gdy zbiera przez to burzę.

Kalibrowałem pierdylion starych szrotów przywleczonych do mnie przez klientów z AMSO itd. itp. i jakoś nie spotkałem się z "jednym z najbardziej paskudnych, powszechnie występujących efektów zużycia podświetlenia". Czy naprawdę sądził Pan, że połasiłbym się na parę stów wciskając ludziom zużyty złom ryzykując moją reputację? Że polecałbym coś, czego sam wcześniej gruntownie nie sprawdziłem i to na większej próbie? Dlaczego nie zaprezentował Pan wyników pomiarowych owego "powszechnego, paskudnego efektu zużycia podświetlenia"?
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

25 listopada 2017, 11:58 - sob

Mag pisze:
25 listopada 2017, 11:51 - sob
Przepraszam że spytam a gdzie można poczytać o tych testach.
https://hdtvpolska.com/forum/topic/3576 ... ec-pa242w/

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu