Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 11:51 - czw

max pisze:
07 lutego 2019, 11:32 - czw
aby każdy inny forumowicz kupował tylko i wyłącznie wersję COLOR, bez względu na to, czy jest mu to potrzebne.

Wskaże Pan palcem gdzie to zaleciłem? Wątkotwórczyni sama wyraziła zainteresowanie sprzętem przygotowanym u mnie, co jest zrozumiałe, jeśli się nie chce doktoryzować z kilku dziedzin nauki. To raczej Pan pojawia się błyskawicznie na posterunku wszędzie, gdzie padnie coś o moich usługach. Jako ciekawostkę należy zauważyć, że tak samo atakował Pan serię CT kiedy była wykonywana u mnie. W tej chwili jest robiona gdzie indziej i już wstrzymał Pan działania wojenne. Sorry, ale trzeba być ślepym, aby nie widzieć jak ukierunkowuje Pan strategię.

W temacie, kalibratora nie ma w komplecie z żadnym monitorem i w przypadku zamawiania sprzętu już przygotowanego, nie ma takiej potrzeby. Nie po to kupuje się gotowe narzędzie aby je jeszcze dodatkowo przerabiać. Oprogramowanie jest i możliwość jest otwarta a ponadto z efektów kalibracji można wówczas korzystać legalnie, bez naruszania licencji NEC. Też pan oczywiście słowem o tym nie wspomniał.

Prawidłowe ustawienie sprzętu, środowiska i samego użytkownika to nie jest prosta sprawa. Bajki o czarodziejskiej mocy kilku suwaczków można opowiadać, ale jest to nietyczne, delikatnie mówiąc. Nawet wydawałoby się proste dobranie jasności określa z pięć różnych reguł i wszystkie maja duży wpływ na to jak będziemy widzieć. Sam Pan tego właściwie zrobić nie potrafi i wmawiam innym bzdury.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 12:01 - czw

Tom01 pisze: Wskaże Pan palcem gdzie to zaleciłem?
Oczywiście. W każdym wątku, w którym się Pan udziela od czasu rozpoczęcia sprzedaży COLORu, niezależnie od potrzeb wątkotwórcy.

search.php?keywords=COLOR&terms=all&aut ... mit=Szukaj

Tom01 pisze:Wątkotwórczyni sama wyraziła zainteresowanie sprzętem przygotowanym u mnie, co jest zrozumiałe, jeśli się nie chce doktoryzować z kilku dziedzin nauki.
Ale tu nie trzeba się doktoryzować.
Czornyj pisze:Kalibracja do indywidualnych warunków przy pomocy Multiprofilera jest dziecinnie prosta - wyświetla się planszę RGB 120,120,120 i mróżąc oczy dopasowuje wizualnie jej jasność (oraz ew. neutralność) do otoczenia
Tom01 pisze:Jako ciekawostkę należy zauważyć, że tak samo atakował Pan serię CT kiedy była wykonywana u mnie. W tej chwili jest robiona gdzie indziej i już wstrzymał Pan działania wojenne. Sorry, ale trzeba być ślepym, aby nie widzieć jak ukierunkowuje Pan strategię.
Nie wiem, co Pan sobie ubzdurał, ale wpływu na to nie mam. Wersja CT mnie zupełnie nie interesuje. W przypadku PA271Q jest równie bezsensowna.
Noir
Posty: 39
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 13:14 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 12:08 - czw

dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Ach więc to o tym te kwadraciki :)
@ pan Max, nie tylko chodzi o zgodność monitora z obrazem na płotnie, rowniez bardzo mi zalezy mi na zgodności tego, co widzę na monitorze z wydrukami, jakie wykonam na bazie tego, co przygotuję w programie graficznym (robię też grafiki i zdjęcia -czasem). czyli chyba chcę tego, co każdy, kto kupuje monitor graficzny. Ma nie kłamać ten monitor :)

No to mam nowe pytanie.
A. . Czy jest jakiś wątek, czym różni się multiprofiler od NEC SpectraView II ?

B. Pan Tom napisał:
Nie chodzi aby robić bunkier, tylko włączyć światło kiedy za oknem chmury po horyzont i światło się robi niebieskie.
Co do tego oświetlenia, to zaciekawiły mnie (wbrew moim deklaracjom z początku wątku) te żarówki czy tez lampy, które mają niwelować zmienność światla dziennego i kwestię mroku po zmroku. Chyba bardzo silne muszą być? temat oświetlenia muszę zgłebić. Zastanawiam się, czy nie przydadzą się też do oświetlenia stanowiska malarskiego w momentach krytycznej zieleni światła? (Tak, bywa trudno). Ale czasem potrzebuję tej zieleni bardzo. Wtedy można żarówy wyłączyć.

A tak na marginesie. Myślę, że nie byłoby kwestii i sporu pt. Color czy nie color, gdybyśmy wszyscy mieli więcej pieniędzy :) Cóż szkodzi kupić gotowca, żeby mieć go na chodzie np 2 miesiące bez kiwania przy nim palcem, a potem nabrać ochoty na rozwój osobisty i sobie wziąć ten multiprofiler i w nim wszystko pozmieniac :) Chyba nic nie szkodzi. Tylko dodatkowy 1000 zł.... Dla nas (mówię o przeciętnych obywatelach PL) ten 1000 zł to kwota na tyle duża, że rozognia emocje. Gotowiec KUSI MNIE bardzo i doceniam jego zalety bom leń. Trzeba przemyśleć sprawę.
Swoją drogą jestem pewna, ze nawet jeśli kupię Gotowiec , to w ciągu jakiegoś czasu i tak ten kalibrator mnie nie ominie :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 12:12 - czw

max pisze:
07 lutego 2019, 12:01 - czw
Oczywiście. W każdym wątku, w którym się Pan udziela od czasu rozpoczęcia sprzedaży COLORu, niezależnie od potrzeb wątkotwórcy.

Tam gdzie to ma uzasadnienie jakościowe. To elementarne.

max pisze:
07 lutego 2019, 12:01 - czw
Ale tu nie trzeba się doktoryzować.

Wobec tego, dlaczego Pan, praktycznie nigdy nie odpowiedział konkretnie jak rozwiązać rzeczywisty problem? Nawet kilka postów wyżej. Scenariusz wygląda zawsze tak samo:

- Max: Przestawisz suwaczek i będzie ok.
- Po przestawieniu suwaczka rozjedzie się to czy tamto.
- Max: Fabrycznie zrobiony suwaczek działa idealnie.
- Ale ma wpływ na coś-tam i efekt będzie niepożądany - przykłady.
- Max: Suwaczek bazuje na fabrycznej kalibracji.
- Jak wobec tego poradzić sobie z ze zmianą jaką on spowoduje?
- Max: Zmiana tematu.

Tak jest zawsze. Praktycznie wszystkie problemy jakie rzeczywiście występują na stanowiskach pracy, o jakich rozmawialiśmy, Pan zlekceważył, na żaden nie odpisał konkretnie. Ważne tylko aby skrytykować wersję ColorTuned, obecnie COLOR. To jest clue Pana wypowiedzi.

max pisze:
07 lutego 2019, 12:01 - czw
Wersja CT mnie zupełnie nie interesuje.

Teraz tak, bo jej już nie robię. Pół roku temu jednak sytuacja była identyczna jak teraz.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 12:17 - czw

Noir pisze:
07 lutego 2019, 12:08 - czw
A. .Czy jest jakiś wątek, czym różni się multiprofiler od NEC SpectraView II ?

Multiprofiler służy do bawienia się fabryczną regulacją monitora z poziomu komputera. Ma kilka ciekawych rzeczy, jak np generowanie profilu monitora na podstawie poczynionych zmian, możliwość wrzucenia do monitora profilu urządzenia symulowanego. Żadna z tych rzeczy w Pani przypadku nie będzie niezbędna a i sama regulacja, nawet jeśli olać kalibrację, nie jest dla amatora. Każdy parametr obrazu ma związek z siatką innych i trzeba wiedzieć co się robi aby z plasteliny jaką jest montor graficzny, ulepić użyteczne narzędzie.

SpectraView II służy po prostu do kalibracji monitora.

Noir pisze:
07 lutego 2019, 12:08 - czw
Co do tego oświetlenia, to zaciekawiły mnie (wbrew moim deklaracjom z początku wątku) te żarówki czy tez lampy, które mają niwelować zmienność światla dziennego i kwestię mroku po zmroku. Chyba bardzo silne muszą być? temat oświetlenia muszę zgłebić. Zastanawiam się, czy nie przydadzą się też do oświetlenia stanowiska malarskiego w momentach krytycznej zieleni światła? (Tak, bywa trudno). Ale czasem potrzebuję tej zieleni bardzo. Wtedy można żarówy wyłączyć.

Co do mocy, są odpowiednie normy. W niektórych zastosowaniach faktycznie są silne, w innych niemal niewidoczne. Wkraczamy już w tematykę kontrolowanego miejsca pracy, jego konfiguracji i dostrojenia jego samego oraz monitora do Pani zadań, czyli dokładnie w tą problematykę, którą moi szanowni rozmówcy raczą kompletnie lekceważyć.

Noir pisze:
07 lutego 2019, 12:08 - czw
to w ciągu jakiegoś czasu i tak ten kalibrator mnie nie ominie :)

Po to aby go używać raz na dwa lata? Moim zdaniem bez sensu wydatek.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Noir
Posty: 39
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 13:14 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 12:37 - czw

na raz na 2 lata to faktycznie szkoda kasy :) Ach rozumiem, multiprofiler to jakby lepsza wersjaa tego, co mam obecnie: guziczków na monitorze i suwaczka programu dodanego do karty graficznej (swoją drogą walcząc o kolor poprzestawiałam sobie te suwaczki w tym programie od karty graficznej i czort wie, jak przywrócić je do poziomu zerowego, który pewnie byłby lepszy dla nowego monitora :) )

Do wersji COLOR mozna podłaczyć multiprofiler, żeby sobie np symulować te inne urządzenia?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 12:40 - czw

No i automagicznie i płynnie wchodzimy w schemat płatnego wynajmowania kalibratora. :D

Przy często zmieniających się warunkach oświetleniowych polecane rozwiązanie wynajmowania znowu jest bardzo niekorzystne finansowo, oczywiście dla forumowicza. Po pierwszym roku pracy wydasz na 3 kalibratory, a dalej go nie będziesz mieć.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 12:42 - czw

Tak, w pewnym sensie to jest jak guziczki w monitorze, tylko się robi myszka i opcje dużo bardziej zaawansowane i nie w grafice a wprost w moniorze. Z poziomu Mutiprofiliera może Pani dłubać we wszystkich NEC-ach serii PA w dowolnej wersji.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Noir
Posty: 39
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 13:14 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 12:55 - czw

max pisze:
07 lutego 2019, 12:40 - czw
No i automagicznie i płynnie wchodzimy w schemat płatnego wynajmowania kalibratora. :D

Przy często zmieniających się warunkach oświetleniowych polecane rozwiązanie wynajmowania znowu jest bardzo niekorzystne finansowo, oczywiście dla forumowicza. Po pierwszym roku pracy wydasz na 3 kalibratory, a dalej go nie będziesz mieć.
oj tam, może go sobie kupię :P. Bywam rozrzutna, gdy wino jest dobre. Ale to kwestia przyszłości a na razie monitor nie nabyty.

Rozumiem argument: zamiast color kupić kalibrator. Ale z drugiej strony wersja color podoba mi się, bo opcja ta daje czas na wejście w temat i nie utknięcie z monitorem niezdolnym z punktu do pracy i kalibratorem, którego nie rozszyfruję zbyt szybko. No nic, zobaczymy.


a swoją drogą, dygresja: te stanowiska. U mnie obecnie monitor ma za sobą dużą przestrzeń, na końcu której jest okno. i odgrodzony jest od tej przestrzeni dużą tablicą na sztaludze. Ale myślę nad przestawieniem sobie wszystkiego i wtedy znalazłby się pod ścianą. Ściana tuz za monitorem - złe czy dobrze? Bo jak ją oświetlić wtedy?
przekopię pozniej wątki dotyczące oswietlenia, bo widze, że są na forum.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 13:05 - czw

PA271Q to profesjonalny sprzęt, zdolny do wszystkiego co tylko możliwe. No ale jak jesteś rozrzutna, to jak najbardziej można na wino i zbędne opcje dodatkowe, choć ja bym wolał tylko na wino (lubię porto ;) ).
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 13:47 - czw

Noir pisze:
07 lutego 2019, 12:55 - czw
Rozumiem argument: zamiast color kupić kalibrator.

Argument należy rozumieć tak: Zamiast roweru kupić 3 metry rurek, kilo gumy, drutu i 100 śrubek.

Noir pisze:
07 lutego 2019, 12:55 - czw
Ściana tuz za monitorem - złe czy dobrze? Bo jak ją oświetlić wtedy?

Bardzo dobrze. Oświetlenie jest tanie i proste do implementacji. Efekt finalny powinien być taki, że ekran nie może być jaskrawym prostokątem na ciemniejszym tle. Coś takiego jak poniżej. Stanowisko jednego z moich klientów. Monitor klasy amatorskiej, oświetlenie z regulacją 200 zł.

ambient_3.jpg
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 13:54 - czw

Tom01 pisze:
07 lutego 2019, 13:47 - czw
Argument należy rozumieć tak: Zamiast roweru kupić 3 metry rurek, kilo gumy, drutu i 100 śrubek.
Hehe. Pan to stanie na głowie, żeby sprzedać swój produkt i usługi. Przykład całkowicie chybiony, mający zniechęcić tak bardzo jak to tylko możliwe do zakupu normalnego sprzętu przez nieobeznanego czytelnika, ale czego się nie robi dla "sprawy". :D

Monitor, kalibrator i oprogramowanie kalibracyjne lub zamiennie MultiProfiler to narzędzia gotowe do pracy. To gotowy rower, tylko trzeba umieć lub nauczyć się na nim jeździć. Nikt tego za nas nie zrobi. Można oczywiście wynająć taxówkę albo kierowcę, ale po co nam wtedy rower? ;)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 14:04 - czw

max pisze:
07 lutego 2019, 13:54 - czw
Hehe. Pan to stanie na głowie, żeby sprzedać swój produkt i usługi. Przykład całkowicie chybiony, ale czego się nie robi dla "sprawy". :D

Przykład jest bardzo dobry. Łatwiej amatorowi będzie zespawać rurki w rower niż poprawnie skonfigurować stanowisko do pracy z kolorem. Taka jest rzeczywistość. Jak już wiele razy mówiliśmy, ludzie nie potrafią samodzielnie ustawić nawet jaskrawości monitora. I nie chodzi aby się tego nauczyć, tylko zmysły same zastawiają na nieświadomego człowieka tak duże pułapki, że czasem możemy być przekonani o czymś, kiedy w rzeczywistości będzie to 180 st co innego.

Wiem że ten test Pan widział, ale prosty dowód dla Noir na to, że proste rzeczy mogą być dla naszego mózgu nierozwiązywalne. Na poniższym obrazku kwadrat A czy B jest jaśniejszy?

Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 14:14 - czw

No super przykład. :)

Będzie Pan cały czas chodził za Panią Noir, jej sztalugą i poprawiał na bieżąco za nią monitor? Nie sądzę. Ona musi zrobić to sama, nieważne ile wcześniej zapłaci za monitor i jak będzie przy tym rozrzutna. To po prostu nic nie da, podobnie jak nastawienie w sklepie przerzutki w rowerze i wskazówki, że należy tak dobrać drogę po lesie, aby nie było potrzeby zmiany przerzutki. Że przyjmę Pańską analogię rowerową.

Otóż nie. Przerzutki należy zmieniać, a decydować ma o tym "rowermistrz" na bieżąco, podczas zmieniającej się drogi w lesie. Te przerzutki to MultiProfiler.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2019, 14:18 - czw przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Noir
Posty: 39
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 13:14 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 14:17 - czw

SWIETNE :) A i B są takie same :)
Noir
Posty: 39
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 13:14 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 14:36 - czw

Skopiowalam ten obrazek :) są takie same ale faktycznie mozg ma problem z tą wiedzą. Niezły obrazek. Rozumiem o co chodzi.

@ pan Max: Co do rowerów i taksówek to byłabym za opcją rikszy z przystojnym rikszarzem, ale tak dobrze to nie ma.... jesli Gotowiec to taka trochę hulajnoga elektryczna ( czyli tylko wsiadać i jechać bez utrudzania mięśni jakimś tam zbędnym wysiłkiem), to bierę :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 14:44 - czw

Dokładnie tak. Człowiek może się gapić w ten obrazek ruski miesiąc a i tak nie uwierzy, że kwadraciki są takie same. Dla naszego mózgu to jest problem nierozwiązywalny. Podobnie jak co wyjdzie ze zmieszania zielonego i czerwonego. Dla nas są to kolory przeciwstawne, nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić ich mieszania. Eksperyment doskonale pokazuje, że nie jest wcale prosto ustawić coś zawierzając własnym zmysłom. Oczywiście są metody, ale trzeba je znać.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 14:57 - czw

Noir pisze:
07 lutego 2019, 14:36 - czw
...byłabym za opcją rikszy z przystojnym rikszarzem ... tylko wsiadać i jechać bez utrudzania mięśni jakimś tam zbędnym wysiłkiem), to bierę :)
W sumie najwygodniej, tylko trzeba wykupić bilet/abonament i to czasowy/okresowy, bo jak zapłacisz raz, w jedną stronę, to Cię przystojny riksiarz wywiezie w las, rikszę weźmie pod pachę i zostawi w malinach, jak mu za powrót nie zapłacisz. :D

Ale jak będziesz sumiennie przez cały czas płacić, to będzie stale obwoził, pokazywał okolicę i anegdotki opowiadał... W sumie fajna opcja. :lol:
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 15:10 - czw

Kużwa, no nie mogę. Wybaczcie wulgaryzm, ale Max, Pana umiejętność kopania dołków jest fenomenalna.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dobry monitor dla malarza, maniaka koloru

07 lutego 2019, 15:22 - czw

Ja wiem, wredny ze mnie typ. Wyciągam wszystkie sztuczki na wierzch i ostrzegam przed nimi. :mrgreen:

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu