Ratunku! Jak "zneutralizować" kolorowe rolety?

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Ratunku! Jak "zneutralizować" kolorowe rolety?

07 sierpnia 2012, 11:25 - wt

Właśnie mnie przed chwilą trafił szlag. Przyjechała firma i pozakładała u mnie w pracy nowe rolety. Bez żadnych konsultacji z pracownikami administratorka budynku wybrała wściakłe żółto-pomarańczowe. Nie ma żadnej możliwości zmiany bo cały budynek ma mieć takie same (co ciekawe budynek po remoncie będzie wkrótce blado różowy więc te rolety będą pasowały jak pięść do nosa). W pokoju mam w tym momencie istne pole rzepaku. Czy da się coś z tym zrobić, jakoś zneutralizować, żeby oświetlenie do pracy z kolorem było jakie takie? Okna są południowe, budynek niczym nie osłonięty, nawet żadnych drzew, okna muszą być zasłonięte bo inaczej zdechnąć można w pokoju.
Zastanawiam się czy np. częściowa ścianka działowa pomoże. Względem okna siedzę bokiem, około 4,5 metra od okna. Mogę od biedy postawić np. ściankę z płyty wysokości powiedzmy 180-200 cm (pokój ma wysokość około 3,5 m) zasłaniającą biurko ale czy to coś da? Od góry mam świetlówki 840 w oprawach rastrowych.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4324
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Ratunku! Jak "zneutralizować" kolorowe rolety?

07 sierpnia 2012, 11:33 - wt

Żona pracująca w korpo kazała poprzyczepiać na biurkach swoich podwładnych takie pionowe, białe ścianki działowe tworzące boxy, mz. przy mocnym, górnym świetle jarzeniowym powinno to wystarczyć.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Ratunku! Jak "zneutralizować" kolorowe rolety?

07 sierpnia 2012, 12:28 - wt

Tak jak Pan Marcin prawi, pomoże. Proponuję do tego zmienić świetlówki na 950. A tak w ogóle to ja bym poszedł do osoby która o tym zadecydowała i powiedział prosto w czym rzecz. Jeśli stawiają przed Panem spore wymagania, zamierza Pan zmieniać monitor na profesjonalny, to nie wolno tego torpedować przez widzimisię stylisty. To tak jakby Pan był zegarmistrzem a zaopatrzeniowiec przywiózł Panu komplet żabek, szwedzików hydraulicznych i kazał tym pracować. Pomieszczenie i jego światło jest takim samym składnikiem Pana warsztatu pracy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Ratunku! Jak "zneutralizować" kolorowe rolety?

07 sierpnia 2012, 12:47 - wt

Rozmowy nic nie dadzą, sprawa przegrana. Muszę kombinować z tym co mam. Świetlówek też nie wymienię (16 sztuk T5), chyba że zapłacę za nie z własnej kieszeni. Niestety o tym co jest na oknach i na suficie decyduje administratorka / konserwator i od nich pieniędzy nie dostanę. A funduszami, z których kupię monitor zarządza mój szef, ale to jest zupełnie inna pula i z tych funduszy nie można finansować rolet i oświetlenia.
Tak sobie myślę, że może najlepiej będzie zwinąć zupełnie rolety (w całości chowają się w kasecie) a na szyby nakleić folię okienną typu mrożone szkło (tańsza opcja) albo typową przeciwsłoneczną odbijającą światło (droższa opcja), oczywiście w kolorze neutralnym. Powinienem się zmieścić w ok. 160 zł, co prawda z własnej kieszeni ale i tak chyba najtaniej ze wszystkiego a jednocześnie najskuteczniej bo zupełnie nie będzie tego przeklętego żółtego. Jak myślicie, sprawdzi się taka folia? Czy takie mrożone szkło to tylko rozprasza czy też odcina trochę światła?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Ratunku! Jak "zneutralizować" kolorowe rolety?

07 sierpnia 2012, 12:51 - wt

mkrupa pisze:Świetlówek też nie wymienię (16 sztuk T5), chyba że zapłacę za nie z własnej kieszeni. Niestety o tym co jest na oknach i na suficie decyduje administratorka / konserwato
Świetlówki się przepalają. Nie można zasugerować żeby zapasowych kupili parę takich jak Pan potrzebuje? Przecież przetargu na to chyba nie trzeba.
mkrupa pisze:na szyby nakleić folię okienną
Bardzo dobry pomysł. Folia matowa zabiera sporo światła co w dzień jest plusem. Kupowałem niedawno na metry w Leroy za jakieś nieduże pieniądze. Kwestia ile hektarów u Pana będzie potrzeba.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Ratunku! Jak "zneutralizować" kolorowe rolety?

07 sierpnia 2012, 13:28 - wt

Świetlówki i żarówki jak najbardziej są w przetargu. W skali całego uniwersytetu są to ogromne ilości i chcąc nie chcąc takie rzeczy podchodzą pod przetargi, podobnie jak wszelkie środki czystości, artykuły papiernicze itp. Ale zobaczę - może jednak da się coś ukręcić, super by było.

Folii potrzebuję około 8 metrów kwadratowych. Muszę się przejechać do Leroy bo ceny w firmach sprzedających takie folie są tak od około 30 zł za metr, pewnie w markecie będzie taniej, dzięki za info.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Ratunku! Jak "zneutralizować" kolorowe rolety?

07 sierpnia 2012, 13:49 - wt

Chodziło mi raczej o to, że w przetargu został wyłoniony dostawca, ale jak się kończy zapas to nie sądzę, żeby ktokolwiek pilnował czy nie zmieniła się literka w opisie towaru na fakturze. Myślę, że to się da normalnie załatwić. Trzeba tylko porozmawiać.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68433
Liczba tematów: 4134
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu