Następca wysłużonego MAGa

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Czarny1975
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 2020, 19:39 - sob

Następca wysłużonego MAGa

21 marca 2020, 19:56 - sob

Witam forumowiczów, to mój pierwszy post - to dej pory ograniczałem się do śledzenia interesujących tematów.
Życie postawiło mnie przed koniecznością wyboru nowego monitora. Obecnie mam 17 letniego MAGa PS-976D, który do tej pory wiernie mi służył. Niestety, lata lecą i to co na początku XXI wieku było gigantycznym ekranem jest nieco za małe do jakiejkolwiek pracy. No i do rozrywki także.

Zanim trafiłem na to forum przymierzałem się do czegoś z HP, np:
https://sklephp.pl/monitory/monitor-hp-z27n-g2-27

W pracy mam Hp Z24 i do pracy, jaką wykonuję jest ok.
W domu chciałbym mieć monitor, który jak MAG będzie długowieczny i przy okazji przyjazny dla oczu. Do czego będę go używał...?
- amatorska obróbka wakacyjnych pstryków w RAWach.
- surfowanie po Internecie.
- czasami jakaś gra lub film.
- czasami (mam nadzieję, że nie za często) trochę przyniesionej do domu pracy w CADzie.
- no i wszystko inne, co w domu się na kompie robi, ale głównie powyżej wymienione.

Do tej pory HP wydawał mi się czymś z efektem woow. Z drugiej strony naczytałem się tutaj, że tylko NEC i Ezio przedstawiają świat takim, jakim jest i mają cały szereg zalet, wobec czego mam pytanie - czy znany jest forumowiczom ten HP i czy mogą o nim powiedzieć coś dobrego/ złego?
Mam też na oku dwa inne monitory: EIZO FV 2750 i NEC EA271Q. NIe ukrywam, że jeśli chodzi o to, co bym chciał, to skłaniam się ku EIZO. Ale biorąc pod uwagę budżet - rozum mówi HP.
Co stracę biorąc HP - lub co zyskam biorąc jeden z dwóch pozostałych? Czy jako amator odczuję różnicę w obrazie? A może chodzi jeszcze jakość monitora i kulturę pracy z nim? Bardzo proszę o wskazanie drogi :)

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu