LG UltraGear 34GN850-B czy warto na niego wydać 3800 PLN czy lepiej kupić coś tańszego

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Hadar
Posty: 5
Rejestracja: 27 lipca 2021, 20:55 - wt

LG UltraGear 34GN850-B czy warto na niego wydać 3800 PLN czy lepiej kupić coś tańszego

27 lipca 2021, 21:02 - wt

Hej,

chciałbym kupić nowy monitor. Mam następujące wymagania:
  • monitor ultrapanoramiczny, min. 34", ale nie chciałbym, żeby ekran był dłuższy niż 100 cm (tzn. żeby mieć coś dłuższego musiałbym zamontować uchwyt w ścianie lub ekran musiałby się podnosić na co najmniej 26 cm, żeby kolumny weszły mi pod monitor, a i tak wtedy musiałbym patrzeć do góry, co nie jest najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem),
  • minimum 1440p, no i żeby ekran miał minimum to 33 cm w pionie
  • FreeSync + G-Sync Compatible,
  • minimum 120 Hz, przy pełnej palecie barw i bez kompresji,
  • nie jestem pro-gamerem, nie potrzebuje 360+ Hz, ale niski czas reakcji i input lag są bardzo miło widziane,
  • co najmniej przyzwoita reprodukcja kolorów,
  • HDR bardzo mile widziany, ale nie wiem czy w ogóle jest sobie zawracać głowę HDR400,
  • do mojego pokoju nie dochodzi słońce, ale lubię silne sztuczne oświetlenie i praktycznie nigdy nie siedzę przed komputerem przy zgaszonym świetle)
  • główne zastosowania to praca biurowa (SQL, administracja systemowa, SAP etc.) oraz gry komputerowe.
LG 38GN950-B wydaje mi się monitorem idealnym, ale raczej nie jestem skłonny wydać 6300 PLN na monitor. Za to jego młodszy brat, 34GN850-B, jest to kupienie za ok. 3800 PLN - dużo, ale wydaje mi się, że byłbym w stanie wydać takie pieniądze (nie chodzi, że mnie nie stać na monitor za 6 tys., po prostu coś we mnie pęka, gdybym miał wydać tyle pieniędzy za monitor, bo brakuje mi poczucia, że jest wart tej ceny). I moje główne wątpliwości są takie, czy 34GN850-B jest wart swojej ceny (3800 PLN). Dla porównania, taki Acer Nitro XV340CK Pbmiipphzx jest do kupienie za ok. 2400 PLN, który jest nawet bardziej ergonomiczny niż wcześniej wspominane LG, ale ma gorszą reprodukcję barw, gorszą jasność (dlatego nie łapie się nawet na HDR400, mimo ż HDR jako taki wspiera), ma gorsze czasy reakcji etc. I nie wiem czy warto dać 1400 PLN więcej za lepsze czasy reakcji, lepszą reprodukcję barw, lepszą jasność i HDR400... Co o tym sądzicie? Ewentualnie czy są jakieś inne monitory, spełniające moją listę warunków, które byście polecili (głównie chodzi mi o aspekt jakość/cena). Pewnie gdyby LG 38GN950-B byłby do kupienia w cenie LG 34GN850-B, to bym się nawet nie zastanawiał. A tak sam nie wiem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam


MODERACJA: Nie ma czegoś takiego jak "1440p".
Administrator
Hadar
Posty: 5
Rejestracja: 27 lipca 2021, 20:55 - wt

Re: LG UltraGear 34GN850-B czy warto na niego wydać 3800 PLN czy lepiej kupić coś tańszego

28 lipca 2021, 00:31 - śr

Pooglądałem trochę YouTube'a i jak zobaczyłem jak wyglądają gry w 32:9, to się zakochałem i zacząłem przemeblowywać pokój i udało mi się wszystko tam poprzesuwać, że jestem w stanie zmieścić monitor mający do 130 cm długości. Poprzednie pytania nadal podtrzymuję, ale pojawiło się w mojej głowie jeszcze jedno.

Czy Samsung Odyssey G9 C49G95T jest wart 5800 PLN czy już kompletnie zwariowałem?  :D
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: LG UltraGear 34GN850-B czy warto na niego wydać 3800 PLN czy lepiej kupić coś tańszego

28 lipca 2021, 08:59 - śr

Wszelkie ultrapanoramy są żenująco słabej jakości, głównie jeśli chodzi o równomierność. Odchyłki między środkiem a bokami dochodzą nawet do 40%. No, ale może w grach to nie przeszkadza.

Wysoka cena wynika z kombinacji problemów technologicznych i niskiej popularności takich ekranów. Za ~6 tys można kupić dwa monitory dające w sumie większą rozdzielczość i sporo lepszą jakość.

PS. Nie istnieje standard "1440p", proszę pisać poprawnie. Monitory wyświetlają obraz pikselami, nie liniami. Podawanie ilości linii z dopiskiem "p" to antyczne zapożyczenie z techniki telewizyjnej. Przeżywa renesans, gdyż wygląda inaczej, w domyśle atrakcyjniej niż przaśne podawanie rozdzielczości.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 13 września 2018, 12:03 - czw

Re: LG UltraGear 34GN850-B czy warto na niego wydać 3800 PLN czy lepiej kupić coś tańszego

28 lipca 2021, 09:05 - śr

Administracja forum mva.pl
Hadar
Posty: 5
Rejestracja: 27 lipca 2021, 20:55 - wt

Re: LG UltraGear 34GN850-B czy warto na niego wydać 3800 PLN czy lepiej kupić coś tańszego

29 lipca 2021, 23:10 - czw

Po prostu to 32:9 zrobiło na mnie mega wrażenie i pierwsze pytanie na jakie pytanie na które muszę znaleźć odpowiedź czy C9 jest wart swojej ceny czy jednak powinienem wrócić do planu 21:9.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: LG UltraGear 34GN850-B czy warto na niego wydać 3800 PLN czy lepiej kupić coś tańszego

01 sierpnia 2021, 11:40 - ndz

Jak jesteś zdania, że dla Ciebie 32:9 jest lepsze, to go kup, popracuj z 2 lata i napisz opinię ;)
Hadar
Posty: 5
Rejestracja: 27 lipca 2021, 20:55 - wt

Re: LG UltraGear 34GN850-B czy warto na niego wydać 3800 PLN czy lepiej kupić coś tańszego

02 sierpnia 2021, 00:26 - pn

Kyle pisze:
01 sierpnia 2021, 11:40 - ndz
Jak jesteś zdania, że dla Ciebie 32:9 jest lepsze, to go kup, popracuj z 2 lata i napisz opinię ;)
Nie jestem przekonany czy aby monitory w 32:9 nie są zbyt technologicznie niedojrzałe. Chyba coraz bardziej skłaniam się ku temu, żeby kupić LG UltraGear 34GN850-B, a może za kilka lat dokupić jakieś 32:9, a tego LG-ka wtedy przekształcić do roli drugiego monitora... 🧐 Ale też nie jestem pewien czy kupować 34GN850-B czy nie warto i kupić jakieś 21:9 za 2000 +/- 500 PLN (jeżeli tak, to jakie)?
Hadar
Posty: 5
Rejestracja: 27 lipca 2021, 20:55 - wt

Re: LG UltraGear 34GN850-B czy warto na niego wydać 3800 PLN czy lepiej kupić coś tańszego

03 sierpnia 2021, 20:11 - wt

Chyba znowu zmieniłem koncepcję - nie wiem czy kiedykolwiek byłem tak niezdecydowany kupując cokolwiek. Mianowice po tym jak zobaczyłem ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=CftAs56ar48 oraz przeczytałem to: https://hdtvpolska.com/samsung-jako-pie ... -neo-qled/ - to dochodzę do wniosku, że mogę kupić jakiś telewizor 48-56 cali Neo QLED od Samsunga, za pomocą aplikacji typu Microsoft PowerToys tak sobie dostosować przestrzeń roboczą jakbym pracował na na dwóch monitorach 32:9 49 cali (ustawionych jeden nad drugim) - w sumie za pomocą ogromnego wyświetlacza 16:9 mam za pomocą oprogramowania większą swobodę niż przy jakiejkolwiek konfiguracji wielomonitorowej. A grałbym w trybie (super)ultrapanoramicznym, które oferują najnowsze Neo QLED-y od Samsunga. Wadą jest to, że stosunkowo niska wyświetlacz jak na taki ekran powoduje, że tekst jest dość rozpikselowany (ale tragedii nie ma, bo byłem dzisiaj w MediaMarkt, podłączyłem swojego laptopa i bawiłem się z PowerToys, ale nie ma co ukrywać Neo QLED 8K byłby lepszym rozwiązaniem do pulpitu, nawet w 60 Hz, oczywiście jeżeli w 4K pracowałbym w 120 Hz, tak żeby był z niego jakikolwiek pożytek w grach).

Co sądzicie o wykorzystaniu jednego z poniższych telewizorów jako monitora komputerowego przy założeniu, że pracuję czy surfuję po Internecie w sposób podobny do przedstawionego na filmiku (link do którego umieściłem wyżej), zaś gram przede wszystkim w trybach (super)ultrapanoramicznych oferowanych przez nowe telewizory Samsunga.

Także potencjalnie do wyboru miałbym jeden z poniższych wyświetlaczy:

- QE50QN91A za 4499 PLN,
- QE55QN85A za 3899 PLN,
- QE55QN91A za 5089 PLN.

Przy okazji przypominam, że telewizor NIE będzie służył do oglądania telewizji, a oglądanie jakichkolwiek filmów (poza materiałami popularno-naukowymi na YouTube), to będą promile promili jego zastosowań (jak obejrzę trzy filmy rocznie, to będzie sukces). Wyświetlacz ma spełniać zadania typowo komputerowe, zawodowe + gaming. :)

Co sądzicie o wyżej wymienionych telewizorach? Polecacie któryś konkretnie? Czy powinienem omijać któryś model? I jak z opłacalnością tych telewizorów do zastosowań, które opisałem?

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za niezdecydowanie. :D

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu