Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Mac74
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2021, 20:20 - sob

Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

05 grudnia 2021, 12:41 - ndz

Proszę o poradę, czytając opinie w sieci nie potrafię się zdecydować i potrzebuję praktycznych wskazówek...

Zawodowo pracuję ponad 8-10h dziennie programując.
Nie potrzebuję monitora do grafiki, zdjęć, gier, itd, a do codziennej pracy z tekstem.
Jestem w wieku prawie 50 lat, chciałbym wybrać sposób pracy który nie męczyłby wzroku. Budżet powiedzmy między 5 tys a 6 tys.
Praca na laptopie, Dell Precision 7560 (15 cali w FHD (1920 × 1080) , karta grafiki NVIDIA RTX A2000, złącze USB typ C
Proszę o Wasze zdanie:
- 1 monitor 34 cale ultrawide
- czy 2 mniejsze (jakie 24 cale czy 27 cali)?

Jaką matrycę wybrać która najmniej będzie męczyła oczy, raczej pracował będę z monitorem w poziomie (nie w pionie)
Dodatkowo proszę o sugestie konkretnych modeli których używacie / polecacie.

Z góry dziękuję za informacje.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

06 grudnia 2021, 17:35 - pn

NEC EA271U COLOR, EIZO CS2740.

Żadnych ultrapanoram, to jest jedna wielka ściema. Jeśli potrzebny duży obszar to dwa normalne. Matryca nie ma większego znaczenia. Dokłada się do jakości obrazu w max 20%.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

07 grudnia 2021, 01:51 - wt

W zakładanym budżecie możesz mieć jeden zwykły monitor 34” 5k2k (80x34cm) lub dwa porządne monitory EA271U z daisy chainingiem, dające efektywny obraz 49” 8k2k (120x34cm).

Do komfortowej pracy z tekstem potrzebujesz:
- matrycy IPS o w miarę dobre równomierności
- wysokiej rozdzielczości
- dobrej regulacji kontrastu i jaskrawości

Reszta to z fizjologicznego punktu widzenia nieistotne pierdoły, mity i marketing.
gorky
Posty: 186
Rejestracja: 27 marca 2010, 18:07 - sob

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

09 grudnia 2021, 11:48 - czw

W pełni podpieram to co powyżej napisane, W praktyce dwa monitory dalej są dużo wygodniejsze do kodowania niż jeden szeroki (szczególnie że można je ustawić tez jeden nad drugim a nie tylko obok siebie, albo jeden postawić w pionie), a EA271U jest idealny do pracy z tekstem - ma wysoką rozdzielczość i da się bardzo nisko zjechać z jasnością. Wersja COLOR niepotrzebna, wystarczy zapiąć jakiś neutralny wbudowany profil i ustawić brightness na jakieś 0-5%.

Pracuję na tym monitorze od roku i jest to absolutnie fantastyczne narzędzie do tego typu zastosowań. W biurze mieliśmy jakieś Delle ultrawide i to zupełnie nie było 'to' - po pierwsze dużo prościej jest maksymalizować dwa okna na dwóch osobnych monitorach niż bawić się w tiling na jednym, po drugie jakość wyświetlania na tym Necu to inna kategoria zupełnie - rozdzielczość i podświetlenie powodują że po całym dniu pracy nie mam zmęczonych oczu. Wtedy kiedy kupowałem to wersję białą dało się kupić sporo taniej - warto sprawdzić czy dalej tak nie jest.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

09 grudnia 2021, 13:25 - czw

gorky pisze:
09 grudnia 2021, 11:48 - czw
Wtedy kiedy kupowałem to wersję białą dało się kupić sporo taniej - warto sprawdzić czy dalej tak nie jest.
Nie jest, bo cały zapas wyprzedany, a teraz dochodzi czasowy brak dostępności. Więc białego szybko nie będzie. Czarne pod koniec grudnia, ale nikłe szanse na dobrą cenę.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

09 grudnia 2021, 14:44 - czw

U mnie jest w dobrej cenie :-) a myślę że wręcz w świetnej ,monitorek ma przepracowanych 700h i jest praktycznie rzecz biorąc nówką sztuką ,wersja biała ea271U i do tego Color :-) (pełny komplet z wszystkimi papierami i resztą stuffu ) z gwarancją jeszcze 2 lata :-)
Mac74
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2021, 20:20 - sob

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

12 grudnia 2021, 11:07 - ndz

Dziękuję za wszystkie uwagi.

Prawdopodobnie zdecyduję się na 2 x 27"

Z sugestii wynika że najlepszym wyborem byłby model: NEC NEC EA271U dostępny w 2 wersjach kolorystycznych (czarny / biały) który aktualnie (12.2021) kosztuje 3000 pln
https://www.ceneo.pl/Komputery;szukaj-nec+ea271u

Czy mogę prosić o jeszcze o jakieś rekomendacje monitora 27 cali w budżecie do 2 tys? (potrzebne 2 więc wydam 2 x 2 tys)
I ostatnie pytanie, na co zwrócić uwagę po zakupie?
Ostatni monitor kupowałem sporo lat temu i zatrzymałem się na temacie sprawdzania bad pixeli...

Przypomnę tylko że monitora będę używał jedynie do programowania , ale chciałbym aby oczy nie męczyły się w trakcie codziennej pracy 8-10 h dziennie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

12 grudnia 2021, 15:58 - ndz

Mac74 pisze:
12 grudnia 2021, 11:07 - ndz
Czy mogę prosić o jeszcze o jakieś rekomendacje monitora 27 cali w budżecie do 2 tys? (...) monitora będę używał jedynie do programowania , ale chciałbym aby oczy nie męczyły się w trakcie codziennej pracy 8-10 h dziennie.

Tego typu praca, gapienie się w statyczne, dość kontrastowe obrazy, należy do jednej z najbardziej męczących. Więc nie takie "jedyne" i trzeba pamiętać, że przy takiej pracy, komfortowy obraz dają tylko monitory klasy średnio-wyższej i wyższej. Czyli nie za 2 tys.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

14 grudnia 2021, 16:25 - wt

Mac74 pisze:
12 grudnia 2021, 11:07 - ndz
Dziękuję za wszystkie uwagi.

Prawdopodobnie zdecyduję się na 2 x 27"

Z sugestii wynika że najlepszym wyborem byłby model: NEC NEC EA271U dostępny w 2 wersjach kolorystycznych (czarny / biały) który aktualnie (12.2021) kosztuje 3000 pln
https://www.ceneo.pl/Komputery;szukaj-nec+ea271u

Czy mogę prosić o jeszcze o jakieś rekomendacje monitora 27 cali w budżecie do 2 tys? (potrzebne 2 więc wydam 2 x 2 tys)
I ostatnie pytanie, na co zwrócić uwagę po zakupie?
Ostatni monitor kupowałem sporo lat temu i zatrzymałem się na temacie sprawdzania bad pixeli...

Przypomnę tylko że monitora będę używał jedynie do programowania , ale chciałbym aby oczy nie męczyły się w trakcie codziennej pracy 8-10 h dziennie.
Co do przekroczenia budżetu, to możesz się zgłosić do jakiegoś sklepu, i może przy dwóch sztukach coś uda Ci się wynegocjować - ja bym próbował.

i ja bym przycisnął jednak z EA271U, bo w podobnej cenie dobrego monitora UHD chyba nie znajdziesz.

I ja bym raczej zwracał uwagę na "coś" przed zakupem, aniżeli "po".
Jak zależy Ci na oczach, na zniwelowaniu zmęczenia pracą przed monitorami, na pewno regulacja podświetlenia PWM powyżej 3000 Hz lub stałoprądowa (DC).
EA271U ma DC, jak chyba cała seria EA, więc tu możesz spać spokojnie. Nie daj się nabrać na marketingowe gadanie jak przeglądasz oferty, opisy, gdzie chyba już przy każdym monitorze można znaleźć informacje, że jest Flicker Free - bardzo często jest to zwykłe kłamstwo, które powinno być ścigane z urzędu ;)
Tu znów na EA271U nikt chyba tu nie narzekał jeśli chodzi o długotrwałą pracę przy monitorze.
Np Asus w swoich monitorach często stosuje 1000 Hz, a to jest za mało jak na jak na Flicker Free - uważaj na oszustów.

jak używasz (będziesz używać; przynajmniej czasami dla odpoczynku) ciemnego motywu w swoim środowisku deweloperskim / edytorze kodu, będziesz przeglądał internet z wtyczkami jak Dark Reader, to będziesz miał całkiem niezłe narzędzie do długotrwałej pracy z kodem, i 10 godzin będzie dużo łatwiej skonsumować.
dawiddawido
Posty: 27
Rejestracja: 01 lipca 2020, 15:47 - śr

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

16 grudnia 2021, 12:16 - czw

NocnyJastrzab pisze:
09 grudnia 2021, 13:25 - czw

Nie jest, bo cały zapas wyprzedany, a teraz dochodzi czasowy brak dostępności. Więc białego szybko nie będzie. Czarne pod koniec grudnia, ale nikłe szanse na dobrą cenę.
A masz jakieś informacje, jak to będzie wyglądać na przełomie styczeń-luty ? W sensie czy będziecie mieć jakieś dostawy, czy raczej ciężary
Niestety teraz budżet z racji kredytu dociśnięty na maksa i dopiero koło stycznia, lutego byłbym w stanie skusić się na ten monitor.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

16 grudnia 2021, 14:02 - czw

dawiddawido pisze:
16 grudnia 2021, 12:16 - czw
NocnyJastrzab pisze:
09 grudnia 2021, 13:25 - czw

Nie jest, bo cały zapas wyprzedany, a teraz dochodzi czasowy brak dostępności. Więc białego szybko nie będzie. Czarne pod koniec grudnia, ale nikłe szanse na dobrą cenę.
A masz jakieś informacje, jak to będzie wyglądać na przełomie styczeń-luty ? W sensie czy będziecie mieć jakieś dostawy, czy raczej ciężary
Niestety teraz budżet z racji kredytu dociśnięty na maksa i dopiero koło stycznia, lutego byłbym w stanie skusić się na ten monitor.
Czarne EA271U są nadal jeszcze dostępne u niektórych partnerów dobrej cenie.
voteck
Posty: 227
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

16 grudnia 2021, 14:14 - czw

Tylko weź pod uwagę jedną wadę EA271U: dość niską górną granicę regulacji wysokości (np. w porównaniu z LG), tylko 18–19 cm nad biurkiem (mówię o obudowie) przy maksymalnym (też nie największym) odchyleniu. Jeśli jesteś wysoki albo/i masz długie przedramiona, pracujesz na stojąco i patrzysz na monitor z typowej odległości (60–70 cm), może Ci tego zakresu brakować i wtedy będziesz musiał użyć podstawki. W każdym razie wysokość górnej krawędzi obudowy nad biurkiem przy maksymalnym odchyleniu to 52,5 cm.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

16 grudnia 2021, 21:18 - czw

Pierwsze słyszę, żeby ktoś się skarżył na taką "wadę"..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

16 grudnia 2021, 21:23 - czw

Oho, jak ktoś ma 2,2m wzrostu to może i mało. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
voteck
Posty: 227
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

17 grudnia 2021, 09:52 - pt

Ja mam trochę ponad 180, pracuję głównie na stojąco i na dość wysokiej klawiaturze (Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop). W najbardziej wygodnym ułożeniu przedramion górną krawędź obudowy mam jakieś 10 cm poniżej linii wzroku, dla mnie trochę za nisko, do tego w normalnej odległości (60 cm) nie da się odchylić panelu tak, żeby na środku był pod kątem prostym względem oczu (podkreślam: cały czas mówię o pozycji stojącej). W sumie nic wielkiego, ale wolałbym trochę większy zakres regulacji.

Tak czy inaczej, lg na drugim stanowisku jest o mniej więcej 4 cm wyższy. Chociaż jego producent też nie przewidział chyba pracy na stojąco, bo (w przeciwieństwie do NEC-a) zastosował/dołącza zbyt krótkie przewody, w każdym razie żeby móc bezpiecznie korzystać z UPS-a stojącego na podłodze, musiałem wymienić sygnałowy i jestem ograniczony w ustawieniu UPS-a/monitora przez niestandardowy zasilający.

W sumie nie dziwne, że nikt się nie skarży, bo mało kto przy biurku stoi, a przecież siedząc, tułów ma się lekko odchylony.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

17 grudnia 2021, 14:29 - pt

voteck pisze:
17 grudnia 2021, 09:52 - pt
Ja mam trochę ponad 180, pracuję głównie na stojąco i na dość wysokiej klawiaturze (Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop). W najbardziej wygodnym ułożeniu przedramion górną krawędź obudowy mam jakieś 10 cm poniżej linii wzroku, dla mnie trochę za nisko, do tego w normalnej odległości (60 cm) nie da się odchylić panelu tak, żeby na środku był pod kątem prostym względem oczu (podkreślam: cały czas mówię o pozycji stojącej). W sumie nic wielkiego, ale wolałbym trochę większy zakres regulacji.

Tak czy inaczej, lg na drugim stanowisku jest o mniej więcej 4 cm wyższy. Chociaż jego producent też nie przewidział chyba pracy na stojąco, bo (w przeciwieństwie do NEC-a) zastosował/dołącza zbyt krótkie przewody, w każdym razie żeby móc bezpiecznie korzystać z UPS-a stojącego na podłodze, musiałem wymienić sygnałowy i jestem ograniczony w ustawieniu UPS-a/monitora przez niestandardowy zasilający.

W sumie nie dziwne, że nikt się nie skarży, bo mało kto przy biurku stoi, a przecież siedząc, tułów ma się lekko odchylony.
Z opisu wynika, że biurko jest zbyt nisko - pracując na stojąco czy siedząco powinno się mieć ramiona pod kątem 90 stopni, monitor prostopadle z górną krawędzią na wysokości łuku brwiowego. Pracując z klawiaturą niżej i odchylonym monitorem obciążasz nadgarstki i szyję. Stojąca pozycja przy pracy też nie jest idealna, bo najczęściej mamy tendencję do przenoszenia ciężaru na jedną z nóg i trzeba pilnować symetrycznego obciążenia.
voteck
Posty: 227
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

17 grudnia 2021, 15:14 - pt

Czornyj pisze:
17 grudnia 2021, 14:29 - pt
Z opisu wynika, że biurko jest zbyt nisko - pracując na stojąco czy siedząco powinno się mieć ramiona pod kątem 90 stopni, monitor prostopadle z górną krawędzią na wysokości łuku brwiowego. Pracując z klawiaturą niżej i odchylonym monitorem obciążasz nadgarstki i szyję. Stojąca pozycja przy pracy też nie jest idealna, bo najczęściej mamy tendencję do przenoszenia ciężaru na jedną z nóg i trzeba pilnować symetrycznego obciążenia.
Ponieważ nec stoi w sypialni i mam lustro w szafie po boku, mogłem to sprawdzić. Żeby podczas pisania zachować idealnie prosty wierzch nadgarstka (wtedy łokieć jest zgięty pod kątem prostym — sam wolę trochę bardziej rozwarty), muszę biurko ustawić tak, że łuk brwiowy znajduje się 5 cm powyżej górnej krawędzi obudowy monitora. Przypominam, że mam bardzo ergonomiczną klawiaturę, która opada w kierunku monitora (podpórka pod nadgarstki w najwyższym miejscu ma właśnie 5 cm).

Może i 5 cm to o wiele mniej niż 10 cm, ale tak czy inaczej zakres regulacji jest co najwyżej przeciętny (jak na pozycję stojącą) i tyle, w każdym razie lg jest o kilka centymetrów wyższy.

Co do pozycji stojącej jako takiej — powiedzmy, że stoję przez trzy czwarte czasu, do tego pilnuję, żeby nie stać na jednej nodze. Myślę też o macie przeciwzmęczeniowej pod nogi.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

17 grudnia 2021, 15:30 - pt

voteck pisze:
17 grudnia 2021, 15:14 - pt
Czornyj pisze:
17 grudnia 2021, 14:29 - pt
Z opisu wynika, że biurko jest zbyt nisko - pracując na stojąco czy siedząco powinno się mieć ramiona pod kątem 90 stopni, monitor prostopadle z górną krawędzią na wysokości łuku brwiowego. Pracując z klawiaturą niżej i odchylonym monitorem obciążasz nadgarstki i szyję. Stojąca pozycja przy pracy też nie jest idealna, bo najczęściej mamy tendencję do przenoszenia ciężaru na jedną z nóg i trzeba pilnować symetrycznego obciążenia.
Ponieważ nec stoi w sypialni i mam lustro w szafie po boku, mogłem to sprawdzić. Żeby podczas pisania zachować idealnie prosty wierzch nadgarstka (wtedy łokieć jest zgięty pod kątem prostym — sam wolę trochę bardziej rozwarty), muszę biurko ustawić tak, że łuk brwiowy znajduje się 5 cm powyżej górnej krawędzi obudowy monitora. Przypominam, że mam bardzo ergonomiczną klawiaturę, która opada w kierunku monitora (podpórka pod nadgarstki w najwyższym miejscu ma właśnie 5 cm).

Może i 5 cm to o wiele mniej niż 10 cm, ale tak czy inaczej zakres regulacji jest co najwyżej przeciętny (jak na pozycję stojącą) i tyle, w każdym razie lg jest o kilka centymetrów wyższy.

Co do pozycji stojącej jako takiej — powiedzmy, że stoję przez trzy czwarte czasu, do tego pilnuję, żeby nie stać na jednej nodze. Myślę też o macie przeciwzmęczeniowej pod nogi.

Jasne, przy tak wysokiej klawiaturze faktycznie może brakować tych 5 cm.

Wypróbuj siedzenie aktywne/dynamiczne, fizjo polecają je jako lepsze od stania - można na fancy piłkach, specjalnych stołkach itp. ja po prostu siedzę na krawędzi zwykłego stołka bez oparcia, w rozkroku, przenosząc część ciężaru na stopy i pilnując prostej pozycji. W moim przypadku sprawdza się świetnie, zero bólu i zmęczenia mimo wielogodzinnej pracy.
Mac74
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2021, 20:20 - sob

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

18 grudnia 2021, 16:20 - sob

Bardzo dziękuję Wszystkim za tak duży odzew.
Naprawdę jestem pod wrażeniem Waszych opinii.
Czyli biorąc pod uwagę Wasze sugestie NEC Monitor NEC MultiSync EA271U BK (czanry( który aktualnie (12.2021) jest do kupienia za 3000
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem sugestie o wersji kolor Monitor NEC MultiSync EA271U-BK ColorTuned ale ona jest znacznie droższa i na pewno przewyżasza moje potrzeby do programowania a do niczego innego nie potrzebuję(cena prawie 4000 i dostępność styczeń 2022, a ja potrzebuję kupić w tym roku na firmę aby zrobić jeszcze odpis (w przyszłym ryczałt na samozatrudnieniu).

I przy okazji , już czytałem opinię o pracy stojącej w tym wątku (dziękuję!) ...
Jak już mówimy o pracy w takim wieku, że trzeba zwracać uwagę na zdrowie którego już coraz mniej,
co polecacie - jakie biurko do pracy stojącej? na rynku jest masa tego, a ja również chciałbym zrobić ostatni zakup na firmę w tym roku, korzystając z odliczeń.

Nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego biurka elektrycznego (są rzeczy istotne i marketingowe mało istotne rzeczy jak możliwość ładowania usb, itd)

Proszę o Wasze sugestie, monitor już wiem jaki kupić :-) Może jeszcze przy okazji ktoś wrzuci informację o bezprzewodowej klawiaturze wartej uwagi na takie biurko (aby się zmieściła). Nie mam żadnego doświadczenia, pracuję teraz na laptopie i miejsca jest dość na zwykłym biurku , ale niestety kręgosłup doskwiera codziennie...

Ps. I na koniec ktoś tu zawodowo się zajmuje sprzedażą monitorów i miałby jakiś upust na tego polecanego NEC'a? (lub 2 jeśli się zdecyduję)?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty - czy 1 monitor 34 " Ultrawide czy 2 mniejsze?

18 grudnia 2021, 17:54 - sob

Mac74 pisze:
18 grudnia 2021, 16:20 - sob
ale ona jest znacznie droższa i na pewno przewyżasza moje potrzeby do programowania a do niczego innego nie potrzebuję

Nie do końca. Proszę zerknąć w szczegółowe opisy wszystkich wersji.
https://monitory.mastiff.pl/index.php/c ... uralna=460
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu