Lista polecanych monitorów różnych

Korespondencja do administracji
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 15:39 - śr

Nok pisze:
04 stycznia 2022, 15:17 - wt
Nikt go nie polecił do fotografii czy grafiki. BENQ PD3200U nie jest monitorem graficznym, jest monitorem poprawnym, akceptowalnym do uniwersalnego, domowego, biurowego użytkowania w rozmiarze 32" i rozdzielczości 3840x2160 w cenie 3200 zł. Można go polecić komuś kto przewidział budżet w okolicach tej kwoty i nie zajmuje się fotografią, grafiką lub czymkolwiek gdzie barwa ma krytyczne znaczenie.

Proszę nie postrzegać tego wątku jako próby obalenia zasadności wyboru drogiego monitora graficznego na korzyść taniego monitora dobrego (akceptowalnego) do użytku uniwersalnego.
Tak, a do jakich zastosowań chcesz polecić monitor, który ma tendencję do retencji obrazu? I czy w ogóle należy taką konstrukcję polecać?
No tak, oczywiście, dla tych, którzy chcą mieć powidoki - że jak włączą sobie Excela, to od razu będą mieli i Worda na ekranie, Youtuba, i inne rzeczy - i to wszystko razem. Lubisz mieć panele wszystkich swoich programów na raz? :)

Chyba jest to dość niszowe forum, gdzie od zawsze polecało się możliwie dobre monitory. Powidoki, i inne oszustwa Benq, jak udawanie posiadania 3D-LUTa, by konkurować na papierze z np konstrukcjami NEC, to tylko niektóre kwestie do wzięcia pod uwagę, gdy zastanowimy się czy polecać dane konstrukcję - chyba, ze chcesz polecać kłamców, oszustów, manipulantów. Chcesz? Czy to forum musi iść w tę stronę?

Może MediaMarkt to jest dobre miejsce na takie monitory, albo zaczekamy jak Żabka wprowadzi wielosztuki - jak weźmiesz dwa Delle to stojącego przy kasie Benq dostajesz gratis ;)
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 16:35 - śr

lukasso pisze:
05 stycznia 2022, 15:39 - śr
Tak, a do jakich zastosowań chcesz polecić monitor, który ma tendencję do retencji obrazu? I czy w ogóle należy taką konstrukcję polecać?
Póki co to widzę tendencje do hiperbolizowania problemu. Pewnie wiesz więcej ode mnie więc będę wdzięczny za przestawienie rzetelnych dowodów.
lukasso pisze:
05 stycznia 2022, 15:39 - śr
Chyba jest to dość niszowe forum, gdzie od zawsze polecało się możliwie dobre monitory. Powidoki, i inne oszustwa Benq, jak udawanie posiadania 3D-LUTa, by konkurować na papierze z np konstrukcjami NEC, to tylko niektóre kwestie do wzięcia pod uwagę, gdy zastanowimy się czy polecać dane konstrukcję - chyba, ze chcesz polecać kłamców, oszustów, manipulantów. Chcesz? Czy to forum musi iść w tę stronę?
Szczerze powiedziawszy to, w jaki sposób monitor ten czy inny jest reklamowany mam w pompce. Polecam monitor, nie firmę.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 16:46 - śr

Nok pisze:
05 stycznia 2022, 16:35 - śr
Póki co to widzę tendencje do hiperbolizowania problemu. Pewnie wiesz więcej ode mnie więc będę wdzięczny za przestawienie rzetelnych dowodów.
Zrzut_2022-01-05_16-46-11.png
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 16:56 - śr

To co Pan wkleił pochodzi z wątku "zainteresowanie monitorem 4k (gry/filmy)". Sam Pan przyznał, że cyt. "W ostatni weekend miałem sposobność pooglądać kilkanaście nowych modeli różnych mniej lub bardziej masowych (przedział ~3 tys zł), w ramach systemowego zapoznania się z aktualnymi nowościami. Oczy krwawią. Poniżej zdjęcie jednego z nich, nawet nie pamiętam którego, (...)" I nagle po ponad dwóch latach przypomniał Pan sobie, że to PD3200U - zabawne :)
No dobrze ale nawet jeśli wierzyć, że to, co Pan wkleił jest zdjęciem PD3200U to dowodzi, że jeden monitor Kowalskiego boryka się z tym problemem. I to tyle.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 17:13 - śr

To nie jest PD3200U a inny monitor, tylko z matrycą z taką samą przypadłością. Niestety efekt widuje się częściej niż na jednym monitorze Kowalskiego. Cała paleta matryc AUO na to cierpi. Niech Pan zgadnie panele jakiej firmy stosuje BenQ?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 17:21 - śr

Nok pisze:
05 stycznia 2022, 16:56 - śr
To co Pan wkleił pochodzi z wątku "zainteresowanie monitorem 4k (gry/filmy)". Sam Pan przyznał, że cyt. "W ostatni weekend miałem sposobność pooglądać kilkanaście nowych modeli różnych mniej lub bardziej masowych (przedział ~3 tys zł), w ramach systemowego zapoznania się z aktualnymi nowościami. Oczy krwawią. Poniżej zdjęcie jednego z nich, nawet nie pamiętam którego, (...)" I nagle po ponad dwóch latach przypomniał Pan sobie, że to PD3200U - zabawne :)
No dobrze ale nawet jeśli wierzyć, że to, co Pan wkleił jest zdjęciem PD3200U to dowodzi, że jeden monitor Kowalskiego boryka się z tym problemem. I to tyle.
Na forum Nikoniarzy jest użytkownik PD3200U, który (podobnie jak max ze swoim Dellirum U2719Q) śmiał wyrazić zadowolenie ze swojego zakupu, oczy mu nie krwawiły, a zdjęcia wyglądały podobnie jak na NECzku. Polecam paczkę chipsów i lekturę ekwilibrystyki polemicznej jaką odjaniepawlił tam Tom01 usiłując biedakowi wmówić, że źle widzi to co widzi i nie zna się na tym co widzi, a w ogóle to wszystko widzi źle, a bęku jest największą porażką ludzkości od czasów wynalezienia nazizmu i komunizmu gwarantującym raka oczu :lol: Ostrzegam, że karuzeli śmiechu nie da się zatrzymać :lol:

https://forum.nikoniarze.pl/threads/197 ... nq+pd3200u
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 17:35 - śr

Tak, proponuję faktycznie poczytać ową dyskusję, bo "zachęta" powyżej, jest nastawiona na to, żeby zniechęcić do zajrzenia i rzucić gównem. Brawo, konkrety jak licho.

Zadowolenie użytkownika w wątku to sprawa indywidualna. Ja w tej dyskusji odniosłem się precyzyjnie do konkretów. Jest tam również sporo pożytecznej informacji i wyjaśnień. Nic tam specjalnie rozśmieszającego nie ma, no chyba, że wijący się jak piskorz Czornyj. :P
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 17:45 - śr

Tom01 pisze:
05 stycznia 2022, 17:13 - śr
To nie jest PD3200U a inny monitor, tylko z matrycą z taką samą przypadłością. Niestety efekt widuje się częściej niż na jednym monitorze Kowalskiego. Cała paleta matryc AUO na to cierpi. Niech Pan zgadnie panele jakiej firmy stosuje BenQ?
Pisząc o rzetelnych dowodach liczyłem na statystyki, nie opinie. Opinia i jedno zdjęcie uj wie czego nie dowodzi kompletnie niczemu i wyciąganie ogólnego wniosku wyłącznie na ich postawie jest błędem. Dwa lata temu nie pamiętał Pan co to za monitor a teraz po latach przypomniał Pan sobie, że to nie PD3200U ale jakiś "inny" z tą samą matrycą - zakrzywianie czasoprzestrzeni i zaciemnianie rzeczywistości sprzyja manipulacji - jak Pan się w tym wszystkim jeszcze odnajduje.
Czornyj pisze:
05 stycznia 2022, 17:21 - śr
Na forum Nikoniarzy jest użytkownik PD3200U, który (podobnie jak max ze swoim Dellirum U2719Q) śmiał wyrazić zadowolenie ze swojego zakupu, oczy mu nie krwawiły, a zdjęcia wyglądały podobnie jak na NECzku. Polecam paczkę chipsów i lekturę ekwilibrystyki polemicznej jaką odjaniepawlił tam Tom01 usiłując biedakowi wmówić, że źle widzi to co widzi i nie zna się na tym co widzi, a w ogóle to wszystko widzi źle, a bęku jest największą porażką ludzkości od czasów wynalezienia nazizmu i komunizmu gwarantującym raka oczu :lol: Ostrzegam, że karuzeli śmiechu nie da się zatrzymać :lol:

https://forum.nikoniarze.pl/threads/197 ... nq+pd3200u
Tom01 pisze:
05 stycznia 2022, 17:35 - śr
Tak, proponuję faktycznie poczytać ową dyskusję, bo "zachęta" powyżej, jest nastawiona na to, żeby zniechęcić do zajrzenia i rzucić gównem. Brawo, konkrety jak licho.
Podwójnie zachęcony na pewno sobie nie podaruję tej przyjemności :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 17:57 - śr

Nok pisze:
05 stycznia 2022, 17:45 - śr
Pisząc o rzetelnych dowodach liczyłem na statystyki, nie opinie. Opinia i jedno zdjęcie uj wie czego nie dowodzi kompletnie niczemu i wyciąganie ogólnego wniosku wyłącznie na ich postawie jest błędem. Dwa lata temu nie pamiętał Pan co to za monitor a teraz po latach przypomniał Pan sobie, że to nie PD3200U ale jakiś "inny" z tą samą matrycą - zakrzywianie czasoprzestrzeni i zaciemnianie rzeczywistości sprzyja manipulacji - jak Pan się w tym wszystkim jeszcze odnajduje.

Wiem, że to nie był PD3200U, bo tamtejsze zabawy były z kilkoma 27-kami. Wiem również jak te panele się zachowują i jakie mają defekty. Przykład jest dobry i pokazuje siłę defektu. Te powidoki pojawiają się już po ok 30min, ale też dość szybko znikają. Tyle, że nie powinno ich w ogóle być.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 18:24 - śr

Brak rzetelnych dowodów. Powołuje się Pan na własną wiedzę. Przykład jest do bani - jedno zdjęcie o niczym nie świadczy. Odrzuca Pan opinie innych wierząc, że nie mogą mieć racji, bo nie jest zbieżna z przyjętym kanonem.
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 19:51 - śr

Nok pisze:
05 stycznia 2022, 16:35 - śr
lukasso pisze:
05 stycznia 2022, 15:39 - śr
Tak, a do jakich zastosowań chcesz polecić monitor, który ma tendencję do retencji obrazu? I czy w ogóle należy taką konstrukcję polecać?
Póki co to widzę tendencje do hiperbolizowania problemu. Pewnie wiesz więcej ode mnie więc będę wdzięczny za przestawienie rzetelnych dowodów.
lukasso pisze:
05 stycznia 2022, 15:39 - śr
Chyba jest to dość niszowe forum, gdzie od zawsze polecało się możliwie dobre monitory. Powidoki, i inne oszustwa Benq, jak udawanie posiadania 3D-LUTa, by konkurować na papierze z np konstrukcjami NEC, to tylko niektóre kwestie do wzięcia pod uwagę, gdy zastanowimy się czy polecać dane konstrukcję - chyba, ze chcesz polecać kłamców, oszustów, manipulantów. Chcesz? Czy to forum musi iść w tę stronę?
Szczerze powiedziawszy to, w jaki sposób monitor ten czy inny jest reklamowany mam w pompce. Polecam monitor, nie firmę.
Ad 1 - Widzisz tam gdzieś hiperbolę? To nieźle...
Gadamy sobie, i tyle. Powiedziałem co wiem, od osoby, która ma ten monitor i używa do pracy z filmami.

Z tego co mówisz, to nie znasz tego monitora, nie masz wiedzy, a jedynie zaczytane wiadomości, a w Internecie można wyczytać różne rzeczy - wiesz które opinie są prawdziwe? A mimo, że nie znasz tego monitora, chcesz by znalazł się w liście polecanych? :)

I chcesz bym rzetelne dowody przedstawił, że tam bywają powidoki, a sam wpierw nie zrobiłeś rzetelnej pracy, by w ogóle ten monitor przepychać na tę listę?

Ad 2 - Jeśli polecasz monitor danego producenta, to polecasz również producenta. Nie da się tego łatwo rozerwać. Możesz polecić konstrukcję, której ktoś może szukać, albo jest warta polecenia, albo cechy jakie ma posiadać dany sprzęt, ale wtedy nie pisz żadnego modelu, tylko spisz cechy jakie ma mieć, a ktoś sobie znajdzie. Jednak jeśli polecasz konkretny model jakiejś firmy, to tym samym polecasz i tę firmę.
A jeśli tak, to dajesz tej firmie sygnał ,że ich reklama jest ok, a skoro tak to dalej będą kłamać, więc tym samym wspierasz okłamywanie klientów.
Masz w pompce, że wpierasz okłamywanie klientów? I tym samym siebie?
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 21:21 - śr

Miałem i mam różne monitory w tym PD3200U.
IMG_2739.jpeg
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 21:33 - śr

Czyli syndrom pliszki. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 21:57 - śr

Widzę, że zna się Pan na ptaszkach :lol:

A bez żartów to chwalę bo jest dobry, gdyby nie był to bym nie chwalił :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Lista polecanych monitorów różnych

05 stycznia 2022, 22:00 - śr

Eee... tak tylko powtarzam bezmyślnie...

Swoją szosą, sprawdzał Pan czy na swoim nie pojawiają się powidoki? Na kolorowej tapecie praktycznie nie da się zauważyć, ale gdyby się Panu chciało zmienić na szarą, wyświetlić jakieś okno, potrzymać z pół godzinki i przesunąć.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Lista polecanych monitorów różnych

06 stycznia 2022, 16:30 - czw

Nok pisze:
05 stycznia 2022, 21:21 - śr
Miałem i mam różne monitory w tym PD3200U.
IMG_2739.jpeg
Fajnie, ciesze się, że trafiła Ci się dobra sztuka.

Ja też znam serię PD - pół roku pracy na PD2500Q + rozmowa z tamtym kolegą co ma PD3200U, który wspominał o powidokach w swoim monitorze.

+ info o różnych monitorach serii PD jakie w sieci znalazłem.

Tutaj co prawda PD2700U:
https://www.x-kom.pl/p/450739-monitor-l ... tml#Opinie

Ale jak widzisz, powidoki to chyba główny minus opisywanej serii. Tu może intensyfikacja tego problemu była większa, niemniej jest coś na rzeczy.
lukasso
Posty: 136
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:43 - ndz

Re: Lista polecanych monitorów różnych

06 stycznia 2022, 16:43 - czw

Doczytałem też, że PD3200U faktycznie miało mnóstwo problemów, i ponoć nikt tu nie hiperbolizował.
Można znaleźć sporo wpisów w necie, że w początkowym okresie produkcji olbrzymim problemem było migotanie obrazu - znów ponoć przez matrycę AUO.
https://hardforum.com/threads/occasiona ... e.1950627/

Może kupiłeś ten monitor po zmianie stosowanej matrycy (co ponoć miało miejsce i wyszło to na plus).
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Lista polecanych monitorów różnych

08 stycznia 2022, 22:24 - sob

Nie zauważyłem żadnych utrwaleń. Zresztą takie działanie nie jest zalecane.
NEC
BENQ

Nie upieram się, że problemu nie ma. Dopytuję o te statystyki cały czas bo nie wiem jakie wnioski wyciągnąć. Póki co skłaniam się ku wersji, że zdążają się wadliwe sztuki ale jest to pomijalna ilość w stosunku do sprzedanych egzemplarzy.
I na koniec. Jak dla mnie to PD3200U nie musi trafiać na żadną listę :) Pomyślałem, że fajnie byłoby stworzyć łatwo dostępny wątek z polecanymi modelami firm innych niż NEC lub EIZO ale jak nie ma takiej potrzeby to odpuszczam. Na siłę nikogo nie mam zamiaru namawiać.
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: Lista polecanych monitorów różnych

14 stycznia 2022, 18:44 - pt

@Nok Moja dobra rada na tym forum rządzą Tom01 i Czornyj. Ich nie przegadasz mimo, że owszem znają się na swojej robocie (i tego nie można im zarzucić) ale oni zatrzymali się w czasie na jakimś tam etapie. Np. w moim przypadku ja jestem zachwycony współczesnymi OLEDami jako monitorami. Ale oczywiście oni twierdzą, że OLED nie nadaje się jako monitor bo oni widzą jakieś kolorowe powidoki, bo oni widza kolory tęczy. No cóż Tak owszem było na wczesnych monitorach OLED sprzed 5 lat. Ale monitory OLED produkowane w 2021 i nowsze nie posiadają takich wad! Ale oni i tak będą twierdzić swoje opierając swoje wywody na podstawie eksperymentalnego prototypowego OLEDa z 2017 roku który nawet nie wyszedł do masowej produkcji.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Lista polecanych monitorów różnych

15 stycznia 2022, 13:04 - sob

neo86 pisze:
14 stycznia 2022, 18:44 - pt
Ale monitory OLED produkowane w 2021 i nowsze nie posiadają takich wad!

Nówka. Koszt kilkanaście tys zł. Zdjęcie sprzed chwili. Za 2x mniejsze pieniądze LCD jest równy jak stół.

Zrzut_2022-01-15_13-03-34.png

PS. Te ostre jaśniejsze kształty, to odbicie elementów wystroju pomieszczenia. Nie chciało mi się czekać na wieczór.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Książka skarg i wniosków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu