MSI Prestige PS341WU jako drugi monitor

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
Rob
Posty: 30
Rejestracja: 20 lipca 2012, 10:26 - pt

MSI Prestige PS341WU jako drugi monitor

25 stycznia 2022, 19:54 - wt

Zastanawiam się nad zakupem dodatkowego monitora. Miał być też NEC (EA271U), ale MSI Prestige 34" 5120 x 2160px wydaje się być lepszym wyborem, jeśli chodzi o powierzchnię. Plusem jest też to, że pod względem rozdzielczości będzie pasował do mojego starego NEC EA275UHD. I teraz pytanie: czy ktoś go wiedział i potrafi ocenić? Mam jakieś zdjęcie (z internetu) na którym widać, jak fabrycznie ten monitor jest ustawiony.
Monitor będzie używany do programowania + praca z kolorem na strony www. Ważne, by dobrze i ostro wyświetlał czcionkę. Obecny sprawdza się bardzo dobrze.

Obrazek tutaj: https://ibb.co/0J4XPvC

Obrazek
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3877
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: MSI Prestige PS341WU jako drugi monitor

26 stycznia 2022, 10:06 - śr

Ale po co kombinować i pchać się w "wynalazki". Lepiej dołożyć sprawdzoną konstrukcję (EA271U), która ma zbliżone parametry (rozmiar i rozdzielczość).
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Rob
Posty: 30
Rejestracja: 20 lipca 2012, 10:26 - pt

Re: MSI Prestige PS341WU jako drugi monitor

26 stycznia 2022, 14:10 - śr

Ten MSI ma 34". Te 9 cm na szerokości rozwiązuje sprawę okien (ładniej wejdą 3) na jednym ekranie. Ale skoro to duża niewiadoma i to za 5500 zł, to może faktycznie kupić tego NECa. Tylko tych CT nie ma w sklepach (sa za jakieś 3800 zł). Widzę tylko wersje podstawowe za 3090 zł. Myślisz że taki też można wziąć i nie bawić się w kalibrację?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: MSI Prestige PS341WU jako drugi monitor

26 stycznia 2022, 22:23 - śr

Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3877
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: MSI Prestige PS341WU jako drugi monitor

27 stycznia 2022, 09:45 - czw

Rob pisze:
26 stycznia 2022, 14:10 - śr
Ten MSI ma 34". Te 9 cm na szerokości rozwiązuje sprawę okien (ładniej wejdą 3) na jednym ekranie. Ale skoro to duża niewiadoma i to za 5500 zł, to może faktycznie kupić tego NECa. Tylko tych CT nie ma w sklepach (sa za jakieś 3800 zł). Widzę tylko wersje podstawowe za 3090 zł. Myślisz że taki też można wziąć i nie bawić się w kalibrację?
Kupić taniej sam monitor, dołożyć gwarancję i SpectraViewII - jeśli ma się dostęp do kalibratora, to można ogarnąć samemu. Jeśli nie, to zlecić usługowo, o ile jest lokalnie taka możliwość.
CT jeszcze przez chwilę będzi brakować..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Rob
Posty: 30
Rejestracja: 20 lipca 2012, 10:26 - pt

Re: MSI Prestige PS341WU jako drugi monitor

03 lutego 2022, 21:50 - czw

Ostatecznie zdecydowałem się na drugiego NECa (EA271U). Ponieważ pierwszego kupiłem jakieś 4 lata temu u Tom01 (miałem bardzo pozytywne odczucia) dlatego i tym razem zdecydowałem się na zakup u Niego. Napiszę kilka zdań dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie i co kupić.

Jako powracający klient dostałem bardzo dobra ofertę. Za darmo mój stary NEC został skalibrowany. Wiadomo, że bez monitora praca stoi, więc mogłem liczyć na błyskawiczną obsługę. W poniedziałek wysłałem go kurierem, a w czwartek rano kurier przywiózł oba monitory. Również nie bez znaczenia jest szybki kontakt i odpowiedzi na nurtujące pytania. Nie miała znaczenia też pora, bo nawet wieczorem szybko otrzymywałem odpowiedzi. A pytań miałem sporo :-). Tom01 był po prostu pomocny.

Co do samego monitora to świeci rewelacyjnie. Piękne kolory, bardzo ostra i wyraźna czcionka. Dla mnie to ważne, bo praca z kodem może rozwalić wzrok, jeśli masz jakiś słaby monitor. To nie jest tak, że dobry monitor jest potrzebny tyko do pracy z kolorem, a do programowania można wziąć byle co. Dla komfortu i zdrowych oczu warto kupić porządny sprzęt.
W kwestii estetyki to nowy NEC wygląda zdecydowanie lepiej od starego: prawie 0 ramek po bokach i na górze. Są tylko 0.5cm czarne marginesy na matrycy. Przez to wygląda na mniejszy i zgrabniejszy, a przecież oba mają identyczną rozdzielczość UHD. Pojawiła się nawet myśl, że lepiej byłoby dokupić jeszcze jeden, a ten używany 4 letni NEC EA275UHD sprzedać :-) – nadal świeci bardzo dobrze i jest po kalibracji. Tylko ile za taki można wziąć? Rozsądek jednak każde porzucić te myśli :-).

Podsumowując: jestem bardzo zadowolony z zakupu i całej tzw. obsługi klienta i zdecydowanie polecam zakup u Tom01.

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68367
Liczba tematów: 4128
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu