Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
nosilence
Posty: 28
Rejestracja: 21 grudnia 2021, 21:12 - wt

Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

10 lutego 2022, 11:21 - czw

Czyli mozna powiedziec w dalszym ciągu jestem za przeproszeniem "w dupie" z moim problemem. walcze z tym juz 3 miesiące i dalej zmieniam monitory by dopasowac jakiś do mojego wzroku. Nic to nie daje. jedyny monitor na ktorym w miare sie czuje to nowka sztuka za 1550zł EIZO EV2451BK , ktory stoi na biurku, ale on się nie nadaje niestety do gier typu BATTLEFIELD 5, a wczoraj otrzymalem nowke za 1500zł DELL ALIENWARE GAMING aw2521hfa 1ms 240hz, no i na nim oczywiscie zjechalem z jasnoscia do 0 a nawet jeszcze w panelu nvidii dalem dodatkowo sprzętową jasność grafiki Z 50% na 0%, wiec wszystko co sie dalo zjechalem z jasnocią w dol, bez zmiany jasnosci ogolnej monitora to mam efekt " wypalania oczu" , szczypanie oczu, pieczenie oczu itp, po zjechaniu jasnosci problemy sie zmniejszyły, ale dalej odczuwam bardzo delikatnie coś nie tak na oczach, nie są to dolegliwości do zaakceptowania przeze mnie, albo problem rozwiążemy wspólnie z Wami ALBO WRACAM DO SWOJEGO STAREGO 19" LCD CCFL, moje oczy są nadwrazliwe to nie ulega zadnych watpliwosci, tylko co z tym robic, bym mogl normalnie na tym LEDowym siedziec sobie spokojnie bez narzekania na wzrok, bylem u okulisty i mam astygmatyzm w prawym oku -0.75 i nie ma to najmniejszego wplywu na dolegliwosci jakie odczuwam. Niechcialbym wracac z powrotem do mojego starego 19" LCD CCFL SAMSUNG , bo to maly monitorek. Na dzisiejsze czasy chcialbym siedziec na 24-25" jakims. Dziwne jest to ze na tym starym absolutnie nie mam zadnych zlych i przykrych dolegliwosci na moim wzroku, po prostu nic. Po prostu LEDy nie są przyjazne oczom bynajmniej moim , tak wychodze z zalozenia, i jest to niestety przykre.
Zmieniam monitory z jednego na drugi przechodze, mialem juz 5 monitorów w sumie wytestowanych.

Miałem ten temat zakładany na stronie u Was : viewtopic.php?t=4641

Nic z niego nie wynikło.

Pozostaje jeszcze wypróbowanie okularów z antyrefleksem BLUE do komputera, tego jeszcze nie próbowałem. A tak to nikt się nie spotkał z takim przypadkiem jak moje problemy. Jestem ewenementem.
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

10 lutego 2022, 12:15 - czw

Proponuję wymieniać monitory co miesiąc. Testujesz dwa tygodnie, w ostatnim dniu zgłaszasz chęć zwrotu na który masz dodatkowe dwa tygodnie. W ten sposób nie będziesz musiał kupować nowego monitora wcale :lol: . A tak na poważnie jakie masz oczekiwania w stosunku do forum. Skoro nieznana jest przyczyna dolegliwości, które masz, nikt nie zaryzykuje polecania monitora który spełni wymagania dodatkowo nie powodując dyskomfortu. W poprzednim wątku który stworzyłeś próbowałem podsunąć pomysł zadbania o rzeczy niezwiązane bezpośrednio z monitorem, a które mają ogromny wpływ na komfort pracy. Zadbałeś o te rzeczy? Dodatkowo na forum jest mnóstwo wątków o piekących, bolących, swędzących, niebieskich, dużych, małych, skośnych oczach.
nosilence
Posty: 28
Rejestracja: 21 grudnia 2021, 21:12 - wt

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

10 lutego 2022, 14:59 - czw

Hehe, tak zrobilem z jednym monitorem jak napisales. Przyczyna dolegliwości to nadwrażliwość oczu na LEDowe podświetlenie, bo nie mam żadnych problemów z oczami na monitorach LCD CCFL. bynajmniej na moim 19" na 24 ktory kupilem LCD CCFL były problemy, musialem mruzyc oczy , bo obraz zyletka, na LCD tego nie ma, ale są inne problemy, jak wyzej opisane. Tak wiem o tym, ze tylu monitora powinna byc lampka itp. Ale to nie o to tu chodzi . Ja mam problemy jak piekące oczy, szczypające itd. ale delikatnie teraz bo zmniejszylem jasnosc na 0, a bez zmiany jasnosci monitor jest wypalarką na moje oczy, co jest masakrą jakąś.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

10 lutego 2022, 22:40 - czw

nosilence pisze:
10 lutego 2022, 14:59 - czw
Przyczyna dolegliwości to nadwrażliwość oczu na LEDowe podświetlenie

Sorry, ale to nieprawda. Przecież podobno stoi EIZO EV2451 na biurku prawda? I nie ma problemów, a to monitor z podświetleniem LED i to jednym z mniej ergonomicznych na rynku.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dawiddawido
Posty: 27
Rejestracja: 01 lipca 2020, 15:47 - śr

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

11 lutego 2022, 15:41 - pt

Moim zdaniem masz problem z suchym okiem, przez co musisz mieć idealne warunki do pracy. A gry męczą wzrok przez co wydaje mi się że to nie jest kwestia monitora, tylko zmiany przyzwyczajeń, niestety.
Tom01 pisze:
Sorry, ale to nieprawda. Przecież podobno stoi EIZO EV2451 na biurku prawda? I nie ma problemów, a to monitor z podświetleniem LED i to jednym z mniej ergonomicznych na rynku.
Mam duży problem z suchym okiem, po przesiadce na ten monitor z della jest o wiele lepiej, ale z tego co piszesz można jeszcze bardziej pomoc swojemu oku

Myślisz że NEC EA271U będzie o wiele lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ochronę wzroku ?
nosilence
Posty: 28
Rejestracja: 21 grudnia 2021, 21:12 - wt

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

11 lutego 2022, 16:25 - pt

dawiddawido pisze:
11 lutego 2022, 15:41 - pt
Moim zdaniem masz problem z suchym okiem, przez co musisz mieć idealne warunki do pracy. A gry męczą wzrok przez co wydaje mi się że to nie jest kwestia monitora, tylko zmiany przyzwyczajeń, niestety.
Tom01 pisze:
Sorry, ale to nieprawda. Przecież podobno stoi EIZO EV2451 na biurku prawda? I nie ma problemów, a to monitor z podświetleniem LED i to jednym z mniej ergonomicznych na rynku.
Mam duży problem z suchym okiem, po przesiadce na ten monitor z della jest o wiele lepiej, ale z tego co piszesz można jeszcze bardziej pomoc swojemu oku

Myślisz że NEC EA271U będzie o wiele lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ochronę wzroku ?
Jak mam pomoc swojemu wzroku ? Nie wiem czy ten NEC bedzie lepszym rozwiązaniem jesli chodzi o ochrone wzroku.
nosilence
Posty: 28
Rejestracja: 21 grudnia 2021, 21:12 - wt

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

11 lutego 2022, 16:28 - pt

Na tym DELLU nowym co mam, mam takie odczucia na moich oczach - mam wrażenie jakby ktoś mi igłami szczypał oczy ale bardzo delikatnie albo ktoś mi przypalał rogówki lub tęczówki oka albo takie delikatne szczypanie oka i pieczenie , mozna tez okreslic wypalanie delikatne. Kiepsko to wygląda, chyba jestem zmuszony wrocic do mojego starego 19"LCD, Eizo mnie nie przekonuje jesli chodzi o gry niestety.
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

11 lutego 2022, 20:48 - pt

1.jpg
1.jpg (41.08 KiB) Przejrzano 10354 razy
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

11 lutego 2022, 22:22 - pt

Same krople nie wystarczą na dłuższą metę. Mi pomógł większy oczyszczacz powietrza z opcją nawilżania, gdzie mi najbardziej odpowiada min. 50% ;)
No i warto zadbać o odpowiednią ilość i jakość snu. Aranżacja oświetlenia i kalibracja monitora też ma duże znaczenie, niezależnie od rodzaju podświetlenia.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

11 lutego 2022, 22:39 - pt

A mi okulista, zresztą bardzo dobry, renomowany wręcz, powiedział, że z tymi kroplami to uważać, bo oko nawilżane sztucznie, "odzwyczaja się" od nawilżania samodzielnego.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dawiddawido
Posty: 27
Rejestracja: 01 lipca 2020, 15:47 - śr

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

11 lutego 2022, 23:03 - pt

Tom01 pisze:
11 lutego 2022, 22:39 - pt
A mi okulista, zresztą bardzo dobry, renomowany wręcz, powiedział, że z tymi kroplami to uważać, bo oko nawilżane sztucznie, "odzwyczaja się" od nawilżania samodzielnego.
Troche bzdura. Mam problem z zespołem suchego oka, również prowadzi mnie renomowany okulista i mówił mi że absolutnie nic sie niedzieje podczas stosowania tych kropli. Ja używam krople thealoz duo, jedne z lepszych
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

11 lutego 2022, 23:13 - pt

Jednak nie taka bzdura. Używałem kropli dość długo i z upływem czasu musiałem używać coraz częściej. Doszło wręcz do tego, że miałem buteleczkę w kieszeni. Poszedłem to lekarza i zalecił odstawienie całkowicie. Pierwsze dni były dramatyczne, bo wrażenie jakby piachem sypali po oczach, ale po około 3-4 tygodniach przestałem w ogóle myśleć o suchych oczach. Od lat nie używam niczego, a pracuję przy ekranach rekordowo długo. Czasem 12-16 godzin na dobę. I nic się nie dzieje. Tyle, że nie pracuję przy badziewiu, to zasadnicza różnica.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

12 lutego 2022, 13:06 - sob

Tom01 pisze:
11 lutego 2022, 22:39 - pt
A mi okulista, zresztą bardzo dobry, renomowany wręcz, powiedział, że z tymi kroplami to uważać, bo oko nawilżane sztucznie, "odzwyczaja się" od nawilżania samodzielnego.
No właśnie ja też zacząłem stopniowo odstawiać krople. Używam teraz bardzo sporadycznie (Hyal-Drop multi), bo dolegliwości mocno ustąpiły. Dlatego warto zadbać właśnie o inne aspekty mające wpływ na końcowy komfort.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Nok
Posty: 89
Rejestracja: 09 sierpnia 2018, 16:39 - czw

Re: Monitor LED uniwersalny dla nadwrażliwych oczu - Temat mnie chyba przerósł.

12 lutego 2022, 14:10 - sob

Thealoz Duo, Hyal-Drop Multi to preparaty sztucznie nawilżające z kwasem hialuronowym. Starazolin jest lekiem z grupy sympatykomimetyków z substancją czynną tetryzoliną. Działanie sympatykomimetyków polega na pobudzaniu określonego typu receptorów, tzw. receptorów adrenergicznych, znajdujących się na powierzchni komórek docelowych. Stosowana miejscowo do worka spojówkowego wpływa na zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie przekrwienia i obrzęku spojówek. Łagodzi objawy towarzyszące, takie jak pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie.

PS. Już nie wspominam o cenie tych "sztucznych łez". Starazolin kosztuje około 13zł.

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu