Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 14:52 - pn

Mnie Pańska firma zupełnie nie interesuje. Pracuję w zupełnie innej branży, do tego na fabrycznym DELLu (skalibrowanym fabrycznie) oraz fabrycznym NEC PA (skalibrowanym fabrycznie), których Pana firma nie sprzedaje.
Mnie chodzi o prawdziwość i obiektywność informacji zawartych na teoretycznie neutralnym forum, a ponieważ trochę orientuję się w tym o czym piszę, stąd moja polemika.
Uważam, że prawdziwość przedstawianych na forum informacji jest dyskusyjna, a obiektywności nie ma skoro forum poleca wyłącznie jednego Sprzedawcę i jedną "wersję" monitorów.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 15:03 - pn

Istnieje pogląd, że jeśli jakaś firma nie ma określonego towaru w ofercie, to go nie poleca. Tylko dlaczego bezpodstawnie przykłada Pan tą samą miarę do mojej firmy? Naprawdę uważa Pan, że nie ma już ludzi kierujących się podstawową etyką w pracy? W przypadku mojej firmy, jeśli coś jest godne polecenia, to jest w ofercie, jeśli niegodne, to nie ma. Odwrotnie niż Pan napisał! Pojęcia nie mam, dlaczego notorycznie próbuje Pan przylepić inną etykietkę.

PS1. A DELL-e w ofercie mam, ale sprzedawane są bardzo rzadko. Strategia i docelowa grupa jest jednak inna, dla której DELL-e są gorszym wyborem.
PS2. Dlaczego Pan kłamie? Na forum jest obecnych co najmniej trzech innych sprzedawców.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 15:08 - pn

Tom01 pisze:
18 lipca 2022, 15:03 - pn
PS2. Dlaczego Pan kłamie? Na forum jest obecnych co najmniej trzech innych sprzedawców.
Czyli kto?
Tom01 pisze: Istnieje dość powszechny pogląd, że jeśli jakaś firma nie ma określonego towaru w ofercie, to go nie poleca. Dlaczego bezpodstawnie przykłada Pan tą samą miarę do mojej firmy, nie mając żadnych dowodów?
Przed chwilą napisałem, że mnie Pańska firma zupełnie nie interesuje. Ja mam wątpliwości co do prawdziwości i obiektywności Pańskich wpisów na tym forum, jako forumowicza, nie do działalności Pańskiej firmy. Dlatego dyskutuję z Panem jako forumowiczem, który poleca produkty wyłącznie jednego Sprzedawcy, w dodatku opisanych jako produkt NEC, a modyfikowanych przez tego Sprzedawcę. Skoro jakiś forumowicz zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności, poleca tylko jeden produkt i jest to produkt jego firmy to z definicji nie może być obiektywny.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 15:16 - pn

max pisze:
18 lipca 2022, 15:08 - pn
Czyli kto?

A co za różnica? Ważne, że są.

max pisze:
18 lipca 2022, 15:08 - pn
Przed chwilą napisałem, że mnie Pańska firma zupełnie nie interesuje. Ja mam wątpliwości co do prawdziwości i obiektywności Pańskich wpisów na tym forum, jako forumowicza, nie do Pańskiej firmy.

Niestety to kolejne kłamstwo. Uzurpuje Pan sobie prawo do gotowego osądu i taki prezentuje ile wlezie, często nawet ostro walcząc. Jak sądzę, co zresztą już kiedyś pisałem, nie miał Pan ze mną, ani oferowanymi produktami / usługami ŻADNEGO doświadczenia, a mimo to krytykuje bez opamiętania. Do tego stopnia jest Pan zaciekły w tym zwalczaniu, że nawet opinie realnych użytkowników, mających takie doświadczenia, puszcza mimo uszu. Są na tym forum ludzie, którzy mieli wersje "zwykłe", mieli ode mnie, nawet w większej ilości. Były nie raz opisy, sytuacje i dane pokazujące, wyższość serii COLOR nad zwykłym, a Pan mimo to namolnie, z zadziwiającym uporem wciska co innego. Cytując klasyka, "nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne".

Albo ma Pan jakieś kompleksy, albo interes w tym. Nie widzę trzeciej możliwości.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 15:18 - pn

Tom01 pisze: PS2. Dlaczego Pan kłamie?
Tom01 pisze:
18 lipca 2022, 15:16 - pn
max pisze:
18 lipca 2022, 15:08 - pn
Czyli kto?
A co za różnica? Ważne, że są.
Skoro zarzucił mi Pan, że kłamię, liczyłem na to, że przedstawi Pan jakiś dowód.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 15:20 - pn

max pisze:
18 lipca 2022, 15:18 - pn
Skoro zarzucił mi Pan, że kłamię, liczyłem na to, że przedstawi Pan jakiś dowód.

Nie muszę. Sam Pan wie, że kłamie. Np w przypadku P. Dominika, widział Pan stopkę bez wątpienia.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 15:22 - pn

Tom01 pisze:
18 lipca 2022, 15:20 - pn
max pisze:
18 lipca 2022, 15:18 - pn
Skoro zarzucił mi Pan, że kłamię, liczyłem na to, że przedstawi Pan jakiś dowód.
Nie muszę. Sam Pan wie, że kłamie. Np w przypadku P. Dominika, widział Pan stopkę bez wątpienia.
Jeden. To dopiero 1/3 dowodu.
No ale skoro Pan uważa, że nie musi udowadniać komuś zarzuconego kłamstwa to niech to tak zostanie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 15:29 - pn

Przeredagował Pan post. W tej chwili ma inne znaczenie. Pierwotnie było napisane, że forum poleca jedną firmę i jeden produkt, co jest oczywistym kłamstwem, bo oprócz mnie, doskonale Pan zna co najmniej dwóch użytkowników, o których wie Pan, że występują tu komercyjnie. A wiem, że jest jeszcze kilku.

Przeredagowanie z "forum" na "forumowicza" jest bez sensu, bo wiadomo, że jestem przedstawicielem podmiotu gospodarczego, podobnie jak każdy kto jawnie podaje w stopce swoje powiązania. Hipokryzji, którą próbuje Pan wytknąć, nie ma nawet w cieniu. O zarzucie "polecania swojego" już pisałem. Jest dokładnie na opak niż Pan sugeruje. Mam to, co jest godne polecenia, a nie, polecam, to co mam.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Ala
Posty: 12
Rejestracja: 22 czerwca 2022, 14:37 - śr

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 17:03 - pn

Panie Tom01, moje pytania są pytaniami dociekliwego klienta, który nie chce być zrobiony na szaro za kupę dodatkowej kasy. Zarabiam nie po to żeby ktoś sobie te pieniądze wziął dla siebie "za bajerowanie". Tak trudno zrozumieć, że klient też może wymagać i oczekiwać sensownych wyjaśnień? To jest powód żeby kogoś podejrzewać o czarny PR?

Co do tego, że Pan nie może się odnieść do dyskusji sprzed ponad roku - rozumiem, że po takim czasie może być trudno, ale nie rozumiem dlaczego od razu Pan na to pytanie kiedyś nie odpowiedział tylko zszedł z tematu oburzając się o coś innego. Przecież użytkownik bardzo jasno opisał o co pyta, a pytanie było bardzo sensowne i bardzo istotne dla potencjalnego klienta (a dla mnie wręcz decydujące przy całej tej burzy w temacie tej wersji monitora, stąd też odnowiłam ten wątek). Brak odpowiedzi na nie może rodzić niestety wątpliwości co do działalności firmy. Niestety ale Pan sobie sam robi tak kuku, a nie użytkownicy/klienci zadający pytania.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 17:18 - pn

Możliwe, że ma Pani dobre intencje, ale jakoś ton całej tej rozmowy pozostawia niezbyt miły ślad. Proszę pytać wprost, bez dopatrywania się negatywów, odpowiem, bez obaw.

Co do robienia na szaro, proszę poszukać opinii o firmie. Istnieje od 1994 roku, bez problemu znajdzie Pani świadectwa, czy warto mieć z tą firmą kontakt, czy lepiej unikać. Przykłady: https://www.google.com/search?client=fi ... mastiff.pl

Wydawało mi się, że odpisałem na postawione pytanie, pominąwszy oczywiście element tajemnicy zawodowej. Jeśli o to pominięcie Pani chodzi, to sądzę, że kluczową jest informacja, że monitory które nie weszły do programu COLOR w żadnym wypadku NIE są sprzedawane jako nowe. To co się robi z "odrzutami" to już element czysto techniczny. Czasem, jak wada jest mała to można znaleźć na przecenach, czasem firma je zagospodarowuje w inny sposób, czasem z pomocą innych firm. To samo ze zwrotami czy wymianami serwisowymi. NIC z tego nie wraca do sprzedaży jako nowe. Jeśli ma Pani jeszcze co do tego wątpliwości, proszę pytać.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Ala
Posty: 12
Rejestracja: 22 czerwca 2022, 14:37 - śr

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 17:20 - pn

Pani Administrator - bardzo proszę o wyjaśnienie co miało na celu "publiczne" oskarżenie mnie o jakieś spreparowanie maila na potrzeby dyskusji. Bo tak na logikę - ani nikt tego nie potwierdzi ani to żaden dowód na cokolwiek, i też nic to w dyskusję nie wniosło.

Btw - ja nawet nie wiem co to jest to spreparowanie maila na potrzeby dyskusji. Fakt, przestałam ostatnio dostawać powiadomienia mailowe o odpowiedziach, ale to może kwestie techniczne forum. Odpowiadam przez tzw. szybką wiadomość na dole strony, przez przeglądarkę w telefonie, więc proszę sprawdzić czy to nie wpływa na jakąś zmianę formatu maila użytkownika. I proszę o informację zwrotną, bo jednak dobrze by było dostawać na maila informacje o nowych postach.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 13 września 2018, 12:03 - czw

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 17:28 - pn

Moja reakcja odnosiła się do zarzutu jakoby dogadywania się, korzyści majątkowych itd, czyli posądzenia o działalność przestępczą. Po krótkim zerknięciu w Pani profil zauważyłam "dziwny" format emaila. Być może to przypadek, jednak w połączeniu zaczęło to wyglądać tak, że wzbudziło mój niepokój. Jeśli faktycznie jest to przypadek, a cała sytuacja jest nieporozumieniem, wydaje mi się, że należy to naprawić. Z mojej strony usunę niemerytoryczne wpisy a z Pani strony proszę o niewysuwanie takich podejrzeń.

Co do adresu email, proszę o PW. Jeśli coś się z tym adresem stało, poprawię ręcznie. Nie było od dawna żadnej awarii forum, więc trudno mi określić przyczynę.
Administracja forum mva.pl
Ala
Posty: 12
Rejestracja: 22 czerwca 2022, 14:37 - śr

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 18:35 - pn

Osobiście uważam, że warto zostawić wszystkie moje wpisy oraz Pani wpisy, które się do nich odnoszą - to wszystko było w temacie wątku i oddaje kulturę panującą na tym forum. Nie widzę powodu żeby to usuwać.

Mój adres e-mail cały czas wyglądał tak samo (chyba, że ktoś w nim w międczyczasie gmyrał, o czym nie wiem). A nawet jakby się zmienił to nie rozumiem jaki niepokój może to budzić - JA nie dostawałabym po prostu powiadomień.

Uważam, że to co się tu czasem wyczynia jest niepoważne więc po prostu sobie stąd pójdę. Czego się miałam dowiedzieć - dowiedziałam, kogo miałam poznać - poznałam. Dziękuję Użytkownikom za wszelkie sensowne informacje.

Do wersji COLOR się nie przekonam - argumenty "za" są dla mnie niewystarczające a firma Mastiff niestety mało wiarygodna. Kupiłam wersję seryjną EA271U. Jak coś będzie z nim odczuwalnie nie tak to wtedy podejmę odpowiednie kroki "naprawcze".
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 20:02 - pn

Ala pisze:
18 lipca 2022, 18:35 - pn
Do wersji COLOR się nie przekonam - argumenty "za" są dla mnie niewystarczające a firma Mastiff niestety mało wiarygodna.

Szkoda, że nie można poznać dlaczego. Szczególnie w temacie tej wiarygodności.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 20:33 - pn

Pewnie dla tego że colargol kosztuje prawie x2 :-) 3tyś vs 5tyś to chyba jest różnica jak Pan sądzi ?? :P czy jednak to drobnostka ;)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 20:56 - pn

NEC EA271U - ok 3 350.00 zł
SpectraView II - 160,00 zł
Gwarancja podstawowa 5 lat - 250,00 zł
Razem: 3 760,00 zł

NEC EA271U COLOR - 4 990,00 zł

Różnica wynosi w tej chwili nie dwa razy, tylko 1 230 zł, przy czym wersja podstawowa od dłuższego czasu sukcesywnie drożeje.

Ponadto, podstawowa wersja:
- nie wiadomo jaki egzemplarz się trafi. Rozrzut jakościowy po opuszczeniu fabryki przecież istnieje,
- nie ma gwarancji jak będzie z nierównością podświetlenia, w podstawowej gwarancji nie ma żadnych norm,
- nie ma gwarancji na wady pikseli / subpikseli,
- samemu trzeba kombinować jak go skalibrować. Dojdzie koszt kalibratora lub wypożyczenia. Nie mówiąc o umiejętnościach posłużenia się nim,
- nie ma żadnego wsparcia. Nawet jak się wszystko poustawia, nie wiadomo czy na pewno dobrze. Dojdzie też koszt jakiegoś wzornika.

COLOR jest przeciwieństwem. Przygotowany pod klucz. Wszystko jest zrobione zawczasu. Przewidziane scenariusze, o których użytkownik mógł nie pomyśleć, zapomnieć, nie wiedzieć. Sprzęt tego typu kierowany jest do użytkowników ceniących sobie czyjąś fachowość, odpowiedni poziom jakościowy, nie malkontentów szukających dziury w całym.

PS. Seria nazywa się COLOR, nie "colargol" ani "C*L*R". Skoro już Pan musi być sceptyczny, proszę przynajmniej o szacunek dla czyjejś pracy. Kultura tego wymaga.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 21:02 - pn

Znowu bajki Pan opowiada 13 sklepów z ceną między 2980-3049pln https://www.ceneo.pl/74911978 ,cena nie rośnie od kilku miesięcy w pewnym momencie skoczyła i się trzyma bo ten 271U był jeszcze tańszy jak dobrze pamiętam :D
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2022, 21:07 - pn przez dbcooper1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 21:07 - pn

Dodatkowe 350 nadal nie robi dwa razy.

Już się zapomniało o błaganiach przez telefon, abym zbadał Pana egzemplarz, czy przeszedłby kwalifikację do programu COLOR. I o ogłoszeniu sprzedaży, gdzie pisał Pan, że to wersja COLOR, choć to nieprawda, też już się zapomniało. Ech, ludzka zawiść.... Smutne to jest po prostu. Dokopać, dowalić.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 21:08 - pn

Tom01 pisze:
18 lipca 2022, 21:07 - pn
Dodatkowe 350 nadal nie robi dwa razy.

Już się zapomniało o błaganiach przez telefon, abym zbadał Pana egzemplarz, czy przeszedłby kwalifikację do programu COLOR. I o ogłoszeniu sprzedaży, gdzie pisał Pan, że to wersja COLOR, choć to nieprawda, też już się zapomniało. Ech, ludzka zawiść.... Smutne to jest po prostu. Dokopać, dowalić.
Nigdy Pana o nic nie błagałem o jakieś badanie a umówiliśmy podkreślam umówiliśmy się na to że za to że odkupuje Pan ode mnie nec ea271q color kupionego od Pana dwa lata wcześniej i do tego w tym czasie gdzie tych ea271q nie było na rynku :D w ogóle nie było ;) za to zrobi mi Pan ea271U kupionego normalnie w sklepie internetowym i wie Pan co normalnie trafiła się dobra sztuka bez bad pixlów i bez mocnych wycieków i sam Pan mi mówił że sztuka ekstra i bez problemu kwalifikuje się na color i po tych kalibracjach parametry były wręcz świetne dokładnie to mi Pan powiedział ,nie nie jestem zawistnym człowiekiem i nigdy nie byłem i nawet dla kilku osób poleciłem te monitory i kilka je kupiło.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2022, 21:30 - pn przez dbcooper1983, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 21:10 - pn

dbcooper1983 pisze:
18 lipca 2022, 21:08 - pn
Już odpisuję na każde z tych bzdurnych słów ;)

Wcale o to nie proszę i nie ma kompletnie znaczenia co Pan nawypisuje aby lepiej wypaść.

PS. Proszę się przy tym trzymać tematu. Wątek jest obserwowany przez Administrację. Na razie prosiłem aby nie sprzątać, ale mogę nie mieć odpowiedniej siły przebicia jak się jakieś szambo wyleje. Celem na forum jest wysoka merytoryka.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], gtomray
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu