EA271U plamy

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Marecki
Posty: 3
Rejestracja: 05 grudnia 2021, 16:38 - ndz

EA271U plamy

16 lutego 2023, 22:36 - czw

Witam, od niespełna roku posiadam monitor nec ea271u kupiony w polskim sklepie i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z obrazu jaki oferuje, trafiła mi się nawet niezła sztuka pod względem równomierności podświetlenia.
Ze względu na to że już trochę matryca się przybrudziła przyszedł czas na pierwsze czyszczenie na mokro markowym płynem do lcd i ściereczką do tego przeznaczoną.
W celu wyeliminowania wszystkich smug pomagałem sobie latarką świecąc pod kątem, ekran jest czysty jak nowy ale świecąc latarką zauważyłem że matryca posiada plamy smugi tak jakby pod powierzchnią, widoczne pod bardzo dużym kątem i pod mocnym światłem latarki. normalnie w świetle dziennym lub w użytkowaniu tego wcześnie nie widziałem.
powierzchnia nie jest przetarta lub tłusta w tym miejscu jest idealnie matowa/satynowa, jestem przekonany że plamy są pod spodem.
Dziwne jest jeszcze to że jest to widoczne przy świeceniu z lewej strony monitora z prawej nie lub na tyle mało widoczne że gdybym nie wiedział to bym nie zauważył
W linku fotki, trochę ciężko to sfotografować.https://www.dropbox.com/sh/9qwgme0z61nv ... t1x-a?dl=0
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16336
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EA271U plamy

17 lutego 2023, 08:35 - pt

Proponuję zapytać w serwisie. Serwis NEC, CSS Beskidy, Paweł Jonkisz, email: pawel.jonkisz@cssbeskidy.pl
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68399
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu