Aspect Ratio 4:3 i 5:4

Wszystko dotyczące użytkowania, w tym kabelkologia, czyszczenie, ustawienia.
Ketesh
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2013, 10:39 - wt

Aspect Ratio 4:3 i 5:4

15 maja 2013, 01:39 - śr

Witam pytanie dotyczy tematu ktory juz rozpoczalem ale jednoczesnie wydaje mi sie tak niezwykle ze nalezy mu sie oddzielny watek.

Poniewaz gram duzo w stare gry i mam watpliwosci czy zdolam grac w nie na wielkim monitorze chcialem zapytac czy wszystkie monitory maja zmienny aspect ratio i np full hd 24' zdola wyswietlic 4:3 albo 5:4 po np nacisnieciu jakiegos guzika albo zmianie jakisch ustawien w menu? Nie dawno trafilem na ten element specyfikacji i nie wiem czy kazdy monitor to obsluguje z podstawowym aspect ratio 16:9 czy nie poniewaz w obecnej chwili bedzie to dla mnie glowny czynnik wyboru monitora gdyz bede gral zarowno w nowe gry w full hd jak i stare do ktorych wydaje sie iz nizsze formaty jak 4:3 i 5:4 bylby najlepsze. Z gory dziekuje z aodpowiedz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Aspect Ratio 4:3 i 5:4

15 maja 2013, 09:51 - śr

Padła już odpowiedź na Pana pytanie w wątku o monitorach za 600-800 zł. Nie, nie wszystkie monitory dają możliwość wyświetlania innych rozdzielczości i proporcji boków niż naturalna. Lepszej jakości oczywiście tak. Ustawia się to w menu.

Najczęściej spotykany układ konfiguracji:
- Wszystko rozciągane do maksymalnego obrazu z możliwą deformacją wynikającą z ew różnych proporcji obrazu i ekranu.
- Wszystko rozciągane do krótszego boku, z zachowaniem proporcji. Różnica między proporcją boków obrazu a ekranu jest wyświetlana jako czarne pasy. W niektórych monitorach można zmieniać kolor tych pasów.
- Bez rozciągania, oryginalna wielkość obrazu. Różnica między wielkością i proporcją boków obrazu a ekranu jest wyświetlana jako czarne obramowanie. W niektórych monitorach można zmieniać kolor obramowania.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Podłączenie, użytkowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68434
Liczba tematów: 4135
Liczba użytkowników: 3948
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: basjana
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu